לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-01-2006, 21:18
  parasub parasub אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.12.05
משקפיים וסיירות

אני יודע שדנו בנושא הזה אבל החיפוש שעשיתי לא סיפק אותי.
אני יודע שמשקפיים פוסלים טייס, מטכ"ל, שייטת וכו'...המס' שלי הוא מעל 2 אז אין לי סיכוי אצלהם.
החלום שלי הוא בעיקרון צנחנים אבל כמובן שאני שואף להגיע לדובדבן, מגלן, או לפחות ליחטי"ות.
העובדה שהמס שלי שלי גבוה יחסית...(קרוב לשלוש)....יפגע בי בנושא הזה?...זאת אומרת, יכול להיות שבגיבוש צנחנים למשל יעדיפו אדם אחר עליי להיות מאותר דובדבן (או שאפילו בכלל לא יהיה לי סיכוי להיות מאותר)....ובגיבוש יחטי"ות, זה יכול להשפיע באופן רציני על ההחלטה של הבוחנים?...מגלן לא מקבלים עם משקפיים במס' שלי או הסיירת למשל לוקחת מס' מצומצם של מרכיבי משקפיים?...האלה שהם ממש תותחים בעיניהם וחבל להפיל אותם בגלל משקפייים למשל?...
מקווה שהבנתם למה אני מתכוון ושתעזרו לי איכשהו.
תודה חבר'ה!

ד"א...כמה בערך עולה ניתוח לייזר?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-01-2006, 00:07
  Drori Drori אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Drori
בתכל'ס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי parasub שמתחילה ב "משקפיים וסיירות"

חשבתי על זה
ויש את העניין, שיש אנשים מסוימים שבעזרת משקפיים מצליחים להגיע לראיית 6/6, ויש כאלה שלא מצליחים.
עכשיו תכלס , באמצע מבצע חשוב במטכ"ל(...לדוגמא..), מידה שתיים במשקפיים או מידה שלוש במשקפיים, זה לא משנה, אם המשקפיים נשברו/נפלו/לא זמינות(ההנחה הרווחת שבגללה צה"ל לא ממהר לגייס מרכיבי משקפיים לסיירות), האדם אבוד. הוא לא יצליח לתפקד כמו שצריך.
יכול להיות שצה"ל מאפשר חריג לאלה שיש להם ראייה מתוקנת 6/6 לאנשים בעזרת משקפיים, כי הוא בעצם דורש רף מסויים של ראייה תקינה עם או בלי משקפיים?!
תחשבו על זה... נשמע לי הכי הגיוני.

לילה טוב בכל מקרה

ישן 05-01-2006, 01:06
  HU99 HU99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Drori שמתחילה ב "בתכל'ס"

לא ממש משנה אחי...אנשים עם משקפיים (כמוני) הם ברובם מרכיבים משקפיים מגיל קטן (אני לא זוכר את עצמי בלי משפקיים, משהו כמו גיל 5 אם אני לא טועה) ומתפקדים כמו בנאדם בלי משקפיים, פשוט ככה. אנשים עם מספר מ5 ומעלה באמת לא יוכלו לתפקד ללא משקפיים, אבל אני לדוגמא עם מספר 2 וצילינדר יכול לתפקד פרפקט ללא משקפיים במקרה הצורך. מה גם שיש אלף ואחת דרכים לשפצר, תמיד מביאים עוד זוג וכו'...אני לא חושב שמשקפיים במספר נמוך (2 זה נמוך) צריכים להיות פסולים לשום יחידה בצה"ל...לדעתי היחידות האלו מפספסות המון המון אנשים טובים, אולי אפילו מתאמים יותר מאלו שהתקבלו במקומם רק בגלל שאין להם בעיות ראייה.
בעיית ראייה זה לא דבר שפתאום אתה תצנח במקום באמצע שטח אויב ולא תוכל לעשות כלום (כמו בעיות גב, פלטפוס, אלרגיה וכו'), אלא בעיה שולית, שאם הפרופיל אפילו נשאר 97 וזה רק סעיף, אני לא חושב שזה צריך למנוע כניסה ליחידות של יום סיירות ולקורס טיס.
ישן 05-01-2006, 16:57
צלמית המשתמש של Balwer
  Balwer Balwer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.05
תאמין לי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "לא ממש משנה אחי...אנשים עם..."

שמשקפיים פוגעים ועוד איך ! לי יש 0.5 בעין ימין ו0.75 בעין שמאל (בגלל צילינדר). בעין ימין שאין לי בה כמעט צילינדר,
וכבר ממרחק של מטר אחד אני מתחיל לאבד פרטים קטנים (נניח ממצב של עמידה אני מתחיל לאבד פרטים קטנים מהקרמיקה בריצפה).
ממרחק של 20 מטר בערך ויותר, יש קושי בזיהוי מדויק של תווי פנים (אני רואה ראש, וצלליות של עיניים\אף\פה, אבל אין זיהוי מוחלט).
עכשיו תחשוב איך זה לירות במטווחים של 50 מטר בלי משקפיים ? בלתי אפשרי ! ואם היה לי מספר של 2+, בלתי נתפס !
עכשיו תחשוב מה יקרה בשטח כשכל שניה וכל פרט קטן חשובים, ובכלל אם אתה מסתערב לך תתחיל להבדיל את החברים שלך מהמחבלים.
במקרה הטוב פספסת מחבל, ובמקרה הרע הרגת את החבר שלך :\

יש גם בעיה בזמן גשם, ובזמן של מאמץ (הזיעה עושה אדים). אני חושב שיכולה להיות גם בעיה של התאמה עם כל מיני אמצעי ראיה ומשקפות בגלל המרחק שבין המשקפיים לאמצעי.

בכל מקרה כן, גם אני יכול לתפקד מצויין בלי משקפיים (ועובדה שזה מה שאני עושה) אבל כשהולכים להצגות, וסרטים בקולנוע, אני נוהג לקחת איתי זוג אחד.
כי אם אני לא אקח, ההנאה שלי תהיה מוטלת בספק
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://hwzone.co.il/community/Smileys/default/tongue.gif]
.

לי יש מספר נמוך יחסית, אבל בכל זאת אפילו עם המספר ה"נמוך" הזה, התפקוד שלי בשטח יכול להיות דיי לקוי ללא משקפיים. אני אפילו לא רוצה לדמיין מה יקרה במספרים גדולים יותר.
לא הייתי רוצה להשתתף בפעולה זו או אחרת עם אחד שבקושי יכול להבדיל (שלא לדבר על לפגוע) ביני לבין האויב.

לסיכום, משקפיים זה קללה אבל צריך ללמוד להתמודד עם זה. ללכת בלי משקפיים ולהגיד שהכל בסדר זה פשוט לעבוד על עצמך. תלך איתם ותרגיש טוב יותר.

בקשר לצבא, אני לא חושב שהוא טועה כשהוא לא מאפשר ל2+ להגיע ליחידות המיוחדות, ואני חושב שהוא היה גם מוריד את הדרישה למספר נמוך יותר אלמלא ההגבלה של אוכלוסיה בארץ,
כי לא משנה עד כמה איכותי אתה, עדיין הדרישה הראשונה היא תקינות גופנית.

נערך לאחרונה ע"י Balwer בתאריך 05-01-2006 בשעה 16:59.
ישן 05-01-2006, 18:00
  roei88 roei88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי parasub שמתחילה ב "משקפיים וסיירות"

גם אני במצב הזה, המספר שלי הוא 2.5- ויש לי גם צילינדר קטן.
יכול להיות שאני יעשה תיקון ראייה בלייזר, אבל לא בטוח כי זה דיי יקר (6-12 אלף, תלוי איפה ובאיזה שיטה).
כמה שאלות:
1.אפשר להתקבל לדובדבן\מגלן עם מספר כזה?
2.יהיה לי סיכוי לקבל טיס\שייטת אם אני יציק להם? (אחרי התיקון ראייה)
3.יש לי גיבוש צוללות עוד חודש, אם אני יעשה את הניתוח בשבועיים-שלוש הקרובים, והראייה שלי תהיה במצב תקין ביום הגיבוש, אני עדיין יוכל לעשות אותו?
4.שאלה אחרונה - עדיין מורידים על זה פרופיל למשך חצי שנה, או שישר מורידים את הסעיף ראייה?
תודה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.zahal.org/Army/intelligence/tazpitan.jpg]

נערך לאחרונה ע"י roei88 בתאריך 05-01-2006 בשעה 18:12.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:23

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר