לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2005, 20:47
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי o.m.t שמתחילה ב "חשש משירות קרבי"

תשמע אם תשכנע את הקב"ן בכך שיש לך בעיות נפשיות מסויימות הוא כן יוריד לך את הפרופיל הנפשי ויפסול אותך משירות קרבי, אך אני בספק אם תצליח לעשות זאת ביום הגיוס. תנסה לעשות מעכשיו, אולי גם ללכת לפסיכולוג או משהו כזה, אם הפסיכולוג יאתר אצלך בעיות הוא יוכל לשלוח את זה לצבא וזה יטופל.

תשמע בחור אני האחרון שישלח אותך לקרבי בכח. אני ממש נגד כל הטררם הזה של הצבא והמיליטריזם הזה. אבל שתדע שלא צריך כושר מנהיגות בשביל להיות חייל. כלומר צריך, אם אתה מתכוון להיות קצין. אך כיוון שלא כל הצבא שלנו קצינים, אתה תסתדר גם עם תכונותיך. הכל תלוי ברצון ובמוטיבציה. אם אין לך כזאת, לך לפסיכולוג. חיים רק פעם אחת, תיהיה חופשי לעשות את הבחירות שלך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-12-2005, 20:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04

ברשותך אני אתייחס לנושא אי ההתאמה דבר ראשון:
מנסיוני, בשביל להיות לוחם, במיוחד ביחידות כגון שריון או תותחנים, לא צריך להיות איזה פסיכופט מטורף, או מורעל. הרבה מאוד חיילים שלחלוטין לא היית חושב שהם מתאימים לקרבי, עברו שירות קרבי מלא, בחי"ר ואפילו יחידות מיוחדות. גם סולידיות או חוסר כושר מנהיגות באזרחות ממש לא מראים על יכולותיו של מאין דהו להיות לוחם. אתה עדיין לא גוייסת. אתה עדיין לא יודע מה בונה לוחם, מה התכונות שלו, ולכן לדעתי, לסווג עצמך כלא מתאים להיות כזה, הוא פשוט משהו לא נכון.
אני אחזור על הדוגמאות (הרבות) של חיילים שהתעקשו להשתחרר מהפלוגה עם הגיעם, וגמרו בתור מפקדים בחטיבה. אתה (ושאר החבר'ה) לא באמת יודע אם אתה מתאים או לא.

אם תגיע לקב"ן ותגיד לו את הדברים הנ"ל, אני מאמין שהוא יאמר לך את אותו דבר. אני לא חושב שהערכתך את עצמך כלא מתאים, תתפוס, אלא אם כן הוא יגלה בשיחתך איתו מאפיינים שאכן לא מתאימים.

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה, ואני מציע שתשמור על ראש פתוח.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-12-2005, 20:58
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בדיוק בגלל זה כדאי לך ללכת לקרבי

הצבא יעשה ממך גבר - וזאת לא סתם סיסמא ריקה.
בצבא אתה הופך מילד מפונק ופחדן לגבר. אף אחד לא בא עם מנטליות של לוחם - זה דבר שלומדים.
אתה מתפתח מבחינת האחריות, חוסן נפשי וגופני, היחסים עם אנשים, אומץ, יכולת לעמוד מול קבוצה של אנשים (במיוחד אם אתה מפקד - ומנהיגות זה לא דבר שכולם נולדים איתו - זה כישרון נרכש).
החיזוק לביטחון העצמי שלך זה דבר שנשאר איתך כל החיים - ובלי זה יהיה לך קשה מאד בעתיד, ורק בשביל זה כדאי לך להתנדב לקרבי. אתה יכול להיות ג'ובניק ע"י כך שתלך לקב"ן או שתעשה בעיות פה ושם, אבל אתה תישאר ילד. כל או כך אתה תשרת שלוש שנים בצבא. לדעתי כדאי לך לעבוד קצת יותר קשה ולהתמודד עם הפחדים שלך כדי להפוך לבנאדם יותר טוב. זה תהליך שבתור ג'ובניק אתה לא יכול לעבור.

אגב, לגבי פניה לקב"ן והבעיות שזה יגרור בעתיד - תוכל למצוא עשרות דיונים בפורום על כך. בהחלט לא דבר מומלץ. קב"ן בא לטפל בבעיות נפשיות אמיתיות ולא לשמש צוהר מילוט לצעירים מפונקים.
ישן 06-12-2005, 21:14
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "אולי דווקא זה שהוא מודה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sycofat
אולי דווקא זה שהוא מודה ומפשפש בפחדיו, לא בורח ולא פוחד להודות שהוא כזה,לא בא בגישה של רמבו אלא של בן אנוש שפשוט מפחד מהעתיד. אולי דווקא זה אומר שהוא ה"גבר" ואתם וכל החברה הזאת, היא הפחדנית...? הלא אתם האנשים המתחבאים מאחורי הרעל. אתם האנשים הלא שואלים שאלות והולכים על עיוור אחר הנורמות של החברה שלנו. אולי הוא החריג האמיץ ששואל ומתחבט ואתם העדר...עדר של חברה מיליטריסטית שבה כל מי שעבר שירות קרבי נחשב לגבר שבגברים, חברה שבה אדם נשפט על פי האיקסים שעל העוזי ועל האוזניים התלויות על הצוואר.

נק' למחשבה.

אם פחדן מודה בזה שהוא פחדן - האם זה עושה אותו אמיץ?

אין שום דבר רע בלהיות "מורעל". אהבה למדינה והרצון להשקיע שלוש שנים מחייך תוך כדי סיכונם למענה זה לא דבר שצריך להתבייש בו. מי שמתגייס לקרבי הוא בהחלט לא "עדר" מפני שאחוז החיילים שמשרתים כלוחמים קטן בצורה משמעותית מאחוז הלא קרביים.
השאלות שהוא שואל מראות על הכרה בבעיות שלו והתלבטות בריאה בקשר להמשך. אני מכיר מעט מאד אנשים שהתגייסו לצבא כ"פייטרים". כולם בני 18 שהרגע סיימו תיכון ולא מכירים הרבה מעבר ללשחק במחשב או בכדורגל בבית החם של אמא.
ההבדל הוא שיש כאלה שמוכנים להקריב שלוש שנים למען המדינה, ויש כאלה שמעדיפים לעשות שלוש שנים של שירות-"לייט" מסיבות שונות ומשונות.
אני חושב שלבחור כזה השירות הצבאי כלוחם יוכל לתרום הרבה מאד - ולמעשה הוא ירוויח משהו שהוא לא יוכל לקבל בשום מקום אחר.

בצבא אתה יכול לעבוד קשה ואתה יכול לעשות לעצמך חיים קלים - אבל לתרץ התחמקות משירות קרבי כמעשה אמיץ זה פשוט מגוכח.
ישן 06-12-2005, 21:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

אני אוסיף ואומר.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "אולי דווקא זה שהוא מודה..."

רוב האנשים אצלי, שנכנסו לצבא ב"ראבק" רציני נפלטו די מהר. דווקא אלה החוששים, אלה שלא בטוחים ביכולותיהם, אלה שלא התבלטו בהתחלה, הם אלה שהגיעו רחוק. מהרגע שאתה מבין שהשד לא נורא כמו שחשבת, הרבה יותר קל להתמודד איתו.
אין בעיה לבוא בדחילו כמו שאין בעיה לבוא בפוזה. האומץ האמיתי הוא לעמוד בפני הקשיים ולנצח אותם, ובעיקר את עצמך, שכן 99% מהקושי נמצא במוחו של האדם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-12-2005, 21:22
  anshobi anshobi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.05
מסכים ומבין את חששותיו של - O.M.T.

מסכים ומבין את חששותיו של - O.M.T.

אבל אני לא חושב שקב"ן היא הדרך המתאימה - מהסיבה הבאה: זה לרוב חוסם ממך הרבה דברים בצבא גם אם תהיה ג'ובניק אפילו במודיעין. זה יגרום לבעיות שונות ומשונות (נניח בצד את האזרחות ונאמר שקב"ן ישפיע על הצבא בלבד בכך שיפטור אותך משירות קרבי ולא ישחרר אותך לגמרי מהצבא).

הבעיות הרפואיות הן אלה שמשמעותיות פה!!!

מה לגבי המנילה מה מילאת בה?!

באילו בעיות מדובר?!

אם אתה רוצה אני אשמח לדבר איתך בפרטי על זה עקב מקרה דומה של חבר שאני מכיר (אותו אדם באמת באמת לא מסוגל להיות בקרבי וכל סביבתו הקרובה תעיד על זה)

ישן 06-12-2005, 21:23
צלמית המשתמש של Block
  Block Block אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.05

טוב שמע אני לא יודע מה להגיד כי אני לא מכיר אותך.

מניסיון עם עצמי אני לא אחד כזה שאומר לעצמו וואלה אני הולך להיות קרבי ולהראות שאני גבר זה ממש לא הולך ככה. יש את הקטע של הפחד שזה לא יסתדר אז אם אצלך זו בעיה כזאת לאחרים זו בעיה אחרת. חשבת פעם מה קורה לאנשים שתופסים תחת וחושבים את עצמם מנהיגים איזה טעויות הם עושים? ודרך אגב אין קשר בין כושר מנהיגות לשיתוף פעולה. לשתף פעולה אפשר ללמוד אם אתה רוצה או לא בסופו של דבר תלמד ולא משנה איפה גם אם מנהיג אתה לא תהיה לקבל פקודות ולעשות אתה יכול לפחות לנסות. בקשר של התחברות כן גם אני כמוך וכמו אחרים לא מתחבר מהר כל כך לאנשים, במיוחד אם הם מגעילים וחושבים שלעשות צחוקים איתך זה נחמד. וזה עוד דבר שלדעתי כן טוב שבגללו תלך לקרבי כדי שתלמד להתמודד עם זה.

אם הבעיה היא באמת פחד אז זה ממש לא פוסל, להיפך זו לא בושה וגם אם הדבר מתגלה כרציני ביותר אז יורידו לך פרופיל ולא יגייסו אותך לקרבי.

בשורה התחתונה יש דברים שתצטרך להתמודד איתם בהמשך, אם אתה רוצה לבחור בדרך של הצבא אז לך על זה וזה לא יהיה קל, תחשוב על זה שוב וגם אם בכל זאת אתה בוחר בדרך של הורדת פרופיל בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה.
ישן 06-12-2005, 22:40
  Y_B1 Y_B1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.05
כולכם צריכים להבין

שאין דבר כזה "חוסר מנטליות של לוחם"
באמת נראה לך שיש אנשים שלא מפחדים משירות קרבי ושלא פוחדים למות? אז נכון יש כאלה שבאזרחות הם "אמיצים", "מנהיגים", בעלי אופי חזק וכו' אבל זה לא אומר כלום... אין בנאדם שאתה יכול באמת לדעת איך הוא יגיב כשהוא אשכרה יגיע לצבא.. אתה חושב שאותם האמיצים המנהיגים ובעלי ה"אופי הקרבי" יפחדו פחות ממך בפעם הראשונה שהם יחזיקו נשק חם, יצאו למבצע וכו'? ממש לא... זה הכל שטויות.. אף אחד לא יכול לדעת עד כמה הוא מתאים להיות קרבי, להיפך- הצבא מוציא ממך תכונות שלא ידעת שקיימות בך וכמו שהרבה אמרו- "עושה אותך גבר". תבין- כולם "שוקיסטים" כשהם מגיעים לצבא כי אף אחד לא באמת נתקל בקשיים ברמה הזאת לפני... ככה שעזוב את כל השטויות- לך לקרבי תאמין לי שלא תצטער על זה בטווח הארוך... לעומת זאת אם תבחר בדרך הקלה ותלך להיות ג'ובניק- אז כן לטווח הארוך אולי תרגיש שדפקת את המערכת, שיצאת גבר, שהתחמקת מהסכנה וכל זה.. אבל עוד כמה שנים כשתסתכל אחורה אתה תתחיל לחשוב אם זה היה שווה את זה, ואם באמת עשית את הדבר הנכון... לא יהיה לך סיפוק... וכשהילד שלך ישאל- "אבא מה עשית בצבא?" אתה לא תדע מה להגיד..

נקודה למחשבה.
ישן 06-12-2005, 23:08
  o.m.t o.m.t אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.05

אני ינסה לענות לכולם בהודעה אחת- הבעיה היא לא בעיה נפשית. התכוונתי במנטליות של לוחם להגיד בעצם שאני לא מורעל ואף אחד לא יכול לגרום לי להיות אחד כזה. מי שהגדיר אותי כפחדן- כולכם פחדנים, לכולם כאן יש חששות לגבי השירות שלהם.....
אני לא חושב שאני מתאים להיות לוחם קודם כל בגלל גם הסיבות הנ"ל וגם מגבלות רפואיות- עקמת וזיעת יתר (כמו שאמרתי קודם, הצבא לא מקבל את זה שעירערתי על החמרה במצב של העקמת). הדבר האחרון שאני רוצה זה נזקים לגוף, ועקמת זה דבר בעייתי מאוד בשירות קרבי. נכון שהצבא מחשל, וחוויות כג'ובניק לא מתקרבות בכלל לחוויות בקרבי, אבל אני חושב שאני בהחלט יכול לתת שירות יעיל יותר בתפקיד אחר לא קרבי, מה גם שאני מעדיף לשרת במקום שיתן לי קידום באזרחות, ומקומות כאלה הם בדרך כלל באים מיחידות לא קרביות וחבל שככה, כי אחרי הכל מי שתרם הכי הרבה למדינה לא זוכה להערכה אחרי השירות הצבאי.כלומר, אם אני תורם מעצמי שלוש שנים ואולי יותר, אני מצפה לקבל החזר. לגבי המנילה- אני לא מוצא ממש חשיבות למנילה, אבל מנילה של יחידות שדה עם תפקידי הקצונה וכו'. הדירוג שלי היה-1.לוחם חילוץ (פיקוד העורף)2. לוחם איסוף 3. מ"כ (לא רציתי לסמן שיריון תותחנים או נ"מ כי אם הייתי רושם אותם הייתי כבר מגיע לאחד המקומות האלה, אז הדירוג הזה הוא בעצם ליהנות מהספק). סך הכל המנילה לא שווה כלום כי עם פרופיל כזה אני לא יגיע לשום מקום, ובאמת אין לי שום מוטיבציה לשרת שירות קרבי, כי אני יודע שזה לא בשבילי.
ישן 06-12-2005, 23:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

אף אחד לא תורם.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי o.m.t שמתחילה ב "אני ינסה לענות לכולם בהודעה..."

אם היו הופכים את הגיוס לרשות, אז זו היתה תרומה. כרגע זו חובה.
אם הצלחת להגיע לתפקיד שיסייע לך באזרחות אשריך, אבל הצבא, כפי שטובים ורבים אמרו בפורום הוא לא תכנית כבקשתך ולכן הציפיה להחזר היא... . היכולת שלך להשפיע על השיבוץ שלך היא פועל יוצא של הרצון שלך להתנגח עם המערכת (למרבה הצער)

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 06-12-2005 בשעה 23:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:26

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר