לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-11-2005, 20:41
  thekrutest thekrutest אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל thekrutest
זמן הצפייה הרצוף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Darknessice2 שמתחילה ב "שאלה בקשר לבהירות של המסך"

לא מסכי CRT ובטח שלא LCD פוגעים בעיניים. נזק נפשי גדול יותר נגרם מהתכנים שרואים, אבל זה לפורום אחר.

כדי לרכז את התמונה על הרשתית בעין, יש צורך בכיפוף העדשה בעין, שנעשית בעזרת שרירים שנמצאים בתוך העין. ככל שהאובייקט בו אנו צופים קרוב יותר לעין, כך יש צורך בכיפוף יותר גדול של העדשה. צפייה במסך אן קריאה ממושכת לאורך שנים, גורמים לכיפוף קבועה של העדשה, ואז נוצרות בעיות ראיה. גם הגיל עושה את שלו, ועם השנים אותה עדשה נעשית פחות גמישה לכיפופים, ואז צריכים "עדשות עזר"= משקפיים.

לכן, כדי לשמור על בריאות העיניים בעבודה ממושכת מול מחשב, ובכלל, מומלץ לעשות כל שעה הפסקה בת כמה דקות ולתת לעיניים לבהות באופק, או בכל אובייקט מרוחק כדי לאפשר לעדשה להתיישר חזרה.

בקשר לבהירות- זה עניין של הרגל. אסור להסתכל על השמש ישירות, או על ניצוץ של ריתוך, אבל מסכים לא מייצרים רמות כאלה של בהירויות, אז אין חשש כלשהו. אין גם ביסוס מדעי לכך ש"אסור" לקרוא בחושך, ד"א.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-11-2005, 08:44
  sniffer sniffer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.02
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי thekrutest שמתחילה ב "זמן הצפייה הרצוף"

אתה צודק בהחלט.
במסכי "שפורפרת" (CRT) מומלץ לקבוע קצב ריענון של 85 או 90MHZ , על מנת שהמסך לא "ירצד" (ריצוד לא נוח לעין ויכול לגרום לכאב ראש) . במסכי LCD אין קצב ריענון אלא זמן ריענון ככה שאין מה לדאוג.
גם לגבי CRT אין מה לדאוג אם מכוונים אותם נכון , לגבי בהירות- שוב זה ענין של הרגל.
עדיף כמובן לעבוד בחגר עם תאורה, ולכוון את המסך בצורה כזאתי שלא נצטרך להרים\להוריד את הראש יותר מידי, ולא לשבת יותר מידי קרוב למסך אלא במרחק סביר(אני לא אומר לקחת 2 מטר אחורה אבל גם לא להיות צמוד מידי) וזהו בעיקרון
כל הקטע במחשב זה שמתרכזים במסך ואז המוח(ככה רופא מומחה הסביר ליר) לא משדר פקודה לעין למצמץ ואז פשוט אין לחות בעין ויש יובש שיכול לגרום לאודם או לצריבה או לכאבים או עייפות.
לכן מומלץ כל כמה זמן למצצמץ בעיינים(אני לא צוחק, אני רציני!) ולהתרכז כל דמה דקות בנקודה מסויימת בחדר(סתם תמונה למשל או משהו).
יש לי ספר בטיחות שלם אם מישהו מעונין שאני יצלם פרק משם או אתן המלצות וטיפים אני אשמח מאוד.
בכל אופן אין לפחד כל עוד עובדים נכון
בשביל השקט הנפשי מומלץ פעם בכמה זמן ללכת לבדיקת עיינים(זה חיובי לא רק בגלל המחשב אלא גם בגלל רישיון הנהיגה).
שוב אני לא אומר כל שבוע , אבל פעם בכמה זמן בהחלט מומלץ.

thekrutest אני מחזק את ידך!

נערך לאחרונה ע"י sniffer בתאריך 06-11-2005 בשעה 08:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:28

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר