לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2005, 20:11
  tony2toes tony2toes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.05
שאלה שאלה דחופה - גיבושים

יש לי כמה שאלות מרוכזות לגבי הגיבושים השונים, ואיך או למה אוכל להגיע בתור חייל

ברצוני להגיע ליחידה מובחרת

* העדיפות הראשונה שלי היא להגיע לגיבוש מרכזי או לאחד מהגיבושי המשך (669, שלדג),
הבעיה היא שהגיבושים המרכזיים הם רק באפריל ואני כבר חייל עם פז"מ של חודשיים,
האם יש לי דרך להגיע לגיבוש המשך ללא הגעה לגיבוש מרכזי (שלגיבוש מרכזי אני אצטרך לחכות כ-6 חודשים בתור חייל שזה בעיה לא קטנה בכלל), האם יש לי אפשרות בכלל לקבל גיבוש המשך בתור חייל

* נניח וחיכיתי את הזמן הדרוש והגעתי לגיבוש מרכזי (יחידות כמו מטכ"ל או שייטת בכלל מקבלים חיילים עם פז"מ של 8 חודשים, וגם אם כן אני חוזר לנקודת אפס באותו הרגע (כלומר 3 שנים+קבע מהתחלת השירות ביחידה החדשה))

* עדיפות שניה היא להגיע לצנחנים/דובדבן, האם יש לי אפשרות להגיע לשם בתור חייל?

אודה לכם אם תוכלו לעזור לי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-10-2005, 17:04
  הקשב הקשב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
תשובות
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ProphecY שמתחילה ב "למה שלדג שונה מהשאר? ועוד..."

1. פשוט בשלדג מתחילים מתחילת הטירונות כצוות נפרד רק של שדלגיסטים לעתיד. לא כמו במטכ"ל לדוגמא שהחבר'ה מפוזרים בין כל הגדוד/ים. דבר זה קיים מכל מיני סיבות ויש לדבר יתרונות וחסרונות ייתרון אחד הוא שהצוות בשלדג יהיה יותר מגובש לפני הטירונות יחידה (קפיצת רמה מבחינת הקושי) ולעומת זאת החסרון שיהיה קשה לצרף מישהו בשלב מתקדם יותר של המסלול. אני בטוח שיש עוד שיקולים למה זה שונה בין היחידות.
בכל אופן, זאת הסיבה שבשלדג ייתכן והשיקולים לצרף מישהו בשלב מתקדם יותר במסלול (לדוגמא אחרי טירונות) יהיו שונים מאשר במטכ"ל.
2. אני אישית לא מכיר מישהו שהצטרף למסלול אחרי זמן כזה בצבא, וסביר להניח שלא קיים. אני יודע שאנשים שנפלו מטייס אחרי שנה מתקשים להתקבל ליחידות מובחרות לפעמים (מטכ"ל בפרט) בגלל הבעיה הזאת. שכן אותה יחידה לא רוצה לשלם כ"כ הרבה כסף משכורת קבע על מנת לקבל עוד לוחם (שיקולים כלכליים). לכן יש הגבלות על מספר האנשים שיכולים להצטרף אחרי זמן מסוים בצבא ליחידות מהסוג הזה.
מקווה שעניתי ברור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:11

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר