לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-11-2012, 20:46
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
מסמך ההבנות: ישראל ויתרה על 'מרחב הביטחון'

במסמך ההבנות בין ישראל והחמאס, שנוסח בתיווך מצרים, עליו מתבססת הפסקת האש, הסכימה ישראל לוותר על "רצועת הביטחון" לאורך גבול הרצועה מצידו הפלשתיני. כך עולה מנוסח המסמך המצורף כאן. בסעיף השלישי בחלק הראשון של ההסכם, נכתב: "המעברים ייפתחו ותינתן הקלה לתנועת בני אדם וסחורות. לא תוגבל תנועתם של תושבי (עזה) ולא יבוצע ניסיון לפגוע בהם באיזור הגבול. הדבר יבוצע 24 שעות מרגע כניסת ההסכם לתוקף". אחת מנקודות המחלוקת בין ישראל והחמאס, היתה הקביעה החד-צדדית של ישראל כי כל מי שמתקרב לגדר הגבול במרחק של פחות מ-300 מטרים מהגדר, עלול להיפגע מהירי. הדבר נקבע כדי למנוע הנחת מיטענים בידי מחבלים לאורך הגדר. במסמך ההבנות נקבע כאמור שההגבלה מבוטלת: "לא תוגבל תנועתם של תושבי (עזה) ולא יבוצע ניסיון לפגוע בהם באיזור הגבול".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://static.varnish.inn.co.il/Resizer.ashx?save=1&source=album&album=6&image=46455&a=455&b=1500]

המסמך המצורף כאן, שכותרתו הוא "הבנות מיוחדות על הפסקת האש ברצועת עזה", כולל בראש ובראשונה את הסעיף הדורש מישראל להפסיק לתקוף ולחסל: "ישראל תפסיק את כל המתקפות על רצועת עזה מהאוויר, מהיבשה ומהים, ובין השאר תפסיק את החדירות ואת הפגיעה בבני אדם". בנוסף, כולל ההסכם סעיף הדורש מהפלסטינים להפסיק את כל התקיפות האלימות נגד ישראל. "הפלגים הפלסטינים יפסיקו את כל המתקפות שלהם מרצועת עזה לכיוון ישראל, דבר הכולל בין השאר ירי רקטות ותקיפות לאורך הגבול", נכתב. בחלקו השני של ההסכם, העוסק באופן יישומו בפועל, נכתב כי מצרים תקבל ערבויות מכל צד על התחייבותו למלא אחר פרטי ההסכם. כמו כן, נכתב כי כל צד יתחייב שלא להפר את ההבנות שהושגו וכי במידה שלצד מסוים תהיינה טענות והערות, עליו לפנות למצרים כמי שמפקחת על ההסכם במטרה לפתור את הנושא.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/247341
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-11-2012, 21:18
  Harmonic Oscillator Harmonic Oscillator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "מסמך ההבנות: ישראל ויתרה על 'מרחב הביטחון'"

אני מסרב להאמין.
חתימה על מסמך כזה שוות ערך לחתימה על חטיפת חיילים מהגבול, שוות ערך למות חיילינו ממטענים על הגדר, שוות ערך לפיגועים בצד שלנו של הגדר, משהו שלא שמענו עליו שנים.

הסכם כזה לא רק שאינו נותן לגיטימציה מהעולם פעם הבאה שירו עלינו מעזה, אלא ההפך. אסור לנו להגיב אלא לפנות בתחנונים לבעל ברית של הארגון שיורה עלינו שיגן עלינו (???).

אני מסרב להאמין שביבי חתם על הסכם זה.

עריכה: אבל כנראה בכל זאת חלק מההסכם הזה הוא אמת: כבר היום יש מאות פלסטינים שהגיעו לגר ומיעוטם אף חצו אותה ונענו בירי באוויר בלבד.

נערך לאחרונה ע"י Harmonic Oscillator בתאריך 22-11-2012 בשעה 21:26.
ישן 23-11-2012, 08:53
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "מסמך ההבנות: ישראל ויתרה על 'מרחב הביטחון'"

א, מה רבין ראה בברק אני לא מצליח להבין את זה, כיצד בחרו בו להיות ראש הצבא ואחרי זה ראש הממשלה ואחרי זה שר ביטחון.
ב, ביבי בכלל שרף את עצמו סופית ועכשיו אין סיכוי שאני בוחר בליכוד כל עוד הוא בראש של הליכוד. אני מקווה שאנשי הליכוד יסלקו את נתניהו לתמיד מהליכוד על זה, אבל גם הליכוד כבר לא דואג לישראלים.
ג, ישראל ביתנו תשלם על ביוקר על האיחוד עם הליכוד אחרי הסכם הזה עם החמאס.
ד, אני צריך לקרוא קצת יותר על המפלגות שרשמו לי באשכול השני,כי אני צריך לבחור במי לבחור.
ה, אובמה שמח מאוד עבבית הלבן כמו האחים המוסלמים במצרים שישראל שוב דפקה לעצמה את הביטחון.
ו, העם מטומטם והעם ישלם, כמה שהמשפט הזה נכון ואנחנו נשלם על ההסכם הזה בדם והרבה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:27

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר