לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2005, 12:04
צלמית המשתמש של nir-vana
  nir-vana nir-vana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
שלח הודעה דרך ICQ אל nir-vana שלח הודעה דרך MSN אל nir-vana Facebook profile
עדשות לצילומי אופנה עבור קנון DSLR:

נשאלתי על כך בפרטי אבל נראה לי שזה מעניין מספיק גם בשביל להעתיק את זה גם לציבורי...

לצילום אופנה משתמשים לרוב בעדשות בין 50-135 ממ. הסיבה לכך היא שבזויות רחבות מדי יש עיוות פרופורציות של הגוף, מה שקרוב יראה גדול יותר ממה שרחוק. בזויות שהן טלה מדי אתה צריך לעמוד רחוק יחסית ולכן אלו הטווחים המקובלים.
אם אתה מעוניין בצילומים איכותיים עדשה קבועה (לא זום) תיתן לך את האיכות הכי טובה. שתי העדשות האיכותיות ביותר לפורטרטים יקרות מדי לך (135/2L, 85/1.2L) אבל יש בטווח הזה גם עדשות זולוות יותר כמו: Canon 85/1.8, Canon 100/2, Canon 100 macro, Sigma 105 macro, Canon 50/1.4.
יש קצת הגבלה כשאתה עובד עם אורך מוקד אחד, אבל אם אין בעיה להתקרב ולהתרחק אז זה לא חיסרון. אתה יכול גם לקנות שילוב של שתי עדשות: 50 שתהיה רחבה יותר לצילום גוף ו100 או 105 לצילומי פנים בלבד.
אם אתה מעוניין בשימושיות של העדשה גם לנושאים אחרים, אז עדשות המאקרו שימשיות למאקרו כמובן... ואתה יכול גם לקנות עדשה 70-200 של סיגמה או קנון, שתשמש לך גם כעדשת טלה וגם טובה לפורטרטים. Sigma 70-200/2.8, Canon 70-200/4 שתיהן בסביבות התקציב שלך ושתיהן מעולות. לסיגמה יתרון של צמצם וזה טוב לפורטרטים, הקנון יותר קומפקטית וקלה, אבל העדר צמצם 2.8 (או יותר פתוח) מפחית את היכולת בטישטוש הרקע.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2005, 12:18
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "עדשות לצילומי אופנה עבור קנון DSLR:"

גם אני נשאלתי בפרטי, ואני דווקא המלצתי באמת על עדשות טלה 70-300 או 70-200 מ"מ מהסיבה ההגיונית של השארות במקום, וצילום פורטרט / חצי גוף / גוף מלא מבלי להתקרב ולהתרחק.
בנוסף, צילום מרחוק מעמיד אותך בתור צלם מאחורי הפלאשים, דבר שמאוד מומלץ .
להסתיר את הפלאשים מאחורה זה אחד הדברים היותר מבאסים .

היעדר צמצם פחות מפריע לי בצילומי סטודיו שלי בהם אני מצלם גם ככה בצמצים סגורים כמו 11-14 בשביל עומק שדה גדול ככל הניתן. אין לי בעיה שהרקע יראה בבירור, סה"כ, זה רקע של סטודיו, ולא צילום אורבני או משהו כזה
מה שכן, עדשות עם צמצם 2.8 איכותיות יותר מהאחרות, ופה דווקא הייתי רוצה עדשות חדות ככל הניתן.

ישן 06-07-2005, 15:27
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
הנה תגובתי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "אני רואה שחוץ ממני שאלת עוד..."

"צילום דוגמנות הוא תחום מאוד רחב שמתפרס בעיקר בין צילומי פנים (close-ups) לצילומי חצי גוף ו\או גוף מלא. לצילומי פנים בדר"כ תרצה להשתמש בעדשות ארוכות מוקד , שכן העדשות האלה מציגות את הפנים בצורה המחמיאה ביותר בכך שהפרספקטיבה "נדחסת" ומקבלים פנים "שטוחות" יותר (כלומר - אף קטן יותר וכאלה). מה זה מוקד ארוך ? העדשה המושלמת לצילום פורטרטים קרובים היא ה-EF 85mm f/1.8 של קאנון - חדה כתער, מהירה מאוד, בעלת בוקה מהסרטים ומנוע USM ל-AF מהיר ושקט. בקיצור - חלום של עדשה, אם היה לי יותר זמן פנוי לצילומים, מזמן כבר הייתי קונה לעצמי אחת כזאת. מה החסרונות ? חוסר הגמישות של זום - העדשה הזאת היא עדשת prime, כלומר בעלת אורך מוקד קבוע בלתי ניתן לשינוי - תצטרך להשתמש הרבה מאוד ברגליים כדי לעשות zoom in ו\או zoom out. חסרון נוסף - המחיר, כ-330$ בארה"ב (די יקרה לעדשה שהיא לא זום).

לגבי צילומי חצי גוף - אין כמו ה-EF 50mm f/1.8 הישנה והטובה, העדשה הזאת עולה כ-70$ בארה"ב. דוגמאות רבות שצילמתי עם העדשה הזאת תוכל לראות כאן.

לגוף מלא תרצה להשתמש בעדש הרחבה מעט יותר - נניח 35mm או משהו בסגנון.

תוכל לאחד את שלושת העדשות שהזכרתי בעדשת זום אחת, לדוגמא Tamron 28-75mm f/2.8 - לצעד כזה יש כמובן יתרונות וחסרונות משלו. יתרונות - חיסכון בכסף (העדשה הזאת עולה כ-370$), חיסכון במקום בתיק הצילום וכמובן הגמישות של עדשת הזום (אין צורך להחליף עדשות). חיסרון - האיכות האופטית ואיבוד של סטופ ושליש של אור לעומת עדשות f/1.8. אמנם העדשה הזאת היא בין העדשות האיכותיות שיש, אבל עדיין היא לא מתקרבת לאיכות של עדשות פריים איכותיות שהזכרתי. גם מבחינת עומק שדה - יש הבדל לא קטן בין f/1.8 ל-2.8.

זהו פחות או יותר. לדעתי, כדאי לך לרכוש עדשת זום אחת בהתחלה ואז לראות האם אתה מסתדר איתה או שאתה רוצה משהו טוב ואיכותי יותר. תמיד תוכל למכור \ לשדרג עדשות - או אפילו להשאיר אותה אצלך ולהוסיף עדשות נוספות לאוסף."

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:05

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר