לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-07-2011, 01:29
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אבל אם הטענה השגורה ש"ענישה..."

המטרה של כליאה בבית כלא היא לא רק להרתיע אלא גם לבודד את העבריין ולמנוע ממנו להמשיך ולפגוע בסביבה, גם אם לתקופה מוגבלת. אז גם אם כליאה לתקופה ארוכה לא מרתיעה לפחות היא מגנה על האזרחים ע"י זה שהיא מרחיקה את העבריינים מהרחוב. אותי זה קצת מצחיק שבמדינה כמו שלנו שבה רמת הפשיעה גבוהה נותנים עונשים שמתאימה למדינה שבה רמת הפשיעה נמוכה יחסית כמו נורבגיה. ביום שבו רוב השוטרים שלנו יוכלו לצאת למשמרת לא חמושים, כמו בנורבגיה למשל, נוכל גם אנחנו להקל על העבריינים שלנו כמו שמקלים עליהם שם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-07-2011, 01:46
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
זו לא בעיה.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "המטרה של כליאה בבית כלא היא..."

גם החוק הישראלי וגם החוק הנורבגי לא משחררים אדם ממאסר עולם אם הוא מסוכן לציבור (חצי מדויק).

שמו את זה הרף בנורבגיה על 21 שנים. בתום התקופה עושים הערכת מצב.
אם הוא 'מסוכן לחברה' ויש סיכוי שיבצע פשע אלים, נותנים לו עד 5 שנים נוספות בתום 21 השנים. (כך ויקיפדיה קישור)
העובדה שהם הגבילו את זה לא מאפשרת שרירותיות נקמנית חסרת קשר למסוכנות, כמו במקרה של יגאל עמיר או כפי שהיה ניתן לנחש שיעשו עם הרוצח מאתמול,
ספק רב אם מישהו מהם יהיה מסוכן עוד 26 שנים.

בישראל: "לא תשחרר ועדת השחרורים המיוחדת אסיר עולם כאמור אלא אם כן שוכנעה כי האסיר ראוי לשחרור וכי שחרורו אינו מסכן את שלום הציבור." (סעיף 5 בקישור)

ישן 24-07-2011, 19:45
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
עם זה אני בהחלט מסכים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "יודע מה?... מצדי שענישה כבדה לא תרתיע...."

צדק חברתי ותחושה ציבורית שנעשה צדק הם בהחלט חשובים לבריאות של החברה ולתחושת הביטחון של האזרחים. אני חושב שהתגובות באשכול הזה ובאשכולות אחרים בהחלט משקפות מה קורה כשהענישה מקלה מדי.
מעבר לזה, ענישה כבדה גם מרחיקה אנשים מסוכנים מהחברה, וזה בפני עצמו מגביר את הביטחון. בעיני, הסיכון הפוטנציאלי צריך להיות מרכיב בענישה לפחות כמו, אם לא יותר מ-, חומרת העבירה.
ויחד עם כל זאת, לפעמים יש פוטנציאל אמיתי לשיקום ואז צריך לבלוע רוק, לתת ענישה סבירה וולהביא את החברה להפסיד עבריין מקצועי לטובת אזרח תורם. החוכמה היא, כמובן, לדעת מי בר שיקום ומי לא.
בעיני, מי שבר שיקום לא רק שצריך לשבת בכלא פחות זמן (ובעבירות פחותות-אולי בכלל לא) אלא גם לשבת באגפי כלא שמיועדים רק לכשמותו ושכוללים תוכניות שיקום פרטניות. כחלק מאותו תהליך שיקום, צריך לתת כמרכיב בענישה גם עונש כבד מאוד על תנאי על מנת שלמשוחרר תהיה אמביציה להשאר על דרך הישר.
ישן 24-07-2011, 01:50
מנהל

אני יודע שבארה"ב רמת הפשיעה גבוהה יותר, למרות שהענישה קשה יותר
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "השאלה היא מה רמת הפשיעה..."

כך שלא נראה לי שקיים קשר סטטיסטי בין רמת הענישה לרמת הפשיעה. מעבר לכך, שיעור הפשיעה החמורה בישראל הוא מהנמוכים בעולם.
"בדיקת שיעורי הפשיעה בדרך זו מעלה כי בשנת 1980, שיעור מקרי הרצח ל-100 אלף איש עמד על 2.35 ואילו בשנת 2006 שיעור זה עומד על 2.29. במבט לאורך 28 שנים אין סטיות גדולות מנתונים אלה ובשנים האחרונות יש אפילו מגמת ירידה קלה.
לשם השוואה, בשנת

2004 שיעור הרציחות ל-100 אלף איש עמד על 18 בני אדם ברוסיה ובארצות הברית על 7.5".
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/752/316.html
לפי עבודה אחרת שנתקלתי בה, של ד"ר גיורא להב, סקירה השוואתית מעלה ישראל במקום נמוך בשיעורי פשע בכל סוגי הפשעים. בעבירות אלימות ישראל במקום נמוך ואפילו מבחינת גניבות רכב השיעור בישראל דומה לזה של מדינות אירופה, כולל נורבגיה. מבחינת עבירות סמים, ישראל הרבה אחרי אנגליה וארה"ב.
ישן 24-07-2011, 02:11
מנהל

אולי לא הייתי ברור, ואולי לא קראת את המאמר בלינק שנתתי
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מדבר רק על פשיעה..."

ראשית, אני מדבר על שיעור פשיעה יחסי לגודל האוכלוסיה-שיעור המקרים ל100000 איש, כך שאין שום בעיה עם ההשוואה.
שנית, כתבתי בפירוש שגם בתחום הפשיעה הפחות חמורה, כולל גניבות רכב, ישראל במצב טוב יחסית, שיעור גניבות הרכב בישראל דומה לפי מחקרו ההשוואתי של ד"ר רהב לזה של מדינות אירופה המערבית, כולל נורווגיה. הוא גבוה רק מזה של מדינות שבהן כמות הרכבים פר אוכלוסיה היא נמוכה יותר (למשל, ליטא).
ולגבי מה שכתבת במקום אחר-
הסיבה ששוטרים בכמה מדינות בעולם (וגם שם, רק חלק מהשוטרים) הולכים לא חמושים אינה קשורה לכך שיש שם פחות פשע. היא קשורה לכך ששם יש פחות בעיה של טרור, למסורת, ולכך שיש שם שימוש במספר רב יותר של שוטרים ואמצעים אחרים, מה שמייתר את הצורך של השוטר בנשק להגנתו העצמית. גם בישראל, לא כל שוטר חייב להיות חמוש בנשק חם ורוב השוטרים (להערכתי) לא נאלצו מעולם לשלוף את נישקם.
ישן 24-07-2011, 19:38
מנהל

ארה"ב היא מדינה עם מעמד בינוני נרחב מאוד
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה חושב שאין קשר בין שכבת..."

יש שם שכבת עוני גדולה אסולוטית אבל לאו דווקא יחסית. לפשיעה שם סיבות שונות, לאו דווקא עוני-למרות שהוא כמובן משחק תפקיד. הנקודה שלי היא שטם הענישה הכבדה באה על מנת לצמצם את הפשיעה, הרי שלא נראה שזה הצליח במיוחד. ברור שתמיד ניתן לומר שאם הפשיעה הייתה מקלה יותר, שיעורי הפשע היו עוד יותר גבוהים. אבל, היו מי שעשו ניתוחים סטטסיסטיים מורכבים, תוך התייחסות לשינויים ברמות הענישנ לאורך השונים ובאיזורים שונים בארה"ב, והמסקנה היא בדרך כלל שהחמרת הענישה לא צימצמה את הפשיעה. יש ניתוח מעניין בספר freakonomics (השד יודע איך תרגמו את זה לעיברית, אבל אני מאמין שתורגם) שבוחן, ופוסל, את רוב ההסברים להתמעטות היחסית של הפשע בארה"ב בשנות התשעים והאלפיים יחסית שלנות השמונים והשבעים (ואל תתפוס אותי במילה לגבי התקופות...). הם פוסלים את ההסבר של שיפור מצב הכלכלי, של החמרת ענישה, של הגברת הנוכחות של המשטרה (שיטת ג'וליאני) ועוד. המסקנה שלהם היא שהירידה החלה ברגע שהתבגר דור הילודים מנקודת הזמן של פסק הדין שאישר הפלות בארה"ב. וההסבר הוא שילדים לא רצויים נוטים הרבה יותר להגיע לפשיעה. אני לא יודע עם אני בהכרח קונה את הניתוח הזה, אבל הוא בהחלט מעניין. הם גם עושים ניתוח כלכלי של פישעי הסמים והמסקנה היא שהפן הכלכלי של הענף בהחלט מעודד מאוד עבריינות. אישית אני מאמין שזאת אחת הבעיות בארה"ב-מדיניות החוק הנוקשה לגבי הסמים מאוד תורמת לעוצמת הפשע שם. אני גם חושב שבארה"ב קל מדי להשיג נשק חם ושיש שם מסורת בעייתית של אינדבדואליזם קיצוני ויציאה נגד החוק.
ישן 24-07-2011, 05:12
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
תקראו את הספר סיליביה של רם אורן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "נתניהו לנורבגיה: "העם בישראל מזדהה עם הכאב והיגון העמוק של העם הנורבגי""

אודות סוכנת המוסד שהייתה חלק מהכח שהסתבך בפרשת לילהאמר. ההרשעה אמנם היתה ודאית, אבל השהות בבית הכלא, כללה הרבה יציאות אל מחוץ לכתליו..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:43

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר