לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-11-2010, 07:16
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אחרי שהתקשורת שכחה מהם מעט, הגרוסמנים רוצים עוד קצת פרסום: אריאל חוזרת לכותרת

סערת אריאל: "אי אפשר להכריח אתכם להופיע"

יוזמי מכתב האמנים שהסעיר את המדינה ולצדם שורה של יוצרים מתחומי התרבות והאמנות, בהם חנה
מרון, דוד גרוסמן, אוהד נהרין, איתן פוקס ואחרים, פונים אל המתעתדים להופיע בהיכל התרבות באריאל:
"העדיפו את צו מצפונכם ואחריותכם הציבורית"

ימים ספורים לפני ששחקני תיאטרון באר שבע יחנכו את הבמה המאובזרת של היכל התרבות החדש
באריאל, פונים אליהם הערב (ו') יוזמי מכתב האמנים שהסעיר את המדינה, ביחד עם שורה של יוצרים
מתחומי התרבות והאמנות השונים, במכתב פתוח שמבקש מהם לשקול בשנית את ההחלטה להופיע
בישוב שמעבר לקו הירוק: "אי אפשר להכריח אתכם להופיע שם", "אנו קוראים להעדיף את צו מצפונכם
ואחריותכם הציבורית".

המשך בלינק:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3980282,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-11-2010, 07:19
  495 495 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.10
גרפיקה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אחרי שהתקשורת שכחה מהם מעט, הגרוסמנים רוצים עוד קצת פרסום: אריאל חוזרת לכותרת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
סערת אריאל: "אי אפשר להכריח אתכם להופיע"

יוזמי מכתב האמנים שהסעיר את המדינה ולצדם שורה של יוצרים מתחומי התרבות והאמנות, בהם חנה
מרון, דוד גרוסמן, אוהד נהרין, איתן פוקס ואחרים, פונים אל המתעתדים להופיע בהיכל התרבות באריאל:
"העדיפו את צו מצפונכם ואחריותכם הציבורית"

ימים ספורים לפני ששחקני תיאטרון באר שבע יחנכו את הבמה המאובזרת של היכל התרבות החדש
באריאל, פונים אליהם הערב (ו') יוזמי מכתב האמנים שהסעיר את המדינה, ביחד עם שורה של יוצרים
מתחומי התרבות והאמנות השונים, במכתב פתוח שמבקש מהם לשקול בשנית את ההחלטה להופיע
בישוב שמעבר לקו הירוק: "אי אפשר להכריח אתכם להופיע שם", "אנו קוראים להעדיף את צו מצפונכם
ואחריותכם הציבורית".

המשך בלינק:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3980282,00.html

הכלבים ינבחו והשיירה תעבור

אותם אנשים אותם רעיונות פרט לתאריך במכתב שנכתב אין חדש
רצו ורוצים וקבלו רעש תקשורתי
צריך לבדוק בפועל
מי בא ומי לא
אם אלה שיודעים מקדמת דנא לא יגיעו
זה היה ידוע מראש
והרעש התקשורתי שהם חפצים בו נעשה לפי שרצו
חבל לסייע להם

נערך לאחרונה ע"י 495 בתאריך 06-11-2010 בשעה 07:24.
ישן 06-11-2010, 07:44
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אכן, הכלבים ינבחו ויתעשרו, ילקקו זה את זה מתחת לזנב - והשיירה תעבור
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי 495 שמתחילה ב "..."

רק חשוב מאוד שאלה שמצפונם נראה ומריח כגללי הגמלים שישארו על הדרך אחרי המעבר של השיירה - לא יקבלו אגורה מתקציב התרבות של הציבור.

צו מצפונם לא הפריע להם או לדומיהם לגור או להופיע באדמות שהיו של כפרים ערביים עליהן הוקמו שכונות יוקרה וקיבוצים בארץ. צו מצפונם לא מפריע להם לעשות הון או להופיע על אדמת הדם של גרמניה, צו מצפונם לא מפריע להם להתחכך כמו פרה שדורשת בכל אנטישמי ערבי כאילו היה יונת השלום, צו מצפונם לא מפריע להם שלא לראות מה עוד משמח את שונאי ישראל שאילהם מכוונת חנופתם, צו מצפונם לא גרם להם לומר מילה רעה על רוצחי המונים שפשטו ברחובותינו בעקבות ההסכם שבני מינם המיטו עלינו. צו מצפונם היה מוביל אותם על ארבע עם ריר בפה להופיע בהיכל התרבות של רמאללה בפני אלה שחילקו סוכריות בזמן הלינצ'. צו מצפונם אפילו איפשר למישהו מהמחרימים לומר כי הוא מזדהה בכל ליבו עם המאבק הלאומי הפלשתיני. אותו מאבק שמפזר חלקי ילדים יהודים על מדרכות תל אביב בחג פורים.

אבל... צו מצפונם מתעורר כאשר צריך להופיע בעיר שנבנתה על גבי אדמות לא פרטיות שהיו אדמות בור שהובטחו למדינה היהודית בועדת סן רמו, הפכו לשטח כיבוש ירדני ומוגדרים כשטח באחריות ישראלית בהסכם אוסלו. מצפונם הוא רקוב ועלוב כמצפונם של שונאי ישראל שבין האינטלקטואלים במצרים. מצפונם הוא הצגה וסיפור בדיה. הדברים המוחשיים היחידים שיש כאן אלה בני אדם יהודים שציניקנים חסרי מצפון מחרימים ואולי יש כאן גם פרסום חינם ותשומת לב באירופה שיכולה לגרום לעוד שונא ישראל קשיש בקופנהגן לקנות ספר מאובק ולשלשל שני סנט למי מהם.

האמת היא שחלקם כבר עשו את הונם ללא מצפון בימי שלטון מפא"י העליזים ובימי הפגנת הנאמנות 'למפלגה' לאחר המהפך. האמת היא שהגילדה שמעניקה פרסי ישראל בתחומי הכלום לפי מד השינאה לציונות ולעם היהודי תמשיך לחלק את חסכונות האזרח הפשוט בין אוהבי אויביו. האמת היא שרובם בדמדומי קריירה ואינם זקוקים לכספי המדינה והאמת היא שכסף רע שטרם ידוע מקורו זורם לארץ ע"י קרנות רשע ויכול לפרנס עוד דורות של עוכרי ישראל ואויבי ציונות. ובכ"ז ראוי ששר החינוך יתעורר מהחלום המתוק של פיטורי גבי אביטל ויזכיר לאוהביו מהפוסט-ציון כי גוף או אמן מחרים לא יתוקצב.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 06-11-2010 בשעה 07:51.
ישן 06-11-2010, 07:59
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
אני מבין שחמת הזעם בוערת בך
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אכן, הכלבים ינבחו ויתעשרו, ילקקו זה את זה מתחת לזנב - והשיירה תעבור"

אבל גם אנו מעין כלבים נובחים שהשיירה עוברת על פניהם.
אנו מקדשים את הערך התרבותי של אותם אנשים הקוראים בהתלהבות להחרים את אריאל אבל מעבר לכך לא עושים דבר, (כשם שהאנגלים מדברים על מזג האוויר ולא עושים דבר).
מעבר לקריאות הרפות בגנות אותם מגנים לא ראיתי יוזמה/פעולה/התבטאות מצד ראשי השלטון בגנות המחרימים והקוראים להחרמה.
אם דוד גרוסמן המטיף רוצה להפוך לרפליקה של דוד גרוסמן הסופר (שאין חולק על סגנונו הייחודי), אדרבא שיעשה זאת מכיסו וכספו שלו.
אם חנה מרון רוצה להיות ה"גברת הראשונה" של התאטרון - שתעשה זאת בכפוף ליכולת המשחק שלה, אבל שלא תנשוך את היד שמאכילה אותה.
כנ"ל לגבי כל המטיפים בשער והמשתמטים למיניהם.
אנו המדינה היחידה בעולם שמחריביה ומהרסיה ממשיכים לאכול מאותה יד שעליה יוצא קצפם.
ישן 06-11-2010, 08:39

נשמעתי מרוגז? :)
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אני מבין שחמת הזעם בוערת בך"

תראה, לשקרנים ובריונים אני רגיל במזרח התיכון. אני שכן של משפחת אסד כבר הרבה שנים אז באמת ששום שטיק של חנה מרון לא יפתיע אותי. הענין הוא שפמפלט פרסום עצמי זה הוא כה רדוד בכזבים שבו שאין ספק שאחמדיניג'אד היה חותם עליו בשתי ידיו ואם לא הוא אז ערפאת - כוס התה של 'האמנים' בעניני מצפון.

הם מציינים כי ליד אריאל יש מחנות פליטים: מחנות הפליטים קרובים יותר לכפ"ס ולאריאל וקיומם קשור לשכונות ערי המרכז ולאדמות קיבוצים ששוחררו במלחמת העצמאות ולא להקמת אריאל.

הם מתארים את מצוקת הפליטים כאילו כוס מים שנשתית באריאל נעשית על חשבון מוחמד מקלקיליה שסבא רבא שלו רצה לרצוח יהודים ונזרק מהחושה בה גר מאז הובא ארצה ע"י מוחמד עלי במאה התשע עשרה. הם יודעים היטב שלמוחמד יש כוס מים בזכות אותה מדינה שהקימה את אריאל ושלבני עמו יש אחריות רבה יותר מלשפרה מאריאל על כך שקפא במקומו 62 שנים. בענין העדר הופעות תרבות הם מוזמנים להופיע שם. בפעם הבאה שיש ערב במחנה פליטים לכבוד שהיד כלשהו נאמר ההוא מהפיגוע בתחנת הדלק של קרני שומרון או זה מצומת בית ליד שיסעו ויופיעו שם. שמעתי שהאיחוד הארופאי והסעודים משלמים טוב. רק שלא יצפו ללווי צה"לי. סוג של חרם מטעמי מצפון, אתם יודעים...

השימוש במילה אפרטהייד כמו הדמוניזציה של תושבי אריאל וקשירתם למחנות הפליטים והצבת המתנחל הצופה בהצגה מול הילד הפלשתיני הרעב היא לא פחות מעידוד והסתה לטרור. 'הנה שם האשמים'...

אפרטהייד יש יותר בסלונים של מעריצי המצפונאים שם הפולש הלא חוקי מסודן מדבר בקול חלש ובראש מושפל כמו שהם אוהבים. כמו שפעם אפשר היה לצפות מהעוזרת התימניה מהמעברה שלא השתינו לכיוונה והיום אוייש... הזמנים השתנו בנפיחון העליון... אפרטהייד יש בקהיליית המגדלים שמופרדת מבני עמה ע"י חלונות כהים בדרך לשדה התעופה ומופרד מהמוסר ע"י 'מצפונאים' מהסוג הזול הזה.

השימוש במושג בלתי חוקי הוא כמובן גם כן בדוי. בשביל 'לא חוקי' יש להם בג"צ אוהד. אם יש לכם קייס תגישו תלונה במשטרה... החוק הבינלאומי כמושג ערטילאי הוא אותו חוק שמגן על האיראנים והגן על סדאם חוסיין שנים רבות וכנראה שמצא מצפון את המין המתאים לו. אבל המצפוניסטים כשחוקי ישראל לא מתאימים להם רצים אל שופטי הצדק בהאג או אל מועצת הבטחון בה יושבות מדינות הצדק לבנון ותורכיה. מעניין אם גרוסמן אסר על תרגום ספריו לסינית ורוסית כי החוק הבינלאומי אוסר את כיבוש טיבט או את שיטות המלחמה בצ'צ'צניה או שסתם 'הכה ביהודים' זו הסיסמה.
ישן 07-11-2010, 18:20
צלמית המשתמש של hayal pashot
  hayal pashot hayal pashot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.09
בהזדמנות אני אעלה לרשת מחקרון שעשיתי.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש הבדל גדול בין חוסר מקוריות ובין פלגיאט"

כרגע אני קצת עסוק,

אבל כבר ריכזתי אוסף נכבד של ציטטות מספרי עוז,גרוסמן והמקבילות שלהם בספרות האירופאית

וגם של עבודות אדריכליות (של "גדולי" אדריכלי ישראל) והמקור שלהם מהעולם,

לדוגמא קטנה: בנק ישראל, בית אסיה,מוזיאון ישראל הן תעתיק כמעט אחד לאחד של בנינים זרים.

אתה כמובן צודק כשאתה אומר שאין ליצור יש מאין (וברשת גם מסתובבת יצירה מוקדמת שכמעט

זהה לרקוויאם של מוצארט), והתרבות היא נדבך על נדבך.

ולכן מקובל בעולם לתת מעמד של אב רוחני ויוצר דגול, מהסוג שעוז ,גרוסמן ושלו מקבלים בארץ

ליוצרים שהכניסו פן אישי יחודי ביצירה שלא לדבר על פורצי דרך ממציאי סיגנון,

גרוסמן ועוז זוכים למעמד זה רק בגלל הפרובנציאליות הישראלית.
ישן 06-11-2010, 10:39

קשה לי עם גרוסמן. אני נהנתי מאוד מספרי הילדים שלו והוא איבד את בנו שנפל כלוחם בצה"ל
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "צריך להכניס לחוק ההסדרים סעיף שמוחק כל סבסוד ממשלתי למוסד שמעסיק מישהו מתכשיטים אלה.."

אבל הקו בו הוא מנסה לגזול את ביתם של ילדים ישראלים להם נועדו ספריו ושואף לאפרטהייד תרבותי בין ילדי אריאל לשאר ילדי ישראל - הוא הקו בו צריך לומר "עד כאן".

אריך קסטנר שילם מחיר בכדי להשמיע קול כנגד אומה שרצחה יהודים. גרוסמן מציב עצמו לכאורה בשם המוסר ככלי שרת תעמולתי בידי הפלשתינאים המנסים לפגע ביהודי א"י וחתום על פשקוויל השיטנה והבדיה הכורך מחנות פליטים בתושבי עיר שהוקמה באישור ותכנון המדינה בה הוא חי פועל ומתפרנס.

כשאני צופה בו אין לי ספק שאילו היה עומד במבחן אריך קסטנר מול איום אמיתי ועוול אמיתי - לא היה מתייצב בצד המוסרי.

צר לי עליכם נונו ואיתמר שזהו אביכם מולידכם...
ישן 06-11-2010, 10:44
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
"אני אשם"!
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "צריך להכניס לחוק ההסדרים סעיף שמוחק כל סבסוד ממשלתי למוסד שמעסיק מישהו מתכשיטים אלה.."

אני אשם בכך שכתבתי שבעיני הוא סופר ייחודי.
אותי דווקא ריגש עד דמעות הספר "אשה בורחת מבשורה". ומבלי להיכנס לביקורת בנושא ספרים.
יש משפט שהוא חזר עליו פעם "הייתה לי אז תחושה – או נכון יותר, מִשאלה – שהספר שאני כותב יגונן עליו"
זה הזכיר לי לחש או כישוף שלא הצליח.

אבל מכאן ועד לכיבוד דעותיו - המרחק גדול מאד.
אני סולד מאנשים שניתן להם כוח כלשהו, בין אם זה כתיבה ובין אם זה במה ציבורית - להשתלח בציבור אחר.
בארץ המאסה הזאת הפכה לאומנות ו"שגרירים" כאלה יש לנו בכל מקום בעולם, אוהבים אותם ופורשים להם שטיח אדום.
ישן 06-11-2010, 10:59
  495 495 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.10
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב ""אני אשם"!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פלמינג
אני אשם בכך שכתבתי שבעיני הוא סופר ייחודי.
אותי דווקא ריגש עד דמעות הספר "אשה בורחת מבשורה". ומבלי להיכנס לביקורת בנושא ספרים.
יש משפט שהוא חזר עליו פעם "הייתה לי אז תחושה – או נכון יותר, מִשאלה – שהספר שאני כותב יגונן עליו"
זה הזכיר לי לחש או כישוף שלא הצליח.

אבל מכאן ועד לכיבוד דעותיו - המרחק גדול מאד.
אני סולד מאנשים שניתן להם כוח כלשהו, בין אם זה כתיבה ובין אם זה במה ציבורית - להשתלח בציבור אחר.
בארץ המאסה הזאת הפכה לאומנות ו"שגרירים" כאלה יש לנו בכל מקום בעולם, אוהבים אותם ופורשים להם שטיח אדום.

אולי נזכיר רק שהוא ושותפיו אינם היחידים
יש נוספים בכל המחנות
ורובם מקצות המחנות
ישן 07-11-2010, 05:03
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
נגד חרמות באופן עקרוני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אחרי שהתקשורת שכחה מהם מעט, הגרוסמנים רוצים עוד קצת פרסום: אריאל חוזרת לכותרת"

כשמתחילים בחרם ובחרם נגד חרם וחרם נגד נגד חרם - אף אחד אינו יותע להיכן נגיע.
קריאה/"הסתה" לחרם היא אפילו גרועה יותר מהחרם עצמו. איש איש יכול לבחור את דרכו ולסרב כפרט, לבצוע מעשים/מטלות שאינן נראות לו וגם לשאת את הדין, באם פעולתו/אי פעולתו נוגדת את החוק.

בכלל כל עוד השטחים מוחזקים על ידי מדינת ישראל, חייבים להתייחס אליהם ואל תושביהם, כמו לכלל אזרחי מדינת ישראל. כפי שהם מקבלים שרותי חינוך, בריאות, פיתוח וכו' - כן הם זכאים ל"מנת תרבות".

החרם שלהם נותן גם לגיטימציה לחרמות על מדינת ישראל בגין אי הסכמה בקרב חוגים שונים וממשלות שונות עם דרכנו. לא מגיע לנו למדינת ישראל להפוך ל"מוקצה" מבחינת העולם הגדול למרות הטעויות שאנו עושים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:13

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר