לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2010, 16:22
  Growlick Growlick אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.08
הדבר הכי חשוב שמתגייסים צריכים להבין - קומבינות

כמה שזה לא חוקי וכמה שזה לא בסדר, אין ברירה, עם הצבא צריכים להבין שחלק גדול מהשירות שלכם תצטרכו לפעמים להסתמך על קומבינות.

בין אם זה סגן אלוף שדוד שלך מכיר או אפסנאי מהבסיס , תמיד טוב שיש.
לצערנו, קומבינות לוקחות חלק גדול בצה"ל וגם אם זה לא הוגן רוב הזמן כמה שזה יכול לבוא לטובתך, קומבינות של אחרים יכולות לבוא לרעתך.

על מנת שתוכלו יותר טוב להבין אני אצטרך לספר פחות או יותר מה אני עברתי עד כה בצבא.

מאז שהייתי קטן , ממש לא רציתי להתגייס לקרבי, אין מה לעשות, יש כאלה שזה מתאים להם, לי אישית זה לא, כמובן שבגיל 16 בצו הראשון שלי, הכרזה על זה פגעה בקב"א שלי ולצערי קיבלתי קב"א 53
במקום קב"א מתאימה יותר בנוסף לדברים אחרים שפגעו בה, ההכרזה אל חוסר רצון להתגייס לצה"ל בשירות קרבי פגעה הרבה יותר מהשאר.
אני רציתי לשרת ביחידת מודיעין או תקשוה, במיוחד יחידה שקשורה יותר לתחום המחשבים, בבית הספר סיימתי 10 יחידות בגרות במחשבים, בנוסף ל5 פיזיקה, מתמטיקה ואנגלית עם ציונים טובים מאוד.

התחלתי מיונים ליחידת מודיעין מסווגת העוסקת בתכנות חומרה, ובגלל שהיה לי פרופיל קרבי (97)
היו רק 3 הקצאות שנשארו לאנשים כמוני ליחידה זו, כמובן שבגלל שנתוני נפגעו אז קיבלתי את ההקצאה האחרונה.

לצערי, חודש לפני הגיוס שלי קיבלתי הודעה שהקצאה שלי ניתנה למישהו אחר (שמידע דרך חבר שביחידה זו גיליתי שזה הבן דוד של ראש המדור)
וכמובן, שהקומבינה שלו פגעה בשלי, גוייסתי לחיל התותחנים.
לאחר שסיימתי טירונות נפצעתי בגב והוציאו אותי מקרבי, לחצתי הרבה בכדי להתקבל ליחידת מחשוב טובה וכו' אך לצערי שלחו אותי לשב"ס, היכן שהיו צריכים כוח אדם, סירבתי ולאחר מאמצים רבים קיבלתי פסילת קורסים ונשלחתי לאחר 5 חודשים בצבא לבאקום.
שם בזמן סיפוח התחלתי להתיידד עם האנשים הנכונים והוקצאתי לתפקיד שלישותי ברמת גן, מכיוון שלא יכלתי לעבור קורס מכיוון הפסילה, התמקמתי שם לבינתיים, לאחר וויכוח עז עם מפקדתי סופחתי לבסיס רחוק מאוד מהבית ליומיות למשך חצי שנה, שם תקעו אותי במחסן מ8 עד 5 בערב שם נרקבתי.
לאחר 9 חודשים (כולל חידוש סיפוח בגלל המפקדת הקודמת שלי) במחסן יצאתי לטיול יחידתי לאילת, שם פגשתי מפקד מבסיס אחר שהתיידדתי איתו באופן מצויין, סיפרתי לו על מה עברתי בצה"ל והוא אמר לי לדבר איתו בהמשך, ולאחר שהצלחתי לצאת מהסיפוח דיברתי איתו וכעת אני בתקן של חייל שצריך לעבור קורס של מחשבים של 4 חודשים רק אני אישית בלי הקורס....
אז כן , עברתי הרבה חרא שם ולא היה כיף אבל בסופו של דבר לחצתי והפקתי את המיטב ממה שיש, שאני אשתחרר יהיה לי רשום מחשבים רק על הראיון מפקד ועל שמי יהיה רשום פקיד, אבל בנוסף לידע שאני מקבל מתפקיד זה אני עובר בינתיים לאחר שנה ו8 חודשים שירות מאוד מהנה.

אז ככה:

1. קומבינות זה תמיד דבר שיהיה כלול בצה"ל, זה נכון להשיג קומבינות כדי לשפר את צורת העבודה שלך ולקבל מה שאתה רוצה, אבל בסופו דבר, בצה"ל הכל עובד יותר טוב אם אתה מספיק עקשן בכדי לקבל את זה.

2.לכולם יש איזה קומבינה בצה"ל שיכולה להשפיע עלייך, לטובה או לרעה, אין למה להתעצבן מזה כי בסופו של דבר זה מה יש.

3.צה"ל עובד נורא לאט, מבחינת ביוקרטיה ומבחינה מעשית, להתחבר עם אנשים נכונים במקומות הנכונים יכולים לזרז תהליכים.

4. תמיד אפשר להשיג קומבינות ואף פעם לא מאוחר להשיג כמה,
לא צריך להכיר את הרמטכ"ל לפני הגיוס כדי להשיג מה שאתם רוצים, אפשר לעשות את זה גם בזמן השירות, ולרוב גם רב"ט בשלישות יכול לעזור הרבה יותר מסגן אלוף במז"י.

5. הדבר האחרון והכי חשוב, כמה שקומבינות יכולות לעזור , אף פעם לא לשים את כל התקוות בזה, אני התאכזבתי מהרבה מהן ולמדתי שכמה חשוב שיהיה , ישנם פעמים רבות שצריך להסתמך עך ורק על עצמך, גם לי היה קומבינות במודיעין וחיל האוויר (בדרגות גבוהות), אבל כמובן צה"ל לא אפשר לי להשתמש בהן, צריך לדעת לעבוד גם בעצמך.

אני יודע שהרבה לא יאהבו את זה אבל בסופו של דבר אי אפשר להכחיש שאפסנאי יכול להיות ישמור את החומית לחבר שלו מאשר שיתן לך.

מקווה שזה עזר.

נערך לאחרונה ע"י Growlick בתאריך 09-01-2010 בשעה 16:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2010, 18:59
  משתמש זכר AcidicJimmy. AcidicJimmy. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Growlick שמתחילה ב "הדבר הכי חשוב שמתגייסים צריכים להבין - קומבינות"

אם אתה באמת רוצה משהו, בין אם זה קורס, הצטיינות, הקצאה או תפקיד, כדאי שתגיע לשם בזכות עצמך, תוכיח את עצמך.
הדבר המכוער בתאוריה שלך הוא שיש אנשים שבאמת קרעו את התחת כדי להגיע לתפקיד כלשהו, שאם הם היו מקבלים אותו הם כנראה היו עושים אותו הרבה יותר טוב ממך. אבל אתה הצלחת לפגוע גם בהם וגם בטובת הכלל רק כי יש לך אח של חבר של דוד סא"ל במז"י...
אני באמת לא מבין את הפואנטה של מה שכתבת כאן... קודם דפקת את עצמך ואז דפקת את כולם כדי להוציא את עצמך מהבור... מה יש ללמוד מזה?

אם כבר, תגיד שטוב להכיר אנשים כדי לזרז פרויקטים חשובים שנתקעים (כי מה לעשות, לפעמים המערכת לא עובדת חלק מספיק), או כדי לארגן לחיילים שלך צ'ופרים, או כדי לעזור למישהו...

מה תגיד אם מחר יהיה לך מפקד חדש וגרוע שימרר לך את החיים, שהגיע לתפקיד שלו לא כי הוא הצטיין בקורס שלו או כי אכפת לו מהחיילים שלו, אלא כי הוא הכיר איזה אל"מ?

ישן 09-01-2010, 19:07
  Growlick Growlick אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי AcidicJimmy. שמתחילה ב "אם אתה באמת רוצה משהו, בין אם..."

קודם כל, לא דפקתי באמת אף אחד בדרך שלי בצבא, התפקיד שקיבלתי היה על תקן חסר שבאתי לעזור כי היו צריכים, לא היה ניתן להכניס אף אחד שעבר קורס, אז חשבו להכניס על תקן פקיד במקום.
שנית, לא השתמשתי באף פרוטקציה מזדיינת של אלופים ומעלה, וכן אני מעריך כל בנאדם שקרע את התחת שלו והגיע למקום כלשהו שהוא רצה ותאמין לי שגם אני קרעתי את התחת שלי רק כדי להגיע לתכנות שבסוף גם שמו עליי אלף ז*ן כי איזה שמוק שדוד שלו דרגה יכל להתנחל פנימה, ואם זה אמר גם להשיג ציון 93 בבגרות בפיזיקה עם כמה שאני שונא את זה.

ותאמין לי שאני הוכחתי את עצמי מספיק פעמים גם כדי לקבל דברים שאני כן רוצה אבל וואללה לפעמים זה גם לא מספיק.

זה לא הסבר לאנשים שאין להם כוח להשקיע, זה הסבר לאנשים שדברים נדפקו אפילו שהם השקיעו תחת, וכמו שאמרתי, ביוקרטיה בצבא זה חרא, וגם קומבינה טובה יכולה לזרז עיניינים.
אני לא איזה עובד רס"ר מסריח שמחפש דרך להתחפשן.

ומה אני יגיד בסיטואציה כזאת? כאילו זה לא קורה כל הזמן?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:17

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר