לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2009, 11:03
  משתמש זכר דיאמטר דיאמטר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.08
ואנונו זעק בביהמ"ש: "תנו לי את חירותי"

בג"ץ דחה היום את עתירתו של מרגל האטום מרדכי ואנונו וקבע כי ואנונו לא יורשה לצאת מהארץ.
ואנונו הגיש את הערעור לאחר שלפני כשבועיים האריך שר הפנים, אלי ישי, בשנה נוספת את צו איסור היציאה מהארץ של מרגל האטום מרדכי ואנונו, עד יוני 2010.
בנוסף עומד מול ואנונו איסור יציאה מהארץ ואיסור לשוחח עם עיתונאים ואזרחים זרים. לפני הדיון אמר ואנונו באנגלית לעיתונאים כי "חופש ורק חופש אני צריך. 25 שנים זה מספיק. תנו לי דרכון ואישור לטייל בעולם לצאת מהשליטה של השב"כ והמוסד. אני בן אדם ורוצה חופש. אני רוצה להתחיל בחיי . זאת לא הממשלה שלי ואני לא חופשי עכשיו. אני רוצה ללכת ברחובות ניו יורק".

http://news.walla.co.il/?w=/22/1515286

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2009, 14:09
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אומרים שהוא מסתובב הרבה בחוף סינדיאנה.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
והתגובה אליו לא צריכה להיות שונה מהתגובה של מי שיפגוש את בני סלע או י.עמיר משוטטים ברחוב.

יש, לדעתי, הבדל גדול בין המיקרה של סלע למיקרים של וענונו ועמיר. עמיר ווענונו עשו את הפשעים החמורים שלהם מתוך אמונה פנימית בצדקת דרכם. שניהם, לדעתי, טעו, אבל אפשר להבין את המניעים שלהם ובנסיבות פוליטיות או היסטוריות אחידות או אולי אפילו בעיני הדורות הבאים המעשים שלהם עשויים אפילו להחשב כמוצדקים.

עמיר לא צריך לצאת מהכלא לעולם ווענונו יתכן וייאלץ להשאר במדינה שברור שהוא שונא אבל שניהם ראויים לרחמים ואסור שיסבלו יותר מכפי שדרוש ע״מ להגן על הציבור מפניהם וממעשיהם.

עמיר זכאי לאותה מידת רחמים (בסייג אחד חשוב מאוד) כמו וענונו אבל זקוק פחות בזכות האנשים שמקיפים אותו ותומכים בו. למרות ההסתייגות הציבורית הברורה האנשים הללו עושים מעשה חסד בכך שהם מצילים יצור אנושי מגורל נורא של שקיעה בטירוף חסר תקווה. וענונו כניראה אבוד כבר. הנזק נעשה וספק אם הוא בר תיקון.

הסייג לחובת עמיר שהזכרתי למעלה הוא כמובן שעמיר, בניגוד לוענונו, נטל חיי אדם וגזר סבל על מישפחה שאיבדה בעל, אב וסב.

לאומת שני אלה סלע הוא אנס סידרתי! מה כבר יש להוסיף על כך?

ישן 07-07-2009, 15:49
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לא בכדי חברה מכמתת עונשים עפ"י מידת חומרת פגיעתם בחיי אדם או בשלמות גופו
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=.ישראלה..."

שלוש הדמויות המוזכרות עשו זאת איש איש כפי דרכו.

הדברים בהם ניסה לחבל ואנונו הם בדיוק הדברים שנועדו למנוע מסע הרג, ביזה ושאר תועבה שזממו וזוממים ללא הרף הקמים עלינו. ואנונו בעיני אינו פחות מאשר שותף לתכנונו של מסע שכזה. בן ברית מעשי לאויבינו.

י.עמיר - נטל חיים כאחרון המחבלים ועטף זאת באידאולוגיה. מה יש לומר עוד?

סלע הוגדר ככשיר לעמוד לדין ובזאת תם הענין.

קשה לי לדלות מתוכי בדל חמלה כלפיהם. מדוע אחמול על הצוהלים בהרס חיי הזולת? לואנונו כמו לעמיר בני משפחה השותפים בחלקם לדעתו אם כי לא למעשיו. הוא לא הביע מעולם חרטה. נהפוך הוא. האיש מלא שינאה כאחרון מרצחי החמאס. כמובן שהדבר יבוטא במסווה של אהבת שלום נוצרית ושאיפה לצדק במזה"ת. השאיפות המעניקות שקט לשלושת הנ"ל הן אלה המעוררות בי חלחלה ולכן אעדיף כי ישכנו מאחרי סורג ובריח. גם זה ששוחרר וכל שנותר לו בעולם הוא להזיק לנו - עדיף כי ישאר תחת עין פקוחה.

ישן 11-07-2009, 14:06
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לא בכדי חברה מכמתת עונשים עפ"י מידת חומרת פגיעתם בחיי אדם או בשלמות גופו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
י.עמיר - נטל חיים כאחרון המחבלים ועטף זאת באידאולוגיה. מה יש לומר עוד?

אתה לא הוגן כלפי עמיר.

בניגוד לכל מיני עלובי הנפש שמגלים את הדת ושמים כיפה בביה״מ אצל עמיר קדמה האידאולוגיה לפשע. עמיר הוא אדם אינטיליגנטי שהאמין אמונה שלמה בדרך מסוימת, שהגיע למסקנה בנוגע למעשה שצריך לדעתו לעשות, שידע מה יהיו הסיכונים והיה מוכן לשלם את המחיר ולהקריב הכל לטובת מה שראה כאינטרס ציבורי.

זה לא כתב הגנה על עמיר. החברה, כל חברה, תתפרק אם כולם יתנהגו כפי שעמיר התנהג ולדעתי יש יותר מסיבה אחת להחזיק אותו בכלא עד יומו האחרון ולא מדובר פה רק על ענישה או הרתעה. בדיוק אותם הדברים שעומדים כביכול לזכותו, דבקותו הבילתי מתפשרת בדרכו והיושר שמונע ממנו להביע חרטה על מעשיו, מלמדים כמה האיש הזה מסוכן.

ישן 07-07-2009, 13:42
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דיאמטר שמתחילה ב "ואנונו זעק בביהמ"ש: "תנו לי את חירותי""

הייתי רוצה להאמין שיש עוד בעולם בכלל ובארץ בפרט הערך האנושי הפשוט כל כך של החמלה.

ואנונו עשה כניראה פשע חמור ונענש על כך בעונש נורא. ההשפעות הפסיכולוגיות של בידוד ארוך טווח על המוח הוכחו ותועדו בשפע מחקרים. ייתכן שלא ניתן לתת לו לצאת מהארץ ובסופו של דבר טובתם ובטחונם של מליונים קודמת לרווחת הפרט אם אכן ישנה התנגשות חזיתית בין השניים.

מעבר לכך כל שיש לי עבור מי שהוא בבירור יצור אנושי אומלל ביותר זה רחמים ומאילה יש לי כלפיו בשפע. כולי תקווה שבמסגרת האפשר יש מי שדואג להקל ולו במעט את ייסוריו.

נערך לאחרונה ע"י hamora בתאריך 07-07-2009 בשעה 13:49.
ישן 07-07-2009, 13:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הדעה האישית שלי, אותה ביטאתי מיום שחרורו היא: תנו לו כרטיס כיוון אחד וזרקו אותו מכאן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דיאמטר שמתחילה ב "ואנונו זעק בביהמ"ש: "תנו לי את חירותי""

אין שום ערך למוקיון העלוב הזה, והשארתו כאן לא מקדמת במאומה את ביטחון המדינה.
אם ייצא מכאן, יכנס מייד מסיבת עיתונאים וישמיץ אותנו בהיסטריה, יזכה לכותרות יום וחצי, וייעלם לתהום
הנשייה.
האפקט ההרתעתי שבלכידת ובכליאת וענונו באופן שבו נעשה הדבר (מבצע מודיעיני מבריק, ועונש חמור
מאוד - 18 שנים, שמתוכן 13 בבידוד - שכנראה הצליח בלסובב לפסיכי הזה את מעט הברגים שהיו
מחוברים נכון אצלו), הושג במלואו. אין כל תועלת בהשארתו כאן, שרק מחזירה לכותרות בכל פעם שהוא
עותר/זועק/מוחה/בוכה.

תנו לו לצאת מכאן כדי שיגלה שאחרי שיירד מהכותרות - כבר לא יהיו לו תומכים שידאגו לו...
ישן 09-07-2009, 04:48
צלמית המשתמש של The_Merlin
  משתמש זכר The_Merlin The_Merlin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.02
Follow me...
אורי ידידי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין לי מושג מה מוצג לשופטים - יש לי מושג מתי וענונו פוטר מעבודתו..."

מבלי להכנס לפרטים מעמיקים, היה לי העונג המפוקפק מאוד להכיר את הטמבל הזה עוד בימיו באוניברסיטת בן גוריון. הדבר היחיד שהאיש האוויל הזה רצה לעשות הוא קצת כסף.
על כל הכוונות שיוחסו לו, כאילו בא להציל את העולם הוא אפילו לא חלם מראש אבל אימץ בשמחה לאחר שכבר יוחסו לו.
אתם מדברים על סטודנט דחוי חברתית שחבריו העיקריים בקמפוס היו הסטודנטים הערבים של "בני הכפר" וסטודנטים אחרים מבני דודנו. האיש תכנן לעשות שינוי בחייו ולעזוב את הארץ. לא היתה לו אגורה שחוקה וכמובן שידע שווה כסף והוא היה באותה עת במקום שכל העולם "מת" לדעת מה קורה בו. לו היה לו עניין "להציל את העולם" הוא היה חולק את הידע בחינם עם כל העיתונים ולא מוכר אותו לעיתון דרעק כמו הסאנדיי טיימס.
בשורה התחתונה הסיבה היחידה של כל מה שהוא עשה הייתה בגידה בתמורה לכסף. כל ה"אידאולוגיה" באה לאחר מכן כי אידאולוגיה נשמעת טוב יותר מחמדנות ובגידה.
ישן 11-07-2009, 11:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לא ניסיתי לרגע לקבוע מהם מניעיו - הוא אכן בוגד, ונענש בחומרה כראוי לבוגדים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי The_Merlin שמתחילה ב "אורי ידידי"

העונש שוענונו קיבל הוא כבד יותר מזה שכמעט כל הרוצחים בארץ מקבלים (בישראל מאסר עולם הוא
לרוב 25 שנה שנחתכות אוטומטית ל17 שנים בפנים - וענונו ישב 18, בתנאים גרועים לאין שיעור), ואחרי
שחרורו העונש שלו בעצם נמשך.
אני לא עוסק כאן בשאלה של רחמים, כיוון שממש איני חש כל רחמים כלפי האיש הנלעג הזה - אלא
בשאלה של מה שטוב לנו, ואני סבור של שנייה של זמן וכל מיליקלוריה של אנרגיה שמושקעות במניעת
יציאתו מכאן והעלמותו הסופית מחיינו - היא רעה לנו.
אם וענונו יועף מכאן על טיל, אז הוא ירוץ להשמיץ אותנו מעל כל סך - אלא שאחרי שתי דקות, הוא לא
יקבל זמן מסך, וימצא עצמו בודד ונטוש - והסיפור שלו יידחק סופית אל תהום הנשייה.

כמה שיעוף מהר יותר - כן ייטב לכולנו... כך אני סבור. אם זה לטובתו של וענונו עצמו? אין לי מושג ולא
אכפת לי. ההרתעה שנגזרה מהאופן המרשים של לכידתו, שפיטתו וענישתו של האיש הזה - הושגה
במלואה.
ישן 10-07-2009, 16:54
  tapoozz tapoozz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.09
לך לעזאזל, וענונו !!!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דיאמטר
בג"ץ דחה היום את עתירתו של מרגל האטום מרדכי ואנונו וקבע כי ואנונו לא יורשה לצאת מהארץ.
ואנונו הגיש את הערעור לאחר שלפני כשבועיים האריך שר הפנים, אלי ישי, בשנה נוספת את צו איסור היציאה מהארץ של מרגל האטום מרדכי ואנונו, עד יוני 2010.
בנוסף עומד מול ואנונו איסור יציאה מהארץ ואיסור לשוחח עם עיתונאים ואזרחים זרים. לפני הדיון אמר ואנונו באנגלית לעיתונאים כי "חופש ורק חופש אני צריך. 25 שנים זה מספיק. תנו לי דרכון ואישור לטייל בעולם לצאת מהשליטה של השב"כ והמוסד. אני בן אדם ורוצה חופש. אני רוצה להתחיל בחיי . זאת לא הממשלה שלי ואני לא חופשי עכשיו. אני רוצה ללכת ברחובות ניו יורק".

http://news.walla.co.il/?w=/22/1515286
ישן 12-07-2009, 09:14
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
מעניין הדיון הזה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "ברגע זה יצרת בעייה רצינית..."

במקרים כאלה, איזה שאלות אנחנו צריכים לשאול את עצמנו כעם? איזה שאלות צריכים לשאול את עצמנו כפרטים?
האנשים האלה (וענונו/עמיר/סלע) פגעו במדינה, באנשים וגרמו לנזק, לכן זה לא ממש רלוונטי אם האידאולוגיה קדמה לשיגעון או השיגעון קדם לאידאולוגיה או כל סיפור אחר שהם עטפו בו את ההוצאה לפועל של הכוונות הזדוניות שלהם.
הם היו צריכים להיענש בחומרת החוק ולצערי החוק לא מספיק קשוח (או לפחות המימוש שלו) ועם הזמן הדמויות שלהם מתחילות לקבל גוון אחר ויש כאלה (אפילו אנשים רציונאלים) שהופכים כבר את היוצרות.
נכון שהם שילמו ומשלמים על פשעיהם, אבל המשמעות של הפשע והעונש עליו כפונקציה של זמן מאבדים מהאפקט שלהם ופתאום אנחנו מוצאים את עצמנו עדים לכל מיני גילויי אנושיות כלפיהם ודוגמה לכך המקרה הזה.
לא, אסור לתת לו לצאת מהארץ וההטרדה ע"פ הפרת צוי אלוף צריכה להמשיך במלוא הקצב (מצידי אפילו מעצר על חצית כביש לא במעבר חציה), שימשיך ליילל שעושקים אותו ושימשיך לקבל פרסים ותארי כבוד מגלזגו ואוסלו, העיקר שיחיה בפחד רדיפה ובבעתה כל חייו..
מאחר והאופציה של זפת, נוצות, כדורי 9 מ"מ וכו' אינה ריאלית, הוא מוזמן לעלות לעזריאלי ולקפוץ משם!

אגב, יש על החלאה הזה פרק שלם בסיפרם של יוסי מלמן ואיתן הבר "המרגלים", ספר חשוב ומרתק.

ישן 12-07-2009, 09:39
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
אכן כך, כל אחד מהעבריינים הללוביצע פשע כבד בתחומו
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "מעניין הדיון הזה"

לצערי בתי המשפט אינם מבחינים בתחום הזה והעונש הוא אחיד במקרה זה, כאשר מבחינתם ריצוי העונש מבחינתם הוא גם ראשיתו בתהליך שיקומי, לעיתים ארוך.
בסופו של דבר , מתברר כי הגנב חוזר למקום הפשע ולא למד את הלקח. מעטים הם השבים למוטב.
ואנונו הוא רק אחד מאלה שמוכיחים לנו זאת השכם וערב, שלא למדו דבר.
עמיר מעולם לא הביע חרטה וספק אם יעשה זאת אי פעם.
סלע - המשיך בנסיונותיו לפשוע
ואדון קליין - ממשיך לשטות בנו.

אותי מעניינת תמיד השאלה, כיצד רואים השופטים את טובת הציבור בשעה שהם גוזרים עונש לעבריין מכל סוג שהוא, שהרי השופטים הם גם בני אדם כמונו שמתבוננים דרך אותה עיין את העיוולת בגזירת גזרי הדין המגוכחים הללו.
ישן 12-07-2009, 11:56
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אכן כך, כל אחד מהעבריינים הללוביצע פשע כבד בתחומו"

אותי מעניינת תמיד השאלה, כיצד רואים השופטים את טובת הציבור בשעה שהם גוזרים עונש לעבריין מכל סוג שהוא, שהרי השופטים הם גם בני אדם כמונו שמתבוננים דרך אותה עיין את העיוולת בגזירת גזרי הדין המגוכחים הללו.
גם אותי זה עניין ולא רק במסגרת סקרנות גרידא אלא נפל לי במסגרת עיסוקי לבדוק כיצד שופטת מסוימת שנחשדה בפלילים (ויצאה מזה מאד זול) קיבלה על עצמה החלטות בכל מיני תיקים.
נכון שהיא תפוח רקוב ודרך קבלת ההחלטות שלה היתה נגועה בשחיתות, אבל חיפשתי את הכלל על מנת לבדוק את היוצא מין הכלל (השופטת הזו).
מסתבר שאין כלל וכל אחד פועל ע"פ דרכו, מעבר לפרוטוקול יש כאלה שבמהלך המשפט מציינים בפנקס נקודות שיתקבצו לכלל החלטה ויש כאלה שפרט מסוים ימשוך את תשומת ליבם יותר מהאחרים וכו' וכו'
דבר אחד בטוח - זוהי דרך מסווגת שלהם והם ישמרו עליה מכל משמר, בשביל להגן על מערכת בתי המשפט ובעיקר בכדי להגן על עצמם.
אגב, גם עייפות אחה"צ אחרי יום דיונים ארוך עלולה להקרין על ההחלטה..

לא יודע למה, אבל יש בציבור תחושה שבתי שמפט נוטים לתת לכל מיני עבריינים עוד הזדמנות ועוד הזדמנות ועוד הזדמנות עד שהציבור שואל ומה עם לתת לציבור הזדמנות להיפטר המעבריינים האלה?
כניראה שהפיתרון צריך להיות יותר מערכתי בסיגנון הפוטבול האמריקאי "פעם שלישית ופנימה.." עם מרווח שיקול דעת לשופטים. חיים הכט בדרכו התיאטרלית עשה על זה סרט מעניין

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:36

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר