לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2009, 16:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הבחירות באיראן: ווינט גילה את התקווה החדשה לשלום - מוחסין רזאי

חמישה שבועות לבחירות באיראן - והנשיא מחמוד אחמדי-נג'אד תחת אש צולבת. המועמד השמרן לנשיאות מוחסיין רזאי האשים היום (ו') את יריבו המכהן בכך שדרדר את כלכלת איראן "אל סף תהום". דבריו הצטרפו לביקורת קשה מהימים האחרונים.

רזאי, שהגיש היום רשמית את מועמדותו, הבטיח "להציל" את כלכלת איראן אם ייבחר, והציע כי תוקם ממשלת אחדות לאחר הבחירות במטרה להוציא את איראן מהמשבר הכלכלי העמוק.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3712863,00.html
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ההתרגשות מהבחירות באיראן היא עוד אחת מההונאות שמנסים למכור לנו. בארה"ב השתמש בבחירות
העיתונאי שונא ישראל רוג'ר כהן, בכדי להוכיח טענתו שאיראן היא שד נורא כ"כ - עובדה שעד לרגע זה
לא ברור מי ינצח בבחירות.
צריך פעם אחת ולתמיד להוריד את המסך מעל קמפיין הכחש הזה. ובכן, שני המועמדים המובילים צמחו
בתוך משמרות המהפכה. על הנשיא המכהן לא צריך להכביר מלים, ועל כן תובא כאן סקירה של
האנשים שיביאו לנו תקווה.
צריך להבהיר שהבחירות עצמן הן חשאיות וחופשיות, למרות שתמיד הופיעו מצד המפסידים טענות על
זיופים. הבעייה היא מיהם המועמדים שבכלל מותר להם לרוץ. לא לכל אחד מותר לרוץ לנשיאות
באיראן. למעשה, הדרישות המקדמיות שכל מועמד/ת (כן, יש גם מועמדת אחת שסיכוייה לנצח קטנים
מהסיכויים שיתירו לי להגיש מועמדות שם, לרוץ ולנצח...) הן כאלה שמלכתחילה רק פנאטים דתיים
יכולים להתמודד. מועצה בת 12 חברים בוחנת את כל האנשים המועמדים לרוץ, ורק כאלה שאין ספק
במחוייבות שלהם לרפובליקה האסלאמית עפ"י תורת חומייני, יכולים להתמודד.

להלן המועמדים המובילים (אלה שלפי התקשורת, ינסו להציל אותנו מאחמדי נג'אד הנורא... )
ראשון המועמדים הוא מוחסין רזאי: רזאי היה איש אמון של המהפכה מהדקה הראשונה, ושירת במנגנון הבטחוני החשוב ביותר שלה, הפסדראן (משמרות המהפכה). את שירותו שם סיים כמפקדו
העליון של הארגון, שכולל כוחות צבאיים ומנגנון מודיעיני וכלכלי משומן. הוא מוגדר ע"י וואינט, לצד
אחמדי נג'אד, כמועמד "שמרני", שה"רכורמיסטים" מקווים שיביא לפיצול קולות השמרנים. רזאי הוא
נשיא פופולארי מאוד - ולראייה, גם ממשלת ארגנטינה והאינטרפול מעוניינים לדבר איתו על חלקו
בפיצוץ בניין הקהילה היהודית בבואנוס איירס, שבו נרצחו 85 בני אדם, ונפצעו קרוב ל200...

המועמד השני הוא ראש הממשלה לשעבר מיר חסין מוסאוי, שמוגדר כ"מועמד הרפורמיסטי הראשי".
מוסאוי הוא מאוד רפורמיסט, ועל כן שימש כראש ממשלתו של חומייני במשך שמונה שנות המלחמה
עם עראק...
האיש היה העורך הראשי הראשון של בטאונו הרשמי של חומייני, וההזדהות האידיאולוגית שלו עם
העקרונות שלו, היא מוחלטת. מיותר גם לציין שראשית הפרוייקט הגרעיני האיראני היא בתקופת כהונתו
כראש ממשלה. כאמור, זה ה"רפורמיסט", למי שתהה...

ה"רפורמיסט" השני הוא מהדי קארובי, אחד משני אחים רצחניים למדי שבוגרי פרשת איראן-קונטראס
זוכרים אותם (כמו את רפסנג'אני) בתור שניים שהיו מבכירי המעורבים במבצע העוקף האיראני המזהיר
שנועד לספר למערב ש"באיראן יש מתונים", ובכך לגרום לשבירת אמברגו הנשק על איראן, ולהציל
אותה מתבוסה אפשרית מול צדאם...
קארובי שימש כיו"ר הפרלמנט האיראני בתקופתו של רפסנג'אני כנשיא, ונחשב למתנגדו השמרני
(חשוב לשים לב כיצד באיראן בין "שמרני" ל"מתון" הוא טקטיקה פוליטית שמשתנה לפי צורך אישי).
הוא מקורב למדי למנהיג העליון חמנהאי, אך טען שבבחירות הקודמות בהן התמודד, ב2005, היה
בנו של חמנהאי, יחד עם גורמים בפסדראן ובבאסיג' (הצבא העממי), שהתגייסו למען בחירת
אחמדי נג'אד.
היה, כאמור, מעורב בפרוייקט של הונאה לצורך השגת נשק לאיראן - ונקל להבין מה אומר התקדים
הזה לגבי הסכמתו עם הונאה לצורך השגת נשק גרעיני...

עזאם טלקאני היא בתו של האייתאללה המנוח מחמוד טלקאני, שהיה נחשב למתון ביחס לחומייני,
ונפטר מעט אחרי עליית חומייני לשלטון (לא ידוע על קשר בין שני האירועים...). ישבה בכלא בתקופת
השאה, וכיום עומדת בראש ארגון נשים אסלאמיות מהפכניות. זו פעם שנייה שהיא מתמודדת בבחירות
וסיכוייה לנצח הם, כאמור, לא קיימים. אין לי מושג מה עמדתה לגבינו, אבל אני יכול לנחש שגם היא
לא מחובבי המפעל הציוני ולא מתרשמת מהטענה שלו שיש לו זכות קיום (אבל זוהי רק השערה וייתכן
שהיא מחסידיו של הרצל, לא שזה משנה משהו - כיוון שלא תיבחר בכל מקרה...).

לסיכום: יש באיראן בחירות חסרות חשיבות לחלוטין. שני המועמדים המובילים הם חסידי השמדת
ישראל. שני המועמדים ה"רפורמיסטים" הם ותיקי המשטר עוד מימי חומייני. כל הניסיון לעורר תקוות
סביב הבחירות הללו מקביל להחזקת אצבעות לגרינג במאבקו מול הימלר בפריימריס של המפלגה
הנאצית...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-05-2009, 22:15
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הבחירות באיראן: ווינט גילה את התקווה החדשה לשלום - מוחסין רזאי"

נראה די תמוה לעשות ברצינות סקירה ל"נשיא איראן".
הרי ידוע ש"נשיא" אמור להיות רק 3-4 בהיררכיה במדינה שבה הוא מכהן כנשיא....בדיחתי משהו.
גם חתאמי היה רפורמיסט מובהק וכאשר נבחר העולם היה בטוח שהמשטר אוטוטו עומד ליפול.
קצת קשה כאשר חמנאי גוזל לו את כל הסמכויות החשובות ומעניק אותם ליו"ר "מועצת שמירת האינטרסים של המהפכה"(איש אוהד ישראל ו"מתון" הרפסנג'אני הזה).

הכול תעתוע....האיראנים טובים בלשחק עם המערב. יום אחד מסכימים לביקורת על המפעלים הגרעיניים, ויום אחרי זה מבטלים את ההתחייבות(או יותר נכון, חצי שנה אחרי-תקופה ארוכה למדי להמשיך ולהתגרען עם שקט בינלאומי).

אין מנוס מלהפיל את המשטר.ש-ו-ם דבר אחר לא יעזור.

ישן 09-05-2009, 23:15
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "נשיא איראן הוא ל-פ-ח-ו-ת מס' 2 במדינה (ברוב הנושאים הוא מס' 1 בלתי מעורער)"

לא מסכים איתך.

אחרי עליית חתאמי, מועצה העליונה יזמה הענקת סמכויות רבות לגוף המוזר הזה ששמו "המועצה לשמירת האינטרסים של המהפכה".

כיום, לאט לאט הקוף מנסה למשוך את הסמכויות(שהיו אמורות להיות שלו מלכתחילה) בחזרה.
עדיין, רפסנג'אני חזק יותר בחלק מהעניינים.

בנוגע ל"רפורמיסטים":הם וה"שמרנים" לא באמת שונים כלכך מבחינת דעותיהם לגבי הגרעין, ישראל, אמריקה וכו'.

ההתפלגות המלאכותית הזאת נוצרה(ובדיעבד, בחוכמה) בשביל למתן את זעקת הציבור.

אחרי כל זה, עדיין המועצה שמאשרת הרצים לנשיאות נוטה לא לאשר יותר מדי "רפורמיסטים".

ישן 10-05-2009, 02:16
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הזלזול ב"קוף" מיותר חסר תוחלת. האיש הזה נחל הצלחה מסחררת בקידום האג'נדה שלנו לגבינו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אחרי 4 שנים בשלטון, לא רק שהוא לא חזר בו במילימטר מדבריו על הרצון להשמידנו, אלא שהצליח
להתיש חרם של עשורים שהטילה ארה"ב על ארצו, מבלי שויתר בנושאים אלה, ובראשם עניין הגרעין.
הוא אמנם כשל בנושאי פנים, וזה מה שמונע את את הוודאות של נצחונו, אבל הוא בהחלט מתמודד
מוביל בבחירות הללו.
לא טענתי לרגע שרפסנג'אני הוא חלש. טענתי שהוא לא מתון כפי שניסו להציגו...

המועצה לא נוטה לא לאשר "יותר מדי רפורמיסטים", אלא נוטה לא לאשר בכלל לרפורמיסטים לרוץ...

להגיד שהוא נחל הצלחה מסחררת זו ממש הגזמה גם אם הסנקציות על אירן לא מתקרבות אפילו למה שאתה ואני היינו רוצים לראות.

התשת החרם כנגד אירן נובעת מתוכנית הגרעין האירנית ומפגיעות העמדה האמריקאית בעירק ובאפגניסטאן, שני הסעיפים האחרונים באדיבות הקורא ג'ורג' וו בוש.

האג'נדה הישראלית של אחמדינג'ד (גם לי בא לקרוא לו הקוף וזה גם פחות להקליד) לעניות דעתי רק מפריעה להם לשחוק את החרם. למרבה הצער זה לא גורם חזק מספיק ע"מ לעצור את התהליך.

רוב האנשים מוטרדים יותר בבחירות מעניני פנים, קשה לי להאמין שהאירנים שונים בכך מעמים אחרים ולכן עדיין יתכן שאחמדינג'ד יפסיד בבחירות. כולי תקווה שהוא דווקה ינצח.

אין לי שום ויכוח איתך, ההבדלים בין ה"רפורמיסטים" והשמרנים (לא שכחתי את המרכאות) הם ניואנסים (זה נכון כיום, לאחר שבתקופת חאתמי התעוררו השמרנים ולמעשה חיסלו את התנועה הרפורמיסטית. בשנות התשעים ההבדל היה משמעותי הרבה יותר.) ויש להם מעט מאוד השפעה על העמדה האירנית כלפינו. אם זה העניין אז עדיף כבר לדעתי אדם בוטה כמו אחמדינג'ד שיקשה על המערב להתעלם מעובדות לא נוחות (לא שעל זה יש הרבה מה לבנות כרגע). אישית, רפסנג'י אם האבחנות שלו לגבי השימוש המועדף בנשק גרעיני מפחיד אותי יותר. כמו כן הכשלונות של אחמדינג'ד במדניות הפנים ובכלכלה דווקה מוצאים חן בעיני (במיוחד אהבתי את ההערה המטומטמת שלו בתחילת המשבר הנוכחי על נפילת המערב ובום! חבית גולמית צנחה מעל 140 ל40!)

מובן שחמנאי רחוק מלהיות רפורמיסט כמו שפול פוט היה רחוק מלהיות הומניסט (הטענות שלאחמדינג'ד אין באמת כוח כי מי שמושך בחוטים הוא חמנאי ושחמנאי הוא בעצם רפורמיסט בארון לא קצת סותרות האחת את השניה? אם הוא מחליט על הכול וגם רפורמיסט אז איך הוא נתן לאחמדינג'ד להפוך לנשיא?) אבל בכל זאת, למה אתה כותב שאחמדינג'ד הוא לפחות מספר שתיים? אתה הרי לא מציע שלאמדינג'ד יש יותר כח מלחמנאי?

ההתנהלות האירנית דווקה דיי מובנת לי. מה שלא ברור לי זו ההתנהלות האמריקאית כלפי אירן. הביקורת הזו לא מופנת רק כלפי ממשלי אובמה או בוש הבן. אפשר לומר שבערך כל ממשל אמריקאי מאז קרטר נכשל בהתמודדות עם האירנים, מדינה שמתגרה כבר שנים בארה"ב. מעניין שכשהאמריקאים החליטו כבר להתמודד צבאית (בהיקף מוגבל) עם האירנים ב1988 בתקופת מלחמת המיכליות, החלטה שהגיעה לשיא מקומי במבצע גמל-שלמה הביצועים הצבאיים האירנים היו עלובים ביותר בעוד היתרון האמריקאי היה מוחץ.

אין לך בעיה עם כל מיני כינויים למנהיגים ישראלים מחשודי ועל לציפיטפוט וכו'? דווקה על אחמדינג'ד אתה "מגן"? אם יש מישהו ש"מגיע" לו כינוי (אידיוטי) מעליב זה הקוף.

ישן 10-05-2009, 10:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין שום הגזמה - ההתנהלות של הממשל הנוכחי של ארה"ב היא נצחון עצום לאחמדי נג'אד
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=ori]אחרי 4 שנים..."

הסנקציות על איראן הן חסרות משמעות. כל זמן שייצוא נפט מאיראן לא מופרע - אין משמעות לסנקציות.
כל זמן שאמל"ח זורם פנימה בחופשיות (כולל חומרים גרעיניים), הסנקציות חסרות משמעות.

גפ בשנות התשעיפ לא הייתה שום משמעות ל"תנועת הרפורמות", מעבר להזיות של מערביים
שמתעקשים לחפש הבדלים בין המולות השונים (וחשים בליבם שאם מולה איקס צורח פחות "אין שואה"
ממולה וואי, אזי מדובר במתון שבמתונים שאפשר לסגור עימו עסקה...).
חתאמי אינו מתון יותר ממיר חסין מוסאוי (שהוא הממציא של תופעת חתאמי עוד בשנות התשעים, ופשוט
העדיף אז שלא להתמודד בעצמו). מדובר בנחשים ערמומיים, בדיוק כמו אחמדי נג'אד, שגם הם משתמשים בעקרונות השיעים עתיקי היומין, של "חודעה" ו"תקיה" (הונאה והסתוות), כאשר העורמה
של אחמדי נג'אד באה לידי בכך שהוא אומר הכל כ"כ בגלוי שאנשים מתעקשים לא לקחת אותו ברצינות,
בעוד שהעורמה של יריביו ה"מתונים" באה לידי ביטוי כמו זו של קודמיהם ה"מתונים" משנות השמונים
והתשעים (רפסנג'אני, קארובי, חתאמי, מוסאוי), שפשוט משקרים ומדברים בטון נעים יותר מדי פעם
(לרפסנג'אני נפלטה התבטאות לגבי האפשרות להשמיד את ישראל בפצצה אחת בהשוואה ליכולת
האיראנית לספוג הרבה פצוות - אבל בדר"כ הוא זהיר בהרבה...).

כתבתי, אוני עומד מאחורי דבריי, שבתחומים מסויימים אחמדי נג'אד הוא מס' 1 ובתחומים אחרים הוא
מס' 2. לכך כיוונתי בכך שכתבתי שהוא ל-פ-ח-ו-ת מס' 2. לא בכל תחום מעורב המנהיג העליון,
ובתחומים אלה הנשיא הוא הוקבע. מעבר לכך, אחמדי נג'אד צבר עוצמה אישית גדולה, בעוד
שחמנהאי מזדקן וכנראה לא בריא. באופן אישי אני מקווה שאחמדי נג'אד ינצח בבחירות, מכיוון שכל
מועמד אחר שינצח, יהווה תירוץ להתחמקות מהתמודדות עם המציאות של רפובליקה שיעית גרעינית,
בתואנה של "נבחר מישהו חדש - בואו נחכה לראות אולי הוא מתון"...

ממשלות ארה"ב מאז רייגן כושלות בהתמודדות עם איראן, ונופלות פעם אחר פעם בפחים שטומנים
להם המולות הערמומיים. רייגן אכל אותה (כמונו) עם איראן-קונטראס. בוש האב (שהיה מעורב עד
לאזניו באותה פרשה) פשוט תפס מרחק והעלים עין מהמשך ההתעצמות האיראנית, גם כשכוחותיו
חנו ממש על הגבול ב1991.
קלינטון היה שפן שפחד להתעמת עם כל בעייה שתפריע לו במסעו הכושל-עד-כה אל פרס הנובל
לשלום (ובהתחשב בתוצאותיו, ייתכן שזה לטובה, שכן לו היה מתערב, אולי היינו מסיימין קדנציה שלו
עם פצצת מימן איראנית, בהתחשב בהצלחותיו מול צפון קוריאה...).
בוש הבן דיבר נכון - ועשה אפס (ואם מדברים על כשלונות שלו כנשיא - הרי שאיראן היא כתם שלא
יימחה בתחום זה.
אובמה הוא, כמו כל דבר שהוא עושה במדיניות החוץ, כמו קלינטון וקארטר, רק יותר שלומיסט...
בקיצור, למרות כל התקוות - לא מארה"ב ניוושע, ואם מישהו מדמיין שמו"מ יפתור את הבעייה של
איראן גרעינית (או שמישהו חושב שישראל תוכל להתקיים לאורך שנים במאזן אימה מול מדינה
שהאידיאולוגיה הרשמית שלה גורסת ג'האד נגד השטנים למיניהם, ואנחנו השטן הקרוב...), אז הוא
משלה עצמו.

באשר לסייפא: אין לי בעייה עם גידופים כלפי אחמדי נג'אד, אלא עם הזלזול בו, שמיותר לחלוטין
בהתחשב בהצלחות הכבירות שצבר בתחום הדיפלומטי נגדנו. האיש הרגיל את העולם כולו לכך שהוא
מגיע לפורומים החשובים ביותר במערכת הבינ"ל, קורא להשמדתנו - והעולם עובר לסדר היום
(אלה מתוכו שלא מוחאים כפיים...). אני נגד זלזול באוייב. אין לי בעייה לכנות אותו בכינויים החריפים
ביותר ובגידופים החריפים ביותר - אבל כינויים מזלזלים, לא מורידים מהחרא הזה - אלא מורידים
מהערנות שלנו ביחס אליו.
למרבה הצער, מנהיגים שלנו הרוויחו את הזלזול, בין השאר בגלל חוסר יכולתם להתמודד עם השטן
הזה, ובהם חשודי (כינוי אובייקטיבי לחלוטין, בהתחשב במעמדו הקבוע כחשוד), ושרת החוץ לשעבר.
עם זאת, לעולם לא אתמוך בלגדף אותם - או אעשה זאת בעצמי...
ישן 10-05-2009, 11:57
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין שום הגזמה - ההתנהלות של הממשל הנוכחי של ארה"ב היא נצחון עצום לאחמדי נג'אד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
הסנקציות על איראן הן חסרות משמעות. כל זמן שייצוא נפט מאיראן לא מופרע - אין משמעות לסנקציות.
כל זמן שאמל"ח זורם פנימה בחופשיות (כולל חומרים גרעיניים), הסנקציות חסרות משמעות.

גפ בשנות התשעיפ לא הייתה שום משמעות ל"תנועת הרפורמות", מעבר להזיות של מערביים
שמתעקשים לחפש הבדלים בין המולות השונים (וחשים בליבם שאם מולה איקס צורח פחות "אין שואה"
ממולה וואי, אזי מדובר במתון שבמתונים שאפשר לסגור עימו עסקה...).
חתאמי אינו מתון יותר ממיר חסין מוסאוי (שהוא הממציא של תופעת חתאמי עוד בשנות התשעים, ופשוט
העדיף אז שלא להתמודד בעצמו). מדובר בנחשים ערמומיים, בדיוק כמו אחמדי נג'אד, שגם הם משתמשים בעקרונות השיעים עתיקי היומין, של "חודעה" ו"תקיה" (הונאה והסתוות), כאשר העורמה
של אחמדי נג'אד באה לידי בכך שהוא אומר הכל כ"כ בגלוי שאנשים מתעקשים לא לקחת אותו ברצינות,
בעוד שהעורמה של יריביו ה"מתונים" באה לידי ביטוי כמו זו של קודמיהם ה"מתונים" משנות השמונים
והתשעים (רפסנג'אני, קארובי, חתאמי, מוסאוי), שפשוט משקרים ומדברים בטון נעים יותר מדי פעם
(לרפסנג'אני נפלטה התבטאות לגבי האפשרות להשמיד את ישראל בפצצה אחת בהשוואה ליכולת
האיראנית לספוג הרבה פצוות - אבל בדר"כ הוא זהיר בהרבה...).

כתבתי, אוני עומד מאחורי דבריי, שבתחומים מסויימים אחמדי נג'אד הוא מס' 1 ובתחומים אחרים הוא
מס' 2. לכך כיוונתי בכך שכתבתי שהוא ל-פ-ח-ו-ת מס' 2. לא בכל תחום מעורב המנהיג העליון,
ובתחומים אלה הנשיא הוא הוקבע. מעבר לכך, אחמדי נג'אד צבר עוצמה אישית גדולה, בעוד
שחמנהאי מזדקן וכנראה לא בריא. באופן אישי אני מקווה שאחמדי נג'אד ינצח בבחירות, מכיוון שכל
מועמד אחר שינצח, יהווה תירוץ להתחמקות מהתמודדות עם המציאות של רפובליקה שיעית גרעינית,
בתואנה של "נבחר מישהו חדש - בואו נחכה לראות אולי הוא מתון"...

ממשלות ארה"ב מאז רייגן כושלות בהתמודדות עם איראן, ונופלות פעם אחר פעם בפחים שטומנים
להם המולות הערמומיים. רייגן אכל אותה (כמונו) עם איראן-קונטראס. בוש האב (שהיה מעורב עד
לאזניו באותה פרשה) פשוט תפס מרחק והעלים עין מהמשך ההתעצמות האיראנית, גם כשכוחותיו
חנו ממש על הגבול ב1991.
קלינטון היה שפן שפחד להתעמת עם כל בעייה שתפריע לו במסעו הכושל-עד-כה אל פרס הנובל
לשלום (ובהתחשב בתוצאותיו, ייתכן שזה לטובה, שכן לו היה מתערב, אולי היינו מסיימין קדנציה שלו
עם פצצת מימן איראנית, בהתחשב בהצלחותיו מול צפון קוריאה...).
בוש הבן דיבר נכון - ועשה אפס (ואם מדברים על כשלונות שלו כנשיא - הרי שאיראן היא כתם שלא
יימחה בתחום זה.
אובמה הוא, כמו כל דבר שהוא עושה במדיניות החוץ, כמו קלינטון וקארטר, רק יותר שלומיסט...
בקיצור, למרות כל התקוות - לא מארה"ב ניוושע, ואם מישהו מדמיין שמו"מ יפתור את הבעייה של
איראן גרעינית (או שמישהו חושב שישראל תוכל להתקיים לאורך שנים במאזן אימה מול מדינה
שהאידיאולוגיה הרשמית שלה גורסת ג'האד נגד השטנים למיניהם, ואנחנו השטן הקרוב...), אז הוא
משלה עצמו.

באשר לסייפא: אין לי בעייה עם גידופים כלפי אחמדי נג'אד, אלא עם הזלזול בו, שמיותר לחלוטין
בהתחשב בהצלחות הכבירות שצבר בתחום הדיפלומטי נגדנו. האיש הרגיל את העולם כולו לכך שהוא
מגיע לפורומים החשובים ביותר במערכת הבינ"ל, קורא להשמדתנו - והעולם עובר לסדר היום
(אלה מתוכו שלא מוחאים כפיים...). אני נגד זלזול באוייב. אין לי בעייה לכנות אותו בכינויים החריפים
ביותר ובגידופים החריפים ביותר - אבל כינויים מזלזלים, לא מורידים מהחרא הזה - אלא מורידים
מהערנות שלנו ביחס אליו.
למרבה הצער, מנהיגים שלנו הרוויחו את הזלזול, בין השאר בגלל חוסר יכולתם להתמודד עם השטן
הזה, ובהם חשודי (כינוי אובייקטיבי לחלוטין, בהתחשב במעמדו הקבוע כחשוד), ושרת החוץ לשעבר.
עם זאת, לעולם לא אתמוך בלגדף אותם - או אעשה זאת בעצמי...

ייתכן מאוד שההתנהלות של הממשל הנוחכי היא הצלחה עצומה של אירן. שווה לחכות עוד קצת ולראות לאן באמת מועדות פני אובמה.

עם זאת - ההצלחה האירנית ארוכת ימים הרבה יותר מממשל אובמה וכפי שגם אתה כתבת הם מצליחים להערים על האמריקאים פעם אחר פעם (לא ברור לי למה התחלת את רשימת הממשלים שכשלו באירן מרייגן כשאין ממשל לדעתי שהכשלון האירני צריך להזקף יותר לחובתו מממשל קרטר).

כמו כן ההצלחה האירנית היא למרות אחמדניג'ד והאג'נדה הישראלית שלו ולא בזכות. ההצלחה האירנית נובעת מגורמים רבים כולל גודלה (אוכלוסיה ושטח) של אירן, מיקומה הגאוגרפי, אוצרות הטבע שלה והיותה מדינה ועם אמיתיים (בניגוד לשפע היצירות הקולוניאליות במזה"ת מלבנון דרך ירדן לכוון עירק וכווית וכו').

עדכנית ההצלחה האירנית היא פרי תכנית הגרעין שלהם והעמדה האמריקנית הבעייתית בעירק ובאפגניסטן.

להבנתי ההבדלים בין הרפורמיסטים והשמרנים היו גדולים יותר בשנות התשעים, לא כל כך במדיניות החוץ כמו במדיניות הפנים ששם מתחילים בד"כ השינויים. השמרנים בהנהגת חמנאי רדפו, תקפו וכלאו את אנשי הרפורמיסטים בימי חאתמי שתגובתו האימפוטנתית הביאה אנשים לטעון מצד אחד שאין במשרת הנשיא כוח של ממש ומצד שני שחאתמי לא היה אלא כסות יפה לשמרנים כדי לחסל את התנועה הרפורמיסטית.

כפי שכתבת הבחירות באירן חופשיות וחשאיות אבל למנהיג העליון דרך מועצת שומרי החוקה היכולת לפסול מועמדים. אתה בוודאי זוכר שבבחירות לפרלמנט האירני ב2004 (שלא לבלבל עם הבחירות לנשיאות בהן ניצח אחמדינג'ד ב2005) ניפסלו יותר מ2000 מועמדים כולל עשרות שכבר כיהנו בפרלמט, מה שבמידה רבה הפך את הבחירות לפארסה.

כמו כן היה נסיון (כושל) של הרפורמיסטים להחרים את הבחירות לנשיאות של 2005.

למרות שהנטייה שלי היא להסכים איתך שבטווח המיידי מבחינת מדינת ישראל אין הבדל גדול בין השמרנים והרפורמיסטים בבחינה פנים אירנית לדעתי לפחות בעבר היה גם היה הבדל ובסופו של דבר היה ההבדל הזה היה מקרין גם על היחס לישראל לא כל כך כי פתאום הם היו הופכים לציונים אלא יותר משום ששינוי בסדרי עדיפויות היה יכול לגרום להם להוציא פחות אנרגיה ומשאבים על להציק למדינה שאין להם גבול משוטף עם מדינה שיש לה גבול יבשתי משוטף איתה (יצא מעט מבלבל המשפט הזה. כוונתי שלמעט קירבתנו הימית לערב הסעודית במפרץ אילת אין לנו גבול משוטף עם מדינה שיש לה גבול משוטף עם אירן).

קשה לי מאוד להעריך עד כמה אחמדינג'ד ערמומי באמת. הטיעון שלו על השואה יצא מתוחכם למדי. זהו טיעון דו שכוותי שאומר שא'; הוא מפקפק בעצם קיום השואה וב'; גם אם קראה השואה מדוע על הפלסטינאים לשלם על פישעי אירופה.

הטיפשים קופצים על החלק הראשון בקריאות מתלהמות של איך הוא מעז אבל רבים במערב אומרים "אנחנו כמובן מגנים מכל וכל את הכחשת השואה של אחמדינג'ד שאין ויכוח על היותה עובדה היסטורית ועל היקפה אבל יש משהו בכך שלא הפלסטינאים צריכים לשלם על פישעי גרמניה".

זה גאמביט! לא תכניות החלוקה למיניהן ולא התנועה הציונית קראו לפינוי או גירוש פלסטינאים מבתיהם. הנכבה היתה תוצאה של דחיית הערבים את תכנית החלוקה והחלטתם לצאת למלחמת השמד כנגד היהודים ב1947. האסון הפלסטינאי קשור כמובן לארועי הקמתה של מדינת ישראל אבל הוא תוצאה ישירה של החלטות הערבים ושום רביזייה הסטורית רצינית שראיתי עד היום לא עירערה על עובדות היסוד הללו (כמו גם על כך שבמקביל לגירוש חלק מערביי ארץ ישראל מהשטחים שנותרו בידי היהודים גורשו כל היהודים, כולל כאלו שישבו בבתיהם מאות בשנים, מהשטחים שנותרו בידי הערבים).

העניין הוא שלא בטוח בכלל שהטיעון של אחמדינג'ד התכוון להיות ערמומי מלחתחילה. בד"כ הוא נישמע ברוטלי וקצת מנותק מהפורומים בהם הוא מופיע ובמידה מסוימת יש אמת בכינוי (הירוד למדי) "קוף" כששומעים אותו מדבר בכל מיני פורומים בינ"ל מכובדים בהם אף אחד אף פעם לא אומר את מה שהוא באמת חושב וכולם מנומסים עד כדי פרודיה.

ההתרשמות שלי היא שבסה"כ התנהלותו של אחמדינג'ד גורמת נזק לעניין האירני והואיל ואתה מסכים איתי שבעצם עדיף לנו נצחון שלו בבחירות ולרגע לא אחשוד בך שטובת הרפובליקה האיסלאמית לנגד עיניך לא נותר לי אלה להניח שגם אתה לא באמת חושב שהוא מנהיג מוצלח.

ישן 10-05-2009, 19:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני נותן לקארטר פטור - בגלל שלדעתי כל פעולה שלו בתחום החוץ היא כשלון...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=ori]הסנקציות על איראן..."

ולכן אי-התייחסות אליו, משמעה הכרה בכך שנכשל...
הנתונים של איראן אכן מרשימים - אבל עראק של צדאם ייצאה אותה כמות נפט - וספגה סנקציות
משתקות, כאשר ההשתנה שלה על העולם, לא הייתה בוטה יותר. אחמדי נג'אד אינו הכשרון הראשון
בתחום ההונאה, אבל הוא בכ"ז עשה רבות בקידום הפרוייקט האיראני של השלמת העולם עם השמדתנו
(דבר שבעבר היה נושא שבשמאל העולמי דנו בו בלחישות, והיום, הרבה בזכות האיש הזה, הפך לסוגייה
חשובה - עקב החשש שמרוב רצון לחיות, אנחנו עלולים לפעול צבאית, ולקלקל את השלום הנפלא...).
המועמדים הרפורמיסטים בשנות ה90 היו רעש ואוויר חם. יש המון איראנים שרוצים רפורמה, אבל
אין במערכת הפוליטית מי שמייצג אותם, והם עצמם מפולגים וחלשים מכדי שיאיימו על המשטר
באיזושהי דרך. לא בשנות ה90 ולא בעשור הנוכחי. אלה שמוצגים כמועמדים מטעמם הם מולות
שפשוט מחייכות יותר...

אני תומך בנצחונו של החלאה הזה בגלל שאני מנסה להרהר בסוגיות של התגובות לפעולה אפשרית
שלנו להגנה על חיינו כאן - ואין לי ספק שכל נשיא אחר יוגדר כ"מישהו שלא נתתם לו צ'אנס לפני
שהפצצתם אותו וסיבכתם את האזור במלחמה", בעוד שאין אפשרות לטעון שאחמדי נג'אד עצמו לא איים
על ישראל ללא הפסק, ונתן בידיה צידוק לתקיפה. לולא שיקול זה, שהוא שיקול שלנו, וכלל לא קשור במי
טוב או רע לאיראן, לא היה אכפת לי איזה מולה ייבחר...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר