לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2009, 15:42
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הסרת תכני חיילות מאימון מיל' - מתכון לאסון?

בשירות המילואים שלי אני מוצב ביחידה שבזמן מלחמה תמלא תפקיד תומך לחימה, בקו השני. לפני שלוש שנים השתתפתי באימון מילואים, שבמהלכו נפגשנו עם הקמצ"ר-דאז תא"ל רוני בני - לאחר שהרצה לנו על חשיבות האימון וההשתתפות בו, תפסתי אותו לשיחה קצרה שבה אמר לי בין היתר (בעקבות תלונה מצידי) ש"מאחר וכמות ימי המילואים הזמינים קטנה, הוחלט לוותר על תכנים כמו ירי ותרגילי חי"ר בסיסיים ולהתמקד בתכנים מקצועיים בלבד".

בראייתי האישית, החלטה זו הינה מתכון בטוח לאסון. אם יבוא היום שבו נמצא את עצמנו במלחמה כוללת, תתקיים בעיה רצינית כאשר חיילי מיל' שמוצבים בקרבת שטחי הלחימה יהיו חסרי יכולת רצינית להגיב במקרה של קרב. נכון, הסיכוי שהקומנדו הסורי או המצרי יצליח להסתנן מאחורי הקווים אינו גדול אך הוא עדיין קיים ושלילה מוחלטת של אימונים בתכני חיילות הבסיסיים ביותר תעמיד לא מעט חיילי מיל' במצב קרוב ל"ברווזים במטווח". אישית, אני מתקשה לזכור מתי בפעם האחרונה עברתי אימון ירי רציני במהלך מילואים.

מאחר ואניח מעוניין בדעת הגולשים, האשכול יתפרסם בפורום צו"ב ופורום מילואים במקביל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-02-2009, 17:00
  A.d.I.g.A A.d.I.g.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "הבנתי את כוונתך"

הגבתי בפורום מילואים, אבל דווקא פה הדיון התפתח..

אתה מדבר על מצב שבו מסירים תכנים שהיו אבל יש גם בעיה אחרת, חוסר קיום תכנים כלשהם:
אני חימושניק שבשירות הסדיר שירתתי בסדנה ולא יצא לי להיות בשטח(חוץ מחוליות חוץ), במילואים אני שייך לתותחנים, אני משוחרר שנתיים והאמת עד עכשיו אין לי מושג מה אני בדיוק אמור לעשות בזמן חירום, כל המילואים שעשיתי עד עכשיו היו להמשיך לעבוד בסדנה.
הנק' שאני מנסה להעביר היא לא רקע לשירות "המפואר" שלי אלא שבתור מילואימניק שאמור להיות בשטח בעת חירום, אני בהחלט ארגיש כמו ברווז במטווח (בגלל חוסר ידע בסיסי במתארי לחימה, ולא, לעניות דעתי התוכן הנרכש בטירונות 02 לא נחשב כידע להתמצאות וחיילות בסביבת לחימה), וחמור מכך שאם חס וחלילה מצב חירום זה יתרחש בעתיד הקרוב, כנראה שאני אפגוש את החברה שאני אמור להיות איתם בפעם הראשונה וכמו כן רק אז אלמד מה התפקיד שלי במערך של התומכי לחימה ביחידה.
אומנם הידע הצבאי הכללי שיש לי הוא די מועט אבל עדיין אני יכול להסיק מסקנה שמצב זה לא בריא תרתי משמע.
ישן 23-02-2009, 16:38
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
הכל מתחיל כשמנסים לבנות את הבית הישר משלב החלונות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הסרת תכני חיילות מאימון מיל' - מתכון לאסון?"

קראתי את דבריך ומסקנתי היא שאתה צודק והוא צודק.

למה?

הוא צודק כי זמנם של חיילי מילואים יקר - ולכן יש לנצלו למה שסביר ביותר שיצטרכו לעשות בחירום.

אתה צודק כי אף חייל קומנדו סורי לא ישאל את איש החמוש או נהג משאית הסולר אם הוא גובניק או טנקיסט - בהזדמנות הוא יחורר לו את הגולגולת.

להבנתי, צה"ל ביודעין מזניח את נושא ההכשרה של חיילים שאינו מייעד לקו ראשון.

יש ניסיון מכוון לחסוך בתחמושת בתחילת הדרך תוך בזבוז משווע של זמנו של החייל.

חיילים שהיו מיועדים להיות עורפיים יכולים למצוא עצמם בלב הסערה (רק לשם המחשה ביומה"כ התשל"ג במוצב החרמון היו הרבה יותר חיילים מקצועיים - טכניים ביחס לחיילי גולני).

מצד שני, יש חיילים עורפיים שלא ניתן לסמוך עליהם - יצא לי לפגוש לא מעט שלא הייתי נותן להם נשק תוך חשש לחייהם וחי הסובבים אותם (כדוגמא אני זוכר אחד שנהג לנהוג פיזו 205 ללא קלאץ).

מצד שני, יש לא מעט כאלו שניתן להביא אותם ליכולת סבירה בכמות לא גדולה של כדורים.

אני מאמין שמי שהוכשר כמו שצריך בהיותו בן 18 - אין צורך להשקיע בו יותר מדי בגיל 35.

מצד שני, מה שלא נעשה בתחילת הדרך יקר מדי לשנות במילואים.

ולכן המסקנה שלי היא שיש לדרוש (ממי שמסוגל שכלית והתנהגותית) להיות מסוגל לתפקד כרובאי (רק 5.56 לא שום דבר יקר), גם אם בהמשך ה- M16 יוחלף בתבור או מה שלא יהיה - המיומניות הבסיסיות תשארנה.

ניתן גם לשלב לכל חיילי הסדיר כחלק מהשנה אמון בן שבוע שיועבר לא ביחידת האם (מסיבות מובנות).
ישן 23-02-2009, 20:08
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "הכל מתחיל כשמנסים לבנות את הבית הישר משלב החלונות"

ציטוט:
אני מאמין שמי שהוכשר כמו שצריך בהיותו בן 18 - אין צורך להשקיע בו יותר מדי בגיל 35.
מניסיוני, לא בטוח שזה נכון.
אני עברתי טירונות 04 של עתודאים אקדמיים, כלומר שילוב של הכשרה "כמו שצריך" ויותר מזה, אוכלוסיה איכותית מאוד (גם לפי הקריטריון של הצבא- קב"א, וגם לפי קריטריון אקדמי), וידיעה ברורה שלא יהיה להכשרה שימוש בעתיד הנראה לעין. התוצאה היתה מעורבת- באבט"ש שעשינו במילואים בין שנות הלימודים (אחרי אל"ת נורמלי של 3 ימים) גיליתי שכמה מחבריי, כולל כאלו שהמשיכו אח"כ להיות מפקדים מוערכים ואנשי מקצוע טובים מאוד בתחומם בצבא , פשוט לא זכרו כלום מההכשרה הארוכה והקשה שעברו שנתיים-שלוש קודם לכן. כמו חבר טוב שלי, שהיה בתיכון בחוגי סיור של החברה להגנת הטבע, הגיע בשירותו להיות קצין מצטיין בחיל חימוש- ובאחד הקייצים מצאתי את עצמי מעביר לו שיעור הת"ת M203 בעמדה במוצב ליד נווה-דקלים. אחרת לא היה לו מושג איך להשתמש באמצעי שהיה פק"ל של העמדה!

כך שלצערי, אני חושב שהכשרה בגיל 18 כשהאדם יודע שהוא לא עומד להשתמש בה לא תבטיח הצלחה. אפשר לקדוח לכולם שבמילואים יכול להיות שתוצב ביחידה לוחמת או קדמית- בגיל 18 אתה מסתכל חודשיים קדימה. אולי הפיתרון הוא לשבץ מקצועית אחרי טירונות כללית (כמו במארינס), ואז כולם מתייחסים ברצינות בגלל הסיכוי שיצטרכו אשכרה להשתמש בזה; מעניין, ואולי הפיתרון הוא להתייחס ליחידות מסויימות כיחידות משרדיות, עם אבטחה ע"י יחידת אבטחה ייעודית והסבה לשירות "קדמי" רק לאחר אימון מתאים.
ישן 24-02-2009, 06:56
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

אתה לעולם לא תוכל לדעת - מי יזדקק למה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] אני מאמין שמי שהוכשר..."

שוב בוא נסתכל שוב על המסכנים שנתקעו ב- 1973 במוצב החרמון - האם מי שהציב אותם שם לקח בחשבון כי הם יפלו לכזו סיטואציה?

אתה יכול להחליט כי פלוני ישלח לבסיס עורפי ויד הגורל תזיז אותו שנה לאחר מכן למוצב קדמי.

חייל מילואים שהיה חמש בחיל אוויר יכול למצוא עצמו במילואים מאבטח ישוב ספר - ודווקא עליו יכולה לפול חוליית מחבלים.

להערכתי נדרשת רביזיה של כל נושא ההכשרות - ראה את החיילים הגיעו מברה"מ. גם לאחר 10 שנים שלא השתמשו ב- Ak47 רובם הפעילו בצורה מצויינת את ה- M16.

אני בטוח שגם חברך לאחר הסבר קצר הוכנס לתלם - אתה יכול להזכיר איך לרכב על אופניים למי שפעם ידע - אם אתה רוצה שמשהו שרק נסע על גלגלי עזר - תצטרך ללמד מחדש.

העניין, חוסכים במכוון בתחמושת כאלו מדובר בחזות הכל, כשכל השאר (מזון, נסיעות, בגוד, סגל בקבע נשפך כמים).
ישן 24-02-2009, 08:41
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

סביר כי המוצב היה נכבש - אבל...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי levikon שמתחילה ב "אתה כל פעם מזכיר את מוצב..."

סביר כי במצב שהיה שם 2 גדודי הקומנדו הסורי היו בכל מקרה כובשים את המצב - אבל יתכן וקצין הגולני היה שהיה שם יכול היה להפיק תועלת כלשהיא מעשרות החיילים האחרים.

חייל שלא אומן כמו שצריך גם חסר בטחון אישי.

כעת נניח וקצין המודיעין שנפל בשבי ולא סתם את הפה (פורסם על ידיכם לא מזמן) היה נשלח הוא וחייליו להגן על גזרה כלשהי - והיה מת בקרב - האם מבחינה מערכתית אין כאן יתרון?

אתה יודע מה? אני לא רוצה להטיל את האחריות לאף אחד שהיה שם - האחריות היא ברמת פיקוד צפון ומעלה - הסד"כ שהיה שם וכן מידת האמון לה זכו החיילים אומרת דרשני.

מעבר למוצב החרמון (ואתה אומר שאני מזכיר זאת שוב ושוב - כשאתה נופל על הפרצוף יש מה ללמוד מזה ואין צורך בהדחקה). מה יקרה כאשר טור משאיות סולר יותקף? מה מידת האימון שאתה רוצה להקנות לחיילים כשהם יתכן ויאלצו להלחם על חייהם? מה המשמעות של חיילים בפאניקה וגדודי טנקים שלא מקבלים דלק בכמות הדרושה?

ואתה יודע מה? אני מרשה לך לכתוב שאני עוכר ישראל.
ישן 24-02-2009, 10:15
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

מה זה הכשרה בסיסית טיבעית?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אני מניח שבדיון לגבי ההכשרה..."

אצטט את אחד החיילים שטען שיכולת הירי היא פשוט השקעה של הסגל בטירונות.

לדבריו, כל קצין מחוייב לדווח מי פגע ומי לא - וזה למעשה דין וחשבון שלו בפני מפקדיו.

בטירונות אתה לא רוצה להרגיז את הקצין כי זה לא מחנה קיץ.

להערכתי, כמו שעברנו למצב בבתי הספר בו המשמעת לא קיימת כי היו מקרים בודדים בהם היחיד נפגע ועשו השלכה מהפרט אל הכלל.

יש אוכלוסיות שלא הייתי נותן נשק בידיהן - אבל רב האוכלוסיות ניתן וצריך להכשיר הרבה יותר טוב בחודש הראשון שלהם במערכת גם אם המשמעות היא עוד 1000 ש"ח בכדורי 5.56.

זה גם יכול להיות סנון - מי שלא מסוגל אולי עדיף לוותר עליו בתחילת הדרך (ואני לא מדבר על יכולות גופניות - אלא בעיקר על רצון ויכולת שכלית).
ישן 23-02-2009, 16:42
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הסרת תכני חיילות מאימון מיל' - מתכון לאסון?"

מלבד הנקודה החשובה של שמירה על כשירות לקראת תרחיש בעל סבירות לא גבוהה במיוחד של היתקלות של תומכ"ל בקומנדו סורי, יש נקודה עקרונית הרבה יותר (לדעתי) והיא - אם מחתימים בן אדם על נשק הוא צריך להיות מיומן בשימוש בו. נקודה.
והסיבה הפשוטה היא שלא צריך שסיירת מטכ"ל הסורית תפשוט על החוליה שמאכוונת תנועה בצומת עמיעד כדי שייפגעו חיילים אלא מספיק שחייל לא מיומן יפלוט בטעות צרור על חבריו.
לדעתי צריך לסרב לחתום על נשק אם אין רענון. אני ניסיתי פעם לעשות כאלו בלגנים אבל מודה שלא הלכתי מספיק רחוק (די בגלל שהייתי לבד בעניין ולכל השאר לא ממש היה אכפת). אסור לתת נשק לידיים לא מיומנות, בלי קשר לסיכוי להיקלע ללחימה.
ישן 23-02-2009, 17:26
צלמית המשתמש של skydiver
  משתמש זכר skydiver skydiver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
הרציונל

לדעתי הרציונל של המערכת, לפחות כפי שהוא משתקף מספרו של בוגי, הוא שבמקרה של מלחמה כוללת יהיו לכוחות המילואים כמה ימים להתאמן לפני ההגעה לשטח.
לדעתי, במצב של מלחמה כוללת: א. לא בטוח שיהיו כמה ימים להתאמן, לדוגמא: מלחמת יום כיפור...
ב. ימי האימונים הללו יעזרו, אם בכלל, רק אם יש בסיס רציני של אימונים בעבר משהו ברמה שגורמת לזכרון שריר ארוך טווח באינסטינקט.
ג. הכוחות הלוגיסטים ותומכי הלחימה יהיו יעד מועדף לתקיפות, בעיקר של כוחות קומנדו אשר פעילותם היא בעורף האויב.

לאור כל מה שכתבתי למעלה אני חושב שכל חייל שלא ישב באיזשהו בסיס מאובטח בזמן מלחמה כוללת צריך לעבור אימון חיילות בסיס כמו שכולנו מכירים אותו, וזו לא דרישה מוגזמת...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 23-02-2009, 18:58
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07

גם אני מאמין שאם כבר אימון האימון חייב להכיל גם תכני חיילות וגם תכנים מקצועיים.
אבל זה האידיאל, ברור לכולנו שהפעילות נעשית תחת מגבלות תקציביות ועל כן לעיתים הצבא נאלץ לוותר על פעילויות מסויימות.
אם ניתן חייבים להכניס לפחות יום אחד שיוקדש לאימוני חיילות אם לא בכל אימון אז לפחות כל אימון שני.

עוד דבר
לא ברור למה חייבים לנהל דיון שכזה מעל במה פומבית.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 23-02-2009, 21:26
  הכל בסדר הכל בסדר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
בשירות המילואים שלי אני מוצב ביחידה שבזמן מלחמה תמלא תפקיד תומך לחימה, בקו השני. לפני שלוש שנים השתתפתי באימון מילואים, שבמהלכו נפגשנו עם הקמצ"ר-דאז תא"ל רוני בני - לאחר שהרצה לנו על חשיבות האימון וההשתתפות בו, תפסתי אותו לשיחה קצרה שבה אמר לי בין היתר (בעקבות תלונה מצידי) ש"מאחר וכמות ימי המילואים הזמינים קטנה, הוחלט לוותר על תכנים כמו ירי ותרגילי חי"ר בסיסיים ולהתמקד בתכנים מקצועיים בלבד".

בראייתי האישית, החלטה זו הינה מתכון בטוח לאסון. אם יבוא היום שבו נמצא את עצמנו במלחמה כוללת, תתקיים בעיה רצינית כאשר חיילי מיל' שמוצבים בקרבת שטחי הלחימה יהיו חסרי יכולת רצינית להגיב במקרה של קרב. נכון, הסיכוי שהקומנדו הסורי או המצרי יצליח להסתנן מאחורי הקווים אינו גדול אך הוא עדיין קיים ושלילה מוחלטת של אימונים בתכני חיילות הבסיסיים ביותר תעמיד לא מעט חיילי מיל' במצב קרוב ל"ברווזים במטווח". אישית, אני מתקשה לזכור מתי בפעם האחרונה עברתי אימון ירי רציני במהלך מילואים.

מאחר ואניח מעוניין בדעת הגולשים, האשכול יתפרסם בפורום צו"ב ופורום מילואים במקביל.

מצד אחד אתה בוודאי צודק, כל מי שעשוי להיות חלק מקו המגע צריך להתאמן בהתאם.
מצד שני אפילו אימון חי"ר קלאסי של חטיבות חיר"מ מתקיים אחת לX, ברמה Y והם אלה שצריכים ליטול חלק במאמץ העיקרי... אז אם הצליחו לגרד עוד קצת משאבים, ראוי, לדעתי, שיפנו אותם לשם.
זה בוודאי יישמע קצת מגעיל, אבל אפשר להשלים עם קומנדו סורי שעושה נזקים פה ושם בעורף, אי אפשר להשלים עם חטיבת חי"ר במיל' שלא תצליח לכבוש חזרה את הרמתניות כי שכחו איך עושים את זה.
ישן 23-02-2009, 21:38
  tuni tuni אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.06
צודק, והעניין עצוב.

ובעניין ההכשרה שאמורים לקבל לפני העליה לקו- במילואים האחרונים שלי, בעופרת יצוקה, חשבנו בפלוגה שאנחנו מיועדים לתגבר כוחות על הגדר (לא רק אנחנו חשבנו- כך אמרו לנו, עד שהחליטו אחרת). אמרנו בינינו שהפעם אנחנו לא עוזבים את האל"ל בלי לפחות לאפס את הנשק. אולי נכון לציין, למען הקרביים שביניכם, שכיוון שאני לא קרבי, לא טורחים לערוך לי מטווח שכולל יותר מחמישה כדורים ביום וחמישה ב"לילה".
טוב, אז רצינו.
הקצין שהעביר את המטווח הגדיר מטרות למטווח- הן היו משהו בסגנון של "בשביל שתזכרו איפה ההדק ומאיזה צד יוצא הקליע". לאחר שאמרתי לו שאני רוצה לאפס את הנשק- כיוון שכנראה אתגבר כוחות על הגדר (מה שהופרך לבסוף...), תשובתו היתה "זה לא הוגדר במטרות המטווח".
אמרתי לו שאני חולק על מטרות המטווח, לא עזר.
אז אחרי שהבנתי את הראש- כשאמרו לי לירות חמישה כדורים, יריתי מחסנית שלמה. היי, אם אני לא הולך לבדוק פגיעות, לפחות כדאי שאני אזכור טוב טוב מאיזה צד יוצא הקליע...
אולי מיותר לציין שאת רוב הזמן במטווחים בילינו בבטלה בעוד יחידות אחרות יורות ללא הפסק (אדם אחד אפילו ניסה להשלים כוננות מארגז התחמושת הבודד שסיפקו לנו).

האמת היא שזה קצת מעליב- כיוון שהזמן בוזבז בכל מקרה (נאלצנו להישאר עד החשכה בשביל מטווח לילה), והעלות הגבוהה של זימונינו בצו שמונה כבר נעשתה, פתאום הם מתקמצנים על שני ארגזי תחמושת? מה כבר ביקשתי? תרגיל פרט? חוליה? מא"ג? זריקת רימון? בסך הכל לאפס את הנשק!
נראה לי שהזמן המבוזבז הוא רק תירוץ לעצלנות וקמצנות.
אם חייל נושא נשק, מן הראוי שידע להשתמש בו, אחרי הכל- נשק זה דבר מסוכן, ואנחנו לא רוצים שמישהו ייפגע בטעות (רק בכוונה :-) ).
אם חייל לא יודע להשתמש בנשק- אולי עדיף לא לשאת אותו. אולי עדיף לומר, שכיוון שמתרכזים באימון בנושאים מקצועיים בלבד, כנראה הצבא לא רואה צורך בכך שאשא נשק. ואולי יש לומר (במילואים הבאים שלי) שאם אני לא מקבל אימון סביר בנשק, אני עלול להוות סיכון בטיחותי לסובבים אותי, ולכן אני מסרב לשאת נשק ללא אימון מתאים. אני הרי לא מסתובב איתו בשביל הכיף, ואם לא צריך שאשא על עצמי דבר כ"כ מסוכן- עדיף לא לקחת אותו.

נערך לאחרונה ע"י tuni בתאריך 23-02-2009 בשעה 21:40.
ישן 23-02-2009, 21:44
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

היום, חוק המילואים מחייב את צה"ל לאמן אותך

ראה סעיף 3 ג' בחוק המילואים.

אתה יכול לנסות את הסעיף היפה הזה, עליו נאבקנו קשות (היינו צריכים לשכנע את חברי הועדה על נחיצות סעיף זה) כדי שיהיה כתוב בספר החוקים, לאור הזנחת כשירות המשרתים לאורך שנים. תעודת עניות לצה"ל שסעיף שכזה נדרש בחוק.

עכשיו הגיע הזמן לבחון את מידת יישומו. אם אתה וחבריך ליחידה אינם מרגישים כשירים בתחום החיילות, תדרשו אימון כזה מכל הגורמים ותבקשו תשובה בכתב. אם איון היענות, תעלו את בקשתכם במכתב מסודר לועדת חו"ב, עם העתק לשר הביטחון והרמטכ"ל.

אנחנו לרשותכם,

פורום ב- ynet
אתר העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)
דף הפייסבוק של העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30864981_1.JPG]

ישן 23-02-2009, 23:12
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

אתה תופתע לגלות את הבטן הרכה של צה"ל
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי tuni שמתחילה ב "מצטער, אבל לדעתי החוק לא יעזור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tuni
אם התקן והמציאות לא מסתדרים- תמיד אפשר לשנות את התקן. כפי שאמר לי הקצין שהוזכר בהודעתי הקודמת- "איפוס נשקים לא הוגדר במטרות המטווח".
הצבא החליט שהכשירות שלי אינה כוללת נשק מאופס וידע להשתמש בו.
מיותר לציין שנמצאתי כשיר למילואים, ואפילו לשאת נשק.

בכמה הזדמנויות, יצא לנו להרים כמה נושאים (כמו מיגון, הכשרה לקראת אבטחת יישובים ועוד) איתם הגענו לדיונים בועדה לענייני ביקורת המדינה. שם, פגשנו כמה קצינים חכמים יותר ובעלי דרגה גבוהה יותר מהקצין שאתה סיפרת (בדיון אחד, אחד שכזה, היה מפקד זרוע היבשה של צה"ל, לדוגמא ואחר היה רמטכ"ל לשעבר ושר הביטחון באותה תקופה) ותאמין לי, הם השפילו מבט וחטפו.

דוחות מבקר המדינה שנכתבו על הנושאים (בנושא מיגון אף נכתב דו"ח מעקב אחר יישום המלצות הדו"ח שקדם לו), לא עשו הנחה לאף אחד והנושאים טופלו (עם לא מעט מעקב והוכחה בשער, אבל טופלו).

מה שנחקק בזכרוני היו דבריו של מבקר המדינה שדיבר על "מידתיות" בכל הקשור לתקן שצה"ל קבע והמציאות. מבחן המידתיות בנושא שהועלה כאן פשוט, גם עם הקצין שלך חושב אחרת.

בקיצור, אפשר להסתפק עם תשובה של קצין בשטח ואפשר לעשות יותר. זה היה נכון לפני הסעיף הנ"ל בחוק ועוד יותר היום. רק תנסה.

פורום ב- ynet
אתר העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)
דף הפייסבוק של העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30864981_1.JPG]

ישן 24-02-2009, 04:12
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

אם תפנו לועדת חו"ב תענו לאט.

פתרונות :

תאום כוונות באלירז - ייתן איפוס מקורב.

על אימון ירי אין לוותר.

(אגב הבעיה מתחילה בהכשרת החייל, כיוון שקליעה היא תכונה נרכשת ונשמרת - כמו רכיבה על אופניים או החלקה. בניגוד לכושר גופני האובד אם לא מתוחזק.אימון טוב בין כמה שעות יחזיר לך את מה "שיושב" אצלך.אך אם בהכשרת החייל עשו V וחצי מזמן המטווחים (שהועבר בצורה מזעזעת) עבר בשמירות תורנות מטבח והפניות - אז ככה זה נראה יש רובאי 2 שלא הייתי נותן להם להתקרב לנשק)

ועכשיו סירפד הכפפה !!!
את כיתות הכוננות באזור עליו אני מופקד אני מאמן בהתנדבות בשעות אחה"צ או בימי שישי.
הצבא מספק מטרות ותחמושת. החברה הרשומים בכיתת הכוננות באים בהתנדבות. (הכיסוי הבטיחותי הוא לכיתת כוננות בחוק)
אני מזמין אותך לסגור עם היחידה שלך על הקצבה !!! לבוא אליי עם קבוצות של 15 איש בימי ה' אחה"צ (בשעון קיץ אין בעיית אור) או בימי שישי מ 10 ואילך (מחייב תאום ביומן כי יש עוד). והאימון עליי. (אגב אני חובש מתנדב במד"א עם ערכת כונן ורכב פינוי יוגדר כאחד מרכבי הבאים.)
נתחיל במטווח נהריים עד 50 מ' אם תהיה רמה ודרישה נמשיך באופק עד 300 מ'
אילן - ilan@haslik.com 054-5434398

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:12

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר