לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2009, 14:28
  משתמש זכר dggs dggs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי meidos שמתחילה ב "תודה. ועד כמה קשה להתקדם..."

זה לא כזה קשה פשוט אין הרבה תפקידים להתקדם אליהם.
בתור חובש אתה יכול להתקדם רק לחופ'ל(חובש פלוגתי), אחראי מרפאה, או חוג'ד(חובש גדודי)(שני האחרונים במסגרת התאג'ד).
בתור חוג'ד או א.מרפאה אתה גם יכול לפעמים לחתום קבע לכמה חודשים.
קא'ר(קצין אירגון רפואה) זה נפרד מזה. מה גם שזה לא תפקיד לוחם(זה גם משתמע מהשם. זה תפקיד ניהולי בעיקר).

אם אתה רוצה להיות מ'כ או קצין חי'ר אחרי שעשית קורס חובשים, אז אתה צריך לבלוט יותר משאר החיילים. עד כמה שאני זוכר, יש רק הקצאה אחת בסבב(מוקדם/אמצע/סוף) למ'כים חובשים.
אם תצא למ'כים כבר לא תתפקד בתור חובש.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2007.bluehost.fresh.co.il/02/17/35789858.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2009, 16:43
  משתמש זכר dggs dggs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "טעות בידיך"

אני לא חושב שטעיתי במה שאמרתי...
זה שזה קרה לבן מח' שלך זה נדיר.
גם אני מכיר מישהו שהיה חובש, יצא למ'כים, פיקד כמה חודשים, העיפו אותו מפיקוד, הגיע לתאג'ד ואז נהיה בסוף אחראי מרפאה.

עדיין הכלל המנחה הוא שחובש שיוצא למ'כים כבר לא יתפקד בתור חובש. זה פשוט ביזבוז ההקצאה של הקורס מ'כים אם מ'כ יפסיק להיות מ'כ ויחזור להיות חובש
(לא צריך להיות מ'כ כדי להיות חופ'ל... סתם ביזבזו עליו כסף... אני הייתי חופ'ל בלי להיות מ'כ(אומנם לתקופה קצרה) וכל החופ'לים שהיו לי גם היו כאלה בלי שעשו קורס מ'כים ועדיין היו בחפ'קים)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2007.bluehost.fresh.co.il/02/17/35789858.jpg]

ישן 01-05-2009, 18:53
  T@mer T@mer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי IntelligenceAgent שמתחילה ב "חובשים בולטים יכולים לצאת..."

רק לחדד כמה דברים..

קורס פראמדיקים צבאי הוא הינו קורס שחלקו קד"צ וחלקו נמשך בסדיר שרוב חניכיו מתגייסים אליו מהתחלה ובנות הקורס מחויבות לשירות 3 שנים סדיר.
אבל בקורס ישנם מקומות ללוחמים מיחידות כאלה ואחרות שקבלו הקצאה להוציא לוחם. (שבין היתר חותמים קבע בגלל אורכו הארוך של הקורס).
ישנן יחידות שמוציאות לוחמים במסלול (בדרך כלל בגלל בעייה של הקצאה ושל חתימת קבע. וגם בנוסף אפשרות להשלים את המסלול או את חלקו בהמשך בלי צורך לחתום הרבה קבע).
ישנן יחידות שמוציאות בכלל לוחמים ולא חובשים (בכלל רצון שלא לבזבז הקצאה של החובש או שפשוט נמצאו מועמדים יותר מתאימים).
ישנן יחידות שמוציאים מסלולניקים שנפלו רפואי ונמצאו מתאימים להיות פראמדיקים (בתנאי שהפציעה שלהם לא תיהיה לצמיתות והם יוכלו לתפקד כלוחמים לכל דבר - למשל דלקות כרוניות ושברים שנרפאים עם הזמן).
ישנן יחידות שמוציאות חובשים שהם לוחמים.
וישנן יחידות שמוציאות אנשים שהם בכלל לא לוחמי ח"יר..יותר כמו לוחמי סט"יל.

בעקרון מי שרוצה לצאת להיות פראמדיק מהיחידה שלו ונמצא מתאים וקבל את האישורים הרבים צריך לעבור גם מבחני קבלה. בנוסף שזוהי הקצאה שבחלק היחידות היא פעם בשנה אז גם לא תמיד בטוח שאנשים יצאו בגלל מגבלות פז"מ (יותר בגדס"רים ופחות במיוחדות - שוב קטע של הקצאות וקבע).

אגב אני מכיר בחור אחד שהיה חובש (חוג"ד) בגבעתי אדם משכמו ומעלה שקבל צל"ש במלחמת לבנון השניה. קבל צ'ופר קורס פראמדיקים חתם קבע שרת בגדס"ר גבעתי ועכשיו הוא קצין ומפקד הקורס הנוכחי...בעקרון השמיים הם הגבול ומי שבאמת רוצה יכול לחתום על שירות קבע - שוב הכל תלוי בהקצאות של המקום שבו הוא משרת וכמה המפקדים שלו רוצים לדחוף אותו לזה.

בהצלחה ומקווה שעזרתי להבין.
ישן 02-05-2009, 21:50
  T@mer T@mer אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי dggs שמתחילה ב "אולי בתור חובש לא תהיה הראשון..."

מחזק.. למרות שיש מקומות שיש גם חובש בכיתת חוד.
בצהל ובמקומות אחרים בעולם (במיוחד צבא ארצות הברית). הבינו שאם חובש או כל גורם רפואי אחר מתחיל לטפל ולא נלחם כמו חבריו הוא פוגע בעצם בחבריו. התפיסה שיותר כוח אש=יותר סיכוי שככה פחות אנשים יפצעו/ימותו. וגם סיכוי שהחובש פחות יפגע - זה נשמע לא הגיוני אבל אם אני אראה שחובש רץ לחבר שלו בשביל לטפל בו באמצע לחימה והחבר שלו מקדימה זה פשוט שטות ופגיעה בכל החברים שלו (מה יקרה אם החובש יפצע/ימות ולא יוכל לטפל בשאר חבריו? נכון יש מע"רים אבל הם מוגבלים) ואני פשוט אבעט לו בראש!

כן החובש נלחם כמו כולם ומסתער כמו כולם ורק בסוף הקרב הוא מתחיל לתת מענה ראשוני לפצועים.

עכשיו אם תיהיה בתאג"ד... (יותר נכון תאג"ד קלה ולא פריסה רגילה כי זה לא קרה המון שנים) זה כבר סיפור אחר וזה יותר עבודה עם גר"בים (גורם רפואי בכיר = רופא או פראמדיק).

דרך צלחה!
ישן 03-05-2009, 01:56
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי T@mer שמתחילה ב "מחזק.. למרות שיש מקומות שיש..."

כמה קל לדבר........

ובעריכה מאוחרת יותר: נכון שמלמדים שחובש הוא קודם כל לוחם ואחר כך חובש,ומצד שני,יש פצועים שימותו אם לא תשים להם את הח.ע או הנקודת לחיצה תוך דקה. צריך לשקול את העניין ולהחליט במקום. ובכל מקרה,לא מתפקידו של מי שלא מכיר את השיקולים הרפואיים לתת לחובש בעיטות.

בנוגע לתאג"דים:

א. נפרשו תאג"דים בתצורה הקלאסית מספר פעמים בשנים האחרונות בלחימה,גם בעזה וגם בלבנון.

ב.בקווי בט"ש,תאג"דים מתפקדים בכלל כצוותי אמבולנס (צוות פג") ולא כתאג"ד.

נערך לאחרונה ע"י הנשר הקטן בתאריך 03-05-2009 בשעה 02:57.
ישן 04-05-2009, 00:04
  T@mer T@mer אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "כמה קל לדבר........ ובעריכה..."

כמה קל לדבר...במיוחד לחשוב שאני לא מכיר את השיקולים הרפואיים. אז אני כן מכיר, אחרת לא הייתי מגיב.

לי אישית, מאוד קשה להדריך את החובשים שלי ולגרום להם להבין שזה אמור לעבוד ככה, ואם לא נטמיע את זה אצל החובשים או אצל כל גורם מטפל רפואי אז יהיו לנו פצועים והרוגים (במלחמת לבנון קרו יותר מדי מקרים כאלה) שבעצם הם נזק ביחס ישיר לשאר הכוחות שנלחמים.

ובקשר לחובש מסתער ואז מטפל - אני דברתי על הסתערות. השלב הספציפי שכוח נתקל בטווח קרוב ומנסה לחתור למגע. לא על לחימה ארוכה ורציפה. ושוב, אם אני אראה חובש שבאמצע התקלות לא מסתער ומנסה לטפל בחבר שלו אז יש פה תקלה! אין שום קטע של שיקול או שום דבר אחר. גם הגר"ב שנתקל צריך להסתער כמו כולם!

ואגב, מתי בזמן האחרון ראית כריתה מלאה של הרגל מהברך ומטה, אתה באמת חושב שזה משפריץ כמו מזרקה ישר אחרי הפגיעה? הגוף עובר כל מיני תהליכים פיזיולוגים ולפעמים זה לוקח יותר מדקה (במיוחד אם זה עקב מטען שהחום פשוט מלחים את כלי הדם). זה באמת תלוי בסוג הנשק שפגע בפצוע. אני יכול להגיד לך בוודאות שהיו לוחמים שעלו על מוקשים על הרגל ועף להם הרגליים קבינימט ועדיין נשארו בחיים יותר מדקה בלי שום ח.ע או נקודת לחיצה.
ואם אנחנו מדברים על הפציעה הקשה ביותר שקשה להשתלט עליה מבחינת דימום בגפיים (פגיעה בעורק באזור הפמורלי-אילייאק) אז יש לנו פתרונות היום בצה"ל... תחבושות ואבקות המוסטטיות.

ובקשר לתאג"ד - הפעם האחרונה שבאמת נפרש תאג"ד by the book היה במלחמת לבנון הראשונה.
כל השאר אכן היו תאג"דים אבל לא כמו שמלמדים. ואני לא מדבר על כל הגרסאות האחרות שקיימות כיום בצה"ל...וזה גם לא לעניין לדבר על זה.
ובקשר לבט"ש - נכון.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר