לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2009, 12:26
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "משום מה אנו, רוב אזרחי מדינת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי moozes
משום מה אנו, רוב אזרחי מדינת ישראל איננו צריכים עדוייות,
.

כבר היינו בשאלה הזו בדיון אחר, אתה לוקח לעצמך את הזכות לדבר בשם כל המדינה, או בשם הרב.
הפורום הזה לא מייצג דבר מלבד 10-20 חברים, יש במדינה הרבה אזרחים והרבה דעות ודווקא לדעתי הרב ישמח לדעת שהמטרות הכואבות אינן מטרות למאזן, אלא מטרות חמות.
אני יודע שיש כאלה שממש לא אכפת להם ולא רק מוכנים אלא ממש רוצים לייצר אבידות ולא חשוב של מי.
אבל צריכים לשמוע, וצריכים לדעת, זו בדיוק הנקודה של יונית שאולי חורגת מתפקידה אבל מייצגת פלח גדול של אוכלוסיה שרוצה לדעת שצה"ל באמת משתדל ולא מכוון סתם ואחרי זה לא מצליח להוכיח מטרה חמה.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2009, 02:27
צלמית המשתמש של Leopad
  Leopad Leopad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.06
לחגוג?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "האמת כואבת - מה לעשות"

מה אתה וחבריך מנסים לספר לנו?
שעדיף להיות צעיר בריא ועשיר מאשר זקן חולה ועני?
מלחמות מאז ומתמיד פגעו באוכלוסיה "לא מעורבת", כך ביגוסלביה כמו גם בעיראק ואפגניסטן,
אם נביא דוגמאות מהעבר הלא רחוק.
אתה מצפה שנאפשר לחמאס להמשיך ולהפציץ אותנו ככל שתחפוץ נפשו ולהמשיך להבריח אמל"ח
למטרה זאת, רק מפני שחלילה נפגע באוכלוסיה "לא מעורבת", אותה הוא מייצג ובתוכה הוא מסתתר?
אם אתה מוכן להפשיל את מכנסייך ולאפשר למנוולים האלא לעשות בך מעשה סדום, אהלן וסהלן,
אך מאיפה יש לך את עזות המצח לדרוש זאת מאחרים בטענה של אי פגיעה ב"בלתי מעורבים",
כן, אותם "בלתי מעורבים" החוגגים ברחובות עזה, בצהלה ובחלוקת דברי מתיקה על כל פיגוע ורצח בקרבנו,
הם הרוויחו את מה שהם מקבלים, ביושר. אין לי רחמים ולא אמפתיה כלפי חלאות האדם הללו ואני מתקשה
להבין כיצד אזרח המדינה שהוא, משפחתו וחבריו ספגו מהמנוולים אלא לאורך כל השנים את מה שספגנו
כולנו, ויש בליבם הבנה, חמלה או אמפתיה כלפיהם.
ישן 09-01-2009, 11:33
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לא ישתיקו את א שאפי !... לא עכשיו ולא בעתיד וטוב שכך !.....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "מתי כבר ישתיקו את סלימן א שאפי ?"

הכתבות שהוא מצליח להביא מציגות דברים שאף כתב ישראלי לא יצליח להביא בחיים ויש לכך לא מעט ערך חדשותי !
עם זאת - ההתעסקות בסבל של האוייב בעת הזאת היא מיותרת לטעמי או אם אשתדל להיות יותר עדין ומדיוק - מוגזמת !

אכן כואב לראות אזרחים חפים מפשע הרוגים ובוודאי שילדים אבל מצד שני אני לא יכל להתנתק מכמה עובדות עקרוניות וחשובות:

מהעובדה הפשוטה ש 70 אחוז מתושבי הרצועה תמכו בחמאס והעלו אותו לשלטון !

מהעובדה שעד היום מעולם לא ראיתי בעזה או בגדה הפגנה של תומכי שלום כמו שרואים כאן מדי יום ביומו !

מהעובדה שמוסלמים כמוסלמים - ככל שיהיה להם רע יותר כך הם יותר יתמכו בשליט ! סוג של הגיון/מנטליות מפגרת ודפוקה !

והעובדה החשובה ביותר - עם כל הכבוד לילדיהם ההרוגים, יותר כואב לי לראות גופות של ילדים יהודים שנהרגו בפיגועים מבית היוצר של החמאס , פיגועים שמלחתחילה כוונו כנגד חפים מפשע !

והיום יותר מתמיד לא נותר לי אלא לקוות ולאחל לכל אותן מדינות "העולם הנאור" שהיום בו נחת זרועו של הטרור האיסלאמי יגיע אליהן במלא עצמתו !
ישן 09-01-2009, 12:34
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לא ישתיקו את א שאפי !... לא עכשיו ולא בעתיד וטוב שכך !....."

הכתבות המצולמות שהוא מביא, מגיעות אליו מאל ג'זירה במקרה הטוב. לאחר מכן הוא מוסיף את הפרשונויות והפילפולים שלו. נתתי את המקרה של המשפחה הזו כי זה היה ברור כשמש שמדובר בשקר גס המשמש לתעמולה. זו לא פעם ראשונה שסלימאן א שאפי נוהג כך בכל שנות הסכסוך ובטח במלחמה הנוכחית. ההתרעמות שלי מכוונת גם כנגד מחלקת החדשות של ערוץ 2 המשתפת פעולה עם הקשקוש הזה.

לא קראתי להרג אזרחים ולא התלהמתי למרות ש "ישראל היפה" מאוד רצה בכך כדי לשמש בזה כקרדום ניגוח לטענותי. הוספת המסגדים בתגובתו זו סטייה מכוונת מהנושא, כיאה למשתפי פעולה עם דיס-אינפורמציה.

חוץ מההיסתיגות הנוכחית, אני מסכים לגמרי עם מה שכתב לבני.

ולגבי המסגד, היו פיצוצי משנה. עוד משהו לאדוני "ישראל היפה " ?

ישן 09-01-2009, 16:24
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
מתי כבר ישתיקו אותך ואת דומיך?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "מתי כבר ישתיקו את סלימן א שאפי ?"

אמצעי התקשורת לא מראים מספיק מה הולך ברצועה. עשרות ילדים נהרגים, אנשים סובלים מתנאים לא תנאים, גוועים ברעב, נאנקים מכאבים ואין מזור. ולך קשה לראות את המראות האלה ביושבך על הכורסה המרופדת שלך? מסכן. איך הם מעיזים?

מה קרה? לא נעים לך שהפעולה שלנו גורמת את הסבל הנורא הזה, או שזו רק אשמת החמאס ובעיה שלהם? בעצם, אולי הם מזייפים את הכל. נכון?
אין בעזה שואה ומי שעורך את ההשוואה המטומטמת הזאת הוא כסיל גמור. העובדה שיש מי שזקוק להסבר מדוע המציאות שם שונה כל כך מעציבה. אבל אתה מכחיש את המציאות ומתעטף ברציונליזציה מגוחכת כמו מכחישי השואה.

אסור להתכחש לעובדה שתושבי עזה סובלים, אסור להיאטם. אבל זו מלחמה, ובמלחמה כמו זו קשה מאוד להימנע מפגיעה באזרחים. לישראל יש זכות מלאה לפעול שם ולהכות בחמאס. עליה להימנע עד כמה שאפשר מפגיעה באזרחים ולעשות כל שביכולתה להקל על המשבר ההומניטרי, לא להתכחש לקיומו, אבל המשימה העיקרית שלה היא הכאת החמאס ואין ביכולת הצבא לפעול שם עם פינצטה. בחמאס יודעים את זה ומנצלים את המצב. הם עושים שימוש ציני בתושבים המסכנים, ואז באים אנשים טיפשים ואטומים כמוך בדרגים שגם עושים משהו ולא רק מברברים בפורומים באינטרנט, ומחזקים את התחושה בחו"ל שלפנינו מבצע לא מוסרי.

יתכן שחלק מהדיווחים של א-שפי נגועים באי-דיוקים, ממש כשם שדיווחי צה"ל נגועים באותה מחלה. אבל לא ניתן להתכחש על סמך האי-דיוקים האלה לקיומו של המשבר ההומנטי החמור, כשם שלא ניתן להתכחש על סמך האי-דיוקים של צה"ל, לעובדה שחמאס עושה שימוש ציני באוכלוסייה למטרות טרור.

השאלה המרכזית היא לא הדיווחים של א-שפי. זה לא באמת מעניין. השאלה שצריך להתרכז בה, היא האם יש טעם בכלל בפעולה, האם ישראל באמת יכולה להביס את החמאס ומה היא בעצם רוצה ויוכלה להשיג במבצע הזה. זה ויכוח חשוב, אבל מקריאת ההודעות של גלריית האינטליגנטים בפורום הזה, דומה שאין טעם לנהל פה את הויכוח. תפתחו את הטלוויזיה, תתיישבו על הכורסה, יד אחת מחזיקה את בקבוק הגולדסטאר, יד שנייה את קערת הפיצוחים. המלחמה הזו היא בדיוק כמו כדורגל. הקבוצה שלנו הכי טובה, היריבים לוזרים מניאקים, והשופט בן זונה. החיים יפים, ובעיקר פשוטים.

נערך לאחרונה ע"י Spinoza בתאריך 09-01-2009 בשעה 16:37.
ישן 09-01-2009, 16:40
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
הם חבורת מטומטמים, הם?!
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "מתי כבר ישתיקו אותך ואת דומיך?"

מי מציג לך את "הסבל הנורא הזה?" כתבים העובדים במדינה חופשית (כמו בישראל) או כתבים שיודעים שהחמאסניקים ישחטו אותם אם יחדלו להסביר את הטרור. על אש"פי, ניתן לומר שמבחינת החמאס הוא עושה את תפקידו בצורה הטובה ביותר, כמעט over qulified. תמיד עם סיפורי אלף לילה ולילה שלו על הפלסטינאים המייללים המסכנים ואף פעם אינו מציג את מה שעושה לנו הצד השני ואפילו לו את מה שעושה הצד השני לעצמו בתוככי עזה.

מי שאומר שדיווחי צה"ל נגועים באותה רמת אי דיוק כמו של אש"פי, גם הוא תורם את תרומתו לתעמולת האויב ושקרן בדיוק כמוהו. למה שלא תיקח איזה סטיקר "לא מנהיג. רוצח" ותלך לרחובות מכורתכם תל אביב לזעוק מרה "כמה תינוקות רצחת היום". כאן אף אחד לא יקנה את הסיפורים שלך ולא תוכל להבאיש את ריחה של ישראל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 09-01-2009, 20:01
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
"יתכן שחלק מהדיווחים של א-שפי נגועים באי-דיוקים, ממש כשם שדיווחי צה"ל נגועים..."
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "הבנת הנקרא"

"..באותה מחלה" .

דיווחי צה"ל לא נגועים במחלת אי דיוקים, ודאי לא כשם שדיווחיו של סולימאן נגועים באי דיוקים. דבריו אינם לא מדויקים אלא שקריים. הוא משדר בדיוק את מה שהחמאס רוצה שישדר ולא - הוא היה מתקרב צעד גדול על עבר ה -72. נכון, יש נפגעים מעזה, אבל עיתונאי אמיתי מציג את ההקשר של הדברים.

הכתבים שנכנסו עם חיילי גבעתי לרצועה הם טעות, לא משום שעצם הכנסת כתבים , באופן מוגבל היא טעות, אלא בגלל שמרבית הכתבים הם חלק ממדינת תל -אביב.

אני לא שונא את התל אביבים. יש הרבה תל אביבים נהדרים. אבל אני בהחלט שונא את אלה שחושבים שתל אביב היא "אי של שפיות" (הגדרה שלהם, לא שלי) במדינה מטורפת, תחנה לעולם הגדול, מנותקת מכל הילידים שחיים להם במדינת ישראל. אלה בדיוק האנשים שרואים את ה"סכסוך" ב - cnn (או בערוץ 2), מסיקים משם שאנחנו פוגעים בפלסטינאים ומספיק מנותקים משאר המדינה כדי לא להבין את ההקשר הרחב של פעולות צה"ל ולכנות אותם (אותנו) רוצחים. המתרחש בדרומה של ישראל אינו חודר את גולגלתם האטומה ואינו מעניין אותם. הם כולם יונית לוי אחת גדולה.

לחלק מהאנשים בעולם הרחב יש תרוץ לעוינות שהם מפגינים כלפינו. המדיה העולמית שוטפת להם את המוח שהפלסטינים הם המסכנים כאן, שהם מופגזים על לא עוול בכפם. לשמאל הקיצוני שלנו, זה שיצעד מחר בכיכר רבין, אין את התרוץ הזה. משום שהם חיים כאן , מדברים בעברית ואמורים להבין מה מתרחש פה. אבל הם אוטמים את עצמם בכוונה למה שמתרחש מחוץ לתל אביב כדי להרגיש "אנשי העולם הגדול". בגלל זה גם את ההפגנות שלהם הם עורכים בלב תל אביב,סמוך לבתי הקפה, כמו הבדיחה על החלמאי שמחפש את המטבע שאבד לו ליד הבית מתחת לפנס של הבית כנסת. כי שם יש אור. אני בז ל"מוארים" האלה מעומק ליבי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-01-2009, 04:58
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מדבריך אני מבין ששורר גן עדן בעזה
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "התקשורת שלנו נותנת (נכון, לעיתים לא מספיק קרובות) את ההקשר."

אין הרוגים אזרחיים, אין נפגעים אזרחיים ואין ילדים מתים.
הם חיים בשפע, משכשכים בבריכות ומעסים עצמם בשמנים.

א- שאפי ואחרים נותנים תמונה מעוות של המצב ומציגים תמונות שוא.

האמת היא שאין עתונות חופשית המדווחת מעזה. העתונאים נמצאים שם או בחסות החמאס ומקובל עלי שבין כל האמת הגדולה, נכנסים סיפורים בדויים על מנת להעצים את האימה, שגם ללא השקרים היא איומה ונוראה. או בחסות דובר צה"ל, שאמון עלי שכל הפרסומים דרכו הם אמת ובה הוא מבליט (זהו תפקידו) את הישיגי צה"ל ופחות את סבלה של האוכלוסיה האזרחית. כתוצאה מכך אין תמונה אמיתית שלימה של המצב בעזה.
ישן 09-01-2009, 16:47
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "מתי כבר ישתיקו אותך ואת דומיך?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Spinoza
אמצעי התקשורת לא מראים מספיק מה הולך ברצועה. עשרות ילדים נהרגים, אנשים סובלים מתנאים לא תנאים, גוועים ברעב, נאנקים מכאבים ואין מזור. ולך קשה לראות את המראות האלה ביושבך על הכורסה המרופדת שלך? מסכן. איך הם מעיזים?

מה קרה? לא נעים לך שהפעולה שלנו גורמת את הסבל הנורא הזה, או שזו רק אשמת החמאס ובעיה שלהם? בעצם, אולי הם מזייפים את הכל. נכון?
אין בעזה שואה ומי שעורך את ההשוואה המטומטמת הזאת הוא כסיל גמור. העובדה שיש מי שזקוק להסבר מדוע המציאות שם שונה כל כך מעציבה. אבל אתה מכחיש את המציאות ומתעטף ברציונליזציה מגוחכת כמו מכחישי השואה.

אסור להתכחש לעובדה שתושבי עזה סובלים, אסור להיאטם. אבל זו מלחמה, ובמלחמה כמו זו קשה מאוד להימנע מפגיעה באזרחים. לישראל יש זכות מלאה לפעול שם ולהכות בחמאס. עליה להימנע עד כמה שאפשר מפגיעה באזרחים ולעשות כל שביכולתה להקל על המשבר ההומניטרי, לא להתכחש לקיומו, אבל המשימה העיקרית שלה היא הכאת החמאס ואין ביכולת הצבא לפעול שם עם פינצטה. בחמאס יודעים את זה ומנצלים את המצב. הם עושים שימוש ציני בתושבים המסכנים, ואז באים אנשים טיפשים ואטומים כמוך בדרגים שגם עושים משהו ולא רק מברברים בפורומים באינטרנט, ומחזקים את התחושה בחו"ל שלפנינו מבצע לא מוסרי.

יתכן שחלק מהדיווחים של א-שפי נגועים באי-דיוקים, ממש כשם שדיווחי צה"ל נגועים באותה מחלה. אבל לא ניתן להתכחש על סמך האי-דיוקים האלה לקיומו של המשבר ההומנטי החמור, כשם שלא ניתן להתכחש על סמך האי-דיוקים של צה"ל, לעובדה שחמאס עושה שימוש ציני באוכלוסייה למטרות טרור.

השאלה המרכזית היא לא הדיווחים של א-שפי. זה לא באמת מעניין. השאלה שצריך להתרכז בה, היא האם יש טעם בכלל בפעולה, האם ישראל באמת יכולה להביס את החמאס ומה היא בעצם רוצה ויוכלה להשיג במבצע הזה. זה ויכוח חשוב, אבל מקריאת ההודעות של גלריית האינטליגנטים בפורום הזה, דומה שאין טעם לנהל פה את הויכוח. תפתחו את הטלוויזיה, תתיישבו על הכורסה, יד אחת מחזיקה את בקבוק הגולדסטאר, יד שנייה את קערת הפיצוחים. המלחמה הזו היא בדיוק כמו כדורגל. הקבוצה שלנו הכי טובה, היריבים לוזרים מניאקים, והשופט בן זונה. החיים יפים, ובעיקר פשוטים. חבורת מטומטמים.

שמע- בתור אחד שמתהדר בשם משתמש שפינוזה, כמה אלפי הודעות וסיום חיבור מתלהם, מסלף ומסולף במילים "חבורת מטומטמים" - חכם אתה לא.

אל תגיד לי מה חשוב ומה לא. אם אתה רוצה לפתוח דיון אם "ישראל יכולה באמת להביס את החמאס" אתה מוזמן לפתוח שרשור משלך.

אל תלמד אותי איך נראית מלחמה, ואל תבלבל לי את המוח עם "יושבי הכורסה המרופדת", שכן אין לך מושג מי אני, מה עשיתי בחיי ואילו דברים ראיתי. אם היית יודע שמץ, היית בולע את המילים חסרות השחר שפיזרת פה לכל עבר.

אל תכניס לי פה את השואה, ואח"כ תגיד שאני מתנהג כמכחיש שואה. חוצפן נבוב שכמתוך.

אל תגיד לי "משבר הומניטרי" כשכל הידיעות שלך מתבססות על חומר של אל ג'זירה, א שאפי ושות'. ובדיוק על זה התרעמתי בכתיבת הפוסט הראשון.

ישן 09-01-2009, 17:43

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "[QUOTE=Spinoza]אמצעי התקשורת..."

ראה תשובתי ללוקלוק.
זה לא משנה כמה הוכחות יציגו בפניך. מבחינתך, הכל הפקה אחת גדולה של פאליווד, נכון? א-שאפי לא אמין, הגוויות שמראים באל-ג'זירה הן בסך הכל ניצבים, הראשים הפתוחים של הילדים, המעיים השפוכים, הגפיים החסרים - הכל הצגה של פאליווד, נכון?
לא מעניין אותי מי אתה ומה אתה, לא מעסיק אותי מה עשית ואיזה רזומה מפואר יש לך איפה שזה לא יהיה. אם אתה לא מסוגל להכיר בסבלו של האחר, אם אתה מתכחש לסבל הזה וממזער אותו משום שהוא לא משרת את האינטרס שלך, אתה אטום ואתה מכחישן.
כשאין מים זורמים וחשמל במשך ימים ארוכים, כשאין מספק מזון ותרופות, כשאנשים חשופים לחילופי אש בין הצבא למחבלים - זה משבר הומניטרי. מובן שהפלסטינים מנסים להעצים אותו, זה משרת את האינטרסים שלהם. מובן שבאל ג'זירה ובחלק מהתחנות הערביות האחרות מציגים את התמונות הקשות לראווה, זה משרת את האינטסרים שלהם. אז מה? זה סותר את העובדה שבאמת המצב שם קשה? לא.
והמצב הקשה שיש שם הופך את הפעולה שלנו ללא מוסרית? לא.
ההתעלמות מהמצב הקשה הזה והאטימות כלפיו היא הדבר הלא מוסרי, משום שהיא מובילה את החברה שלנו למצב שבו יש לגיטימציה לרמיסה ולדריסה אכזרית של האחר, וחלילה - אפילו לביצוע פשעי מלחמה. זו לא היהדות וזו לא ציונות. זו לאומנות מסוכנת שמאיימת על צביונה של המדינה ועל עליונותה המוסרית.

ישן 09-01-2009, 18:24

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "אתה ממשיך להכניס מילים בפי..."

באמת איך העזתי לערער על ההומניזם שלך? העובדה שאתה כל כך עסוק בלמצוא אי דיוקים ואנטישמים ברחבי העולם, ומתקשה להסתכל על עצמך היא פרט שולי, ללא ספק.
אני שם לב שפעם שנייה שאתה מתייחס למונה ההודעות המנופח שלי ועובדה שאני קשקשן בלתי נדלה. ובכן, אני חבר בפורום הזה משנת 2002, כפי שאפשר לראות בפורפיל שלי, ובעבר, הייתי עוד יותר קשקשן. מודה באשמה. מה לעשות, לא כולם צברו את הניסיון המבצעי המהולל שלך, שבמסגרתו "ראית מקרוב" תיאורים פלסטיים קשים. יש לי כבוד רב ללוחמים, למקרה שאתה אכן אחד, אבל לא לאנשים שטורחים להדגיש זאת בכל פעם שאין להם טיעון חזק מספיק.

דבר אחרון, קודקוד, אל תגיד לי איפה למרוח את האג'נדה שלי.

נערך לאחרונה ע"י Spinoza בתאריך 09-01-2009 בשעה 18:26.
ישן 09-01-2009, 17:41
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
תשב אתה על הכורסא,ע ם פחית גולדסטאר ביד(ואם אין גולדסטאר אז סתם עם היד)

ציטוט:
השאלה המרכזית היא לא הדיווחים של א-שפי. זה לא באמת מעניין. השאלה שצריך להתרכז בה, היא האם יש טעם בכלל בפעולה, האם ישראל באמת יכולה להביס את החמאס ומה היא בעצם רוצה ויוכלה להשיג במבצע הזה.

שאלה רטורית- בוודאי שישראל יכולה בנקל למוטט את שלטון החמאס, אין כאן בכלל שאלה רק עניין של החלטה.(שבוע שהכוחת הקרקעים לא עושים כלום, פרט להתבסססות במקום, וסיכון הכוח.
המשבר ההמניטרי ברצוע אינו חמור מהמשבר שפקד את עירק, בעט הפלת השלטון, במלחמה תמיד יפגעו אזרחים, ואין כאן שום דבר מפתיע, מה שמפתיע הוא שיש מתפלספים שחושבים על אכלוסיית האוייב טרם הנצחון.
ישן 09-01-2009, 17:50

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "תשב אתה על הכורסא,ע ם פחית גולדסטאר ביד(ואם אין גולדסטאר אז סתם עם היד)"

בכל מלחמה יש סבל הומניטרי. עיראק, לבנון, עזה. זה לא משנה. אחלת הבעיות שלנו, הן התמונות הקשות של הסבל הזה, לנוכח עוצמתם של הערבים בעולם ותומכיהם בשמאל הרדיקלי והקולני. יש מוסר כפול בעולם לגבי ישראל, בוקר טוב. לכן, ההחלטה שלא לאפשר כניסת תקשורת לרצועת עזה היא החלטה מבורכת.
אני לא אומר לרגע לא לירות. אני לא מבקש להתחשב בצורכי האוכלוסיה על חשבון הצרכים המבצעיים. אני אומר לא להתכחש לעובדה שהאוכלוסיה סובלת, לא להתכחש לעובדה שלא רק חמאס אשם בכך (אני יוצא כנגד אלה שאומרים: "מה אם מתלוננים. הם בחרו בחמאס" - לא, לא כולם בחרו בחמאס, בטח לא הילדים הקטנים). אני לירות, אבל גם לראות בהם בני אדם. אוי לנו אם הדבר היחיד שמונע מאיתנו לבצע פשעי מלחמה הוא החשש שנועמד לדין בבית הדין הבינלאומי בהאג. המרחק בין פעולה לגיטימית במלחמה לפשע מלחמה אינו רחוק, ויש הרבה שטחים אפורים ומסוכנים. אנחנו לא רוצים להיות חברה שלא מסוגלת להבחין בהבדל ושאדישה לסבלו של האחר. כי אחרי זה, וזו לא קלישאה, נהיה אדישים לסבל של עצמנו ונהפוך לרוסיה. או עזה.

נערך לאחרונה ע"י Spinoza בתאריך 09-01-2009 בשעה 17:53.
ישן 10-01-2009, 10:17
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "טוב בסדר, החלטתי לצפות בקלטות של א-שאפי וליבב קצת."

אתה תגלה שאין דבר כזה אצל הצד השני שנקרא "מוסריות",אבל אל תתרגש גם מכמה שמאלנים הזויים שחיים בבועה הדואגת לאחיהם הפלשתינאים מעבר לגדר שהם שולי החברה הישראלית בכלל.

אל תתרגש מכל תעמולה שצצה בתשקורת השמאלנית הפלשתינאית שעוד לפני היציאה להגנת הדרום כבר התחילו לדבר על הפסקת אש בניסיון כוחני להשפיע על מהלכי הצבא והמדינה.

בקיצור אל תלך שבי אחרי סיסמאות נבובות של שמאלנים הזויים שמעדיפים לדאוג לצד השני ולא לתושבי ישראל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:17

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר