לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-11-2008, 23:05
צלמית המשתמש של tita
  משתמש זכר tita tita אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל tita שלח הודעה דרך MSN אל tita Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oren602 שמתחילה ב "מה מומלץ"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oren602
היי חברים
קניתי לפני 3 ימים עדשה של סיגמה 70-200 F2.8 ואני לא רגוע איתה.

אני מצלם היום עם 18-70 והתרגלתי לכך שאני עומד ליד אנשים אני יכול לצלם אותם ולא ללכת לרחוב המקביל ולצלם, ובשתי התמונות יהיה אותו הדבר.

אני בעיקר מצלם אנשים, ואני מקווה שבעתיד אני גם יתחיל לצלם נוף,חיות,וכו..

מה אתם ממליצים לי לעשות עם העדשה החדשה? להישאר איתה וכל פעם שאני ירצה לצלם אנשים אני יחליף את העדשה ל 18-70, או להחליף אותה ( חדשה ) למשהו כמו ניקון 18-200..

חשובה לי מאוד הדעה שלכם כדי לדעת האם אני מחר בבוקר כבר יהיה בחנות המפעל של סיגמה!!

תודה רבה

אוקי בוא נתחיל מזה שהיא אחלה של עדשה!
צלמתי איתה המון!!
דבר ראשון אני לא מסכים עם האמרה הזאת
ציטוט:

אני מצלם היום עם 18-70 והתרגלתי לכך שאני עומד ליד אנשים אני יכול לצלם אותם ולא ללכת לרחוב המקביל ולצלם, ובשתי התמונות יהיה אותו הדבר.

זה ממש אבל ממש לא יהיה אותו הדבר...
פרספקטיבה של 70 היא לדעתי פחות יפה מפרספקיטבה של 150+ (לפורטרטים שנחשבים פחות אינטימים)
עומק השדה שתקבל יהיה הרבה יותר רדוד מה שיתן לי בידוד נפלא מהרקע ובצמצמים כמו 4+ החדות בשמיים. נסה לצלם חיות רחוב למינהם עם ה18-70 ואז נסה עם ה70-200 ותגיד לי עם מה יותר קל...

בכל מקרה העדשה הנ"ל באה לתת לך את האופציה לצלם ב200ממ ותאמין לי שזה המון...ב200 בשילוב עם צמצמים פתוחים כמו 4 ו2.8 וכדומה תוכל גם לבודד מהרקע לא רק פורטרטים אלה גם צילומים שכל גופו של האובייקט בפריים, תוכל להתמקד על דברים ספציפים ביותר, בקיצור 200ממ פותח לך עולם אחר לגמרי נסה לגלות אותו...

בברכה, איתמר חסן

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-11-2008, 23:32
  oren602 oren602 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oren602 שמתחילה ב "מה מומלץ"

תודה רבה איתמר על התשובה המהירה..
למה שאני התכוונתי זה לעניין שהיום אני מצלם נניח אנשים ברחוב- אז אני יכול לצלם אותם שאני עומד לידם, ועוד יהיה לי קצת את הרקע שהם נמצאים בו- מה שבעדשה שרכשתי אני יהיה חייב להתרחק מאוד מאוד כדי להגיע לאותה תוצאה ( או דומה..)
אני שאלתי האם כדי בשביל צילומים כאלה שאני רוצה לצלם אנשים עם קצת רקע שנמצא מאחורים אז כדי להחליף את העדשה ל 18-200 של ניקון, וברגע שאני יעבור לצילומי נוף\וכו.. אני כבר יחליף לעדשה כזו.
אני שואל אותך מהניסיון שלך מה כדי לעשות..
עדשה אחת עם אותו טווח או 2 עדשות שאני כל פעם יחליף ביניהם..

אולי אני לא רואה את אותם תכונות חיוביות בעדשה שלי שאתה רואה\ראית ואתה יכול לתת לי את האני מאמין שלך כדי להעשיר אותי ביידע ואני יוכל לקבל את ההחלטה הטובה בינתיים

תודה רבה!!

ישן 08-11-2008, 23:57
צלמית המשתמש של tita
  משתמש זכר tita tita אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל tita שלח הודעה דרך MSN אל tita Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי oren602 שמתחילה ב "תודה רבה איתמר על התשובה..."

ה18-200 תתן לך איכות הרבה יותר נמוכה מ18-70 + 70-200 זה דבר ראשון!
דבר שני אל תראה את עניין הללכת אחורה כחיסרון תראה את זה כיתרון, אתה צלם, כשאוביקט מבחין בך ברוב המקרים התמונה נהרסת (הבעת הפנים שלו משתנה הוא יחייך או שהוא לא ירצה בכלל שתצלם אותו וכו וכו..) אתה צריך להיות בלתי מורגש, ככה תתפוס את הבן אדם עם הבעת הפנים האמיתית שלו הכי כנה שיש בלי שהוא יודע בכלל שאתה שם.
(כל עוד התמונה נלקחה בציבור אתה לא צריך את האישור שלו כדי לצלם אותו, אם והתמונה לא עושה חסד עם האדם אז אסור לך לפרסם אותה, אבל בכל מקרה מותר לך לצלם! )

ואם עד עכשיו צלמת פורטרטים של אנשים נסה לגוון, נסה לצלם פורטרטים של חתולי רחוב, תמצא את אלה עם הפרצוף העצוב או המפחד,הרגשות שלהם יוצאים החוצה מהתמונה.
ותאמין לי שבלי 200ממ יהיה לך מאוד קשה לצלם אותם.

ודבר שלישי הרקע לפעמים פחות תורם (רקע מבולגן, רקע עם צבעים לא מתאימים וכו כו...) עם עדשה שיש לה אורך מוקד גבוהה וצמצמים פתוחים תוכל להיפטר כמעט מכל רקע...

נסה אותה אני מבטיח לך שתגלה עולם חדש!

בברכה, איתמר חסן

ישן 09-11-2008, 02:49
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי oren602 שמתחילה ב "תודה רבה איתמר על התשובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oren602
למה שאני התכוונתי זה לעניין שהיום אני מצלם נניח אנשים ברחוב- אז אני יכול לצלם אותם שאני עומד לידם, ועוד יהיה לי קצת את הרקע שהם נמצאים בו- מה שבעדשה שרכשתי אני יהיה חייב להתרחק מאוד מאוד כדי להגיע לאותה תוצאה ( או דומה..)

ממש ממש ממש, אבל ממש לא נכון.
הכל עניין של פרספקטיבה.
לעולם לא תקבל פקספקטיבה של 200 מ"מ בעדשת 18-70 מ"מ.
אתה יכול להתווכח איתי על מה יותר יפה, מה עדיף, מה אתה אוהב... זה בסדר, אבל להגיד שתקבל תוצאה זהה או דומה זה ממש לא נכון.

אם תצלם פורטרט מקרוב בזוית רחבה, אתה תקבל פרספקטיבה שונה לחלוטין מאשר אם תצלם אותו מרחוק בזוית צרה (טלה).
דבר ראשון ומיידי, אתה תקבל פחות מהרקע בפריים.
דבר שני, הרקע יהיה משמעותית יותר רדוד (מטושטש) לעומת הפנים.

בהרבה מקרים אתה תרצה לבודד את הפנים מהרקע ולכן תעדיף להשתמש באורך מוקד גדול.
עשה ניסוי. קח חבר או חברה, ותעמיד אותו/אותה במקום מסויים ותצלם עם ה 18-70 בכל מיני אורכי מוקד (תתחיל ב 18, תמשיך ל 30 -> 50 -> 70..) ואח"כ תחליף עדשה ותצלם עם 70 -> 100 -> 150 -> 200.
דאג שגודל הפורטרט (המקום אותו הראש תופס בפריים) זהה בכל התמנות.
אתה תוכל לראות בקלות איך שהרקע משתנה בין תמונה לתמונה.
זו פרספקטיבה.

המלצה שלי - תשאר עם ה 70-200 שלך.
היא תתן לך הרבה יותר מאשר 18-200 או רק ה 18-70. חבל לוותר עליה.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 09-11-2008 בשעה 22:16.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:25

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר