לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2008, 14:40
  gromp gromp אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי blue16 שמתחילה ב "מכינות קדם תבאיות \ שנת שירות"

דתית או מעורבות או חילוניות?
המכינה הראשונה היא מכינת "בני דוד" בעלי על ידי הרב אלי סדן. מאז ישנם מכינות דתיות ולפני כ-10 גם לא דתיות.
המכינה מכינה (כן זה השם!) אותך לשרות הצבאי על ידי מד"סים, שבוע צה"ל (הסמכה ל-02), שמירה על המכינה, הרצאות ועוד. חוץ מזה ישנם דגשים שונים בכל מכינה. המכינה "עין פרת" שמה דגש רב על הרצאות ושיעורים. לעומתה יש את "אדרת" שמדגישה יותר התנדבויות ויש את "בית ישראל" שהיא סוציאליסטית וגם שמה דגש על אחריות חברתית.
כל המכינות שצייניתי לעיל הן מכינות מעורבות. עם אתה רוצה לשמוע על מכינות דתיות אשמח גם לספר. על חילוניות אין לי מושג.
הייתי בעין פרת והיה חסר לי שם משהו, זה לא התאים לי כל כך. המכינה עצמה במקום עם נוף נהדר וליד ישוב (כפר אדומים) שמלא באנשים נחמדים. עיקר הדגש במכינה מכוון לפתיחת אופקים. יש התנדבות פעם בשבוע (יום רביעי). כמו כן יש מד"סים פעמים בשבוע ובנוסף שיעורי גונג פו פעם בשבוע.
יש לזכור שיש חשיבות למחזור בו תהיה, האנשים הם אלה שישפיעו בצורה המרבית ביותר על איך תלך השנה.
שנת שרות עושים דרך תנועת נוער, יותר מזה אני לא יודע.
מומלץ למהר כיון שאפשר להגיש דח"ש עד מרץ ורוב המקומות עושים מבחני קבלה בימים אלו.
ליותר אינפורמציה פנה למכינות במשרד החינוך:
http://cms.education.gov.il/educati...s/mechinot_kdam
ופורום ש"ש ומכינות של תפוז:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/m...page.asp?id=937
בהצלחה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:26

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר