לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2007, 10:51
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בשביל מה לעשות צבא?

אולי יותר מידי טוב לנו, להכל כבר נולדנו, ההורים שלנו עשו את הכל בשבילנו, ואנחנו הספקנו לשכוח..

אין לי כאן רצון לעודד את המשתמטים להתגייס לצבא אם כי זה יהיה נחמד אם עוררתי משהו במישהו, אני לא חושבת שיש בי את היכולת לגרום להם לשינוי כזה. קודם שיכבו את הטלוויזיה.
בכתבה זו, הייתה לי הכוונה להשמיט את המשתמטים ולא לדבר עליהם בכלל, אבל גם הם חלק וחלק גדול לצערי לכן וויתרתי.
(הגדרה קלה למשתמטים רגע לפני- נוער שמושפע מתקשורת שהורסת וחינוך לקוי, ואנשי דת קיצוניים לא מוסברים שמתרבים בקצב היסטרי)
בכתבה זו לא אהיה אסירת תודה לחיילים הנוכחים המשרתים בצבא חובה.
בכתבה זו אנסה לגרום לחיילים הנחושים והשבוזים שביניהם ולנוער העומד לפני גיוס להבין את מהות השירות. (אם בעצמי הבנתי..)

לפני חמישים שנה כשמדינת ישראל הייתה שטח אדמה לא בנוי, לא סלול ובקושי מיושב,הגיעו הנה החלוצים הראשונים. האבא והאמא של האמא והאבא שלי ושלכם.
אותם חלוצים, הגיעו הנה חדורי מוטיבציה ונחישות לבנות כאן מדינה בטוחה לעצמם ולילדיהם שיבואו (כן, אתם) וכן לעם היהודי.

להבדיל שישים שנה פלוס מינוס לתקופתנו הנוכחית:
חוק גיוס חובה? אין.
צבא? אין.
מדים? אין.
נשק? אין.
קב"ן? אין.

החלוצים הגיעו לארץ בידיים ריקות מכל חפץ ומגע אנושי, את הוריהם ויקירהם איבדו בשואה או שעזבו בחו"ל כשעלו ארצה. חסרי כל, אבל מלאי תקווה להתחיל.
כשלחמו באוייבים הם נלחמו ביידים חשופות ובכלי נשק מאולתרים, וכשנחו, הנעימו את מנוחתם בייבוש ביצות, בניית חוות והקמת בתים ויישובים (וכן, גם אכלו עקיצות בגודל של קומביין)
המטרה הייתה ברורה, העשייה הייתה משותפת, כולם פעלו מתוך רצון אישי שגייס את כולם לפעול ביחד.
הם התגברו וניצחו על כל מכשול בעזרת רצון ואמונה, בנו לנו מדינה לתפארת.
כוח מאמין זה הורכב מנשים חזקות ומגברים אמיצים, צעירים מאוד בגילם, מעטים מאוד במספר, בליבם רק דבר אחד- בית מוגן לעצמם,ליהודים.

קוראים נכבדים, זו היא השורה ללחוש בלב קריאת תודה לאותם חלוצים.

את הכתבה הזו החלטתי לכתוב לאחר שנתקלתי בכתבות שפורסמו באתר "מקושרים" בידי משרתים בצבא, בנוסח כזה או אחר, בקשת הכותבים הינה ברורה: "איפה התודה ואיפה הזכויות שלי?"
צודקים, אבל לא.

אותם חלוצים יקרים שילדותם לא הייתה לטובתם, שעתידם לא נראה היה ורוד במיוחד, פעלו ולא נחו לרגע. אף אחד מהם לא פעל למען הכרת תודה כלשהי, הרי שמן הסתם פעילותם הייתה לטובת עצמם קודם כל, למען יהיה להם בית מוגן ואת הזכות לחיות כבני אדם במקום בו ירגישו שייכים.

פשוט ולא פשוט בכלל, לחלוצים אלו לא היה כלום חוץ מאת הזכות לדמיין חיים שקטים ובטוחים לעצמם ודורותיהם, וזהו הדחף שאותם הניע.
החלוצים שלנו קיבלו את מדינת ישראל ריקה ומאויימת, על שטחה הם בנו מחסה והגנה, זרעו לנו שדות ותקווה ונתנו לנו מסגרת להמשיך בה.
האינטרנס האישי, הכללי והמשותף שלהם- בנה לנו בית.
הנה אנחנו, ילדיהם של אותם חלוצים, זכינו במציאות שהייתה לחלום בעיניהם. הכל כבר נעשה. הכל הם כבר עשו.
מהם קיבלנו את הזכות לשמור על מה שבידיהם נבנה. הם נתנו לנו את הזכות ואת החובה לתת ולתרום, להתגייס לצבא כדי להיות חלק ממערך ההגנה ששימר את ביתם וישמר את ביתנו.

את הדחף שהיה באותם חלוצים חלקנו איבדנו, למה? כי כבר עשו בשבילנו הכל, כמה קשה היה להקים מדינה.. לעולם לא נדע, אם לא עבדנו וטרחנו על לחמנו לא נידע לייחס לו ערך.

רוב המועמדים לפני גיוס שואלים את עצמם, מה אקבל?
מעטים העומדים לפני גיוס השואלים את עצמם, מה אני יכול לתת?

חיילים, משתמטים ובני נוער יקרים. (בלשון זכר אבל מיועד לשלושת המינים)
צבא לא עושים כדי שיקירנו יחמיאו לנו על המדים שמייפים אותנו.
צבא לא עושים כדי לחזור הבייתה עם נשק ופוזה חדשה לשכנים.
צבא לא עושים כדי לקבל קצת יותר צומי מאהובה שמחכה לכם בבית.
צבא לא עושים כדי לקבל הנחות חברתיות וכניסה חינם למועדונים.
צבא לא עושים כדי לקבל אות תודה מהמדינה או מהתושבים בה.

צבא לא עושים כדי לקבל! אבל אם נפתח קצת את עיננו, נוכל לראות מה צבא נותן.

המשפט הבא פונה בעיקר לחיילים המיועדים,למשרתים כעת, אלו שסיימו שירות. כמו כן גם לכל המתעניין -
צבא לא עושים ולא עשינו כדי להבדיל אותנו מאזרחים שלא עשו צבא, הם לא נחותים יותר ומעמדכם לא גבוה משלהם ואולי לצערי. כמו כן שבין אם אתה ג`ובניק או קרבי - שניכם שווים.
הרי שהמערך הלוחם אינו מסוגל לתפקד בלי המערך הלוגיסטי, (הג`ובניקים. אבל אני מסכימה שיש ג`ובניק ויש ג`ובניק בשאיפה להיות ג`ובניק, מה שמפחית מערכו..)
צבא לא נותן לכם נקודת זכות לטובתכם הכללית, אך ורק לטובתכם האישית שכן שמרתם ולחמתם קודם כל למען עצמכם, ילדיכם וביתכם העתידי.
באותה העת הגנתם ולחמתם גם בשביל שאר התושבים, ביניהם גם משתמטים.
די עם משפטים נוסח:"הייתי בשטחים שומר עלייך, זוחל בשלג בזמן שאתה יושב על בירה ומזיין כוסית". לא מתאים לנו.

אני מקווה שיבוא במהרה פיתרון ויפנו מקום לצדק וישוו בין התורמים לבין המשתמטים. אני מקווה שיעשו את זה מהר. התרומה זקוקה לכך. אבל לפני ההשוואה, יש מקום לשנות גישה.

משפט קטן פונה בעיקר למשתמטים, שרק יבהיר את מעמדה של ארצנו הקטנה והתושבים בה..

אם כל אוייב בעולם יבוא וירק לנו במדינה, אנחנו נטבע. הם לא צריכים נשק כדי לנצח אותנו, הם צריכים שכל.

חיילים יקרים, בחרתם לתת ולהקריב, עשו זאת בגאווה, תקווה שילדיכם יהיו מוגנים, יכבדו אתכם ויודו לכם בבוא העת.

התודה, ה- תודה - היא לחלוצים על כך שנתנו לנו צבא לשרת בו.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

הגיעני במייל. הקרדיט- לא ידוע.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2007, 12:45
  madboy10 madboy10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "בשביל מה לעשות צבא?"

כל מה שאת אומרת נכון,וברצוני להוסיף\לחדד מס' דברים
אני הייתי רוצה לתת דוגמא לכל אותם משתמטים את צבא ארה"ב,שם אין חובה להתגייס,שם אין "גבולות בוערים"(נקרא לזה כך") אין שם הגנה על הבית מפני האויב שיושב 100-150 ק"מ מביתך במקרה הטוב,הרע 20 מ'.
אנו חיים במקום שבוא צריך להתגונן מפני אויבים החפצים לפגוע בנו,like it or not אין לנו ארץ אחרת!
מפתיע אותי תופעת ההשתמטות בקרב הנוער של ימינו,כאשר צעירים בידיוק כמונו,פשוט דוברי שפת אם שהיא אנגלית וארץ מוצא שהיא ארה"ב באים לכאן בכדי להתגייס,חשים צורך בכך
בעבר היתה תופעה שכאשר בא לארץ עולה חדש,מקניטים אותו,צוחקים על לבושו ומבטאו,ומה מסתבר,שבסוף אותו "עולה" ,תורם לאותה מדינה שהוא מכיר פחות טוב מאותם מקניטים,בגאווה ובחיוך.
איך מגיעים למצב כזה.היכן הפטריוטיות של פעם שהיו יוצאים בבגדים אזרחיים ונשק ישן לקרב על חיים או מוות? איך הזמנים השתנו כ"כ?? הרי אותם אנשים שנלחמו אז,הם הסבים\סבתות,אבות\אמהות של אותם ילדים של היום.

תחי מדינת ישראל!

ישן 18-12-2007, 12:51
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07

אפשר לתמצת את זה באובדן ערכים.
לא משנה כמה הצבא חזק,בלי הערכים שמושתתים(או על הנייר אמורים להיות) בכל איש ואישה,הצבא לא יעזור.

עשינו היפוך בעצם-פעם? צבא לא טכנוגלוגי במיוחד,פשוט ולא ראוותני עם ערכים חזקים

היום?צבא מאוד טכנוגלוגי,יחסית מסודר,משוכלל וחזק מאוד,אבל הערכים הלכו.

תנסו לדמות את זה למישהו שבונה מבנה שביר.
הוא יעשה הכול כדי להגן עליו אחרי שהתאמץ לבנותו.
האחרים שבחדר שנכנסו אל החדר יותר מאוחר אינם רואים מה כל ה"עניין" במגדל המכוער הזה...
ככה שקל להם מאוד לא לשמור עליו ואולי אף להשתעשע בו.

זה טיפוסי למדינה מתבגרת אגב,שכן דור מייסדים-יש רק אחד...אבל דורות ממשיכים במדינות וותיקות יש לעתים עשרות.

ישן 18-12-2007, 13:37
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04

50 שנה? על איזה חלוצים היא מדברת? אולי יותר לכיוון ה-100 שנה..

ואני לא בטוח שיש אובדן ערכים כמו שפשוט פעם לא הייתה ברירה אחרת. פעם לא היה שום דבר, ומישהו מתישהו היה צריך להקים את הכל.

הפיתוח נמשך כל הזמן, אז פעם היו צריכים לייבש ביצות ולהקים יישובים באיזורי ספר, והיום מפתחים את ההיי-טק והגבולות מוסכמים (כשהנטייה היא דווקא לצמצם אותם...), ובעוד 50 שנה מישי בהתקף פטריוטיות תשלח מייל על איך שפעם תושבי שדרות עמדו בגבורה שנים ארוכות בפניי מתקפות קסאמים כמעט יומיומיות (ואני לא מזלזל, חלילה, אם מישהו לא הבין. הקדמתי תרופה למכה בפורום הזה..), בלי להזכיר את כל הדיון הציבורי שיש פה עכשיו בנושא הזה (האם להגיב, איך להגיב, כמה להגיב, וכו').

פשוט יש נטייה (טבעית משהו) לזכור את הדברים שמצטיירים הכי יפה.

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 18-12-2007 בשעה 13:42.
ישן 18-12-2007, 13:46
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "50 שנה? על איזה חלוצים היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נור

ובעוד 50 שנה מישי בהתקף פטריוטיות תשלח מייל על איך שפעם תושבי שדרות עמדו בגבורה שנים ארוכות בפניי מתקפות קסאמים כמעט יומיומיות (ואני לא מזלזל, חלילה, אם מישהו לא הבין. הקדמתי תרופה למכה בפורום הזה..), בלי להזכיר את כל הדיון הציבורי שיש פה עכשיו.

לא מדוייק משתי סיבות עיקריות:
א)הבעיה כיום בשדרות,נובעת בדיוק מאובדן ערכים בהנהגה(זהו אני לא אגלוש לתחומים אחרים יותר רק הייתי חייב לציין זאת).
לפני חמישים שנה לא היה כאלו שיחים ציבוריים על בעיות ביטחוניות וכו' מפני שהיו מביני עניין ברוב התחומים.
האמן לי שבעוד חמישים שנה לא ידברו בכזאת הרואיות על שדרות זה בטוח.גם לא על מלחמת לבנון.בטח לא דיבורים כמו שדיברו על יום כיפור(עם כל השיח הציבורי שהיה סביבה בזמנו).קיים אובדן ערכים וזאת עובדה.
ב)בעוד חמישים שנה אני חושש שכבר לא יהיה למי לשלוח מייל בעברית באזור זה.

ישן 18-12-2007, 13:59
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "[QUOTE=נור] ובעוד 50..."

שדרות היא דוגמא טובה כי גם כאן מדובר בתושבים הפשוטים שחיים שם כל יום תחת האיום של הקאסמים (ונכון שיש עזיבה גדולה של העיר, אבל זה תואם את מה שאמרתי - לפני 50 שנה ממילא לא היה ממש לאן ללכת), והיא תואמת פחות או יותר (עם מודרניזציה של 50 שנה וכל מה שהשתנה מאז) את המצב של יישוב ספר לפני קום המדינה.

מה שאני אומר, זה שאפשר לשחק, המייל יהיה משהו בסגנון "ותושבי שדרות שחוו במשך שנים רבות את מטחי הקאסמים על בשרם, אך מעולם לא אמרו נואש, ולמרות שההנהגה מצאה פתרון (הערת ביניים, אני באמת מקווה שיימצא פתרון, לא משנה מצד איזו הנהגה) זמן רב לאחר מטח הקאסמים הראשון, הם האמינו תמיד בזכות הישארותם על הקרקע, וכיום שדרות היא עיר גדולה ומשגשגת בישראל שמובילה את פיתוח ההיי-טק בנגב".

כמו שאתה רואה, ההיסטוריה נתונה למשחק בידיי הכותב (וזה לא רק בגלל שסיימתי שבוע שעבר בפעם השלישית את 1984).
ישן 18-12-2007, 14:12
  timtim timtim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "[QUOTE=נור] ובעוד 50..."

אני לא חושב שמדובר בהתקף פטריוטיות,מדובר במישהי שפונה אל אותם אנשים שמעוניינים ללכת לצבא בגלל הסיבות הלא נכונות,לא משמעותיות לפחות(מדים שיושבים יפה,פוזה עם הנשק וכו')
ואל אותם בני נוער שבוחרים לצאת מהצבא כי ואללה לא מתאים להם,או שמא יהיה להם מעט קשה בצבא.
נכון אין לי עבר צבאי מפואר יותר נכון אין לי עבר צבאי כלל,חוץ מכמה גיבושים וכאן זה נגמר אבל כשאתה רואה את הנוער של היום אני מדבר גם על בני גילי וגם על קטנים ממני אתה רואה שמשהו לא בסדר כאן,אין מספיק מודעות לכל התהליך שעברנו בבית הספר עברו איתנו על כל הנושא הזה ברפרוף,מי שלא עניין אותו בכלל,נכנס מאוזן אחת יצא לו מהשנייה,לא התמקדו איתנו על זה לא השרישו בנו את הערכים שהיו פעם.

הבעיה לא תמיד טמונה בחינוך מהבית מי שרוצה להתגייס יתגייס ולא משנה מה יאמרו לו בבית.
בקצב כזה לא יהיה לנו אוכלוסייה שתשרת בצבא.
החינוך לא מתעמק בכל הנושא של השירות בצה"ל,רק בשלב נורא מאוחר,כיתה י"ב וחבל,צריך להציג את כל הנושא הזה בפני הילדים עוד בבה"ס יסודי ולא להזניח את הנושא כי זה מה שקורה עכשיו,הנוער לוקח את נושא הגיוס לצה"ל בקלות יתרה ומרשה לעצמו להרים ידיים כי ואללה יש את אלו שמוכנים להתגייס ולהגן אז למה הם גם צריכים להיות שם,נכון לא כולם כאלו אבל אותו קומץ אנשים שכן כאלו מתפתח בהדרגה מדאיגה.אסור להזניח את הנושא.

יוזמה מבורכת בהחלט חתולים...

ישן 18-12-2007, 15:17
  רועי999 רועי999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "אני לא הייתי רוצה שהילד שלי..."

אני עצמי גדלתי על מציאות כזאת
כשהייתי בן שנה התחילה מלחמת המפרץ וסאדאם הנחית סקאדים על כל האזור שלנו
שהייתי בן חמש נרצח יצחק רבין
כשהייתי בן 10 פרצה האינתיפדה השנייה ואני לא אשכח את הפיגוע באוטובוס בדיזינגוף (משום מה אני זוכר שזה היה ב-96 תקנו אותי)
מאז הפיגועים לא נפסקים, הקאסמים והקטיושות ממשיכים ליפול
אחמדיניג'ד, נסראללה, אסד, חמאס, ג'יאהד ועוד אוייבים ממשיכים לנסות להשמיד אותנו
בדיוק כמו המצרים, הספרדים, הרוסים, גרמניה הנאצית והיטלר

מכל אלה למדתי שאומנם אנחנו לא חלוצים ולא בונים משהו חדש אבל שום דבר לא השתנה ולא ישתנה
עם ישראל ממשיך להתקיים ולשרוד וכך צצים אויבים שרק רוצים להשמיד אותנו
אז היום יש לנו מדינה וצבא ואנחנו צריכים לעשות הכל כדי להגן על עצמנו!!

ישן 18-12-2007, 20:07
צלמית המשתמש של landa88
  משתמש זכר landa88 landa88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.07
שלח הודעה דרך ICQ אל landa88
הדעה שלי...

אני לא מסכים עם הקטע הזה... אני רק מסכים עם הקטע בקשר לאידיאולוגיה של החלוצים.

אם הייתי צריך להסביר את תופעת ההשתמטות הייתי מציין את שני בגורמים שלדעתי גורמים לה:

1. אחת מתכונות הבסיסיות שיש בכל אדם והיא חמדנות- אני לא אומר שהמשתמטים הם חמדנים אני פשוט אומר שכאשר תיתן לאדם מה שהוא רוצה הרבה מאוד פעמים והוא לא יצטרך לתת תמורה לזה, אותו אדם יפתח שתת מודע את התחושה שהוא יכול לקבל עוד ואף אחד לא יעצור בעדו. הרבה מאוד נערים צעירים שמגיעים לגיל לפני הצבא נתקלים לראשונה במסגרת שאומרת להם אתם לא תוכלו לקבל כל מה שתרצו ואותם מלש"בים ישתמשו בתכונת החמדנות ויגידו ש"אני רוצה יותר מזה" או "הצבא לא יתן לי אז אני לא יתן לצבא".

2. חוסר בחוסר הברירה- ב1948 כאשר פרצה מלחמת העצמאות ליישוב היהודי בארץ לא הייתה ברירה והוא היה צריך להילחם עם כל מה שיש לו כדי לשרוד, היום למרות הפיגועים והחזיתות בצפון ובעזה ישראל שולטת פחות או יותר באזור מה שגורם להרבה אנשים לחשוב "הצבא לא צריך אותי" אני חושב שדווקא הסרטים ההוליוודים שבהם יש מתקפת חייזרים וכולם מתגייסים למלחמה כי אין ברירה מראה את זה באופן הטוב ביותר.
בישראל יכול להיות שהדבר היחיד שיפתור את ההשתמטות הוא כניסה למצב של חוסר ברירה אבל אולי אז זה יהיה כבר מאוחר מדי.

ישן 19-12-2007, 21:43
  t0m17 t0m17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.07

כמו שבר רפאלי אמרה למה למות בשביל המדינה אם אפשר לחיות באמריקה או בחו"ל ??

למה להילחם במקום לאהוב??

כל אחד רוצה לקבל משהו אפחד לא רוצה להיות פראייר במיוחד 3 שנים של צעירות שאפשר לנצל בשביל להנות קצת מהחיים!!!

כל הכבוד לחלוצים שבנו את הארץ אבל זה היה בעבר היום אנחנו דור אחר לגמרי.

לעשות צבא 3 שנים ואז מילואים כל שנה חודש כל אחד ירגיש כמו בכלא!!

בסך הכל אנחנו רוצים כל אחד לחיות חיים טובים ושקטים והצבא לא עושה טוב בכלל למרות שמאיימים על המדינה כל אזרח לא ירצה להתערב בזה!
יש אנשים לא חיים טוב יש הרבה בעיות ואז יש לך עוד בעיות אם כל המחוייבויות האלה שלא עוזרות בכלל וראינו מה קרה לחיילים שלנו בכל המלחמות האלה!!

אני חושב שההשתמטות היא תופעה די הגיונית אני מבין למה לא עושים צבא!!

כל הכבוד למי שעושה צבא ובהצלחה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:21

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר