לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-11-2007, 04:53
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
צילום מי מפחד מ RAW?

טוב אז מזמן רציתי להעלות את זה, זה לא מדריך ולא נסיון לשכנע את מתן ש RAW יותר טוב (את זה כבר שיכנעתי אותו מזמן ).
אני מכיר אבל את המבט הראשוני שמקבלים כשפותחים קובץ RAW בפלאג-אין של XP שנקרא powertoys או אפילו ב Camera RAW של Adobe , בהגדרות ברירת המחדל.
כן, ה RAW ניראה באמת גס ולא מובן למה על ה LCD של המצלמה ראינו צבעים וחשיפה מושלמים אבל על המסך יש לי זוועה. אז אני גל םא אסביר לכם את זה כי כבר ידוע שהמצלמה עושה המרה משלה ל JPG ואת זו היא מראה לכם על ה LC Dשלה לשם המחשה של התמונה אבל שוב, ה RAW נשמג כקובץ גס מאוד.
הנה דוגמה פשוטה לתמונה שניראתה כך במבט הראשוני:
חשיפת יתר, WB שגוי וחוסר חדות עלולים לגרום לכם מייד למחוק את התמונה ולעבור הלאה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ואחרי עיבוד קל ביותר קיבלנו את זה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

צריך להבין ששינוי ראשוני של ה WB אפילו לאוטומטי ומשחק קל עם ה shadows/black ואפילו עם הקונטראסט ישנה את המראה להרבה יותר חיובי.
לאלו שכן עובדים ב RAW ובמיוחד לאלו שמתחילים לעבוד ב RAW, אל תירתעו מהגסות שלו.
פעם ראשונה שניסיתי לצלם ב RAW היתה לפני 3 שנים. אחרי הפריים הראשון שראיתי על המחשב צילמתי שנה נוספת ב JPG... אחרי שלמדתי את יכולות ה RAW ואיך להתעסק איתו, נישארתי.
בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-11-2007, 17:55
  amonsito amonsito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "מי מפחד מ RAW?"

על מה אתם מדברים... תגידו לי אם אלה היתרונות הייתי נשאר ב-Jpeg מזמן...

טוב בואו נתחיל לעבוד על דברים קצת יותר רציניים ומקצועיים:
תמונת 8 ביט כולם מכירים... נכון?! 16 ביט מכירים?! בספק... הרבה לא מבינים את התכונות שיש ב-16 ביט אפילו אם אני אקח תמונת של 8 ביט רגילה ואני אשנה בפוטושופ ל-16 ביט הייתרון יתגלה רק למקצועיים... והוא בשמירת מידע שניתן להציל מהפריים בכל עת כמעט.
אבל אני לא רוצה לדבר על תמונות 8 ביט רגילות והרחבות למיניהן.. אני רוצה לגעת בנקודה לגבי RAW.

ב-RAW אנחנו יכולים לפתח תמונה ועבוד איתה כאהבת נפשנו... פשוט כמות המידע היא עצומה בתוך הקובץ הזה, שאפילו אם אני אשרוף קלות אזורים מסויימים בפריים ואפילו לא קלות... קשות חחחח אני פותח את הקובץ לעבודה ב-16 ביט מלא! ומה כל היתרון:
רוב המסכים מציגים 8 ביט תמונה דהיינו 1.62 מיליון צבעים וגוונים.
מסכי גרפיקאים מכויילים לעבודה של 10 ביט דהיינו 1.67 מיליון צבעים.
העין האנושית מבחינה בכ-1.72 מיליון צבעים וגוונים.

העיניין הוא שקובץ שפיתחנו אותו מ-RAW והוא בעבודה בפוטושופ ב-16 ביט הוא מכיל עדיין הרבה מאוד נתונים שאנחנו לא רואים אותם באמצעות מסך ה-LCD.
יותר מכך באם נרצה בכל זמן נוכל להוציא את אותם פרטים אחוצה, באמצעות כלים שונים המתעסקים בטווחים גבוהים, כגון: Curves, Brightness\contrast, shadow\highlight, Exposure.
במיוחד תוכלו להקפיץ נתונים באמצעות ה-Exposure מי שמכיר את הכלי, יודע שקשה מאוד לעבוד איתו ולהוציא הרבה באמצעות תמונות חשופות היטב ב-8 ביט צבע... אבל ב-16 ביט צבע זה פשוט לא יאמן יש טווחים שלמים שמתגלים לנו לנגד עיניינו.
שעורי בית:
צלמו ב-RAW תמונה של Backlight סגנון הצלליות המפורסם, או סתם איזה כד על השולחן כשהרקע הינו החלון ואור חזק נכנס דרכו.
צלמו את אותו פריים על JPEG רגיל.

תפתחו את הקובץ RAW ב-16 ביט צבע, ואז תשחקו עם הכלי Exposure להנאתכם.
כעת פתחו את הקובץ השני ותשתמשו באותו כלי ותראו את ההבדלים.

תראו שגם אם צילמתם בטעות Backligh והדמות יצאה כהה, כי שכחתם את הפלאש בבית, כי לא שמתם לב, כי כל התרוצים שאתם רק חושבים עליהם, יש לכם מזל צילמתם ב-RAW יש לך 16 ביט צבע תמונה... ניצלת!

יש עוד הרבה יתרונות אני שומר אותם למתחכמים חחחח

ישן 10-11-2007, 20:45
  amonsito amonsito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "תיקונים קלים : קובץ RAW הוא..."

צודק לגבי RAW שזה 12 ביט אבל בפוטושופ אין לנו את הבחירה הזאת, אז אני מתייחס לזה כאל 16 ביט.

דבר שני לגבי המסכים של סמסונג היה תוכנית תחקיר על הנתונים שחברות נותנות למוצרים שלהם.
פרט למסכי גרפיקאים מסכים של סמסונג פרט לאיזה אחד שמציג 14 כבייכול התברר שכל המסכים LCD המצויינים מציגים 10 ביט. בכל אופן זה לא חשוב לנו... אפשר לחשוב עד כמה אנחנו עובדים עם קבצים גדולים שהדפסות ענק.... בעעע

עבור מתן, הכוונה היא 8 ביט עבור כל צבע... איזה חמוד אתה כשאתה לומד.
כל העיניין היה שאפשר להקפיץ ערכים שלא נראים על המסך כשעובדים עם 16 ביט.. זהו לא עין אנושית ולא שטויות.

בהדפסות אתה צודק, הרעיון של ביט יותר גבוה למסכים הוא למעשה בשביל הדפסות!

אבל כל העניין שמשה דיבר עליו הוא עריכה, אפשרויות ומניפולציות שאפשר לעשות עם RAW, אז ה-12 ביט מאפשר לי לעשות מניפולציות כאלה נקודה.
CRT מציגים 24 ביט סבבה, הבעיה היא שאתה לא תצליח לראות חלק מהביטים האלה אחרי שימוש ארוך (סכנת קרינה חחחחח) ואני לא מדבר על המקום של הקופסאות האלה חחח

לגבי העין האנושית אל תשכח שרמת הניגודיות שיש בעין היא 1,000,000:1 תעשה חיפוש בויקיפדיה באנגלית ערך "Eye" ותראה יש שם עוד הרבה דברים ואז זה משנה את המעריכים שלך...
בכל אופן הנקודה היא שאפשר להוציא יותר מפריים באמצעות 16 ביט תמונה בפוטושופ.... וזה הרעיון המרכזי... מספרים תשאיר בבית ספר, אחד הדברים שלומדים הוא שיש פער בית תיאוריה לפרקטיקה, ובפרקטיקה מגיעים לטכניקות וזו טכניקה מאוד מקובלת בעולם הגרפיקאים והצלמים... תמיד מעדיפים קבצים מנופחים בשביל חופש לעשות מניפולציות. זהו!

ישן 10-11-2007, 22:43
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי amonsito שמתחילה ב "צודק לגבי RAW שזה 12 ביט אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amonsito
צודק לגבי RAW שזה 12 ביט אבל בפוטושופ אין לנו את הבחירה הזאת, אז אני מתייחס לזה כאל 16 ביט.

זה אמנם נכון להמיר ל 16 ביט בעבודה בפוטושופ אבל זה בהחלט לא 16 ביט של צבע, כיוון שהוא פשוט עושה אינפרפולציה מ 12 ביט, מה שאומר שאתה עדיין מקבל את אותה רמת צבע.
זה כמו לקחת תמונת Grayscale ולהמיר אותה ל RGB ולטעון שהיא תמונה צבעונית.
היא תהיה אפורה לחלוטין רק במרחב צבע גדול יותר - אז מה?

ציטוט:
דבר שני לגבי המסכים של סמסונג היה תוכנית תחקיר על הנתונים שחברות נותנות למוצרים שלהם.
פרט למסכי גרפיקאים מסכים של סמסונג פרט לאיזה אחד שמציג 14 כבייכול התברר שכל המסכים LCD המצויינים מציגים 10 ביט. בכל אופן זה לא חשוב לנו... אפשר לחשוב עד כמה אנחנו עובדים עם קבצים גדולים שהדפסות ענק.... בעעע

יש לך לינק?

ציטוט:
עבור מתן, הכוונה היא 8 ביט עבור כל צבע... איזה חמוד אתה כשאתה לומד.
כל העיניין היה שאפשר להקפיץ ערכים שלא נראים על המסך כשעובדים עם 16 ביט.. זהו לא עין אנושית ולא שטויות.
[QUOTE/]
אם אתה כבר אומר משהו, אז תדייק. ואני חמוד תמיד, גם כשאני לא לומד (שאל את שחף).
איזה דברים להקפיץ? לא הבנתי בדיוק מה ניסית להגיד במשפט הזה. נסה להשתמש בסימני פיסוק.

[QUOTE=amonsito]
בהדפסות אתה צודק, הרעיון של ביט יותר גבוה למסכים הוא למעשה בשביל הדפסות!

אבל כל העניין שמשה דיבר עליו הוא עריכה, אפשרויות ומניפולציות שאפשר לעשות עם RAW, אז ה-12 ביט מאפשר לי לעשות מניפולציות כאלה נקודה.
CRT מציגים 24 ביט סבבה, הבעיה היא שאתה לא תצליח לראות חלק מהביטים האלה אחרי שימוש ארוך (סכנת קרינה חחחחח) ואני לא מדבר על המקום של הקופסאות האלה חחח

מה שאני לא מבין הוא, איזו מניפולציה אתה יכול לעשות על 12 ביט שאתה לא יכול לעשות על 8 ביט?
מה שאני אומר שהרמה גם פה וגם פה - כל כך גבוהה, שההבדלים כבר לא נראים לעין.
אני לא מצליח להבדיל בין גוון מסויים של אדום לאחר גם בעבודה עם 8 ביט... למה לעבוד ביותר? איפה אני רואה את הייתרון?

ציטוט:
לגבי העין האנושית אל תשכח שרמת הניגודיות שיש בעין היא 1,000,000:1 תעשה חיפוש בויקיפדיה באנגלית ערך "Eye" ותראה יש שם עוד הרבה דברים ואז זה משנה את המעריכים שלך...
בכל אופן הנקודה היא שאפשר להוציא יותר מפריים באמצעות 16 ביט תמונה בפוטושופ.... וזה הרעיון המרכזי... מספרים תשאיר בבית ספר, אחד הדברים שלומדים הוא שיש פער בית תיאוריה לפרקטיקה, ובפרקטיקה מגיעים לטכניקות וזו טכניקה מאוד מקובלת בעולם הגרפיקאים והצלמים... תמיד מעדיפים קבצים מנופחים בשביל חופש לעשות מניפולציות. זהו!

יש הסכמה תיאורתית ביננו. אני רק אומר שההבדל בין 8 ביט ל 12 ביט כבר לא נראה בעין אנושית ולכן לעבוד ב RAW זה overkill. זה אפשרי ואני מכיר כמה משוגעים שעובדים ב RAW אבל מהנסיון שלי ושל אחרים - זה לא חובה.
אולי עבור מקרים מסויימים מאוד (שטרם יצא לי לגלות) חייבים לעבוד עם RAW, אבל כהמלצה גורפת זה ממש לא נכון.

ישן 08-11-2007, 19:56
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי amonsito שמתחילה ב "על מה אתם מדברים... תגידו לי..."

כמה טעויות בהודעה אחת...
תתחיל בזה ש RAW זה 12 ביט ולא 16.
רוב המסכים מציגים 8 ביט? מאיפה הבאת את זה? אולי EGA משנת 1992
8 ביט (סיביות) זה למעשה 2 בחזקת 8 = 256 צבעים (או גוונים, אם תרצה... מבחינת המחשב יש רק שלושה צבעים בכל מקרה).
12 ביט - 2 בחזקת 12
16 ביט - 2 בחזקת 16 (שזה 65536 גוונים).

מה שאתה מדבר עליו כ 16.7 מליון צבעים, הוא למעשה שילוב של כל ערוץ צבע ב 8 ביט (זאת אומרת שלכל צבע משלושת צבעי היסוד, יש 256 גוונים משל עצמו, וההכפלה שלהם יחד מייצרת 16.7 מליון גוונים אפשריים). להלן "24 ביט".

עכשיו, העין האנושית לא רואה את כמות הגוונים שאמרת. היא לא מסוגלת להבדיל בין גוון לגוון בצורה האבסולוטית שהמחשב מבדיל, מכאן שגם אם יש לך דיוק צבע טוב יותר ב RAW, אתה לא תשים לב אליו בעין אנושית (ואני מאוד מוכן להוכיח לך את זה).
למעשה, תמונה שצולמה ב 8 ביט "בלבד", תראה לך כבעלת "צבעים אמיתיים" ביחס לכל תמונה אחרת.
הבדל בין 8 ל 12 ביט יהווה הבדל אך ורק (!) בהדפסות, וגם שם - מאוד תלוי עם איזו מכונה עובדים במעבדה.

לעיון נוסף בנושא עומק צבע (color depth) בוויקיפדיה:
http://en.wikipedia.org/wiki/Color_depth
ערך נהדר.
האמת שזה ממש מנגיב שבדיוק אני לומד לעבוד עם שפה בינארית בקורס "מערכות ספרתיות" (חלק מהנדסת תוכנה) והכל אשכרה ברור לי, כל הקטע של הסיביות וההכפלות וכו'... חזק

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר