לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-04-2005, 20:54
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
PPU - Physics Processing Unit

בטח אתם שואלים מה זה PPU. אני אני אתן כתבה שתסביר את כל הנושא לעומק.
בכלליות:
PPU זה יחידת עיבוד פיסיקלית (כמו CPU שזה יחידת עיבוד מרכזית, וGPU יחידת עיבוד גרפית), כלומר זה כרטיס נפרד, כמו כל רכיב.
מה הוא מבצע:
חישוב פיסיקלי במשחקי מחשב. עד היום לא תרגישו "קירטוע" במנוע פיסיקלי בגלל שמנועים הפיסיקלים שהיום מאוד חלשים למה שהולך להיות בעתיד, ובהמשך תבינו פי כמה. כלומר היום המעבדים הפיזיקלים לא מצריכים יותר מידי אובייקטים פעילים, ואפילו בHL2 לא תמצאו ביותר מ 40 אובקייטים שונים שלא מושפעים אחד מהשני, כלומר כל הארגזים אותו רמה, וגם הם ישברו בצורה מדויקת כמו חיילים. והמנוע הפיסיקלי של HL2 הוא Havok שנחשב בין הטובים, לא יתקרב לרמה של מה שהולך להגיע עלינו.
דוגמות לחוסר במנוע פיסיקלי של היום שיהיה לנו בעתיד, וזה באמת מרשים:
הבגדים של הדמויות קבועות מידי, למעשה זה רק תמונה, והם אינם לובשים בגדים, תגלו לדעת שבעתיד זה יהיה חפץ זר, והבגד יזוז לפי תנוע הגוף, לפי הרוח, לפי בתנאי המים לדוגמה (כלומר עליהם למעלה ולא ישאר דבוק לגוף). שערות יוכלו לקבל תחושה הרבה יותר אטרקטיבית, והם יהיו פעילים. גם את תאונות הדרכים יהיה אפשר לראות בצורה מציאותית יותר. קיר לבנים שעד היום לא היה זז באינץ' יהיה בנוי מלבנים שונים וכאשר אחד הלבנים יעוף (כמובן לפי הפיזיקה של הרובה, המרחב והעוצמה) תוכלו לראות את כל הלבנים מתמוטטות להם בצורה מציאותית ביותר, וכל פעם שתנסו לשחזר את זה תקבל תוצאה שונה (אלה אם כן אתם מדייקים בדיוק מוחלט). עצמים כמו שולחנות כסאות יהיו אטקרטיבית, אבל חוץ מלהשבר בנקודה בודדת יהיה להם הרבה נקודות שבירה. כמות האובקייטים שתיהיה במפה תיהיה בהרבה יותר גדולה ממה שיש היום. אפשר להגיד שיהיה אפשר ליצור מפה שלהם שכל חלקי אטרקטיביים, (ההיתי רוצה אפילו לראות שכבת חול אטרקיבית).
על החברה המנוע, וUE3:
על המוצר הזה עובדת החברה Aegia, שיצרה את המנוע הגרפי NovodeX, כאשר החברה תוציא את הכרטיס הפיסיקלי שיתמוך בתוכנה הזאתי השיפור יהיה עצום. כאשר אמרתי לכם שהHL2 משתמש עם 30-40 אובייקטים פיזיקלים, הכרטיס הפיזיקלי ידע לעבוד עם כ 30000-40000 אובייקטים פיזיקלים, וכאשר נראה סבירה מציאותית כל כך, (מה שחסר לנו היום), נרגיש את הריאלסטיות.
לכרטיס הפיסיקלי יקרו PhysX, והוא יהיה שייך ל Aegia.
Unreal Engine 3 משתמש עם המנוע הפיזיקלי, ולכן אנחנו צפויים לראות כאשר יצא הכרטיס (אם הוא יצר לפני שהמנוע יצא), שימוש נרחב בפיזיקה גבוהה. בסרטון ההדגמה כבר ראינו פיזיקה איכותית מאוד, אבל כמו שלגרפיקה ה3D מאז שהיא התחילה ועד היום היא רק משתפרת ומשתפרת, (ותשתפר גם ב UE3), גם גם המנוע הפיזיקלי ישתפר עם השנים, ובעתיד נראה חוויה עצומה של פיזיקה וגרפיקה במשחקי המחשב. כמו שאמרו בanandtech, אולי אפילו יצא כרטיס משולב של גרפיקה פיזיקה וסאונד, שיקרה Gaming Card.
הרכיב:
בכל מקרה בחרה Aeiga לא מתמחה ביצור חומרה ולכן היא תייצר את הצ'יפ שיולבש על רכיב PCI-E או PCI (אני מניח שזה יהיה PCI-Ex1, או PCI רגיל).
זכרון:
לחברה יש בעיה נוסף. לעשות אלפי חישובים פיסיקלים בפחות משנייה, (כמו קיר מתומטט שבנוי מאלפי לבנים, ואמור להעביר לכרטיס מסך כל פריים את המיקום הזווית והשאר הפרמטרים על כל לבנה (וכמובן שלכרטיס מסך ידרש גם כמות גדולה של זכרון בשביל שהוא לא יקרטע במצב הזה), הם צריכים זכרון מהיר לכרטיס הפיזיקלי שלהם. בינתיים הם מתלבטים בין הGDDR3 שהמחיר שלו זול בשבילהם, ובין הXDR, או כמו שחלקנו מכירים ה RamBus, שהוא יותר יקר, אבל עד אז היא תחפש את הפיתרון הכי משתלם מבחינת מחיר ביצועים.
ארכיטקטורה הייצור:
הוא יהיה בנוי מ125 מיליון טרנזיסטורים בגודל של 130nm. כאשר מה שחשוב לחברה זה פס רוחב רחב ומהיר.
תמיכה:
כאשר יצא הכרטיס הוא יתמוך בNovodeX כמובן כי בשבילו יצרו את הכרטיס, אבל מקווים שהוא יתמוך בעוד מנועים גרפים כמו Havok, וזה יוכל להיות מעניין.
צפייה לעתיד:
מה שאני מאמין שזה יהיה כמו כרטיס מסך ומעבד, כלומר יהיה רכיב בפני עצמו, חשוב, ויצאו לו דגמים שונים מחברות שונות, והכרטיס הפיסיקלי יהיה נפוץ. ואז המנוע הפיסיקלי שתמיד חלמנו עליו יגיע עלינו.
עכשיו שהמנוע UE3 מציג גרפי פוטוריאליסטית, נחכה שיהיה לו תמיכה או למנועים מתקמדים יותר במנוע ה "פיזיריאלטסית". כמובן שכראה אין הרבה בפרטים על המוצר. אבל אני יעקוב אחריו, ואם יהיו חדשות אני יעדכן אותך.

מקור הכתבה
http://www.anandtech.com/cpuchipset...aspx?i=2376&p=1

השמח לקבל תגובות חיוביות.
מפחיד!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-05-2006, 14:51
  pyr0 pyr0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
הם יתפקדו כרגיל...:
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Nemo9439 שמתחילה ב "סיקור מעניין."

הכרטיס הפיסיקלי משחק כמעבד, אך רק לחישובים פיזיקליים.

למעשה, גם משחקים עתידיים ירוצו ללא כרטיס פיזיקלי, אך ככל שהחישובים הפיזיקליים יגדלו כך המעמסה על המעבד.

השאלה בסוף הסיקור, וגם היא השאלה שלי היא האם יהיה צורך בזה בעתיד,
עקב זה שמתחילים להיווצר מעבדים עם מס' ליבות (כרגע כשמריצים משחק הוא רץ על ליבה אחת שכבר עושה המון חישובים, אם המשחק ירוץ על ליבה משלו כמות החישובים תהיה מזערית ואולי לא יהיה צורך בכרטיס פיזיקלי כי הליבה תהיה טובה מספיק בשביל לעשות את כל החישובים).

בכל מקרה, כרגע כרטיסים אלו לא שווים כלום ואין מה לקנות אותם לדעתי,
עד שלא יצאו משחקים שיתמכו בהם ויהיו סיקורים שהם באמת שווים משהו - שווה לחכות.

חוצמזה, הם עולים המון! בארץ הכרטיס הספציפי הזה יעלה בסביבות ה2000 ש"ח, שזה כמו מעבד, אם מה שמארתי למעלה בקשר למעבדי מרובי ליבה (לא מרובעי - מרובי), עדיף יהיה לקנות מעבד מרובה ליבה ב3000 ש"ח ממעבד ב2000 וכרטיס פיזיקלי ב2000...

ישן 06-05-2006, 16:42
צלמית המשתמש של TheOne23
  משתמש זכר TheOne23 TheOne23 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.06
שלח הודעה דרך ICQ אל TheOne23 שלח הודעה דרך MSN אל TheOne23
הבעיה העיקרית היא:.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "PPU - Physics Processing Unit"

הרי מה תפקידו של ה PPU,- לשפר את הפיסיקה והתנהגותם של העצמים במרחב (במשחק) שיראה כמו בעולם האמיתי- שהם יהיו כפופים לחוקי הפיסיקה.
בעיה עם זה היא, שבשביל שאני הראה חפץ או עצם עף בצורה יפה יותר על המסך לא מצדיק בזבוז של 250$ (או 2000 ש"ח אצלנו)....

AGIEA צריכה משחק( כמו שזה נקרא בתעשייה: " A KILLER APP" )
שינצל את מלוא הכוח והיכולת של ה PPU, - שבצורה זה או אחרת ישנה את הצורה והסטייל המשחקיות של המשחק. -משהו שיעלה את המשחק לרמה גבוה יותר - שאני יוכל להגיד אחרי זה: "אני חייב את הכרטיס הזה כדי לשחק במשחק!"

בינתיים אין שום משחק שתומך בכלל בדבר הזה, (חוץ מ Ghost reacon, אבל זה לא נחשב)
אחרת זה יהיה עוד מוצר שולי בשוק שלא ניצל את מלו הפוטנציאל שלו שימחץ בקלות על ידי שני הענקיות הגרפיקה

HAVOK
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר