לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2007, 08:23
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
הופעתו של יו"ר ארגון המורים היא שחצנית ובוטה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "שביתת מורים על פי MSN מה- 7 באוקטובר"

דרישתו לתשלום ללא עבודה היא דרישה קנטרנית.
האם שקלו המורים מה יקרה כאשר אלפי תלמידים "ימלאו את הארץ" באפס מעשה. כמה מעשי בריונות יתקיימו, איזו וואנדליזם וחס וחלילה יצאו לתרבות רעה - אני בטוח שה"רעים" מחכים לנוער יבוא ויחסה בצל קורתם.

אכן שכר המורים בארץ הוא שערוריה וחייבים לשפרו ולהעמידו לפחות ברמת השכר הממוצע של האקדמאים האחרים, הנהוגה במדינת ישראל.

אבל בשביל זה חייבים גם לעבוד - מי שעובד חצי מקבל גם מחציתו של השכר.
על המורים לשהות בבית הספר 45 שעות שבועיות, כפי שנהוג במשק.
על המורים להקדיש יותר לתלמידיהם, לעודד ולסיע לחלשים ביניהם.
על המורים להעלות את רמת הידע שלהם, את המקצועיות ואת המקצועניות.
על המורים להפסיק עם הנוהג הנבזי לאיים בשביתה כל שני וחמישי ובמיוחד לפגוע בתלמידים שהם נשוא יעודם בחיים.

אני מקווה שהממשלה לא תכנע לגחמותיהם ולא תגרר אחריהם ותנסה וגם תצליח להפעיל את מערכת החינוך גם ללא המורים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2007, 14:29
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ככה סיפרו לך מחנכיך?:) רוב מנהיגי השמאל הם משכילים. רוב העדר דווקא אינו כזה...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "להרגיעך - מרבית השמאלנים והמהפכנים הם בעלי השכלה גבוהה"

מעבר לכך, ההגדרות שלך ושלי ל"משכיל" הן אחרות. בעיניך משכיל הוא מי שמדקלם את סיסמאות
השלומיזם באופן מדוייק. בעיני משכיל הוא מי שטרח לקרוא גם מה שלא מופיע ברשימת הקריאה
המומלצת של הקדושים...
מעבר לכך, אתה דווקא לחלוטין לא שמאל במובן המקורי של המילה, בכל הנוגע לזכויות עובדים.
בתחום זה אתה נמצא ימינה ליולי עופר, ודי אבסורדי מצידך לדבר על "מהפכנים" בהקשר הזה...

די מגוחך שאת כל הרוך שלך אתה שומר לפלסטינים, כלפי היהודים (בעיקר אלה מהם שמתפרנסים
בדוחק, ואלה מהם שגרים במקומות שהדת שלך אוסרת על יהודים לגור בהם), אתה אכזרי בהרבה.
דן, זכור תמיד - אם יועלו משכורות המורים - גם מורים ערבים ירוויחו מזה...
ישן 07-10-2007, 09:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בדיוק, דן - יש ללמד לקח את כל מי שדורש שיפור בתנאי שכרו...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הופעתו של יו"ר ארגון המורים היא שחצנית ובוטה"

לא יודע מה מספרים לך על תנאי השכר של המורים, אבל מורה בארץ מרוויח משמעותית פחות
ממורים בשאר ארצות המערב, והתוצאה היא שכוח האדם בהוראה הוא נחות ברמתו, והתוצאה
ניכרת במבחנים בינ"ל, שמראים ירידה עקבית בדירוג של תלמידים מישראל.

הטענה ש"האיום בשביתה פוגע בתלמידים", הוא אבסורדי, שכן אין למורים שום אחרת לכפות שכר
הגיוני. הטיעון שעל המורים לשהות 45 שעות בשבוע בביה"ס (אגב, החלטת שצריך שבוע עבודה של
45 שעות? למה לא 100 שעות כמו בימי הזוהר נטולי-השביתות של מפעלי הטקסטיל במנצ'סטר של
המאה ה19 - שם גם ישעו להעסיק ילדים בני 10 במקום לתת להם להסתובב סתם ברחוב אחה"צ...),
מלמד על אי-הבנת המקצוע. מורה עובד בבית לא פחות מאשר בביה"ס, בהכנת שיעורים, בבדיקת
מבחנים ועבודות ובשיחות טלפון בלתי פוסקות עם רכזות מקצוע, הורים וכיו"ב.
שבוע עבודה תקני של 40 שעות, יבשר על ה-פ-ח-ת-ה במספר השעות שבהן מורים עוסקים
במלאכתם.
בכל מקרה, ביום שבו השכר של מורה בתיכון יתחיל מ10,000 ברוטו, ויעלה בהתאם לוותק
ולהשתלמויות, בדיוק כמו אצל פקידי האוצר (שעומדים בראש המחנה המתנגד לתנאי העסקה
נורמליים למורים - ובעצמם מרוויחים לא רע בכלל...), הרי שיהיה מקום לטעון שהשביתות מיותרות.

אגב, אני עוד לא פגשתי תלמיד שבאמת נפגע משביתת מורים. תלמידים נהנים מ-א-ו-ד מהשביתות הללו, והיחידים מהתלמידים ש"מתנגדים" לשביתות האלה, הם פעילים של מועצות
תלמידים, שההתנגדות לשביתות היא בסה"כ הצ'אנס שלהם לקבל קצת דקות מסך, בדרך
להגשמת חלום הילדות שלהם, פעילות פוליטית בעתיד...
לא יודע אם אתה זוכר את תקופת לימודיך - אבל אני צהלתי בכל פעם שהייתה שביתה..
ישן 07-10-2007, 11:18

מורה בחו"ל (ארה"ב) נמצא בבית הספר לאורך כל יום העבודה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בדיוק, דן - יש ללמד לקח את כל מי שדורש שיפור בתנאי שכרו..."

הפעילות כוללת הכל מכל - תוך כדי מתן תשומת לב לתלמיד ולצרכיו. בחו"ל המורה הוא גם מחנך ונותן דוגמא אישית ולא מדקלם בלבד את החומר.

שכר של עובד אקדמאי מתחיל במגזר הצבורי הוא 5000 או 6000 ש"ח לחודש. הובטח למורים המתחילים שכר של 5000 ש"ח והם דורשים הרבה הרבה יותר.

מה אתה יודע על פקידי האוצר המתחילים ? עד שהם מגיעים לשכר של 10000 ש"ח לחודש הם אוכלים הרבה קש. מלבד זה יום העבודה שלהם ארוך ומלחיץ ביותר, כדי 12 שעות או יותר.

אני באופן עקרוני נגד שביתות ולא שבתתי לעולם. אפילו כאשר על הניר הייתי מוכרז כשובת. זה לא הפריע לי והתקדמתי בחיים ובשכר לשביעות רצוני ולאו דוקא בגלל שביתתם של אחרים - אלא בגלל ההשקעה והיכולות שלי.

באשר ל"שמחת התלמידים" - שמחה זו מה היא עושה. זה IN להכריז על שנאה ללימודים וצהלה על כל יום חופש מזדמן. אבל לאחר יום או יומיים הם משתגעים מרוב בטלה או חס וחלילה נוטים למעשי קונדס ו"אלוהים ישמור" על מי שנתקל בהם.

אגב, צהלותיך לימי השביתה ניכרים בך עד לעצם היום הזה - כפי הנראה שבילדותך לא היית רציני וגם היום נשארת כזה..
ישן 07-10-2007, 13:01
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בארה"ב מורה לא ממשיך לעבוד בבית. חוץ מזה, ארה"ב סובלת מאותה בעייה שלנו. תשווה לאירופה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מורה בחו"ל (ארה"ב) נמצא בבית הספר לאורך כל יום העבודה"

פקידי האוצר מגיעים לשכר של 10,000 ברוטו לפני שאתה מספיק למצמץ, ושכרו של פקיד אוצר בכיר
גבוה פי ממורה עם תואר דוקטור ל30 שנות ניסיון. בקיצור, דן, תמיכתך הנלהבת ברמיסת זכויות
העובדים (אגב, מרתק איך אתה לארג' בכל הנוגע להתפרעויות של ערבים, אבל קיצוני בנחישותך
להתנגד לכל ויתור לעובדים שמקבלים שכר נמוך...).
באף מקום בעולם המורה הוא לא "מחנך שנותן דוגמא אישית". אלה עניינים אינדיווידואליים, שאין להם
שום קשר למיקומו הגיאוגרפי של המורה. יש מורים טובים יותר וטובים פחות. באשר לחינוך - מורה
לא צריך לחנך אף אחד. חינוך הוא עניינם של ההורים ובמדינה נורמאלית מוטב למדינה שלא תתחב
אפה בחינוכם של ילדים. דווקא בישראל, בתחום זה יש יותר מדי התערבות של המדינה, בניצוחם של
שרי חינוך לדורותיהם, שחושבים שיש להם הרשאה אלוהית להיות לקומיסרים שאמורים ללמד את
הילדים מה לחשוב. מצער לחשוב שיש מי שתומך בגישה הזו, ועוד טוען שהוא דמוקרט...

דן, יודע מה עצוב? שאתה רואה בטיעונים שלך משהו רציני. אתה מתנגד לזכות השביתה, וחושב
שאתה דמוקרט. אתה נגד הענקת שכר הוגן ומסרב להעניק למורים איזושהי זכות להאבק על שכר
הוגן. אתה צריך להבין משהו, דן: לו מורים זכו לשכר הוגן, היית מקבל מורים שיכולים ללמד אותך תנ"ך (ולא את הגירסא המוזרה שאתה מפיץ כאן, שבה רק אברהם קיבל הבטחה, ובה נכתב
שישמעאל הוא בעל זכות למערת המכפלה, כי הוא הבכור...), היסטוריה (ולא את הקטעים המוזרים
כתבת על מלחמת המפרץ, שם בישרת לנו שארה"ב לא נכנסה לעראק, אלא רק לכווית...), עברית
(וכך היו נחסכות ממך אלפי שגיאות כתיב ותחביר...) וכן הלאה. בקיצור, דן, אתה הראשון שצריך
לדרוש שכר גבוה למורים, כדי שצאצאיך יזכו למה שאתה לא זכית...
ישן 07-10-2007, 14:27

אני ירא מפניך להשוות לאירופה-ראינו את תוצאות החינוך המעולה שם
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בארה"ב מורה לא ממשיך לעבוד בבית. חוץ מזה, ארה"ב סובלת מאותה בעייה שלנו. תשווה לאירופה"

באשר לי, אולי לדעתך מורי לא צלחו בתפקידם ולא משוםצ פגמיהם.
כשאני למדתי מורה היה מורה. מורה ראה את תפקידו כשליחות. מורה ראה עצמו כמחנך בשעות הלימוד ומעבר להם. גם אז שכר המורים לא הרקיע שחקים.
התלמידים יצאו "בני אדם" מתורבתים ומנומסים - ללא סכינים, ללא שתיה וללא סמים.
גם אז הייתה מצוקה ועליה גדולה לארץ מכל קצוות העולם.

אינני נגד שכר הוגן תמורת עבודה הוגנת - אני נגד כאלו החושבים שמגיע להם (ולמורים באמת מגיע) ואינם מוכנים לעשות כל מאמץ קטן בעבודה (לא בשביתה) על מנת להשיגו.
ישן 07-10-2007, 14:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כשאתה למדת אולי "מורה היה מורה", אבל מסתבר שבתחום הקניית הידע כנראה שלא נחל הצלחה...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני ירא מפניך להשוות לאירופה-ראינו את תוצאות החינוך המעולה שם"

השטות שלך שקובעת ש"אם יעשו מאמץ בעבודה" אז שכרם יועלה, מלמדת שאולי לדעתך יצאת
"מתורבת" (מרות שאתה ממהר לגדף הורים של גולשים בפורום, לטענתך בתגובה, אבל זה בטח לא
מלמד על עודף נימוסים, לא כן?...), אבל הכרת המצב בשוק העבודה של הלא-מיוחסים פה, לא ממש
למדת. במדינת ישראל (ובכל מדינה אחרת בעולם) מעולם לא שופר שכרם של עובדים, מבלי שנאבקו
על כך - אין למורים כל נשק להאבק על זכויותיהם, מלבד האיום בשביתה, שאתה, כדמוקרט נאור
ומתורבת, רוצה לשלול מהם...

באשר להשוואות שלך לאירופה. דן, אתה שוב זוכה לקארט בלאנש, אבל מוטב יהיה אם בכ"ז תעשה
מאמץ לרסן את הרפלקס העצוב שלך, שגורם לכל דבר להזכיר לך את הנאצים. עם כל הכבוד, אין
שום קשר בין משכורתו של מורה בבריטניה ובהולנד ב2007, לבין עליית היטלר לשלטון (או בפיך
"תוצאות החינוך המעולה שם" - ואל תנסה אפילו לטעון שלא לזה התכוונת, ההיסטוריה שלך בתחום
מתועדת היטב). נסה לעמוד בדיבוריך ולנהל דיון באיזשהו נושא, מבלי שהנאצים יגיעו אליו באופן
ישיר או מרומז. תוצאות החינוך באירופה כרגע הן טובות יותר מאשר כאן.
ישן 07-10-2007, 15:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אולי פעם אחת תשקיע מאמץ, בלא להזכיר את הנאצים, בכל נושא?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא כל דבר"

אני מבין שעולם האסוסיאציות שלך דל עד מאוד (כנראה תודות לימים שבהם "מורה היה מורה"),
ובכ"ז, נסה להשקיע מאמץ להמנע מלהעלות את הנאצים כטיעון בכל דיון שאתה משתתף בו...
כבר עדיף שתפגין את ה"תרבות" המרשימה שלימדו "המורים של פעם", ותקלל את ההורים של מישהו...
נסה להימנע מלהשוות לנאצים הן בתת-מודע והן במודע. לא כל נושא בעולם מצדיק את הזניית הדיונים
על הנאצים והשואה - בטח לא דיון על שכר המורים (רק אללה יודע איך אפילו בנושא הזה הגעת
לנאצים - אה, כן, כתבתי לך שבאירופה מורה מרוויח טוב, וישר נזכרת בשואה...).

בקיצור, הקארט בלאנש שלך נמשך, אך ורק בגלל העובדה שה"חינוך המצויין" שקיבלת, גורם לך
להשוות כל דבר בעולם לנאצים ולשואה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר