לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2007, 19:24
  abulele abulele אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי comando שמתחילה ב "זה מוריד"

tom אל תסמוך על השערות של אנשים. גם אם לדעתם ריטלין לא יפגע ביחס הצבא אליך, הם לא יכולים לדעת.
ייתכן שבשלב הגיוס הראשוני(צו ראשון), עובדה זאת לא תפגע בנתוניך. אבל בשלבי מיון מתקדמים ליחידות מסויימות(חיל מודיעין וכו') אני מעריך שמתייחסים לעובדות אלו והן יכולות לפגוע בך(משום שבשלבים אלו מעדיפים את הטובים ביותר בין השאר).אפרופו, אדם שיורד לו פרופיל בגלל נטילת ריטלין, המדור הרפואי מכניס אותו לתחום של הורדת פרופיל עקב בעיות במערכת העצבים המרכזית. בכדי לדעת בוודאות, אתה צריך לשאול מישהו שנמצא בתפקיד שאחראי על קבלת ההחלטות במיונים כאלו ואחרים(באופן ספציפי) שאתה רוצה להתקבל אליהם והוא מכיר את העסק ואת השיקולים השונים.
דרך אגב,
ערכתי חיפוש כרגע, ותראה מה מצאתי:http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/m...&msgid=72284199
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2007, 19:44
  MALSHAB123 MALSHAB123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי abulele שמתחילה ב "tom אל תסמוך על השערות של..."

abulele-

מה שאני כותב זה לא השארות אלא על סמך ידע אישי בנושא.
לי יש ADHD(בעיית קשבו וריכוז) וממספר שיחות לא מעטות עם גורמים רפואיים ואפילו חברים עם ריטלין.

חבר שלי הצהיר שהוא לוקח ריטלין באופן יום-יומי והוא הורד לפרופיל 64 ג'ובניק.
הוא כרגע במודיעין.

לדעתי אין דבר כזה "סימנו אותך" במקרה הזה. תהיה טוב -יקחו אותך, תהיה על הפנים - לא יקחו אותך.

זה שאנשים לוקחים ריטלין זה סה"כ נטילת תרופה.. זה רק מראה שהם מנסים לפתור את זה..
כמובן שאין מה להצהיר שאתה לוקח ריטלין אם אתה לא משתמש בזה ולא חייב את זה כדי להעביר את היום יום.

תום מה הבעיה שלך כרגע ובאיזה מצב אתה נמצא לפני צבא? אני מניח שלפני צו ראשון ,נכון?
ישן 29-08-2007, 17:02
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
קח בחשבון שידעו זאת לפי המבחנים...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי max-l שמתחילה ב "ומה לגבי מלש"בים עם בעיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי max-l
ומה לגבי מלש"בים עם בעיות ריכוז אך ללא נטילת ריטלין? גם הם "מסומנים"?

לרוב היחידות הטובות עושים בחינות פסיכוטכניות ואז בעלי הפרעת קשב וריכוז לא יצליחו בדר"כ לקבל ציון גבוה.
בכל אופן אני ממליץ להצהיר על הכל ולא להוריד שום פרט.לא תאמינו עד כמה יודעים עליכם ככה שלהסתיר את זה לא תצליחו. אני מכיר חבר מחיל הים שהיה אצל פסיכולוג פרטי פעם אחת בגיל 14.
לאחר פגישה אחת עזב.הפגישה הייתה בעקבות בעית לימודים. הגיע לקורס ופתאום קראו לו לשיחה אצל הקב"ט.לאחר עימות איתו צעקו עליו שהוא שיקר בתחקיר.המסכן נשבע לי שלא זכר בכלל שהיה אצל פסיכולוג בעבר ורק לאחר הרבה זמן נזכר. אין לי מושג מאיפה ידעו!

ישן 29-08-2007, 16:14
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
שיט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tom_wij שמתחילה ב "האם מלש"ב שלוקח ריטלין הפרופיל שלו יורד יישר ל64?"

אני תמיד חשבתי שזה לא משפיע...

טוב אז נגיד אני רוצה להתגייס לקרבי, סיירות וכל שאר השטויות האלה ואני לוקח קונצרטה (אותו דבר כמו ריטלין) לא כל יום אבל לפי מידת הצורך בזמן הלימודים (יכול להיות פעם בשבוע, או כל יום בתקפות מבחנים) יורידו לי פרופיל או יתנו לי סעיף שמונע קבלה ליחידות מסויומות?

אני רק לוקח את זה ללימודים; אני לא היפראקטיבי ובלי בעיות התנהגות, אבל הריכוז לא בא לי בקלות בכל הנוגע ללמידה אקדמית.

אם אני מחליט שאני יכול גם בלי זה ונגיד שנה לפני הגיוס מפסיק לקחת ריטלין, אם לא שואלים אני בכל זאת חייב להצהיר על שימוש בעבר? ואם אני כן מספר שלקחתי זה בכל זאת מוריד פרופיל?

תודה לעונים.

ישן 30-08-2007, 06:49
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
לפני שאתה בא לבקר אותי...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי MALSHAB123 שמתחילה ב "whorcale- כמו שאמרתי, אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MALSHAB123
whorcale-

כמו שאמרתי, אם לוקחים קונצרטה או סוג של ריטלין רק לצורך למידה למבחנים אז זה לא מוריד פרופיל.

RedGti07-

ריטלין זה לא סם מרץ.
איך זה סם מרץ אם הייעוד שלו זה הרגעה??

"הריטלין לא משפיע לטווח ארוך ולכן הגיוני שהצבא ירתע מלשבץ אנשים בעלי ADHD בתפקידי מפתח"-
שטויות במיץ. מכיר מספיק אנשים שלקחו ריטלין והם משרתים במקומות מסווגים במודיעין.

תעשה ברור איך זה עובד ומה מהות הסם,תגלה שריטלין הוא סם מרץ.אני קרימינולוג כך שאני יודע דבר או שניים.על בעלי התסמונת יש השפעה הפוכה.הייתי מסביר לך בכיף מה עומד מאחורי הפעולה המוחית אבל אין לי את הזמן.במשפט אחד:
חלקים רדומים אצל בעלי ADHD במקומות מסויימים במוח מתעוררים לחיים בגלל הסם ולכן הם משתווים לאנשים רגילים מבחינת תפקוד.

ישן 30-08-2007, 13:50
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
קודם כל תודה על התגובה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי MALSHAB123 שמתחילה ב "whorcale- כמו שאמרתי, אם..."

וריטלין הוא אכן סם ממריץ, וכמו שאמרו למי שיש סימפטומים ולוקח בצורה לגיטימית זה פועל בצורה הפוכה.

אני לא מכיר מדינת עולם שלישי עם משרד בריאות מכובד שלא נותנת לריטלין קלאסיפיקציה של סם מסוג A או B, זאת אומרת סם עם שימושים בריאותיים לגיטימיים אך גם פוטנציאל עצום לצרכים לא לגיטימיים (עונג, כסם לכל דבר במובן הרע של המילה.) בגלל זה אתה צריך לחכות 20 דקות עד שיתנו לך את הריטלין ועושים לך סרטים שם הרוקחים כדי לוודא שאתה לוקח את זה כמו שרופא אמר ולא כדי להתמסטל. לא סתם יש 3 מרשמים...אחד נשאר בבית מרקחת והשני הולך ישר למשרד הבריאות. יש הרבה רגולציה בכל הנוגע לריטלין, וזה למה.

ישן 30-08-2007, 09:34
  tom_wij tom_wij אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tom_wij שמתחילה ב "האם מלש"ב שלוקח ריטלין הפרופיל שלו יורד יישר ל64?"

תודה לכל המגיבים, אך עדיין יש לי בלבול קל...ראשית אני לא לפני צו ראשון עשיתי כבר מזמן צו ראשון ואני צריך להתגייס בנובמבר, ויש לי כרגע פרופיל 72.
עכשיו אין לי בעיה שיורידו לי את הפרופיל ל64, אבל יפריע לי מאוד אם הייחס בצבא יהיה שונה אליי בגלל שאני רוצה תפקיד שיהיה אפשר להתקדם בו ואני יוכל לתרום את כל כולי, כרגע גם הקב"א שלי גבוה (54) ואם הריטלין יגרום ליחס שונה של הצבא אליי אני ישתגע.
אז השאלה היא אם אני יישלחי לצבא את הטופס שאני צורך את הכדור באופן יומיומי יורידו לי בטוח ל64, ומה יהיה היחס של הצבא אליי?

נ.ב-REDGTI צודק,ריטלין הוא אמנם סם אך הוא משפיע באופן הפוך לחלוטין על מה שיש לו ADHD.
ישן 30-08-2007, 11:50
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אומנם ספר הפרופילים אינו עימי באזרחות אך נראה לי שאין לך סיבה לדאגה

מידת ירידת הפרופיל בלקויות למידה תלויה בפגיעה התפקודית. הורדת פרופיל לערכים המשנים דרג שיבוץ - מצריכה ירידה תפקודית ניכרת שמעטים מגיעים אליה.

האם אתה סובל מהפרעות נילוות כגון דיכאון, כיפיוניות, הפרעות אישיות או התנהגות או לקויות למידה?
באם התשובה שלילית - קרוב לודאי כי תוכל לזכות בפרופיל קרבי ולהשלים קריירה צבאית נאה.
'הפרעת קשב' נחשבת ליתרון במקצועות הצבא בחלק מן המחקרים הרפואיים.

עצות מידע אישי כפי שניתנו לך כאן - מלאות רצון טוב אך לעיתים קרובות אינן מדוייקות. בהחלט יתכן כי לחבר הטוב ירד פרופיל על רקע נסיבות רפואיות שאינו רוצה לציינן ולכן הוא נתלה בלקות הקשב.

לקבלת מידע מדוייק - פנה לגורמי המיון בחיל רפואה.
ישן 30-08-2007, 13:22
  MALSHAB123 MALSHAB123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אומנם ספר הפרופילים אינו עימי באזרחות אך נראה לי שאין לך סיבה לדאגה"

תום -

אם אתה משתמש ברילטין לצורך היום יומי - אין מה לעשות. תצהיר על זה ותקבל את הפרופיל שאתה צריך לקבל.
לא מסתירים דבר כזה אם זה תרופה יום יומית. יכאב לך נורא אם יגלו את זה בעצמם פתאום בצבא ולא ממך.

אם אתה מעוניין בקרבי, ואתה משתמש רק לצורכי לימודים אז זה בסדר.

בכל מקרה,אם אתה מעוניין להיות בעל פרופיל עורפי אתה יכול להצהיר על הריטלין.
אין סיבה שיתייחסו אלייך שונה,יותר מזה רואים שיש לך קב"א שמעידה על עצמך לטובה.

RedGti07 -
לא בא לבקר אותך ולא להעיר לך.

אני מבין גם בזה לא מעט,אני לקחתי בעברי ריטלין רק לצורכי לימודים..
האנשים שנותנים מרשם לריטלין מעבירים את הבן אדם אבחון מדוקדק ורק אם הוא נמצא מתאים לתרופה הזאת
אז הוא יקבל אותה.
בן אדם שלא סובל מהפרעת קשב יכול להיות מושפע מהתרופה באופן הפוך ויזיק לו בצורה משמעותית.

לי הרופא שלי שהוא עומד בוועדות רפואיות אמר בעצמו וגם המאבחנת שלי לשעבר -
לפני שנה+ - סיים מאובחן שלהם לשעבר שהשתמש בריטלין - קורס טייס במגמת קרב.
אם זה לא יחס טוב אז אני לא יודע מה כן..

ריטלין גם מאפשר להתרכז בכמה דברים בו זמנית באופן טוב יותר מאחרים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:17

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר