לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2007, 15:51
  PsychoKiller PsychoKiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.05
האם יש עילה לקבילה?

אהלן חבר'ה...
ברצוני לקבל עזרה מגולשים אשר מבינים בדין צבאי.
שבוע שעבר עליתי למשפט על עבירת התרשלות בתפקיד, כביכול. לפני המשפט ביקשתי לראות את טופס התלונה אך סירבו להציג לי אותו בתוקף. במשפט סירבתי לעלות מול הקצינה ששפטה אותי משום שלפי דעתי הקצינה עצמה הייתה מעורבת בתקרית עצמה ואינה אובייקטיבית.
לאחר מכן עליתי למשפט מול קצין בדרגה גבוהה יותר. מי שהכניסה אותי למשפט לא הייתה אחרת מאשר הקצינה שסירבתי להישפט מולה, שוב, משום שאינה אובייקטיבית ועצמה מעורבת בעניין אשר בגינו הנני עליתי למשפט. במשפט כפרתי באשמה ואף הזמנתי עד שיעיד מה בידיוק קרה במקרה הזה, הקצינה שלי, שלא הייתה מוכנה לעניין, הגיעה למשפט, גימגמה ושיקרה. אחרי שהיא טענה את טענותיה, אני עצמי העלתי את טענותי שהיו כתובות ע"ג דף. כל זאת בנוכחות הקצינה שסירבתי לעלות מולה למשפט. לאחר שהעלתי את העובדות והטענות ביקש ממני הקצין לצאת החוצה, כאשר הוא, הקצינה שלי- העדה, והקצינה שהכניסה אותי למשפט התדיינו בפנים כמש דקות כאשר אינני נוכך.
לאחר מכן נכנסתי והקצין נתן את גזר הדין- אשם, אולם העונש הוא התראה בלבד- איננו פרופורציונלי לעבירה שכביכול ביצעתי.

השאלה היא: האם לפי דיני שיפוט צבאי-

א. החייל איננו זכאי לראות את טופס התלונה ולדעת על מה הוא הולך להישפט
ב. קצין שיפוט שסורב ע"י החייל לשפוטו רשאי להכניסו למשפט ולהיות נוכח במשפט ולהתדיין על גזר הדין / עבירה עם הקצין ששופט.

האם יש פה עבירה על חוקי דיני צבא והאם יש עילה לקבילה?
אודה מקרב לב לכל מי שיעזור...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2007, 16:43
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי PsychoKiller שמתחילה ב "אתה יכול בקשה לפרט מדוע..."

על-פי חלק י"א לחוק השיפוט הצבאי, התשט"ו-1955, בנושא בירור קבילות חיילים, אין הנציב מוסמך לעסוק בנושא הנדון בדין משמעתי.

מתוך החוק:
...
בקבילות אלה לא יהיה בירור:
...
(4) קבילה על פעולה שיפוטית של בית דין צבאי או של שופט בית דין צבאי או של בית משפט צבאי אחר או של שופט חוקר;
(5) קבילה בענין התלוי ועומד בבית דין צבאי או בבית משפט אחר, בפני שופט חוקר או בפני קצין שיפוט, או קבילה בענין שבית דין צבאי או בית משפט אחר או שופט אחר או קצין שיפוט הכריעו בו לגופו;
(6) קבילה על פעולה שיפוטית של ועדה שכוננה על פי חיקוק או של חבר מחבריה במילוי תפקידו כחבר הועדה;
(7) קבילה על מעשה שהוא עבירה שעליה הוגשה תלונה לפי סעיף 225 או שבקשר עמה מונה קצין בודק או שופט חוקר;
(8) קבילה על החלטת הועדה לעיון בעונש לפי הפרק השני של חלק ח'.

אבל אציין שוב, יש לך כתובת לפנות אליה והיא מדור דמ"ש.

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 06-07-2007 בשעה 16:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:17

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר