לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-05-2007, 22:56
  Levik Levik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
הרשה לי לחלוק על דעתך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי micjeep שמתחילה ב "ספר חדש- יחידות מיוחדות בצבאות העולם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי micjeep
מומלץ

קראתי את הספר והוא "לא להיט", לפחות לטעמי. המחבר גד שמרון כותב בפתיחה שהספר הוא למעשה אוסף של כתבות שפורסמו בשעתו בעיתון "במחנה", וזו אכן ההרגשה שליוותה אותי לאורך כל הספר - גד שמרון היה זקוק כנראה לכמה שקלים נוספים בחשבון הבנק והחליט להוציא ספר כדי להגשים את המטרה.
הספר כתוב רע, לטעמי, ללא עריכה מינימלית, נראה כסיכום בנקודות של חומר ממקור אחר, תוך חזרה על פרטים מסויימים שוב ושוב (למרבה המזל חוזר המידע על עצמו בפרקים שונים) בטיעון של "שירות עזר לקורא הפחות קפדן, זה שקופץ קדימה ואחורה בקריאה, על פי עניין אישי". אותי הטיעון הזה לא שכנע.
בתור כתבות שבועיות זה עוד היה "עובר", אבל לא כספר.
התחושה העיקרית שאני קיבלתי היא, כאמור, שגד שמרון בחר "בדרך הקלה" לעשות כסף על סמך שמו הטוב ואוסף קבצים שממילא שכב אצלו במחשב.
לטעמי - בזבוז של 89 ש"ח. יש מספיק ספרי צבא טובים בחנויות. אבל מי שמעוניין:

צבא אחר - יחידות מיוחדות בצבאות העולם / גד שמרון
משרד הביטחון - ההוצאה לאור

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-07-2007, 12:31
  i_h i_h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.07
"צבא אחר/גד שמרון"-ביקורת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי micjeep שמתחילה ב "ספר חדש- יחידות מיוחדות בצבאות העולם"

צבא אחר
יחידות מיוחדות בצבאות העולם

בעת שיטוטי בשבוע הספר הגעתי כהרגלי לדוכן של הוצאת משרד הביטחון. מכיוון שעייפתי ממתקפת ספרי ששת-הימים שלא פסחה גם על הדוכן ההוא, החלטתי לקנות ספר על צבאות זרים. בסופו של דבר נקרעתי בין ספר על מלחמת צ'צ'צניה הראשונה ("ננצח או שנעלם") לבין ספר על המלחמה הסובייטית באפגניסטן, כאשר לפתע צד את עיני ספר על יחידות מיוחדות בצבאות העולם. במחשבה ששום רע לא יכול לצאת מספר על שני נושאים שאני מאוד מחבב, יחידות מיוחדות וצבאות זרים, חזרתי לביתי מצויד בעותק חתום של "צבא אחר"

הספר עצמו מחולק לארבעה חלקים: יחידות עילית, יבשה, ים ואוויר כאשר בכל חלק נמצאות בין 12 ל-20 יחידות, מלגיון הזרים הצרפתי ועד לחיל האוויר של שוויץ. החדשות הטובות הן שזה עובד מצוין: לכל יחידה מוקדשים 3-4 עמודים הכוללים היסטוריה, מבצעים מפורסמים, פעילות כיום ושלל אנדקוטות מבדרות ומעניינות. בנוסף, הספר מוסיף גם קישורים שמחברים את הקורא הישראלי ליחידות הרחוקות שבספר, בין היתר בעזרת השוואות לצה"ל או בהפניות אין-ספור לסרטים הוליוודים.

מצד שני, אין בספר איזשהו מוטיב סיפורי שמעודד את הקורא להמשיך לקרוא, ולכן אני צופה שהספר ישאר על המדף בחדרי כמעין אינציקלופדיה אשר תצא רק כאשר תצוץ בחדשות איזשהיא ידיעה על מבצע נועז של אחת היחידות המתוארות בספר. בנוסף, ברבות מהיחידות בספר רק חלק קטן מהפרק מודש ליחידה. כך למשל, בערך על יחידת הקומנדו של צבא צ' קוריאה, 5 מתוך שבעת העמודים מוקדשים לתיאור אימי המשטר הקומיניסטי ולתיאור דמותו המגלומנית של קים ג'ונג איל.

למרות כל אלה מדובר בספר מצוין, שלא מפסיק להציג עובדות חדשות ומעניינות ומדי פעם מוסיף בדיחה כמו הבדיחה שלושה מפקדי קומנדו: אמריקאי, בריטי ואוסרטלי שנכנסים לבר(כן, זה אמיתי)

ונסיים במעין חידון המופיע בגב הספר:
  • המילים "החוף של טריפולי" מופיעות בהמנון המארינס האמריקאים. מה הקשר?
  • מדוע חולקים חייליו הקשוחים של לגיון הזרים הצרפתי כבוד מיוחד ליד העץ של קפטן דאנג'ו?
  • מה הקשר בין יחידת האלפיניסטים של צבא צרפת והצנחנים הבריטים?
  • מה עלה בגורלם של לוחמי צוללת כיס של קוריאה הצפונית שהסתבכו ברשת דייגים?
  • מדוע העניק הצי הבריטי מדליות לזוג לוחמי קומנדו איטלקיים שהטביעו לו אוניית קרב?
  • מדוע חוגגים בבוליביה את "יום הצי" למרות שלמדינה אין מוצא לים?
  • כמה שנים משרת כלב מזחלות בסיירת סיריוס של הצי הדני הפועלת במרחבי השלג של גרינלנד?
  • "שירות האוויר המיוחד" הבריטי, לא קשור כלל לחיל האוויר, אז מדוע הוא נקרא ככה?
צבא אחר-יחידות מיוחדות בצבאות העולם-גד שמרון
296 עמ'
הוצאת משרד הביטחון
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:23

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר