לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-05-2007, 23:06
  הומני הומני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.06
איך התקבלה ההחלטה על המלחמה? צד שני לסיפור מפי אהוד ברק

אתמול הייתי בכנס עם ברק ששם סופר על ידו הסיפור הבא:
" פרס התקשר אליי לפני ישיבת הממשלה ואמר לי , ברק מה עליי לעשות בישיבת הממשלה? אילו שאלות אני צריך לשאול כדי לדעת שלא הולכים לבלאגן?
אנרתי לפרס - כאשר יסיים הרמטכ"ל לדבר הרם את ידך ושאל. איך צה"ל מתכוון לתת מענה לפעולת חיזבאללה? הרמטכ"ל יענה ומיד הרם שוב את ידך ושאל - ומה השלב הבא בלחימה ואיך צה"ל מתכונן אליו?"
"לאחר כמה ימים קראתי במעריב כי בישיבת הממשלה רק פרס שאל שאלות ועל השאלה השניה שלו חלוץ ענה ב- אנחנו מתכוננים כל פעם שני צעדים קדימה ולא יותר. ראש הממשלה ושר הביטחון לא דרשו מחלוץ לתת שתובה ברורה לשאלות פרס.

אילו היה יושב שם אדם מנוסה ( כשרון , רבין או ברק) הוא היה דורש לקבל תשובה. כי כולם יודעים שאלוהים והשטן נמצאים בפרטים."
שוב אפשר לראות כי אם היה יושב שם אדם מנוסה ולא לחיץ הכל היה נראה אחרת .

לאחר מכן הוא נשאל על היציאה מלבנון וההבלגה כביכול.
ברק ענה " שנה וחצי לפני היציאה אמרתי לציבור כי שנה לאחר שאבחר אצא יציאה חד צדדית אם הצטרך מלבנון . עמדתי במילתי."
בקשר להלגה- " כאשר היתה החטיפה הראשונה היינו 3 ימים בתוך האינתיפאדה השניה ויומיים בתוך מהומות אוקטובר ( אליהן הצבא היה מוכן בצורה יוצאת דופן וכמעט שלא היו נפגעים לצה"ל בשבועות הראשונים) . בישיבת קבינט ישבנו וחשבנו האם לפתוח חזית שניה יהיה חכם. צריך לציין כי אני שחטפתי עשרות אנשים ( כולל קצינים סורים חמטרת החלפת שבויים ישראליים) יודע כי אין סיכוי להחזיר את החטופים כאשר אנחנו שעה וחצי אחרי הארוע בכוח צבאי.
חיזוק ותמיכה לעמדה זו קיבלתי כאשר זמן קצר לפני חומת מגן שרון בעצמו שקל את אותו הדבר . בארוע מצובה נהרגו 6 ישראליים ע"י חיזבאללה ושרון החליט לא לפתוח חזית שניה לפני חומת מגן . כלומר , כאשר ישבו שני ראשי ממשלה שהיו גם מפקדים בכירים בצבא הם הבינו כי אין דרך לנצח בשתי חזיתות נגד לוחמת גרילה , ובטח לא כאשר יש להם נשק שמסכן את ריכוזי האוכלוסיה בישראל.

אני תומך ברק ואעשה כל אשר ביכולתי לעזור לו להיבחר , אני בטוח שאם הוא היה שם המלחמה הזו לא היתה נראית כאילו צה"ל הוא אוויר . הוא לא היה נותן לשחצן והרברבן להסתובב כמו טווס ולא לחסל את הקטיושות מהר . זה ההבדל בן אלו שכתבו את תורת הלחימה של צה"ל _ ברק היה ראש אמ"ן ,מפקד הסיירת, ממפקדי אנטבה,ביצעה ואישר חטיפות מחבלים ,ולא נלחץ ברגעי משבר ( כמו סיפור חטיפת הקצינים הסורים בתוך סוריה ) .
כדאי שתחשבו על תמיכתכם בו לטובת עמנו וילדנו.

לצאת מהשטחים למען ישראל!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2007, 10:01
  הומני הומני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.06
האם לך יש פתרון שונה למהומות? האם אתה יכולת למנוע את הלינץ?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי eGod שמתחילה ב "נו, באמת"

ראה, ראשי ממשלה הם לא קוסמים אבל הם מתווי דרך ומדיניות.
ברק ראה שאם לא תהיה הפרדה ביננו לבין השטחים יהיו כאן אלפי הרוגים . ( שרון לא הבין זאת עד שהיה מאוחר וזה אחרי חומת מגן).
דבר שני, ברק לא הפר אף הבטחת בחירות . אם אתה זוכר הוא הוציא פינקס עם 5 דברים שהוא יעשה.
1 .יציאה מלבנון תוך שנה . יצא כמו שאמר וזו אחת הסיבות לבחירתו.
2. הזקנה מהמסדרון. ברק היה זה שנתן אישור( הוראה) לבנות כקילומטר מבית החולים בנהריה מחלקה גריאטרית ( זה מה שמנהל בית החולים טען שהוא צריך כדי שלא יהיו זקנים במסדרון)
3.גיוס בחורי הישיבות , נכון שהוא לא ממש הצליח אבל אצלו הוקמה ועדה שהחליטה שיש להם שנת הכרעה ( לחרדים) ואם הם לא חוזרים ללמוד הם הולכים לצבא. ראה את הנח"ל החרדי. ( אם לברק היה יותר כוח פוליטי , יותר אנשים היו מצביעים לו ולא לש"ס אז היתה לו אפשרות לכפות זאת עליהם.)
4. הסכמי שלום . ברק אמר שהוא ינסה להגיע להסכם עם הפלשתינאים על סוף הסיכסוך ( כמו שביבי אמר יתנו יקבלו לא יתנו לא יקבלו. ושיפסיקו לקבל שטחים תמורת כלום - כמו חברון.....)
בשבוע האחרון בטאבה , דרך הגב , הגענו קרוב יותר מאי פעם להסכם וללחץ מצרי על עראפת . אם העם היה בוחר בברק אולי......
5.חינוך מגיל 3 והורדת שכר הלימוד. ברק ויוסי שריד , אחרי ועדת וינוגרד לבחינת שכר הלימוד לסטודנטים, אישרו בהחלטת ממשלה להוריד את שכר הלימוד ב- 50% . שוב שרון עלה וביטל את ההחלטה הזו גם כן.

אני מסכים שברק לא היה הראש ממשלה המוצלח ביותר אבל ( וזה חשוב מאוד) הוא לא פחד להטוות דרך, לנסות לשנות ובעיקר לקחת החלטות נכונות לתווך זמן של כמה שנים . ( הגדר זו רק דוגמה אחת שאם היו בונים אותה יחשר לא היו משפט וארגונים קיצוניים שמתלוננים) .
מצד שני אסור לשכוח שלא היה לו רוב שחושב כמוהו בכנסת , כי העם הדפוק לא יודע מה הוא רוצה מעצמו . מצביע לראש ממשלה שנאלי אבל לכנסת לימין . כך אין דרך לנהל מדינה.

לצאת מהשטחים למען ישראל!

ישן 05-05-2007, 13:03
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
תשובה:
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי הומני שמתחילה ב "האם לך יש פתרון שונה למהומות? האם אתה יכולת למנוע את הלינץ?"

1.היציאה (בריחה)מאד"ל ללא הסכם מסודר עם ממשלתה ובחסות האו"ם על השליטה במרחב ההוא היתה משגה מדיני / פוליטי / צבאי מהחמורים בתולדות המדינה. איומי הסרק במהלך הבריחה ההיא היתה משגה נוסף - אל תאיים אם אינך יכול לעמוד בדבריך - שלא לדבר על צורת הבריחה שאמנם הגסתיימה ללא נפגעים אבל השאירה את האיזור נתון לשליטה הבלעדית של החיזבאללה היו זרעי הפורענות שהתנפצה לנו בפנים עד יולי 2006.
אם אתה באמת תומך ברק - לפחות אל תנסה להציג זאת כהישג.

2.הזקנה במסדרון -עדיין שם. כמו שאמרו חז"ל דבורים כמו חול ואין מה לאכול.

3.ע"ע סעיף 2 לעיל. עדיין לא מתגייסים למרות חוק טל והכל שטויות וגיבובי דברים באויר.(כן ישנו עלה תאנה בדמות הנח"ל החרדי. ביג דיל )

4.הסכמי שלום. נו, באמת .זה שלום ולהתראות - אפילו זה לא.

5.לא מתמצא בעובדות הנושא לכן לא יודע להגיב.

הוא היה ראש ממשלה סה"כ שנה וחצי ועשה כ"כ הרבה נזקים מתמשכים שחבל להרחיב עליו את הדיבור.
הוא נגרר אחרי סיסמאות שמאל קיצוני ריקות מתוכן וסיסמאות שחוברו ע"י היחצנים האישיים שלו וכמובן שהחיים לא יכולים להתקיים עפ"י סיסמאות כי הם הרבה יותר מורכבים .
לסכום, הוא היה ראש ממשלה גרוע, לא אנושי, שחצן מתלהב מעצמו שלא הצליח להשאיר אבן אחת על מקומה בארץ הזאת ומתחת לכל האבנים שניסה להפוך התגלו מאורות נחשים ועקרבים ארסיים שגבו קרבנות אדם ורכוש.
ישן 05-05-2007, 10:16
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הומני שמתחילה ב "איך התקבלה ההחלטה על המלחמה? צד שני לסיפור מפי אהוד ברק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הומני
אני תומך ברק ואעשה כל אשר ביכולתי לעזור לו להיבחר , אני בטוח שאם הוא היה שם המלחמה הזו לא היתה נראית כאילו צה"ל הוא אוויר . הוא לא היה נותן לשחצן והרברבן להסתובב כמו טווס ולא לחסל את הקטיושות מהר . זה ההבדל בן אלו שכתבו את תורת הלחימה של צה"ל _ ברק היה ראש אמ"ן ,מפקד הסיירת, ממפקדי אנטבה,ביצעה ואישר חטיפות מחבלים ,ולא נלחץ ברגעי משבר ( כמו סיפור חטיפת הקצינים הסורים בתוך סוריה ) .
כדאי שתחשבו על תמיכתכם בו לטובת עמנו וילדנו.

1.זה שאתה תומך ברק הופך את כל העדות הזאת ללא רלוונטית.
2.אתה כותב שהוא לא היה נותן לשחצן הרברבן וכו'.
ומה הוא בדיוק ברק אם לא שחצן ורברבן ???
הוא לא נלחץ? ראיתי אותו בראיון מול ניסים משעל וזה הספיק לי. (שלא לדבר על הבריחה מצאלים ונסיון הטשטוש)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:33

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר