לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-05-2007, 11:35
  משתמש זכר talaus talaus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי MatkalWannaBe שמתחילה ב "סבבה תודה הבנתי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MatkalWannaBe
אני רוצה לברר כמה פרטים ממה ששמעתי על טייס.
- הקורס נמשך 3 שנים ותוך כדי אתה מוציא תואר ראשון במתמטיקה ופיסיקה - התואר הוא לא במתמטיקה ופיסיקה, אתה בוחר מתוך כמה אפשרויות שניתנות לך.
- אתה חותם קבע ל 9 שנים (כולל ה 3 של הקורס) - ה-9 שנים קבע הם בנפרד מהקורס, שנערך על השירות הסדיר שלך.
- אחרי שאתה מסיים את הקורס אתה מקבל משכורת טוב מאוד אמרו לי וגם אמרו לי שאם הזמן אתה מרוויח יותר - תלוי מה אתה מגדיר משכורת טובה, אבל בוא נגיד שרעב לא תהיה.

אשמח אם תאמתו אם הדברים האלו.
ועוד שאלה קטנה מצטער על הטחינה בשכל אם אני רוצה להגיע לטייס ומטכל שישאלו אותי את סדר העדיפויות שלי איך כדי לי לסדר?
תודה.

בכל אופן אלו ממש לא צריכים להיות השיקולים שלך באשר להאם ללכת לקורס טייס או לא

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.yarntomato.com/percentbarmaker/button.php?barPosition=90&leftFill=BBC7CE]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-05-2007, 11:39
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי MatkalWannaBe שמתחילה ב "סבבה תודה הבנתי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MatkalWannaBe
אני רוצה לברר כמה פרטים ממה ששמעתי על טייס.
- הקורס נמשך 3 שנים ותוך כדי אתה מוציא תואר ראשון במתמטיקה ופיסיקה
- אתה חותם קבע ל 9 שנים (כולל ה 3 של הקורס)
- אחרי שאתה מסיים את הקורס אתה מקבל משכורת טוב מאוד אמרו לי וגם אמרו לי שאם הזמן אתה מרוויח יותר

אשמח אם תאמתו אם הדברים האלו.
ועוד שאלה קטנה מצטער על הטחינה בשכל אם אני רוצה להגיע לטייס ומטכל שישאלו אותי את סדר העדיפויות שלי איך כדי לי לסדר?
תודה.

הקורס הוא שלוש שנים ומשלב לימודים אקדמיים של אוניברסיטת בן גוריון במגוון של מקצועות ולא רק מתמטיקה פיסיקה.
אתה לא חותם קבע ל-9 שנים אלא ל- 6, שלוש שנים ראשונות הן צבא סדיר כמו לכל אחד, אין לך שום תנאי קבע.
אחרי שאתה מסיים את הקורס אתה מקבל משכורת של איש קבע עם כל מה שנכלל מתוקף תפקידך כטייס.
מן הסתם עם השנים, העלייה בדרגות והתפקיד, המשכורת משתנה.

לגבי דירוג, דרג קודם את טייס ולאחר מכן את מטכ"ל.
ישן 01-05-2007, 12:24
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MatkalWannaBe שמתחילה ב "שאלה כללית על טייס ומטכ"ל."

כמה תגובות כדי לעשות סדר בבלאגן.

דבר ראשון, בניגוד למה ש760 החליט להנפיץ (אין לי מושג על סמך מה, אולי על סמך איך שהקורס היה לפני יותר מ5 שנים), הקורס עצמו הוא 3 שנים, ובנוסף ל3 השנים אתה חותם 9 שנים קבע. סה"כ 12 שנים מינימום, אחרכך אם בא לך אתה יכול לחתום עוד.

דבר שני, התארים הם מטעם אוניברסיטת בן-גוריון והתארים האפשריים הם:
1. מתמטיקה ומדעי המחשב.
2. ניהול טכנולוגיות מידע.
3. כלכלה וניהול.
4. פוליטיקה, ממשל וניהול.
כמו כן, לפי מיטב הבנתי, בזמן הקבע אתה עושה גם תואר שני.

דבר שלישי, כשאתה מתחיל את תקופת הקבע אתה בדרגת סגן, ואתה טייס. השילוב של קצין לוחם וטייס נותן סה"כ משכורת דיי גבוהה, אני לא יודע בדיוק מה היא אבל היא בטח גבוהה, אולי אמיל יגלה לנו (האמת שאני לא מאמין שאתה ישר מתחיל מ10 אלף, אבל אין לי ממש איך לברר את זה). מן הסתם המשכורת עולה עם הדרגות והתפקידים השונים.

בנוגע למיונים, אתה יכול להתמיין בו זמנית למטכל ולטיס. גיבוש מטכל, עד כמה שידוע לי, לא ייתנו לך לעשות עד שלא תסיים את העניינים שלך עם טייס (ז"א, עד שתיפול במיונים, או שתיפול בקורס). במידה ותקבל זכאות לגיבוש מטכ"ל ביום סיירות (מה שאגב, לא כזה בטוח, אבל טוב שאתה אופטימי), אתה תתגייס לקורס טיס (שוב, בהנחה שעברת את כל השלבים בהצלחה), כמאותר מטכ"ל, ותשובץ בגף א' או גף ב' בשלב המכין של קורס הטיס (השלב הראשון בקורס). גפים א' וב' מתחילים ראשונים עם הצ'קים (טיסות מבחן כאלה), ואז במידה ולא תצליח בצ'קים, תוכל לצאת לגיבוש מטכ"ל בהקדם האפשרי (ז"א, לא תצטרך לבזבז זמן בקורס על טירונות ודברים אחרים, אלא תיגש ישר לעיקר).

זהו, בהצלחה.

______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 01-05-2007, 12:47
  Lipside Lipside אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.03
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "כמה תגובות כדי לעשות סדר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dean
כמה תגובות כדי לעשות סדר בבלאגן.

דבר ראשון, בניגוד למה ש760 החליט להנפיץ (אין לי מושג על סמך מה, אולי על סמך איך שהקורס היה לפני יותר מ5 שנים), הקורס עצמו הוא 3 שנים, ובנוסף ל3 השנים אתה חותם 9 שנים קבע. סה"כ 12 שנים מינימום, אחרכך אם בא לך אתה יכול לחתום עוד.

דבר שני, התארים הם מטעם אוניברסיטת בן-גוריון והתארים האפשריים הם:
1. מתמטיקה ומדעי המחשב.
2. ניהול טכנולוגיות מידע.
3. כלכלה וניהול.
4. פוליטיקה, ממשל וניהול.
כמו כן, לפי מיטב הבנתי, בזמן הקבע אתה עושה גם תואר שני.

דבר שלישי, כשאתה מתחיל את תקופת הקבע אתה בדרגת סגן, ואתה טייס. השילוב של קצין לוחם וטייס נותן סה"כ משכורת דיי גבוהה, אני לא יודע בדיוק מה היא אבל היא בטח גבוהה, אולי אמיל יגלה לנו (האמת שאני לא מאמין שאתה ישר מתחיל מ10 אלף, אבל אין לי ממש איך לברר את זה). מן הסתם המשכורת עולה עם הדרגות והתפקידים השונים.

בנוגע למיונים, אתה יכול להתמיין בו זמנית למטכל ולטיס. גיבוש מטכל, עד כמה שידוע לי, לא ייתנו לך לעשות עד שלא תסיים את העניינים שלך עם טייס (ז"א, עד שתיפול במיונים, או שתיפול בקורס). במידה ותקבל זכאות לגיבוש מטכ"ל ביום סיירות (מה שאגב, לא כזה בטוח, אבל טוב שאתה אופטימי), אתה תתגייס לקורס טיס (שוב, בהנחה שעברת את כל השלבים בהצלחה), כמאותר מטכ"ל, ותשובץ בגף א' או גף ב' בשלב המכין של קורס הטיס (השלב הראשון בקורס). גפים א' וב' מתחילים ראשונים עם הצ'קים (טיסות מבחן כאלה), ואז במידה ולא תצליח בצ'קים, תוכל לצאת לגיבוש מטכ"ל בהקדם האפשרי (ז"א, לא תצטרך לבזבז זמן בקורס על טירונות ודברים אחרים, אלא תיגש ישר לעיקר).

זהו, בהצלחה.

מחזק (זאת התגובה הנכונה ביותר עד כה) ומוסיף:

טיס ומטכ"ל אלה שתי שאיפות מאוד מאוד שונות, ושתיהן מאוד מובחרות וטובות. אין דרך לדרג ביניהן - הכל מה שנראה לך יותר מתאים לך. אני יכול להגיד לך ככה - אם התכלס של לטוס לא מעניין אותך, ותשים בצד את המשכורת והמעמד וכל השאר (הרבה אנשים מתעניינים בטיסה אחרי שהם עושים גיבוש ורואים מטסים מעליהם כל יום, נהיים מאוד מורעלים),אז אין ספק שמטכ"ל וחי"ר בכלל הם אופציות יותר טובות. אם לא מעניין אותך, או אתה פחות מעדיף פעילות רגלית, קשה מאוד פיזית ומנטלית (לא שטיס לא קשה מנטלית), שהפעילות המבצעית בה נמוכה אבל כשהיא מתקיימת היא ברמה הגבוהה ביותר והכי מאתגרת שאפשר, אז טיס היא אפשרות עדיפה בשבילך.

קיצר, אין פה שחור ולבן. אלה שתי אפשרויות מאוד שונות במהות.
תנסה לפתוח את הראש. לפעמים כשמכוונים כל כך גבוה עלולים ליפול, והחבטה כואבת. תסתכל גם על אפשרויות קרביות אחרות, במידה ולא תגיע לאחד מהקורסים/מסלולים האלה. יש עוד המון מקומות טובים ואף מובחרים להיות בצבא שהם לא טיס ומטכ"ל.

בהצלחה!

ישן 01-05-2007, 19:12
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "חמודי, לפני שאתה מדבר על הנפצות...."

דבר ראשון, אל תקרא לי חמודי כמו שאני לא קורא לך מאמי.

דבר שני, כמו שטל אמר, כתבתי "לפי מיטב הבנתי", והאמת שהתבססתי על הספר "דורסי הלילה" שם בסוף הספר מצויין שיש השלמה לתואר שני בזמן הקבע. בגלל שבכל זאת זה ספר ולא מקור רשמי, הוספתי "לפי מיטב הבנתי", ולא "בדוק ונצור".

ולדעתי לכתוב משהו שקרי ומטעה בתור עובדה דיי עונה על ההגדרה של הנפצה. אם אתה מעדיף, אז יכולתי גם לכתוב "שיקר" או "ז**ן ת'שכל". בגלל שהנוסחה המתמטית המסובכת בלבלה אותך, כתבת בטעות 6 במקום 9. סבבה, קיבלתי, קורה, וגם למזלו של פותח האשכול, היו מספיק אנשים בנוסף אליי שכתבו את התשובה הנכונה, והוא ידע להקשיב לרוב (למרות שלא תמיד הרוב אומר דברים נכונים כאן בפורום, אבל זה כבר עניין אחר).
להבא, כשאתה כותב דברים מטעים, או שתתנצל ותתקן את עצמך, או שתסביר את עצמך (כמו שאני הסברתי את עצמי בעניין התואר השני, שאגב עדיין לא ידועה לי התשובה החד משמעית בנושא), אבל אל תתקוף את זה שתיקן אותך.

______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 02-05-2007, 01:06
  dahash dahash אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "על תלך לצבא בשביל כסף או תואר..."

האמת שכבר שתי הנפצות (=

תואר במהלך הצבא זה יותר מהר מכל מצב אחר בחיים, תואר הוא יוכל להוציא מינימום אחרי שיסיים צבא, אז להגיד שבאזרחי זה יותר מהיר זה לא נכון.
שנית, תן לי דוגמא לבחור שעכשיו סיים שירות של 3 שנים ויש לו משכורת בסביבות ה10,000 שקל לחודש. [ממה שידוע לי, בחודשיים הראשונים מסיום הקורס המשכורת היא כ-15,000 נטו, ולאחר מכן היא 15,000 ברוטו, זה ידוע לי מבחור שסיים קורס טיס לפני שנה ומשו, אם מישהו יודע אחרת שיתקן אותי]. בנוסף גם ידוע שאחרי הקריירה הצבאית בטיס מגיעים למקומות טובים בכלכלה האזרחית, במהלך הקבע תכיר הרבה מנכ''לים, סמנכ''לים ועוד טחונים אחרים בשירות המילואים שלהם. כסף זה לא בעיה.

בנוגע לתואר שני, זאת אפשרות בקבע, [בשלב מסויים] לא חובה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:18

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר