לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2007, 11:01
  Beni Bentov Beni Bentov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "ומה תגיד על אנשים עם פרופיל..."

נתתי רק חלק מהדוגמאות למה זה לא ג'ובניק. מה שלא נכנס בהגדרה של ג'ובניק כפי שאני רואה אותה (מישהו שבכוונה הוריד פרופיל על מנת לשרת קרוב לבית ולצאת יומיות) הוא לא ג'ובניק מבחינתי, בין אם זה כולל בנות או נהגים וכו..

יש מספיק אנשים שהיו מתים להיות קרביים, אבל בגלל הנסיבות הם לא יכולים. אז שהם יעשו את התפקידים העורפיים, ושאת כל הערסים וסטלנים שאומרים 'וואלה לא מתאים לי לעשות צבא.. ואם כן אז אני מעדיף לחזור הביתה כל יום' יתעקו באיזה בסיס בדרום ושיצאו פעם בשבועיים.

עריכה: ואני לא מדבר פה על אנשים שבאמת יש להם בעיות אופי עם מסגרת של צבא. שלא יהיו התאבדויות. אם מישהו באמת לא מתאים עדיף שלא יהיה בצבא.

נערך לאחרונה ע"י Beni Bentov בתאריך 05-02-2007 בשעה 11:09.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-02-2007, 10:34
  קטע גדול קטע גדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Beni Bentov שמתחילה ב "ההגדרה של ג'ובניק"

אאאאאא...
כשלא עונים לכם במדור סיירות, או במדור צ"א (למרות שדוגרי שם הפקידות החמוטות עונות מהר), או בביתן חה"י - אתם מתרגזים וקוראים לפקידים שם "ג'ובניקים".
כשלא עונים לכם במשרד הפנים, או בבנק, או במרכז הארצי לבחינות ולהערכה - אתם מתרגזים ומקללים את הבירוקרטיה הארורה.
תבינו, שבכל מערכת גדולה יש המון ברגים קטנים. ברגים קטנים שהם סה"כ בני אדם, והם רוצים לחזור הבייתה, והם מעדיפים לא לעשות את מה שהם עושים, אבל הם עושים את זה בגלל שזאת החובה שלהם, ובגלל שהם מקבלים על זה כסף.
כשאדם עושה משו בניגוד לרצונו, ומשו שהוא לא אוהב - הוא יעשה זאת ברישול ובחוסר חשק.
בדיוק כמו שאתם הרבה פעמים מתרשלים בהגשת עבודות בבצפר, או בלהתכונן למבחנים - פשוט כי כופים עליכם את זה. מבחינתכם ללכת לים ולהתחרדן בשמש - וזה מקובל לגמרי.

אז באמת, חאלס עם ההגדרות המטופשות של ג'ובניק או לא ג'ובניק.
יש המון חארות בעולם, וסוציומטים, ואנשים מיזנטרופיים שלא יינקפו אצבע לעזרתכם.
אבל זה קיים בכל מקום שתפנו אליו, וזאת פשוט עובדה שצריך לקבל אותה, ולא לעסוק בהגדרות ובכינויים ובהכללות.
ישן 05-02-2007, 10:46
צלמית המשתמש של Senda R
  Senda R Senda R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קטע גדול שמתחילה ב "אאאאאא... כשלא עונים לכם..."

1.קודם כל אני לא התרשלתי בביהס...
אז אל תכליל עם הכללות מטופשות.

2.הם כן מקבלים כסף, לא מליונים אבל מקבלים.

3.זה לא רק שלא עונים , זה יחס מזלזל שכן עונים וחוסר רצון לעזור..ומי כמוני יודע..
תתקשר אתה למדור סיירות ותבקש משהו ויענו לך כאילו "מה אתה רוצה ממני עכשיו גם כן"

4.הם משחקים בעתיד של אנשים ואם הם מתרשלים יש המון אנשים שלא יתרשלו ויעשו עבודה טובה.
להגיד שכל אדם שעושה כזאת עבודה לא בשכר מעולה יתרשל זה שטויות גמורות.
אז מה חייל בשטחים? מתרשל? הוא לא מקבל כזה הרבה כסף... אבל בכל זאת עושה תעבודה שלו כמו שצריך.

וזה שזה קיים בכל מקום זה לא אומר שצריך למגר את הבעיה..
יש המון משרדים עם מנהלי קשוחים שלא סובלים עצלות ועובדה כל המשרד מתקתק כמו שצריך.

במדור סיירות יש המון המון פאשלות כמו לדוגמא ה"שיבוש" בתוצאות צנחנים דובדבן (פעמים) , התשובות הסותרות שמקבלים כל פעם שמתקשרים, ההפניה לגופים שלא קשורים לבעיה, היחס המזלזל ועוד ועוד.

בקיצור תתקשר ותבין..
והעבודה הזאת יכולה להעשות הרבה יותר טוב עם האנשים המתאימים.

ישן 05-02-2007, 10:55

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "1.קודם כל אני לא התרשלתי..."

1. זאת דוגמא. תוציא מהפרט אל הכלל. ברגע שמאלצים אותך לעשות משו בניגוד לרצונך - אתה לא תעשה אותו באותה צורה אילו היית ניגש אליו ברצון.

2. השירות, עד כמה שידוע לי, הוא חובה. לכן ראה סעיף 1.

3. ראה תגובתי הקודמת, קיים בכל מקום אליו תפנה. ניסית מוסדות ציבור? ניסית לקנות מוצר כלשהו (נניח מצלמה דרך האינטרנט), אח"כ התחרטת, והתחלת לריב עם המוכר כדי לא לקבל קנס ולקבל החזר כספי מלא? משום מה אלה הדוגמאות שעלו לי לראש, אתה יכול להפליג בדמיונך ולהמשיך איתן. הרעיון הוא, שככה המערכות האלה מתנהגות.

4. כמו תגובה 3, ומה, אתה באמת חושב שחייל במחסום בשטחים לא מתרשל? בטח שכן.. אתה פשוט בצד היהודי של העסק, ומבין עשרת אלפים פלסטינים שעומדים במחסום, אולי באמת יש מחבל מתאבד אחד. אבל מה עם שאר ה-9999 שסתם סובלים? וזה לא רק סבל מההמתנה ומהבדיקות, אלא גם מיחס מזלזל של החיילים, למשל.

תוספת:
זילות בחיי אדם קיימת בכל תחום שעוסק במגע עם אנשים. עם הזמן, היחס נהיה הרבה יותר קר ואפתי. זה קיים בפקידים, ברופאים, בחיילים שעומדים במחסומים, בגנרלים.. בקיצור - בפעמים הראשונות אתה תבוא עם מרץ ומוטיבציה, אבל לאחר שהעבודה תתחיל להיות מונטונית, אתה תשתנה בעצמך, תהפוך לרובוט קר שרק רוצה לסיים את היום.

נערך לאחרונה ע"י קטע גדול בתאריך 05-02-2007 בשעה 11:01.
ישן 05-02-2007, 11:13

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "ממה שאני מבין מדבריך אתה אדם..."

אוף, זה מדכא שאתם יורדים לפסים אישיים כל פעם מחדש, מוציא את החשק ואת הטעם להתווכח

בכל אופן, זאת הבעיה בפורום הזה, אנשים נכנסים לסרט שחיילים קרביים הם משו אקסטרה אורדינר, איך הגדיר את זה פעם מופז, כמדומני, "רגישות ונחישות".
הם בני אדם, לובשים את המכנסיים בדיוק כמוני וכמוך, וכמו שאר בני האדם הקיימים בעולם - מחפשים לצאת ממצבים למען תועלתם האישית.
כשתהיה בגולני, תעמוד במחסום, תעצור שנייה ותחשוב איך אתה מתייחס לאנשים האלה שאתה בודק, אולי אתה צריך לדבר אליהם יותר יפה.
אולי, למרות שהם רבים מאוד, והתור לא נגמר ורק 11 בבוקר ויש עוד כל כך הרבה זמן, אולי בכל זאת כדאי להתנהג אליהם יפה, ולא לאבד את הסבלנות.

מטרתי היא לחנך
ישן 05-02-2007, 11:27
צלמית המשתמש של Senda R

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קטע גדול שמתחילה ב "אוף, זה מדכא שאתם יורדים..."

תבין, אין לי בעיה עם לא קרבים..
כמו שאמרתי בהודעה הראשונה שלי בדיון הזה - בלעדיהם לא היה צבא.

ותתפלא אבל דווקא אני מאמין באיך שמתייחסים אליך ככה אתה מתייחס, אדם שמתייחס אלי חרא אני יעניק לו אותו יחס מלבב.
ועד היום שאני אהיה במחסום (למרות שאני מכוון לפלס"ר ) יש המון זמן.
מה שגם התפקיד שלך בראש ובראשונה (כמו שקראתי פה בדיון שראיתי שהקפיצו על שליחי השטן) הוא לחזור בחיים ..אחר כך זה הגנה על המולדת..עם כל הכבוד לערביי השטחים..

וזה גם לא קשור לדיון ולא שום פסים אישים - אתה לא אדם חרוץ לפי מה שאתה אומר.
יש המון אנשים שיודעים שיש משהו לעשות ויעשו אותו על הצד הטוב גם אם אין להם "זין לזה".
אתה בעצם מתרץ את העבודה המחורבנת שלדוגמא מדור סיירות עושים בזה שאתה אומר - זה פשוט ככה וזהו.
אז זהו, שזה לא ככה, זאת לא הנורמה , בגלל זה זה חריג מבחינתי.

ואגב מה שאמרת פה שצריך לדבר יפה ולהתחשב - תופס מעולה גם לכל האלה שיושבים במשרד בצה"ל ותפקידם להפוך את הכניסה של צעירים בני 18 לצה"ל קלה יותר...
בעצם הוכחת את מה שאמרתי, שאפילו שלא נהנים צריך להתחשב ולהיות סובלני ולהבין.

מקווה שהבנת ומצטער אם נעלבת

ישן 05-02-2007, 11:37
צלמית המשתמש של Senda R

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אני חוששת שבמקרה זה דווקא אתה..."

אני אומר מעצמי - בחיים לא התקשרתי הסטרי,לא צעקתי,לא התרעמתי,ולא באתי בבקשות מיוחדות.
דיברתי בכל רגוע וניסיתי לדלות פיסות מידע ממה שנאמר לי, שזה בעצם כלום.

וזה שמתקשרים אליו 70 אנשים לא משנה - לכל אחד צריך להעניק יחס, בדיוק כמו שאמרת - יחס גורר יחס ואם בגלל שמישהו לפני צעק עליו אז הוא מוציא את זה עלי זה לגמרי לא לענין.

מה שגם זה לא ככה, פשוט לא אכפת להם..הם אדישים..
אתם לא יודעים כמה התעצבנתי על המדור הזה..
אתם לא יודעים איזה דברים הולכים שם פשוט לא יודעים.

אני משער שרק מי שהתנסה איתם מבין מה אני אומר..

ישן 05-02-2007, 12:05
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "אני אומר מעצמי - בחיים לא..."

לא נפתח כאן שוב את הדיון על מדור סיירות ספציפית. אתה צודק, אתה מדבר בשם עצמך.

אני אתן לך שתי סיטואציות מוקצנות ושונות מאוד האחת מהשניה-

א. רועי עומד במחסום X, ונמצא שם כבר 4 שעות בשמש. אחמד מגיע אל רועי בליווי אישה בהריון, ומתחנן אליו שייתן להם לעבור כי היא צריכה לעבור בדיקות רפואיות. אין לו הפניה מרופא אבל הוא מתעקש שזה דחוף. (התהליך לוקח עשר דקות, שבמהלכן רועי צריך להקשיב לאחמד המתחנן ולנסות להבין מה בדיוק הוא רוצה. רועי לא דובר ערבית ואין לו כבר סבלנות להקשיב אחרי מס' שעות בשמש.)
אחריו מגיעה פאטמה שגורמת לרועי להבין שמצבה הרפואי קשה, ושרק ייתן לה לעבור, וייתן אישור. (עוד 10 דקות, שבמהלכן רועי מתעצבן כבר ומבקש ממנה אם אפשר במחילה שתדבר בעברית. פאטמה מסרבת ומקללת את רועי בקללות שהוא לא שמע עדיין, אבל הוא יודע שזה לא יכול להיות חיובי)
אחרי פאטמה מגיע ראסם, שמציג אישור עבודה ואומר לרועי שהוא חייב לעבור את המחסום כדי להגיע לעבודה שלו, אבל הוא שכח את תעודת הזהות שלו בבית ואין לו אותה ושרועי בבקשה יעשה משהו (עוד עשרים דקות להתווכח עם ראסם שהוא חייב להביא תעודת זהות כי אחרת לא יוכל לעבור את המחסום)
אחרי ראסם מגיע ג'מאל, איש בן 30, שרוצה להגיע לצד השני של המחסום כדי להגיע למשרד עורכי הדין שלו. ג'מאל הוא איש מבוגר, הוא כבר הספיק לבסס את דיעותיו על הצבא הישראלי (והן לא חיוביות) ואין לו סבלנות לחכות בתור. כשהוא מגיע אל רועי, הוא מסנן קללה לעברו. רועי מאבד סבלנות ומקלל אותו חזרה (וזה התרחיש הטוב, לא דיברתי על אלימות פיזית).
עד כאן סנריו ראשון.

ב. אלינור היא פקידה במדור סיירות. היא מגיעה כל יום לבסיס בשבע וחצי בבוקר, ומסיימת את יום העבודה שלה בחמש וחצי. אלינור נחשבת חיילת מסורה מאוד ואכפתית.
ביום שני, אלינור עבדה כמרכזת שיחות במדור סיירות- תפקיד בו צריך לשבת ולתת מענה למלש"בים.
על הבוקר, קיבלה אלינור שיחה מאהוד, שמבקש לדעת איך הוא יכול להתקבל לסיירת X עם נתונים שלא מאפשרים לו שום מיון מוקדם. אלינור מסבירה לו בסבלנות שאין לו אפשרות אלא אם יקבל הליכים חוזרים, ואהוד לא מבין. הוא מתעקש לקבל את הממונה עליה ומתלונן שאלינור התייחסה אליו בהשפלה ו"מה זאת אומרת אין לי נתונים, מי היא בכלל". המפקד של אלינור נוזף בה על כך שמלש"ב מתלונן, ואלינור, עם טיפה פחות מוטיבציה, חוזרת לטלפון.
השיחה הבאה היא מינון, שמבקש לדעת אם הוא זכאי להגיע לשלדג, אך אין לו את מספר תעודת הזהות. אלינור מסבירה בעדינות שללא ת.ז, אין אפשרות להעלות את הנתונים, וינון מתחיל לצעוק על אלינור. היא מצידה לא נשארת חייבת ועונה בתקיפות שבמקרה זה לא תוכל לעזור.
הטלפון שמגיע מיד לאחר מכן הוא מניר. ניר מיועד לסיירת מטכ"ל והתקשר לברר מתי הגיבוש. אלינור עונה לו שהגיבוש נקבע לתאריך X, ולאחר שקיבל את מבוקשו מסנן ניר לעברה הערה, שאם לא היה לוקח כ"כ הרבה זמן להגיע אליהם אולי אנשים היו מעריכים מישהו שיושב שם, כי כולם שם ג'ובניקים מסריחים.
כשיונתן מתקשר, אלינור כבר על סף דמעות. כשיונתן, שהתקשר בתום לב, מבקש ממנה אם אפשר, לדעת פרטים על יחידה X, עונה אלינור בעצבנות שאין לה פרטים ושיחפש באינטרנט.
עד כאן סנריו ב'.

אתה מבין? לכל אחד, בכל תפקיד, יש את הקיצונויות שלו. אין אפשרות לומר שב"יחידה X" כל מי שמשרת לא אכפתי ולא מעניין אותו, ודווקא בקרבי במחסום או בכל מקום אחר אין חוסר סבלנות. צריך לדעת להפריד בין הרצוי לבין המצוי. כולנו בני אדם.

ועכשיו, לאחר שחפרתי רבות, אנוח קצת

ישן 05-02-2007, 12:21
צלמית המשתמש של Senda R

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Army_Boy שמתחילה ב "וואואו חחח אני חייב להודות שזה היה מעניין ^^"

אם תגיד מה התפקיד זה יעזור יכול להיות זה בכלל לא עורפי ורק אתם חושבים.

חוצמזה איך הם מילאו מנילה?

הצבא רוצה בעלי פרופיל 97 ואם הם לא מועילים לצבא בדרך אחרת (אלקטרוניקה כמו שאני התמיינתי ואז חתמתי ויתור או מחשבים ) אז הם יחטפו אותם לאלקטרוניקה.

-----

ולחתולים - קראתי הכל, ואפילו שניסית להבהיר לי אני עדין חזק בדעתי שבמדור הבזוי הזה פשוט יש אנשים שלא אכפת להם..
אני מכיר שם לפחות 5 אנשים לפי זיהוי הקול ובאמת באמת שאפילו לא העקתי להם.
גם אני לא מדבר רק בשמי, אלא בשם אנשים אחרים.
וזה גם לא רק זה , זה גם הפאשלות שהולכות שם עם תשובות שגויות ועוד דברים.

בכל אופן זה כבר לא משנה, אני את הסיפור שלי גמרתי איתם לבנתים ואני מרוצה מהשיבוץ שלי לחלוטין!

ישן 05-02-2007, 11:37
  5דרקון5 5דרקון5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.06
הגדרה כללית לקרבי/גובניק

ראשית, לפני ההגדרה אפסול גורם שאיננו משמעותי: רמת סיכון.
מדוע? :
בשמירה בשטחים העובדה שיתכן כי גורם מפגע ינסה לפגוע בך והסיכוי שזה יקרה בטוח בהרבה מהשחיקה הפיזית והנפשית שבוודאות תפגע בך.כמו כן לצורך השוואה יותר מסוכן להיות נהג מונית או לרכב בעופניים בכביש מאשר כל שמירה בשטח. או אפילו סתם להסתובב בין ההמון... רמת סיכון לא פחות נמוכה.

עכשיו שפסלנו את הגורם המבלבל, נעבור לגורם העיקרי.
שחיקה.
מחייב יציאות גרועות. מדוע? : היציאות הן החופשה היחידה, אפילו כשאתה לא בפעילות מבצעית(=שמירות) אתה עדיין בתוך לו"ז וחברה אנושית שוחקת ולא ניתן להגדיר זמן זה כהפסקה. ההפסקה היחידה היא חופש- כלומר יציאה מוחלטת מהמסגרת כלומר יציאה הביתה. לכן חמשושים וכל היציאות שיותר טובות פוסלות קרבי(לפי ההגדרה שלי). עם יציאות כאלה הצבא הופך למוקד משני ויש זמן ללמוד ולהתנסות ובקיצור לחיות.

למקרים ללא שחיקה אבל עם יציאות גרועות. כל עוד אין שחיקה(אין מסגרת, לוז וכו'. והתפקיד דורש זמן מועט ממשך היום) זה נחשב גובניק.
ישן 05-02-2007, 14:44
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי הציוני האחרון שמתחילה ב "כן זה בטח לא בסדר..."

אני מסכים איתך כשמדובר באנשים שמחפשים להתגייס ליחידות שלא ידרשו מהם הרבה ולא פעם מורידים פרופיל כדי לעשות את זה במקום להגיע לקרבי.
אבל אני לא מסכים איתך בכך שכל אחד שיש לו פרופיל קרבי חייב להתגייס לקרבי ולפחות לנסות את השירות שם. אני מבין שיש אלמנט של סטטוס חברתי ושהוא הרבה יותר מודגש בקרביים מאשר בחיילים שמשרתים ביחידות עורפיות מובחרות, אבל זה שולי. מה שצריך לעניין מלש"ב זה לא "איזה יחידה לוחמת תלטף לי הכי טוב את האגו", אלא באיזה יחידה אני יכול לתרום מעצמי הכי הרבה (לא סתם קוראים לזה "שירות צבאי"). אז אם למלש"ב יש פרופיל קרבי, אבל הוא גם גאון מחשבים, אז עדיף שימצא את דרכו לממר"ם או משהו, כי אנשים עם פרופיל קרבי וכישורים מוגבלים במיחשוב יש מספיק כדי למלא את החיילות הקרביים...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-02-2007, 15:59
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
לא על זה אנחנו מדברים לא צריך להתמם....
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי AcidicJimmy שמתחילה ב "אני מסכים איתך כשמדובר באנשים..."

שנינו יודעים שעל מה שאני מדבר זה שאנשים שיכולים ללכת לקרבי,לא אומרים :" וואלה אני יכול לתרום בממר"ם\מודיעין\כל יחידה עורפית אחרת" הם אומרים "וואלה לא ב*ין שלי לתרום בשום מקום".
התכוונתי שאם אתה יכול להגיע לקרבי ומעדיף יחידה אחרת סבבה,אבל לא לשאוף ישר מהתחלה להיות ג'ובניק וכמה שפחות לתרום...הכוונה היא שלדעתי שווה לנסות את זה.לא הולך אפשר לצאת כמו שאני יצאתי.
בהצלחה בכל מקרה ג'וב\קרבי...

ישן 05-02-2007, 20:20
  courage102 courage102 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.07
לינוקס אז ככה...

קודם כל אני יודע ששנים לא רשמו פה באשכול הזה אבל בכל זאת רציתי להגיד את זה ולמרות שבטח אנשים לא יראו את זה אף פעם זה חשוב לי.

לפי דעתי, ברמת העיקרון צבא זה לא צריך להיות חובה. ואם כבר חובה אז 3 שנים זה מוגזם.
ואני, חייל קרבי, למרות שאני קרבי, אני אומר את זה, ואם צבא לא היה חובה עדיין הייתי קרבי בלב שלם. אבל היות שזה כן חובה, אז כל הזין, וכולם חייבים להתגייס, למרות שזה באסה וזה מבזבז את השנים הכי יפות שלך, אין בררה, חיים במדינה שחיה בין מלחמה למלחמה.

קיצר, יש ג'ובניק, יש תומכי לחימה ויש קרביים. אז יש משקי ממטרות שזה בושה לצבא, ויש כאלה שלא עושים כלום, יש תומכי לחימה שעושים עבודה נאמנה, יש קרביים, בסוף הכול משלים את עצמו. אין מה לעשות.

קיצר לזהות ג'ובניק(יענו ג'ובני ג'ובניק) אפשר בכמה דרכים:

- אם כל הדיבורים שלו זה על הוצאת גימלים.

- אם הוא מתלונן על היציאות שלו למרות שכל יום הוא יוצא מהבסיס ב12 בצהריים (יש כלא יודעים מזה חמשושים וסוגרים 21 כמו מים דרך אגב).

- מראה חיצוני של חולצה מחוץ למכנסיים ורשלנות בכלל.

- דבר אחרון חביב : שהוא חי כמו אזרח.

יש להזכיר שיש "ג'ובניקים" שמשרתים בבסיסים סגורים ועוד כאלה שעושים עבודה חשובה וגם כאלה שבתפקיד "ג'ובניקי" שזה לא מבחירתם בגלל מגבלות כאלה ואחרות אז נא הבינו שאין הדברים לעיל מתייחסים להם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר