לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2006, 05:06
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
:((((((((((((((((((((((((((((((
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "הפיזמונאי עלי מוהר נפטר בגיל 57"

העיתונאי והיוצר, מהפזמונאים החשובים בישראל, הלך לעולמו הערב בביתו שבתל אביב מסרטן. דוד טרטקובר: זאת אבדה גדולה

עוד בכתבה:
אפרים שמיר: "אני מנסה לעכל את העובדה שהעולם בלי עלי"»

העיתונאי והיוצר עלי מוהר מת אמש בתל אביב, בגיל 58, ממחלת הסרטן. מוהר היה ידוע בין השאר בזכות מדורו "מהנעשה בעירנו" בעיתון "העיר", מהמדורים הוותיקים ביותר בעיתונות הישראלית.

מוהר היה מהפזמונאים החשובים בישראל. בין שיריו המוכרים ניתן למצוא את "שיעור מולדת", "שש עשרה מלאו לנער", "שיר השיירה", "אמרו לו" "שטח ההפקר" "שיר נבואי קוסמי עליז" ורבים נוספים, שהפכו לאבני יסוד בתרבות ובמוזיקה הישראלית.

הוא הרבה לשתף פעולה עם יוני רכטר שהלחין רבים משיריו, לדוגמת השיר "נגיעה אחת רכה". הם הוציאו יחד שני אלבומים, "בגובה העיניים" (1986) ו"מחשבות ואפשרויות" (1995), ואף יצאו בהופעות משותפות כשריכטר שר מנגן על קלידים והשירה ומוהר משתתף בעמדת המספר.

מוהר פרסם שני ספרים, "מהנעשה בעירנו" ו"פלוגה ג' מחלקה שלוש" (בשיתוף עם דוד טרטקובר). "מהנעשה בעירנו" (1994) מכיל אוסף של טורים בשם זה מהשבועון התל אביבי "העיר", בין השנים 1984 ו-1994. ברשימות הללו עסק בענייני היומיום - שוטטות בעיר, הערות הנוגעות ב"ידידינו הכספומט", נסיעות לחו"ל, וכדומה. "פלוגה ג' מחלקה שלוש" (2003) מכיל רשימות שנכתבו בעת שירותו במילואים בזמן מלחמת יום הכיפורים. אלו עוסקות, כמו הטור, לא באקטואליה אלא יחסים עם אנשים, ארוחות צהריים וערב, סרטים, ספרים וכיוצא באלו. הרשימות הללו פורסמו בשעתן בעיתון "דבר". הספר האחרון שערך, "זו אותה האהבה", הוא ביוגרפיה של אריק איינשטיין. הספר יצא באוגוסט האחרון, ומבוסס על עשרות שעות שיחה שלו עם איינשטיין.

בנוסף ל"הנעשה בעירנו" מוהר היה ובעל טור נוסף העוסק בענייני ספורט, "בשער", שהתפרסם במדור הספורט של אותו שבועון. בשני טוריו הוא מביע את אהדתו לקבוצת הכדורגל הפועל תל אביב. הטורים התפרסמו, על פי רוב, מדי שבוע.

אפרים שמיר: "אני מנסה לעכל את העובדה שהעולם בלי עלי"

עם היוודע דבר מותו, אמר עליו המעצב דוד טרטקובר, שפרסם עם מוהר את הספר "פלוגה ג' מחלקה שלוש", כי "עלי היה חבר יקר שלי. אנחנו מכירים משנות השבעים, היינו יחד במלחמת יום הכפורים, באותה פלוגה, באותה מחלקה. שלושים שנה לאחר מכן הוצאנו את ספר הרשימות שלו והרישומים שלי מהמלחמה.

עלי הוא איש רב כשרונות, ואבדה גדולה, לכל החברים שלו ולכל מי שפתח את מקומון העיר וקרא אותו בעמוד הראשון".

חבריו של מוהר מעולם העיתונות והמוזיקה מספרים כי בחודשים האחרונים הוא נפרד מהם וערך כמה מפגשים ומסיבות. הזמר אפרים שמיר, שמוהר כתב עבורו כמה משיריו המפורסמים, אמר הערב כי "זה עצוב מאוד ומפתיע מאוד על אף שידעתי מה מצבו של עלי. כל המחשבות שלי כרגע נתונות אליו. אני מנסה לעכל את העובדה שהעולם הוא בלי עלי.

נהניתי לעבוד איתו בצעירותנו הוא היה פרטנר נהדר. לאחר מכן היינו נפגשים מפעם לפעם בנסיבות חברתיות ותמיד נהניתי מכך". עוד אמר שמיר, כי "הוא היה בן אדם מאוד אינטלקטואל ואינטילגנט ומתורבת, ויודע, ומכיר, ממש איש העולם הגדול" בעניין מפגשי הפרידה מעלי, אמר שמיר כי "אני יודע שהיו מפגשים. אנשים באו לבקר אותו מעצם הנסיבות. לי היה לי קשה מאוד לדמיין את עצמי יושב לידו ורואה איך הוא נכבה".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-12-2006, 05:09
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
וזה ללא ספק השיר הכי יפה שלו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "הפיזמונאי עלי מוהר נפטר בגיל 57"

כשישבתי מולך מבלי לדבר
כי הכל כבר נאמר
יכולת לנחש שקשה לי מאוד
ויכולת לנחש שמר
את קמת ועברת,
והלכת למטבח וחזרת כעבור דקה
ובדרך לא שמת את ידך על כתפי
לנגיעה אחת רכה.

את כל כך ישרה וכל כך הגונה
ואת לא יכולה לרמות
כשאת לא אוהבת את לא יכולה,
ואת זה אי אפשר לשנות.
אבל את עברת ממש לידי
והייתי כולי צעקה
ובדרך לא שמת את ידך על כתפי,
לנגיעה אחת רכה.

ואת זה אני לא שוכח,
ועל זה אני לא סולח,
ואת זה אני לא אסלח לך לעולם.
כי את זה אני לא שוכח,
ועל זה אני לא סולח, לעולם.

כשהייתי איתך לא היית איתי,
היתה רק תמונה מתנועעת.
הרשית בחסדך לאהוב אותך,
וכל חסד אחר מנע.
ושום חסדים לא רציתי ממך,
אבל באותה הדקה הייתי זקוק לידך על כתפי,
לנגיעה אחת רכה.

ואת זה אני לא שוכח...

עכשיו אני כאן יושב לבדי,
עם הרגע ההוא הקר.
יודע עד כמה ליבך הוא עני,
ועד כמה יופייך עקר.
אך אותה אהבה למרות רצוני
עדיין את שמך מבכה.
עדיין קוראת לידך על כתפי,
לנגיעה אחת רכה.

ואת זה אני לא שוכח...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:34

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר