לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-11-2006, 23:56
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
ח"כ איתם רוקם גוש פוליטי ימני

ח"כ איתם רוקם גוש פוליטי חדש משותף עם הליכוד. לדעתו, עמדה אחידה תקרב
מפלת הממשלה. וגם - משנתו הסדורה בנושא הבטחוני. ראיון.

בימים אלה הופך חבר הכנסת אפי איתם לאחד העסוקים בכנסת. חוץ מהסוגיות הביטחוניות בהן הוא
מביע את דעתו, הוא מגשש ברצינות את הדרך ליצירת גוש פוליטי ימני לקראת הבחירות הבאות, ולא
פחות חשוב מבחינתו, להפלת הממשלה הנוכחית.

חבר הכנסת איתם סבור שהאלקטורט של הציבור הדתי מוצה בשעה בה הוקמה הסיעה המאוחדת
'איחוד לאומי-מפד"ל', וכעת נותר לגרוף כוח פוליטי נוסף ומחודש באיחוד כולל של סיעות הימין, היינו
כולל הליכוד. כשהוא מתייחס לאלקטורט שמוצה הוא מציין שאת תשעת המנדטים להם זכתה מפלגתו
היא קיבלה במה שהוא מגדיר כתנאים אופטימאליים לאחר הזעם והאכזבה בימין מתפקוד הליכוד בימי
העקירה. להערכתו קרקע נוחה שכזו ללקוט מנדטים לא תחזור עוד בעתיד ועל כן ראוי לחבור לסיעה
גדולה, שאת יתרונותיה הוא מונה בראיון מיוחד לערוץ 7:

"אם אנחנו רוצים לפרוץ את חסם הסקטוריאליות אנחנו זקוקים לשינוי הזה. מצביעי הליכוד הם יותר
מסורתיים ויותר ימניים מאשר נבחריהם, אנחנו בהחלט יכולים להשתלב במערכת הזו כמשקל
משמעותי ורציני. בסיעה משותפת נשמור את ייחודינו הערכי אידיאולוגי במספר נושאים, אבל כוחנו
והשפעתנו יגדלו. כמו כן שינוי שיטת הבחירות הצפויה, שבה מנהיג המפלגה הגדולה הוא יהיה זה
שימונה לראש הממשלה, אינה משאירה מקום לרסיסי מפלגות, ולכן הגיעה העת למנף את מהלך
האיחוד שביצענו כשהקמנו את הסיעה שלנו (האיחוד הלאומי-מפד"ל) למהלך גדול יחד עם הליכוד.
בנוסף אסור לשכוח שההבדלים האידיאולוגיים בינינו הצטמצמו, ובהסכם שישאיר כל גוף בעצמאיות
אידיאולוגית יכולים לשבת בני אלון וסילבן שלום במפלגה אחת. מבחינת הליכוד, אני משער שברור
להם שהם זקוקים לאנרגיות הארגוניות והאידיאליסטיות שלנו כדי לחולל שינוי. הם גם יודעים שללא
האיחוד הזה איתנו במערכת הבחירות הבאה הם יותקפו משלוש חזיתות, גם מכיוונינו, גם מכיוון
'ישראל ביתנו' וגם מ'קדימה'. ברור לי שלבוחרים שלנו יהיה קשה לעכל את המהלך הזה, אבל צריך
להתבגר ולהבין שכדי להשפיע צריך להתאחד".

מאוכזב מליברמן ונאמנותו. לא רואה סיכוי שישתלב בגוף החדש:

לשאלתנו אם הוא רואה סיכוי לחבירת השר ליברמן למהלך שכזה, אומר חבר הכנסת איתם שהוא חש
אכזבה קשה לנוכח התנהלותו האחרונה של מי שהיה בן בריתו הפוליטית. הוא מזכיר את הימים בהם
פוטר ליברמן והוא עצמו הכריז "כולנו ליברמן", ודרש גורל פוליטי דומה, אך עם חבירת ליברמן
לאולמרט הוא קובע ש"האכזבה מאפילה על הדיבורים הרמים. הוא העדיף אג'נדה אישית על פני
האינטרס הלאומי", קובע איתם.

חבר הכנסת איתם לא מחכה למערכת הבחירות. הוא רואה את מגמתו הראשונה של מהלך הקמת
הסיעה החדשה כבר כעת. "המטרה המשותפת שלנו כעת היא הפלת הממשלה. זו מטרתינו
המשותפת. אם היו עומדים על במה אחת נתניהו, אורי אריאל, סילבן שלום ואפי איתם ופועלים יחד
להפלת הממשלה היה לכך כוח משמעותי הרבה יותר. היום שיתוף הפעולה הוא לא מספיק הדוק. על
נתניהו היה להציג בפני הציבור קבוצת חברי כנסת שפועלת סביבו מכל סיעות הימין, כשכל אחד
מומחה, מגיב ומציג אלטרנטיבה רעיונית בתחומו המיוחד. אליו פונים וממנו שומעים תגובה אחידה,
אלטרנטיבית, עניינית ושקולה על כל נושא שעולה על סדר היום". איתם נזהר מהביטוי 'ממשלת
צללים', אבל גם הוא מזהה את הקשר האסוציאטיבי המיידי בין הרעיון שלו להתנהלות הבריטית.

וכשאיתם מדבר על מומחיותו של כל ח"כ בתחומו עולה באופן מיידי שאלת תיק הביטחון: "לראשונה
בעצם מוצב אדם ממחנה הימין כמועמד, לפחות בעיני עצמו, לתפקיד שר הביטחון..", אני שואל, אבל
הוא מסתייג ואומר שאינו רואה בעצמו מיועד לתפקיד זה או אחר, והקישור התקשורתי שנעשה
באחרונה בינו לבין תפקיד שר הביטחון נעשה בעקבות תשובה לשאלת עיתונאי ולא מעבר לזה. ובכל
זאת, אנחנו מבקשים מאיתם התייחסות לשלוש הגזרות הביטחוניות הבוערות: איראן, הצפון והדרום,
ומקבלים משנה סדורה שעיקרה הוא לא לשבת בחיבוק ידיים ולנקוט באוםן יוזם ואקטיבי.

בלבנון שילמנו את מחיר החד צדדיות. יש להקים חלופה לציר פילדלפי, מעט צפונה יותר:

"בלבנון התחלנו את מדיניות הנסיגות וקיבלנו את הלבנוניזציה ברצועת עזה. מאוחר יותר נסוגונו שוב
גם בעזה וקיבלנו את המתקפה בלבנון. לעומת זאת במקום שבו לא נסוגונו המציאות אחרת לחלוטין.
ביהודה ושומרון האיום אינו קיים כי לא התנהלנו באותה דרך מזמינת טרור".

כעת דורש איתם לבודד את רצועת עזה מאספקת האמל"ח, ומציע ציר חלופי לציר פילדלפי, אם
הממשלה חוששת להתעמת עם המצרים. "צריך להשתלט על רצועה מעט צפונית יותר מפילדלפי
ולמנוע בכוח את העברת הדלק הזה למדורת הטרור. ביהודה שומרון אין אמל"ח ולכן רמת הטרור
נמוכה. הטרוריסטים לא הפכו לאוהבינו. הם בסך הכול ללא השיניים שלהם כשאין להם הזרמת נשק
רציפה כמו שיש בעזה".

אנחנו נותנים את החשמל והם מפעילים בו את המחרטות לייצור קסאמים – טירוף מוחלט:

לאחר השליטה הקרקעית צבאית על נתחים מרצועת עזה יש לאיתם תכנית המשך ברורה: "צריך
פשוט להשלים את ההתנתקות. להודיע לפלשתינים שבתוך חודש אנחנו קוטעים כל קשר איתם. לא
מים, לא חשמל, לא בטון ולא דלק. הם לא יקבלו מאיתנו יותר כלום. זה הרי טירוף גמור - אנחנו
מעבירים להם חשמל שבו הם מפעילים את המחרטות שלהם לייצור הקסאמים שנורים על תחנת הכוח
רוטנברג שמייצרת את אותו חשמל. זה אבסורד גמור שאנחנו מאפשרים להם את העברת המלט
שבו הם משתמשים לביצורים שלהם נגד צה"ל. אותו דבר בדלק שאותו אנחנו מאפשרים להם לקבל
ובסופו של דבר משמש גם להעברת הקסאמים ממקום למקום. צריך לקטוע את מעגלי הטירוף הללו.
צריך להודיע להם שהם יישות עצמאית, ומעכשיו במלחמה כמו במלחמה. אם הם רוצים חלב, מים
ומלט שישמרו על שכנות טובה איתנו. אם לא, הם יגלו שיש לנו את הדרכים הצבאיות שלנו לחייב
אותם לעשות את זה".

מנגד, איתם לא חושש מרכבת אווירית שכחלופה למציאות הקיימת תעביר אמצעים אזרחיים וכסף
מאיראן לרש"פ. "אם הם ינהגו בטרור, אז כמו במלחמה, אנחנו יודעים גם להשבית שדות תעופה...".

לשאלתי מדוע הדברים הברורים, הפשוטים והנכוחים שהוא מציג כאן אינם ברורים לראש הממשלה,
שר הביטחון ושרי הממשלה האחרים, הוא אומר ש"כל הכנופיה הזו לא יכולה להודות שההתנתקות
נכשלה. הם מקיימים את הקשר עם עזה רק כדי להוכיח שאין ברירה אלא להמשיך בדרך המדינית
הכושלת שלהם".

איתם מספר על נסיעתו האחרונה לארצות הברית. שם שמע מבכירים בממשל שאלות קשות על
המדיניות הישראלית. "הם שואלים אותי איך זה שאנחנו לא מנצלים את היד הארוכה שהם נותנים לנו.
אנחנו אומרים כל הזמן שהאמריקאים מונעים מאיתנו פעילות צבאית, אבל הם מזכירים לי שכבר
במלחמת לבנון הראשונה הם אפשרו לנו לכבוש את ביירות, אבל אנחנו לא ביצענו. מי שמע דבר כזה
שמדינה תקבל אישור לכבוש עיר בירה של מדינה שכנה, והיא מצידה לא תנצל את האישור הזה?
היה לנו את זה אבל אנחנו לא עשינו כלום. אותו דבר קורה כעת. יש לנו את כל המנדט לפעילות אבל
אנחנו לא עושים עם זה כלום ורק מחפשים תירוצים".

הכוח הרב לאומי נוח לחיזבאללה. הוא משמש לו כמגן מטיסות ישראליות:

באשר לאיום החיזבאללה בצפון מעריך איתם שבקרוב יעלה בידי החיזבאללה למוטט את חנא סניורא
וממשלו. "הוכחנו בצפון שכשאנחנו לא מכריעים את הטרור הוא מתחזק ומתעצם. ואפשר להכריע את
הטרור הזה ולמוטט אותו. כעת נוח להם לשמור על רמת טרור נמוכה ולשמר את הכוח הרב לאומי כיוון
שהוא מהווה בעצם כוח מגן להתעצמות הארגון. הכוח הרב לאומי הזה הרי מונע את טיסות חיל האוויר
הישראלי. ומדובר במטוסים שחמושים בסך הכול במצלמות מודיעין. המגננה הזו מאוד נוחה להם
ומאפשרת את ההתעצמות המאיימת שלהם, אז הם שומרים על שקט. על התעצמות שקטה. אי
ההכרעה שלנו מול החיזבאללה הייתה תקלה קשה מאוד שלנו. המצב אמנם מסובך, אבל אנחנו
נתרגל שמותר לנו לתקוף תקיפה מוקדמת ומונעת לפני מתקפה מצדם".

גם בסוגיית האיום האיראני סבור איתם שאין להשהות את התגובה הישראלי. כחבר ועדת החוץ
והביטחון הוא קובע כי כבר כעת ישראל מצויה בסכנה קיומית, ועל ההנהגה להפנים את מהותו והיקפו
של האיום. "חלון ההזדמנויות שלנו מצטמצם. אנחנו מבזבזים זמן בתואנות שונות. בזבזנו זמן ואמרנו
שאחרים יעשו את העבודה במקומנו. אני מזהיר - מתוך מבוכה ועצלנות אנחנו נמצא את עצמנו
עמודים מול איום שעזה, החיזבאללה והסורים גם יחד בטלים בשישים מולו. אסור לאפשר מצב שבו
מדינת ישראל תחיה בצל הפטרייה האיראנית", הוא אומר.

איתם גם אינו מתרשם מהדיווחים המודיעיניים לפיהם חסר מידע אודות מיקומם המדויק של כל חלקי
הכורים האיראנים, וכי אלה פזורים ואינם מרוכזים במקום אחד, ובנוסף הם גם מוטמנים תחת
אוכלוסיה אזרחית. "זה לא מדויק", הוא אומר ומעדיף שלא להאריך.

ההנהגה לא ראויה לעם הנהדר הזה:

למען כל אלה קובע איתם שעל ישראל להחליף את המנהיגות העומדת בראשה, ובאופן זריז. "הייתי
אתמול בבר מצווה של דודו חדד משדרות. הילד שחשש שאיש לא יגיע לחגיגה שלו. ראיתי שם שיש
לנו עם נהדר. עם טוב וחזק. נזכרתי איך גם אני כילד בקיבוץ עין גב, תחת איום הסורים חששתי
שלבר המצווה שלי איש לא יגיע מאימת התותחים. שוחחנו על כך. ראיתי שם אנשים נהדרים. היה
שם אדם מקרית שמונה שהגיע רק כדי לשמח את דודו. הוא נתן את המתנה וחזר הביתה לקריית
שמונה. היו שם אנשים מכל הארץ. צריך להחליף את ההנהגה. היא אינה ראויה לעם הנהדר הזה".

מקור: ערוץ 7
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/156612

מנהיג.

נערך לאחרונה ע"י תפוחים בתאריך 23-11-2006 בשעה 00:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-11-2006, 01:27
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
אתה מעין גב?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "ח"כ איתם רוקם גוש פוליטי ימני"

מגניב.
אני לא משם, אבל יש לי תמונות מהאיזור בתור ילד, משהו כמו 300 שנה אחורה...זכרונות מהממים.

לגופו של ענין, ליברמן עבורי הוא עוף מוזר. יום אחד אני מסכים עם דעותיו ויום אחר אני לא...
אני מעריך שהוא מבין ששוויו 9-12 מנדטים ועם זה קשה לבנות או להגשים חלומות. אני גם מניח שהיה רוצה לאחד את כוחות הימין סביבו, אבל גם זה לא יקרה העונה.

בינתיים הוא נהנה מתפקיד בממשלה שלא היה ולא נברא אבל הומצא עבורו בחטא...
כמובן שהוא ער להגיון הקואליציוני שמאחרי התפקיד הלא ברור, הוא לא טיפש.
קשה לי בכל זאת לראות אותו מוביל מהלכים מדיניים או צבאיים...כמו שקשה לי לראות את הסחרירי הזה, מר אולמרט מצליח לנווט דרכו לאורך זמן. דומה שאיש לא יכול לנבא את העתיד הקרוב, שלא לדבר על תוכניות ארוכות טווח.

בכל זאת נראה לי שליברמן יחלש בבחירות הבאות למרות שהימין יתחזק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:49

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר