לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2006, 13:39
צלמית המשתמש של RoseQuartz
  RoseQuartz RoseQuartz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
התייעצות לגבי עדשת מאקרו

אני מתכנן לקנות עדשת מאקרו. נמאס לי לצלם עם ה70-300 וטבעות הארכה- זה היה כיף בשביל הניסיון והאתגר שבפוקוס אוטומטי ומרדף סיזיפי אחרי בעלי חיים, אבל הגיע הזמן לעשות את החיים מעט יותר איכותיים ופשוט יותר נוחים.

נדמה לי שהרעיון לעדשה הזאת עלה לי מדיונים שראיתי בעבר עליה כאן בפורום, הנה אחד האשכולות.
חשבתי לקנות את העדשה הזאת:
Sigma Telephoto 150mm f/2.8 EX APO Macro EX DG HSM Autofocus

היא אומנם יותר יקרה מה105mm, אבל הבנתי שהיא עדיפה.
מה דעתכם? ממליצים על עדשת מאקרו אחרת אולי?
אשמח לעצות...

בנוסף, אני אקנה גם את ה50mm f/1.8 הידועה. במחיר המצחיק הזה, ואחרי שצילמתי איתה לא מעט, הבנתי שאין סיבה לא להחזיק אחת כזאת.

מענות, רעיונות, ושאר אתרוגים ולולבים- בשמחה

נערך לאחרונה ע"י RoseQuartz בתאריך 08-10-2006 בשעה 13:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2006, 16:09
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RoseQuartz שמתחילה ב "התייעצות לגבי עדשת מאקרו"

דבר ראשון מה אתה מתכוון לצלם בעזרת עדשת המקרו מסויימת האם זה יהיה צילומי סטודיו כגון תכשיטים וכו... או צילומי חוץ הכוללים חרקים,פרחים ושאר...

1.במידה והינך מעוניין לצילומי סטודיו בעיקר אז הטווח של ה150 ממ לא בידיוק מחייב והינך יכול להשתמש בטווחים יותר קטנים כגון ה50mm-macro, 105mm-nacro וכו... בעיקר בגלל שאתה יכול לעשות "זום" עם הרגליים קידמה ואחורה ובסטודיו בדרך כלל האובייקט ניצב לפי דרישותך.

2.במידה והינך מצלם טבע חרקים וכול מה שנוגע לזה עדיף אורך מוקד כמה שיותר גבוהה.
לדוגמא: בזמן צילום חרקים במידה ותתקרב יתר על מידה הם יברחו, עדיף לשמור כמה שיותר מרחק
מחיות כדי שלא יבחינו בך ויתנהגו בטבעיות ובכך אתה גם לא מפריע להם.

חשוב גם שתיפרט איזה תקציב יש ברשותך.

יש לך כמה אופציות של עדשות בטווחים שלך וכניראה גם במחירים דומים.
1.sigma 150mm f2.8-שאותה ציינת.
2.sigma 105mm f2.8
3.tamron 90mm f2.8
4.tamron 180mm f3.5
5. sigma 180mm f3.5

מבחינת מהירות פיקוס הסיגמה עדיפה על פני הטמרון לרוב המקרים,אך המון משתמשים סוברים שהטמרון יותר חדה ומספקת צבעים טובים יותר ונאמנים יותר למקור.
חושב לציין שעדשות המתחילות מ150mm ומעלה שוקלות לא מעט ויש לרוב צורך בשימוש בחצובה. המיבנה של ה150mm גם שונה מרוב עדשות המקרו בגלל ששינוי אורך המוקד מתבצע בתוך העדשה עצמה. (רוב השימוש בעדשות מקרו ארוכות טווח מתבצע בפוקוס ידני.)

אישית לדעתי עם ברצונך לצלם טבע ונוף לך בראש שקט על ה150 של סיגמה אך עם רוב הצילום יתבצע בסטודיו חבל לבזבז כול כך הרבה כסף על עצמית שלא נועדה למטרה זו....

אני מציע שתיקרא קצת את ההשוואה הזו...
http://www.orchideen-kartierung.de/Macro100E.html

נ.ב
העדשה הזו (150ממ מקרו) מסתדרת טוב מאוד עם מכפל של 1.4 הנותן טווח של 210 והגדלה של 1:1.4
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

נערך לאחרונה ע"י coolpix בתאריך 08-10-2006 בשעה 16:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:20

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר