לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2005, 03:08
צלמית המשתמש של JohnDow
  JohnDow JohnDow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.04
יש מושג...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NarkomanMarokay שמתחילה ב "היי יש לי שאלה כללית בקשר לבזק ולתיקשורת בישראל"

בזק היא חברה שלמרות מאמציה לא מצליחה להשתחרר מנשל המונופול שלה.

הכי גרוע זה- שהיא גם לא כ"כ צריכה, כי הצרכן הישראלי אינו עומד על שלו.
הוא לעולם לא יתנתק, וגם כאשר יש אופציה טובה יותר - הוא ימציא תירוצים מכאן ועד עולם.

חברות הכבלים גם הן קצת מונופוליסטיות ובכלל נראה שכל השוק הזה נגוע קצת בקרטליזציה ולכן החבילות הן כ"כ מוגבלות, למרות שיש שיפור מאז שנכנס ה- DSL לחיינו....
היום אתה יכול להזמין חבילה שה-UPSTREAM שלה בבזק יהיה 150 קילוביט (כלומר 19 KB לערך שזה כבר חביב, לעומת ה- 12 KB הרגיל) וגם בכבלים ניתן לעשות זאת, אבל החיוב יהיה כאילו יש לך עוד קו - בבזק זה עולה לדעתי 50 שקל ל-150 קילוביט, אבל יש הנחת מבצע אם אתה מתחייב לשנה!

בקיצור,
בהנחה שאין לך בעיה בקו בשום אופן (יכול להיות מצב שה-UPSTREAM שלך דפוק, אבל זה נדיר, וזה מנסיון) כנראה שיש לך 12 KB - כלומר 96 קילוביט, או אולי בעצם 128 קילוביט - לא זוכר בדיוק את החבילה. במצב כזה, ה-DOWNSTREAM שלך יושפע לרעה כאשר אתה מעלה כ-9-10 קילובייט , מה שמשאיר רק 2 קילובייט (לא ביט) לשליחת ACKים.

(מה זה ACK ? כל פאקט שאתה מוריד, מצריך שליחת פאקט "קיבלתי" בחזרה, וזה ACK)

לכן, בדוק מה משתמש ב- UPSTREAM - בדר"כ EMULE וKAZAA וכו' שבהגדרה שלהם כברירית מחדל יעשקו לך את כל הפס העולה... צריך להקטין את זה כך שישארו לך תמיד כ-2 קילובייט פנויים.

מקווה שזה ברור

נ.ב. לגבי יכולת - אין שום בעיה לספר UPSTREAM גבוה - כמעט כל קו DSL יכול לקבל 250 קילוביט (המקסימום האפשרי בתקן עומד על 1024 קילוביט נדמה לי)
צריך גם להבין שDSL מתוכנן שבמקסימום שלו אתה יכול לקבל מהירות של 8192/1024 ולכן ככל שהמרחק מהמרכזת גדול יותר, ה- DOWNSTREAM אמנם יקטן, אבל ה- UPSTREAM יקטן יותר - ואי אפשר לעשות אחד על חשבון השני...

בקיצור, אין בעיה טכנולוגית, היא רק שיווקית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-01-2005, 06:19
  NarkomanMarokay NarkomanMarokay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.04
םאת הבעיות אני יודע אחי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NarkomanMarokay שמתחילה ב "היי יש לי שאלה כללית בקשר לבזק ולתיקשורת בישראל"

את הבעיות של המונופול אני יודע אבל השאלה שלי איך משרד התקשרות לא רואה שכבר יותר מ 4 שנים העסק ב upload לא משתנה והוא לא מכריח את חברות האינטרנט ובזק/כבלים להעלות את המהירות??

ועוד שאלה האם בכבלים זה קו שדומה ל adsl שבכל מה שקשור שכאשר אתה מעלה אז ההורדה יורדת בצורה דרסטית??

החבילה שאנחנו איתה היום זה 96 קיי ביט ודיברתי עם בזק אז ככה אם יש לך 1.5 מגה ביט יש לך מבצע שכולל 1.5 mbit download ו 150Kbit upload עולה 120 שקל
למי שיש 2 Mbit כמוני ב download אין לו מבצע לשדרוג ה upload וזה עולה 220שקל תשאל אותי למה אין לי מושג וגם לפקידה במוקד אין מושג לך תבין את בזק

ואני לא חושב ש adsl מגיע ל 1024 בupload אם אני זוגר נכון זה 768 קיי ביט

נערך לאחרונה ע"י NarkomanMarokay בתאריך 25-01-2005 בשעה 06:25.
ישן 26-01-2005, 14:13
צלמית המשתמש של JohnDow

אין קץ לתמימות
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי NarkomanMarokay שמתחילה ב "םאת הבעיות אני יודע אחי"

משרד התקשורת ? רואה? איך הוא לא פועל ?
אני לא יודע אם אתה מכיר בזה, אבל משרד התקשורת הוא אימפוטנט רציני, ומצד שני לא בטוח שזה תפקידו.
אין שום תחליף לחרם צרכני, או התאגדות כדי לדרוש מהחברות האלו משהו וזו בעיה של האנשים.
לצערי, גם אני טוב במילים ופחות במעשים, אבל אני מניח שלו היית שולח פקס זועם לבזק וHOT ושולח רשימה של מכותבים הכוללת כמה עשרות או מאות לקוחות אולי היה מקום שהם היו בודקים מה אפשר לעשות.

אם יש לך האמצאים - תפעיל אתר שזוהי מטרתו, ותאסוף שמות של לקוחות שדורשים שינויים בחבילות תוך כדי שמירה על המחיר הסביר ועם ה"כוח" הזה תוכל אולי לשנות משהו. אני מוכן להיות הראשון לחתום על זה.

לגבי בזק - לא הבנתי את הבעיה - אם אין להם מבצע לחבילות 2 מגה, עבור לחבילת 1.5 על 150
אתה לא תפסיק כמעט כלום, ותקבל מחיר עם UPSTREAM טוב יותר. אני ממש בספק אם הם ימנעו ממך להתחבר לחבילה הזו, כשמדובר בהתחייבות לשנה!
בכל מקרה, תתעקש ותקבל את זה. תמיד אתה יכול להגיד שבכבלים יתנו לך את זה ואז תראה איך הכל אפשרי....!

לגבי המהירות של ה-DSL בארץ - בעקרון מרכזיות ה- ALCATEL של בזק תומכות ב-768, אך יש כיום ציוד (ECI) שמאפשר לקבל 10 מגה-ביט בערוץ יורד ו- 1 מגה בעולה.. זה כבר ניואנס וזה לא פרקטי לרוב הלקוחות - אתה צריך קו נקי מאוד ובזק לא תרצה להציע חבילה כזו אפילו במחיר אסטרונומי - כי זה לא ישים עבור כל הלקוחות (זה בערך כמו ה-UPLOAD רק בהקצנה)

יום נעים...

ישן 31-01-2005, 03:36
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
טכנולוגית, מאז שקיים ה DSL

ניתן היה לחבר אנשים במהירות קו יורד של 8 מסל"ש, וקו עולה של 768 קסל"ש (שזה העלאה במהירות 80 קיי לשנייה בערך). אין, לא הייתה, וגם לא תהיה, שום מגבלה לעשות את זה, מלבד "הגבלת מנהלים".

למה הם עושים את זה? אני לא כל כך בטוח... ייתכן שהעלויות של העברת גם מידע עולה ב ATM ישפיעו עליהם, אבל זה נשמע לי לא הגיוני בעליל (לפחות לגבי הגבלת ה UP). ייתכן ולא מצאו פתרון טכנולוגי להגביל את ה DOWN (זה נשמע לי הזוי, אבל אנחנו בישראל, so go figure), ולכן הגבילו את ה UP על מנת להגביל את ה DOWN כפועל יוצא (ACKים כפי שהזכיר קודמי באשכול).

לסיכום: כנראה שמחכים שנתרגל לשירות לא משהו, ידחפו לנו אותו 8 שנים, ואז, כשבכל העולם יעבדו כבר על HDSL (אינטרנט מהיר במהירות שאתה יכול רק לחלום עליה), אז אולי החברות יזכרו שבעצם אפשר להעביר יותר רוחב פס. כמובן שסביר להניח שהם ישאירו גם אז את ה ADSL איטי וימכרו בהרבה יותר כסף את ה HDSL ללקוחות, למרות שבפועל הוא לא ממש יותר יקר להם...

ישן 03-02-2005, 00:01
צלמית המשתמש של JohnDow

אתה לבד
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי NarkomanMarokay שמתחילה ב "באסה!!"

כל עוד אתה מתלונן בפרש אתה לבד. גם אם תכתוב מלא "אחי" זה לא יעזור לך.
אפילו מלא תגובות של אנשים כמוך ב- YNET לא עוזרות.

מה כן יעזור? להיות מלוכד. איך עושים את זה? פה כדאי להפעיל את הראש ולחשוב על עצומה רצינית עם חתימות וכו'. אולי תשקיע 260 שקל ותקנה DOMAIN "www.moreupload.co.il" ותרים שם איזה אתר מאובטח שבו אנשים ירשמו את שמם וכתובתם וכך, תוכל לשלוח את המידע הזה לחברות הכלבים ולנזק ולהראות שיש אנשים מאחוריך שמעוניינים ומוכנים לשלם עבור שרות כזה, אך במחיר הוגן באופן יחסי.
מה זה הוגן ? בטח שלא 50 שקל עבור UPSTREAM של 150K !
נאמר... 30 שקל עבור כל 128K מעבר ל-150K הראשונים שיהיו בסיס החבילה (או נגיד בתוספת סימלית של 10 שקלים לחודש).
כלומר אתה תבוא ותטען שכל החבילות צריכות להיות עם 150K בסיסיים - והחברות יוכלו להעלות את המחיר ב-10 שקלים לחודש, וכל 128K נוספים יהיו בתוספת של 30 שקל לחודש.
אם תאסוף כמה אלפי שמות (בכל זאת יש כמליון מנויים...) שיהיו מדגם מייצג שיסכימו לתנאים כאלו (או אחרים....) אולי , ושוב, אולי, יהיה מישהו בחברות האלו שיתעורר...

לשימי -
מידע ונסיון אני אומר לך שאין בעיה להגביל מה שרוצים. המערכות האלו של ALCATEL אצל בזק ושכחתי את השם של הכבלים הם מוצר סטנדרטי. אפשר לשלוט עליו מרחוק (מן הסתם) ובסופו של דבר כולה מדובר בראוטר שקובע מה תוכל להעביר. לכן, כמו שאמרת מדובר ב"החלטת מנהלים" שכמובן יש בה כיוון שיווקי ברור - קווים עם ערוץ חוזר רחב יקרים יותר הם מוצר שבזק לדוגמא, מוכרת עד היום (FRAME RELAY וכו').
ל-ATM ממש לא אכפת מה הוא מעביר ובאיזה ערוץ כי מדובר ברשת סימטרית לחלוטין, כמו ETHERNET והיא תעביר מה שאתה רוצה לאן שאתה רוצה. אתה יכול להבין שעוד 200 קילוביט לשניה בערוץ חוזר לכל לקוח אינה ביג דיל לרשת כזו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:52

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר