לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-06-2006, 16:30
  thekrutest thekrutest אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל thekrutest
כתבה על Reverse HyperThreading של AMD

אמנם עולם ריבוי ליבות ה- CPU הוא כבר עובדה קיימת, ומעבדים כאלה נגישים לכל קונה מחשב מבחינת מחיר, עדיין עולם התוכנה לא הסתגל למעבר הזה, ורוב התוכנות (מלבד משחקים מעטים) אינן נכתבות במיוחד עבור מעבדים מרובי ליבות.
הדבר גורם לכך, שתוכנות "לא מותאמות" עושות את העבודה שלהן מהר יותר על מעבדים חדי ליבה ו בעלי תדר עבודה יותר גבוה.

HYPERTHREADING זו תכונה ששולבה במעבדי אינטל פנטיום 4 בזמנו, אשר תכליתה הייתה הצגת שתי ליבות וירטואליות ממעבד חד ליבתי פשוט.
התוצאה היא שמעבד עובד על משימה אחת, משהה אותה באמצע, ומתחיל לעבוד על משימה שניה. אח"כ חוזר למשימה הראשונה, וכן הלאה. דהיינו: עבור אותו פרק זמן, המעבד מבצע שתי "חתיכות" של שתי משימות, במקום משימה אחת גדולה.
הדבר משול לשני כבישים עם רמזור: בכביש אחד, כל היום הרמזור מתחלף כל 5 דקות.
בכביש השני, הרמזור מתחלף פעם אחת ביום: חצי יום ירוק, חצי יום אדום.
לכאורה, במשך היום, זמן הירוק וזמן האדום בשני הכבישים הוא זהה, אבל בפועל, ברור באיזה כביש, או עיר, התנועה יותר זורמת ואיפה מגיעים יותר מהר ליעד.
הרעיון של אינטל היה טוב, אם כי לא מושלם: היה ברור שיש זמנים יותר עמוסים, ופחות עמוסים במשך היום, אבל הרמזורים (המעבדים) שלהם לא תמיד ידעו להבחין בזה.
כלומר, אם היו שני תהליכים בתור לעיבוד, ולאחד הייתה עדיפות מבחינת המשתמש (לדוגמה, צפייה בסרט וסריקת וירוסים ברקע- לא מדויק, אבל נכון בגדול), לא תמיד העדיפות לאיזה תהליך להעניק יותר זמן מעבד היה נכון.
בסופו של דבר, HYPERTHREADING נזנח לטובת כפל ליבות אמיתי, ולא וירטואלי.

AMD מתכננת (לא ברור עדיין איך) כבר השנה לגרום למעבדי כפולי הליבה שלה (אולי גם המרובעים, כשאלה יהיו) "לאחד כוחות", ולהתנהג כמעבד אחד בעל תפוקה יותר גבוהה משתי ליבות לחוד.
המעבד "ישוב" למוד כפול ליבה, כאשר משימת העיבוד תדרוש זאת.
בתיאוריה, זה נשמע מבטיח, שכן המעבד יבצע פי 2 יותר פעולות על כל פולס שעון (ולא בדיוק כך הדבר בכפולי הליבה, למי שחשב בטעות).

החדשות המרעישות הן, שהיכולת המדוברת כבר מובנית בתוך מעבדי ATHLON 64 X2 שבשקע AM2. על מנת להפעיל את הפונקציה, כל שידרש הוא עידכון דרייבר למעבד, ועידכון ביוס לוח האם.
חברת מייקרוסופט, גם כן, אמורה להוציא PATCH למערכות ההפעלה שלה אשר ינצל את Reverse HYPERTHREADING ויראה במעבדי ה- ATHLON 64 X2 מעבד יחיד.

נערך לאחרונה ע"י thekrutest בתאריך 18-06-2006 בשעה 16:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-06-2006, 12:01
  silentbob silentbob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי thekrutest שמתחילה ב "אתה יותר מדי דרמטי- זה שיש במעבדים תכונה של REVERSE HYPERTHREADING"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי thekrutest
לא אומר שמדובר במחשב על.
בסה"כ, מדובר בטכנולוגיה שמיטיבה עם תוכנות אשר לא מותאמות לביזור תהליכים.
המגמה (אם כי איטית משהו) בעולם התוכנה והמשחקים היא לייצר מוצרים שמנצלים ריבוי ליבות, ולא להפך.
בסופו של דבר, ישאר תחום מאוד צר של תוכנות אשר לא יודעות לנצל ריבוי ליבות, והתכונה הזאת אמורה לעזור להן.

אתה תמשיך להנות ממעבד כפול ליבה בשקע 939 עוד שנים רבות לא פחות (ולפי כמה בנצ'מרקים- אפילו יותר) מאשר בעלי מעבד AM2.

בהתחשב בעובדה שאני מגדיר את עצמי כגיימר - אולי אני לא כל כך דרמטי.
נכון זה לא יהפוך את המחשב למחשב על, אבל באפליקציות שמעדיפות ליבה יחידה (משחקים למשל, עדיין מעדיפים ליבה בודדת) אני מאמין שנוכל לראות שיפור של בין 50% ל 70%.
ובכלל, וזה כבר בגלל האופי הבעייתי שלי , אם יש איזה עדכון שיכול לשפר את הביצועים (ועוד באופן כה מובהק) ואני לא יכול להשתמש בו - זה מקפיץ לי את כל הפיוזים. .

SB
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:17

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר