לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-04-2006, 07:22
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
מפחד בג"ץ-הוצב בפארק קנדה שלט המאזכר את הכפרים הערביים שנהרסו

מאת: תום שגב, הארץ

מאבק ארוך, שכלל עתירה לבג"ץ, הביא השבוע להצבת שלט בפארק קנדה, המאזכר את הכפרים שצה"ל הרס במלחמת ששת הימים
ימים אחדים לפני שערוץ 2 של הטלוויזיה שלח ליער קנדה את צופי תוכנית הריאליטי "מחפשים את המטמון", הופיעו שם כמה מעובדי הקרן הקיימת והקימו שלט המתאר את תולדות המקום. לא היה זה השלט הראשון שהעמידו, אך איתן ברונשטיין, מפעיליה של עמותת "זוכרות", לא היה מרוצה מהשלט הקודם. העמותה שלו מציבה שלטים המזכירים כפרים שהוכחדו במלחמת העצמאות; הוא רצה שהשלט ביער קנדה יזכיר את הכפרים שצה"ל הרס במלחמת ששת הימים. הקרן הקיימת סירבה, כצפוי, כי להקים ספסלים וברזיות על הריסות כפרים - זה איכות חיים, אך להזכיר את הריסת הכפרים - זה פוליטיקה, ופוליטיקה, כידוע, זה משהו רע.

ברונשטיין לא ויתר; באמצעות עו"ד מיכאל ספרד הוא ניסה לעמוד על שלו וגם אל המנהל האזרחי פנה, שהרי זהו שטח כבוש, וכשגם הצבא סירב לאזכר את הכפרים ההרוסים - פנה ברונשטיין לבג"ץ. הריסת הכפרים האלה, במלחמת ששת הימים, תועדה היטב וגם צולמה. זה ייחודה: בניגוד לכפרים אלמונים, שנהרסו במלחמת העצמאות, הריסות לטרון היו למורשת חיה.

צה"ל מעדיף לפעמים להתפשר, כדי למנוע את הצורך להיכנע לבית המשפט העליון וכך היה גם במקרה זה: הצבא הודיע לבג"ץ כי השלט יוצב. ברונשטיין רצה בעצם שלט מפורש יותר, הצבא הסכים רק לנוסח עמום למדי, אך החל מהשבוע יכולים המטיילים בפארק קנדה לקרוא שהם מבלים בשטח שפעם היה מיושב.

תשע השורות הראשונות בשלט מספרות את תולדות המקום מאז ימי התנ"ך, הביזנטים והצלבנים. שש השורות הבאות מיוחדות למה שקרה במלחמת ששת הימים: 2,000 תושבים היו בכפר עמואס, 1,700 ביאלו. הם מתגוררים כיום בירדן וברמאללה. לא נאמר שצה"ל הרס את הכפרים, אך השלט מזכיר את "חורבותיו" של עמואס ואת בורות המים שנשתמרו ביאלו: אם לא נשתמרו בתים - מסתבר שנהרסו.

http://news.walla.co.il/?w=//891293

נערך לאחרונה ע"י juda בתאריך 15-04-2006 בשעה 07:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-04-2006, 18:41
  שין - ים שין - ים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
צריך לברר היכן גר בן העוולה איתן ברונשטיין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "מפחד בג"ץ-הוצב בפארק קנדה שלט המאזכר את הכפרים הערביים שנהרסו"

ובאמצע הסלון לשים לו שלט מהמבחר :
שייח מוניס , סומייל וג'מוסין (למי שלא מכיר - רמת אביב , שיכון בבלי וארלוזורוב פינת אבן גבירול בת"א) , אל-מג'דל (אשקלון) , איסדוד (אשדוד) , יבנה , אל-פאלוג'ה (קרית-גת) , יפו , יאזור (אזור) , רמלה , לוד , סידני עלי (הרצליה פיתוח) , בלאד א-שייח (תל חנן) , ספאד (צפת) , עכא (עכו) , ביסאן (בית שאן) , א-נאצרה (נצרת) , אל-חאלסה (קרית שמונה) , חירבת חווילפה (קיבוץ להב) , בית עפה ועירק סואידן (קיבוץ נגבה) , אל-מסעדי (גן שמואל) , אבו-שושה ורוביה (משמר העמק) , ואדי רושמיה, חואסה ואדי סליב ( השכונות הערביות של חיפה) ועוד הרבה הרבה ישובים בארץ.

ובפעם הבאה שהולכים לפיקניק לא לשכוח ספריי צבע שחור.

שבוע טוב.
ישן 15-04-2006, 21:52
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי בז 69 שמתחילה ב "אלו אותם האנשים שמחר ישלחו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בז 69
אלו אותם האנשים שמחר ישלחו אותך להלחם בעבורם, בעוד הם אורזים המזוודות.

העיקר שהם חשים כה "טהורים וטובים" בעיני עצמם.
בשיחות החבר'ה הם מספרים על מידת התרומיות שבם וכיצד תרמו למען "הנדכאים" בכך שקראו להעמיד לדין כפושע מלחמה את זה שמאפשר להם ללכת ברחוב בקומה זקופה,

למה הפריוולגיה שיש להם לחיות פה???

שילכו!

בואו לא נגזים,
אלה הכללות חסרות שחר. אפשר לחשוב קצת אחרת ואפילו להיות קצת "יפה נפש" כפי שאחדים מכנים זאת, מבלי לארוז מזוודות כל כך מהר...
גם אין סיבה אמיתית או צדק בכך שאתה מנכס לעצמך את הפריוויליגיה של לחיות פה רק בגלל שמישהו חושב שנכון לתלות שלט, כאשר אתה חושב אחרת.
אמיל.
ישן 15-04-2006, 22:12
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי בז 69 שמתחילה ב "אמיל! חיבתי לך ידועה מכבר..."

ידידי,
לא היתה ידועה לי איזו חיבה אלי, ועדיין לא ברור לי אם אתה מתכוון ברצינות או בציניות...
לגופו של עניין, אין בעיה לגבי ההתפכחות שלך, וכפי שאתה רואה לא הגבתי כאן לגבי הדיון הבעיתי עצמו, רק לגבי הכללה בעניין "הטהורים בעיני עצמם" וכו'. אין אני נכנס לסוגיית הצדק או אי הצדק שבהתנהגותם, אני כן נאבק נגד נגד המנדט שלוקחים על עצמם אחדים, ובמקרה זה אתה.
הפריוולגיות של לחיות כאן הם של כל שומר חוק (ויותר מזה) ואני אישית מוכן להאבק על כך גם אם מדובר באדם שחושב שצריך לתלות שלטים של ברוך מרזל (אני לא מעריץ גדול..) כל עוד הוא עושה זאת במסגרת החוקים של המשחק הדמוקרטי.
גם הרמיזות העולות כאן שוב ושוב של- הלוחמים מן הימין- ויפי הנפש בשמאל אורזים מזוודות, אינן מקובלות עלי ואינן נכונות.
לרוב, הויכוח על הדרך הנכונה למדינה יותר טובה, הימין חושב שצריך לנהוג בדרך א' והשמאל בדרך ב', כמעט כולם רוצים את טובת המדינה ולא אורזים מזוודות כל כך מהר.
רק כדוגמה למחשבה בעניין אריזת מזוודות: יש סיבה טובה מדוע המפלגות מן הימין הן אלה שמעלות מדי פעם את הרעיון לאפשר הצבעה לישראלים שלא גרים בארץ...
להתראות ידידי.
אמיל.

נערך לאחרונה ע"י emile_a בתאריך 15-04-2006 בשעה 22:24.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר