לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-09-2005, 23:25
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חן שגיא שמתחילה ב "התלבטות בין עדשות מאקרו"

תראה, אני חולה מאקרו.

אחת הסיבות שעברתי ל DSLR זה מאקרו.
ברשותי עדשה חמודה של סיגמא - 50 מ"מ צמצם 2.8 שאיתה הצלחתי לצלם בעיקר פרחים ואובייקטים דוממים בסטודיו.
הבעיה שלי איתה שהיא לא מהירה כי אין לה מנוע פנימי, וטווח הפוקוס שלא אדיר (בגלל שהיא מאקרו 1:1), אז ממצב של פוקוס לאין סוף, עד למאקרו 1:1 עובר הרבה זמן ואם היא בורחת - זה מעצבן מאוד.

הצלחתי לצלם איתה עיניים בצורה לא רעה בכלל, אבל היו לי איתה בעיות.
בגלל שאורך המוקד שלה קצר, לא נכנס הרבה אור כשאתה מצלם במקרו. אתה קרוב מאוד לנושא שלך, ולרוב אתה מצל עליו.
בנוסף, לא מספיק שאין אור, אתה גם לא יכול להשתמש בפלאש בגלל שהוא גבוה מדי ולא מגיע...

ה 150 מ"מ מדהימה!!!!!!
היא מהירה - היא איכותית - ויש לה אורך מוקד חלומי.
האפשרות של צילום ממרחק פיסי גדול יותר מהנושא מאפשר לך להתקרב לחרקים מבלי שיברחו (עם ה 50 מ"מ צריך ממש לגעת בחרק בשביל שיצא על כל הפריים).
נכנס הרבה יותר אור ואפשר להשתמש בפלאש.

החסרונות שלה מאידך, הן שאתה צריך מראש לצלם במהירות תריס גבוהה יותר בגלל אורך המוקד (בשביל לא לצאת מטושטש בצילום ללא חצובה). אפשר לפצות על מהירות אם אתה מוכן להשתמש בפלאש - שזה ייתרון אדיר למקרו. בשימוש עם פלאש איכותי, בו אתה יכול לכוון את העוצמה שלו, תוכל אפילו לסגור צמצמים בשביל עומק שדה גדול יותר מבלי לאבד מכמות האור שנכנסת. ועומק שדה זה דבר חשוב ויקר בצילומי מקרו, שכן באופן טיבעי, יש מעט מאוד ממנו בד"כ.

לא מכיר את ה 105 ולא מכיר את ה 100 של קנון.
מתאר לעצמי שכולן טובות. אבל שיחקתי עם ה 150 ואני מתכוון להמשיך לצלם איתה בקרוב שוב (הפעם צילומי אופנה בסטודיו ודוגמניות על המסלול, ללא מקרו) - היא פנטסטית!!
מה שכן - היא יקרה. 3300 ש"ח בארץ, 2800 ש"ח בניו-יורק. אם יש לך את הכסף - זו קניה *בטוחה*!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר