לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-12-2007, 20:12
  shirosh18390 shirosh18390 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.07
הגדרות הS,M,A,P ועוד שאלה בפוטושופ

אהלן ,
אני צלמת מתחילה , יש בידי Panasonic DMC FZ50..
אני אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי בצורה ברורה את ההגדרות צילום A M P S המופיעות במצלמה.
עוד יותר יעזור לי אם תסבירו לי את זה בשפה פשוטה בלי הגדרות מיוחדות... למשל את המושג "עומק שדה" הסבירו לי אלף פעם ולא הבנתי חח .. יוצאות לי תמונות מ-ד-ה-י-מ-ו-ת והרבה אנשים דוחפים אותי להמשיך בזה והאמת שאני ממש נהנת לצלם... אז אני חייבת להתחיל ללמוד קצת את ההגדרות כדי להתפתח.
בנוסף , רציתי לשאול, האם הצלמים הכי טובים היום, משתמשים כולם בפוטושופ?
שאלה אחרונה , למה אני מרגישה שבמצלמה דיגיטלית יוצאות תמונות הרבה פחות איכותיות ממצלמת פילים? [המצלמה שבידי היא 10 מגה פיקסל , ככה שאני לא חושבת שזה קשור אליה]

תודה מראשששש.. מתה על הפורום הזה!! =]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-12-2007, 20:31
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shirosh18390 שמתחילה ב "הגדרות הS,M,A,P ועוד שאלה בפוטושופ"

אין סיכוי שאני מרשה לאף אחד מהחברים בפורום לענות לך על השאלה הראשונה.
גם אין סיכוי בעולם שאת חושבת שאת הראשונה ששאלה את השאלה הזו.
לקחת עכשיו גוגל, או להקליק על: www.galitz.co.il ולהכנס במיידי למאמרים בנוגע לעומק שדה.
אם אחרי המאמר של גליץ לא הבנת מה זה עומק שדה, אני אישית עושה לך שיעור פרטי במכללת שנקר ברמת-גן.
חפשי "עדיפות צמצם" ו"עדיפות תריס" (או "עדיפות סגר") בגוגל ותשיגי את התשובות לבד (או כמו שאומרים אצלנו בפורום - ואם לא הבנת מה זה, גם פה גוגל יכול לעזור לך).

בקשר לשאלה עם פוטושופ - אז כן. כולם משתמשים בפוטושופ.
לא על כך התמונות, אבל על אלו שעולות לאינטרנט - כן.
פילם לא מוציא תוצאה טובה יותר מדיגיטלי, אלא גרועה יותר מדיגיטלי.
השאלה היא - איך את משווה? על הדפסה? על המסך (בתנאי שפילם נסרק)?

10 מגה פיקסל לא אומר שום דבר על איכות התמונה וגם לא על איכות המצלמה.
בשביל להשוות איכות תמונה, צריך לצלם באותה העדשה עם אותם הגדרות הצילום (צמצם / תריס) ואז להשוות.
מצלמות דיגיטליות היום (במיוחד החדשות ביותר) הן באיכות שעוברת את הפילם (אהם D3 אהם).

יש הרבה מצלמות עם 10 מגה-פיקסל שנותנות תוצאות הרבה פחות טובות מה-D70 שלי, שלה "רק" 6 מגה-פיקסל.

ישן 12-12-2007, 22:05

...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "תעני לי את - למה לדעתך יצאה..."

קודם כל קישור לתמונה "הסעודה האחרונה" של עדי נס, תמונה מפורסמת!
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/831594.html

והשאלה נשאלת מכיוון שרציתי לדעת בכלליות אם היום צלמים עורכים את כל התמונות שלהם בפוטושופ...

ובקשר לשאלתך, אני לא יודעת אם זה נכון , אני אצלם עם מהירות תריס גבוהה כשאני רוצה להקפיא עצם מהיר או שזז , לא ?
ועדיפות צמצם וידני לא יודעת חחח ,
הדרך היחידה שאני מצלמת זה או על אוטומטי או על S כשאני רוצה להקפיא תמונה.
חוצמזה, אני בכלל לא מצליחה להבין מה מסמן לי את התריס ומה את הצמצם , מופיע לי קווים ולידם מספר שאני יכולה לשנות , אופפפ אני שונאתת לא לדעת כלום, תשמעע אני חייבת להבין את זה חחח ..
ישן 13-12-2007, 08:53
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shirosh18390 שמתחילה ב "..."

תמונה יפה.
אמנם היא בעיקר יפה כי היא מתקשרת עם אסוסיאציה חזקה ליצירתו המפורסמת (עוד יותר, ושוות הערך עוד יותר) של ליאונרדו דה וינצ'י (כן, ההוא מהסרט קוד דה וינצ'י) אבל לא על זה מדברים.
בנוגע ל"האם בוצע שם עיבוד פוטושופ" - קשה לדעת מתמונה בגודל 100 פיקסלים על 50 פיקסלים, אבל יש להניח שתיקונים בסיסיים בוצעו בה.

האם כל הצלמים משתמשים בפוטושופ - לא מקומי לענות על שאלה כזו.
היא כללית מדי ובטוח שלא משנה מה אענה - אטעה.
גם אם נניח שכולם משתמשים בפוטושופ, מה היא רמת העיבוד שעושים כולם - זו שאלה שלא יהיה ניתן לענות עליה.
אני גם לא מבין לאן את חותרת עם השאלה. היא כללית מדי כדי להסיק איזו-שהיא מסקנה קונקרטית בנוגע לצילומים או אפילו לעיבודים במידה ומתבצעים בכל צילום וצילום.
אם את מנסה להסיק האם את צריכה לערוך את הצילומים שלך בפוטושופ או לא לערוך - כדאי שתערכי.
לפחות כמה נגיעות בסיסיות (לפחות עד שתשיגי מצלמה שאיכותה כל כך טובה (אהם D3 אהם) שלא תצטרכי אפילו לא את זה

הדוגמא שהבאת בשימוש בעדיפות תריס נכונה מאוד. קביעת מהירות קצרה מאוד תקפיא עצמים שזזים בפריים.
עכשיו לשיעורי בית עם כוכבית: חשבי באילו סיטואציות, את תשתמשי בעדיפות תריס בקצה ההפוך. זאת אומרת, לא ע"מ להקפיא עצמים נעים בפריים, אלא למרוח עצמים בפריים.

עדיפות צמצם היא אפשרות מתקדמת יותר מאשר עדיפות תריס כיוון שהיא פחות אינטואיטיבית.
בעיקר כאשר נושא "עומק שדה" לא ברור לגמרי.
לפי המדריך של רועי גליץ (קושר למעלה) בנושא "עומק שדה", ניתן לראות שבצמצמים פתוחים (מספר נמוך) עומק השדה קטן (רדוד), ואילו בצמצמים סגורים (מספר גדול), עומק השדה גדול (עמוק).
מכאן, שליטה במנגנון הצמצם מאפשר לנו למעשה לבחור את עומק השדה שלנו.
ולשיעורי הבית בנושא:
מצאי דוגמא אחת (לפחות) לצילום בו נרצה עומק שדה רדוד.
מצאי דוגמא אחת (לפחות) לצילום בו נרצה עומק שדה עמוק.
(מומלץ לעבור שוב על המאמר של גליץ בנושא 'עומק שדה').
אם את רוצה להעתיק מהאינטרנט תשובה, יש פה ערך לא רע במדריך לצלם המתחיל מאת עומר זהר (שגם למדריך שלו יש לינקים בפורום):
http://omerzohar.com/chapter6.html

בהצלחה!!
תאריך מועד ההגשה: 14.12.07, יום שישי, עד שעה 14:00 (כשאני חוזר מהמבחן בפיסיקה)

ישן 13-12-2007, 19:05

חחח...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "תמונה יפה. אמנם היא בעיקר יפה..."

חחח אוקיי אז קודם כל תודה רבה על העזרה. ובהצללחה במבחן!!
דבר שני אני רוצה לדעת בן כמה אתה בבקשה =]

ועכשיו לעניין -
שאלתי את השאלה לגבי העריכה כי רציתי לדעת אם כדאי לי לערוך את התמונות שלי במעט [אני לא רוצה להגזים כי אני לא מבינה בעריכה ואני לומדת לפי מדריכים באינטרנט ככה שאני לא רוצה שבפיתוח התמונה אני אגלה שהרסתי אותה].
שאלה קטנטנה - D3 , זה מצלמה , שאתה רומז לי עליה חח ? קנון , ניקון ?... אתה חושב שאני יכולה להרשות לעצמי מצלמה כזאתי עם ניסיון כזה ? חחח
תשובות לשיעורי בית עם כוכבית - אין לי כל כך מושג אני מנחשת - ראיתי פעם תמונה של נוף שמרחו קצת, אולי יש סגנון צילום שאני לא מכירה כל כך כי בנאתיים לא הייתי צריכה למרוח שום דבר חח ..
בנוגע לשיעורי בית האחרים חח , אני לא מעתיקה, אני אגיד מה שאני חושבת , עומק שדה רדוד נרצה כשאני רוצה שהאובייקט המרכזי שלי יבלוט יותר , ועומק עמוק כשאני רוצה התרכזות גם באובייקט וגם ברקע שלו, אולי אני אשתמש בעומק עמוק יותר כשאני רוצה שילוב צבעים יפה שמשתלב לי עם הרקע.. לא ?
ישן 13-12-2007, 21:29
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shirosh18390 שמתחילה ב "חחח..."

תודה רבה... אדווח מחר איך הלך.
בנוגע לגילי, אני בן 26 (למעשה, עוד מעט 27.. אוף.. מזדקנים מה-זה מהר ).

בנוגע לפוטושופ, כפי שאמרתי קודם, כדאי לערוך קצת את התמונות שאת שולחת להדפסה (המונח הנכון הוא הדפסה ולא פיתוח. המילה פיתוח מקורה בתקופת הפילם בה היו מפתחים את סרטי הצילום לפני ההדפסה).

בנוגע ל D3, זו סתם היתה הלצה שלי.
הכוונה היתה כמובן למצלמת Nikon D3 שעולה $5000
את בהחלט לא צריכה מצלמה כזו כרגע (וגם אני לא, למרות שאני ממש רוצה).

פתרון לשיעורי הבית:
תרגיל כוכבית. כאשר אנחנו עובדים בעדיפות סגר ומכוונים לזמן ארוך, אנחנו מצלמים במה שנהוג לכנות "חשיפה ארוכה". זמן החשיפה באופן יחסי ארוך לזמן חשיפה רגיל. בחשיפה ארוכה נקבל יותר אור מאשר נקבל לו צילמנו במצב רגיל, אך האפקט שיורגש בו במיוחד יהיה מריחה של כל הדברים שזזים בו.
בחשיפה ארוכה נוכל לקבל הרבה דברים יפה ומיוחדים בעיקר בגלל הסיבה שהמצלמה מציגה מציאות שלא נראית בעין, וזה מאוד יפה.
דוגמאות לחשיפה ארוכה (עדיפות סגר על משך חשיפה גדול):
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...19/81308088.jpg
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...10/18440961.jpg
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...22/54194924.jpg
https://2006-uploaded.fresh.co.il/2...04/33702024.jpg
https://2006-uploaded.fresh.co.il/2...07/86440386.jpg
וכו'...

בנוגע לעומק השדה, נכון. כשנצלם פורטרט ונרצה להפריד אותו מהרקע (להדגיש) - נשתמש בעומק שדה רדוד.
בצילומי נוף למשל, נשתמש בעומק שדה גדול כדי שנקבל את כל הסצינהבפוקוס.

ועכשיו לשאלה הקודמת שלך - למה יצאה לך תמונה חשוכה?
נסי לענות לבד, אם לא תצליחי אנסה לרמוז לך.

ישן 14-12-2007, 12:45
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shirosh18390 שמתחילה ב "=]"

1. 18 זה הגיל הכי טוב (סתם, האמת 19, אבל את ממש כמעט שם)
2. הדפסה זה כשאת מדפיסה את התמונה על נייר.
פיתוח הוא המונח הטכני לפיתוח סרט צילום. מכיוון שאת מצלמת בדיגטלי, את לא צריכה לפתח שום סרט צילום (פילם) ולכן כל מה שאת רוצה לעשות - הוא להדפיס.
זה לא משנה אם את מדפיסה במעבדת צילום או במדפסת הביתית שלך בבית - זה עדיין נקרא "הדפסה".
אני יודע ש 90% מהישראלים לא מבינים את ההבדל (או לא מודעים לכך שקיים הבדל) אבל אם כבר הגעת לפורום מקצועי בנושא צילום, לפחות למדי להשתמש במונחים הטכניים המתאימים .

3. אלו דוגמאות נקודתיות ל"חשיפה ארוכה". כמו-כן, יש דוגמאות רבות לשימושים נוספים לחשיפה ארוכה.

4. התמונה יצאה לך כהה כי מהירות התריס היתה קצרה מדי, או שהצמצם היה סגור מדי (או שילוב של השניים).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:17

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר