לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-07-2005, 13:46
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
תביעת ענק נגד "כוכב נולד" - 2.5 מיליון ש'

ניק מילר, גיטריסט להקת "סטלה מאריס" ומי שהלחין את השיר "נר על החלון", תובע 2.5 מיליון שקל על שימוש ללא אישור בשירו בתוכנית "כוכב נולד". השיר בוצע על ידי זוכה השנה שעברה הראל מויאל בגמר בניצנים. תיק התביעה נפתח לפני כחודשיים, והשבוע הוגש הנוסח הסופי לבית משפט השלום בת"א ועותקים ממנו נשלחו לנתבעים - שידורי "קשת", חברת התקליטים "הליקון", חברת "טדי הפקות" ומעבדי השיר בגרסתו החדשה, ערן מיטלמן ועמוס בן דוד.

"כל הנתבעים עשו שימוש בשירו של מרשי ללא הסכמתו או אישורו מראש. בעיבוד החדש הוכנסו תוספות ושינויים שהפכו את השיר ליצירה שונה לחלוטין", אומר עו"ד זהר נווה בא כוחו של היוצר, "התכנית 'כוכב נולד' ששודרה ב'קשת' היתה הצלחה מסחררת ובעקבותיה יצאו תקליטורים, DVD ומוצרים רבים אחרים שמהם הלקוח שלי לא קיבל ולו שקל אחד.

ב'טדי הפקות' גלגלו את האשמה לפתחו של הזכיין, שידורי 'קשת', שמצדם גלגלו את האשמה ל'הליקון'. הם עושים מה שהם רוצים, אבל לא מוכנים לקחת על זה אחריות", הוסיף.

אחת הטענות בכתב התביעה מתייחסת לנזק כספי שנגרם למילר בשל גניזת אלבום חדש עליו עבד. "זה לא רק נזק אמנותי, זה גם נזק כספי", אומר מילר ל-ynet, "השיר בגרסה מחודשת אמור היה להיכלל באלבום החדש שעליו אני עובד יחד עם חברי 'סטלה מאריס' כבר תקופה. הגרסה החדשה בוצעה בין היתר בתוכנית הטלוויזיה של מיכל זוארץ כמה חודשים טובים לפני 'כוכב נולד' ועכשיו לא נותר לנו אלא לגנוז את הביצוע שהיה מרכזי באלבום, בגלל שהוא הפך להיות מזוהה עם משהו אחר. השיר בעיניי הלך לאיבוד, זו גרסה ששווה לפח ואני מרגיש איתה מאוד לא נוח, זה לא השיר שכתבתי".

מילר מבקש להבהיר כי "אני מאוד אוהב את הראל מויאל ואין לי שום דבר נגדו. הוא ביצע את השיר מצוין אבל זה המסביב שמפריע לי. שלחתי המון מכתבים להפקה של התכנית ולכל הנוגעים בדבר ולא התייחסו אליהם, אולי הם יתייחסו בבית המשפט".

בחברת "טדי הפקות", שמפיקה עבור זכיינית ערוץ 2 "קשת" את התוכנית מעדיפים שלא להגיב ומפנים ל"קשת", משם מסרו: "אנחנו חתומים על הסכמים לפיהם משולמים לאקו"ם באופן קבוע תשלומים עבור שימוש ביצירות החברים באיגוד. אין לנו כל השפעה או מעורבות בחלוקת כספי התמלוגים המתבצעים על ידי אקו"ם. הקפדנו בעבר, אנחנו מקפידים בהווה ונמשיך להקפיד גם בעתיד על כיבוד זכויות היוצרים והמבצעים". מהמחלקה המשפטית של "הליקון" נמסר: "עד כה לא התקבל כתב תביעה במשרדנו ולכן אין בכוונתנו להגיב לדברים".

עמוס בן-דוד, שעיבד את השיר בשיתוף עם ערן מיטלמן, אמר בתגובה: "זה הזוי לגמרי. עשינו כבוד לשיר, השקענו מכשרוננו וממרצנו ומה שאנחנו מקבלים בסופו של דבר זו תביעה משפטית. גם אם הוא לא אוהב את העיבוד, הביצוע של הראל מויאל הושמע מיליון פעם ברדיו ושודר שוב ושוב בטלוויזיה, מי שיראה מהתמלוגים כסף זה ניק מילר ולא אני או מיטלמן. לא נראה מזה שקל. אני באמת לא מבין מה הוא רוצה. יכול להיות שהוא רואה בזה הזדמנות לעשות כסף ולהשתמש בתביעה כמנוף ליחסי ציבור. בעיני זה תמוה ומעליב. אני לא מודאג מכיוון שאנחנו מכוסים על ידי 'קשת' ו'טדי הפקות' שבשמם אנחנו עובדים, אבל ברמה האישית בין מוזיקאי למוזיקאי, זו התנהגות מגעילה".

בן דוד מוסיף: "מבחינה משפטית אם השיר נמצא ברשות הכלל, כלומר הוא בוצע ופורסם, כל מי שרוצה יכול לעבד אותו ולא נדרש לאישור. במידה והמעבד רוצה ליהנות מתמלוגים הוא צריך לבקש אישור עיבוד מהיוצר, אבל במקרה הזה היה לי ברור שמילר לא ישתף פעולה, אז ויתרתי. רוב היוצרים מבינים שמה שאנחנו עושים ב'כוכב נולד' זה לקחת שיר שלהם ולתת לו חיים מחודשים. הם מבינים שזה טוב להם וטוב לשיר שלא נשאר כבול בביצוע אחד ובעיבוד אחד. רוב היוצרים ובהם שלמה ארצי, יהודית רביץ, דובי זלצר, יהודה פוליקר ויוני רכטר, חתמו לנו על רשות עיבוד כי הם מפרגנים. רכטר אישר לנו שימוש גורף בכל יצירותיו. אני חושב שניק לא מבין איך זה עובד או שהוא פשוט גרידי. בכל מקרה זה מעליב".

מילר הגיב לטענות ואמר: "בניגוד לטענות אני לא מחפש פרסום ובטח ובטח שלא על הגב של תוכנית כמו 'כוכב נולד'. כל הסיפור הזה עושה לי רק נזק".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3112699,00.html

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:07

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר