לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2005, 02:04
  שר היער שר היער אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל שר היער
התנתקות? חברת החשמל תקים קו מתח חדש לעזה

שר התשתיות, בנימין בן-אליעזר דן היום עם יו"ר רשות האנרגיה ברשות הפלסטינית, עזאם א'שאווה, בשיתוף הפעולה בין ישראל לרשות בתחום האנרגיה.
במהלך הפגישה, הצהיר א'שאווה כי הרשות העבירה 20 מיליון דולר לחברת החשמל לצורך הקמת קו מתח עליון בין נתיבות לצפון רצועת עזה.
בעקבות הודעת א'שאווה, הסכימו השנים סופית על הקמת קו המתח.
שני הבכירים שוחחו בפגישה על דרכים להמשיך את המשא ומתן בתחום האנרגיה כדי שלא יפגע מההתנתקות, ועל הצורך לחתום בהקדם על הסכם ארוך טווח לשיתוף פעולה בין חברת החשמל לרשות הפלסטינית.
"משרד התשתיות יעשה הכל כדי לזרז את חתימת ההסכם", אמר בן-אליעזר בפגישה. "מערכת היחסים בתחום האנרגיה היתה טובה אפילו בשיא האינתיפאדה", ציין עמיתו הפלסטיני.
ל-ynet נודע כי אישאווה הביע בשיחה סגורה עם בן-אליעזר חשש, כי הרשות הישראלית לחשמל מתכוונת לשנות את שיטת גביית הכסף עבור החשמל שחברת החשמל מספקת לפלסטינים.
זאת, מכיוון שהרשות גובה כיום מהפלסטינים תעריפים מיוחדים, שהם זולים יותר. בן-אליעזר הבטיח לא'שאווה, כי הנושא ייבדק, וכי ידאג שלא יווצר משבר מדיני סביב נושא החשמל.
בפגישה השתתפו בכירים ממשרדי התשתיות, החוץ והביטחון, מתאם פעולות צה"ל בשטחים, יוסוף משלב, מנכ"ל חברת האנרגיה המזרח ירושלמית, הישאם אל עומרי, ואימאס אבו לאבן ממשרדו של סעיב עריקאת.

(YNET)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-07-2005, 07:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
LOL. מאיפה שמעת את השטות הזו? בן לאדן וחמא"ס מומנו במשך שנים ע"י סעודיה.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "כמעט כל הסעודים מתנהגים יפה תחת חסות אמריקאית"

הסעודים מטרפדים באופן עקבי כל חקירת אזרחים שלהם בידי האמריקנים - ויש להם סיבות טובות לכך.
אין מדינה תומכת טרור גדולה מסעודיה. הלחימה המינורית שלה בטרור בשנתיים האחרונות, החלה רק
אחרי ששבן לאדן וחזבאללה הסעודי (לא קשור לזה הלבנוני) החלו לאיים ישירות על המשטר עצמו.

הטרור הפלסטיני אמנם אינו שיעי (גם הטרור של אל קאעדה אינו שיעי - אדרבא, הם אנטי שיעים
קיצונים, שאל את המסכנים השיעים בדרום - שנרצחים חדשות לבקרים בידי אנשי זרקאוי...) - אבל הוא
בהחלט אידיאולוגי-פונדמנטליסטי (אפילו ארגון חילוני כמו פת"ח עשה תפנית אסלאמית במלחמה זו,
כשהבין שזה מה שהציבור רוצה - ונתן לזרוע הצבאית החדשה שלו את השם "גדודי קדושי אל-אקצא",
במקום "הסופה", כפי שכונתה הזרוע הזו בעבר).
ישן 08-07-2005, 08:13
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
יש הבדל בין תומכים בטרור לבין מתאבדים בפועל
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL. מאיפה שמעת את השטות הזו? בן לאדן וחמא"ס מומנו במשך שנים ע"י סעודיה."

בכל אופן, כשאתה בוחן את הפסיכולוגיה של אדם שיוצא לבצע פיגוע, הוא לרוב אדם מיואש שנשבר מטה
לחמו, אולי נפגע\סביבתו נפגעה באופן אישי בפעולות צה"ל והמוצא של ללכת להתאבד (תוך קבלת התמריץ של הסיוע הכלכלי למשפחה - אני לא חושב שמישהו לוקח ברצינות את מעמד הקדושה.
אצל אלה, המניע הדתי משחק תפקיד מינורי בלבד. רוב האנשים חיים את הכורח של המציאות היום-יומית, והיו רוצים קצת שקט, בטחון פיזי ובטחון כלכלי להם ולמשפחותיהם.

הזן השני והנדיר הרבה יותר הוא שלהמתאבד שיוצא לפוצץ את עצמו מתוך מניע אידאולוגי. מדובר בהפרעה נפשית כלשהי - לא משהו שנגועה בו כל האוכלוסייה או חלק משמעותי ממנה.

כל עוד היד מאכילה אותך, אתה לא תנשך אותה. אולי עם הזמן גם תתרגל אליה.
מה גם שסיוע ישראלי שאפשר פתאום לקחת, הוא אמצעי להפעלת לחץ (בדיוק כמו שסיוע אמריקאי הוא אמצאי להפעלת לחץ).

אני רואה רק כיצד סיוע כזה לפלסטינים יכול להועיל (אפילו ברמה של פיקוח נפש). אני לא רואה איך הוא יכול להזיק.
ישן 08-07-2005, 08:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ודאי שיש הבדל - מממני הטרור גרועים עוד יותר. מתאבדים יש גרוש בלירה...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "יש הבדל בין תומכים בטרור לבין מתאבדים בפועל"

בכל אופן, הטרור האסלאמי מוכיח שטענתך שגוייה: רוב המתאבדים כאן ו-כ-ל מתאבדי 11.9 היו אנשים
שלהגדירם כ"מיואשים" יהיה לא מדוייק בלשון המעטה.
צר לי לאכזבך - אבל רובם לוקחים מאוד ברצינות את נושא הקדושה (ה"אסתשהאד" מתבצע גם כאשר
אין כל סיוע חומרי למשפחות, וגם במשפחות שאין להם כל צורך בזה).
סיוע ישראלי הוא דבר שהם מקבלים ברציפות מהדקה הראשונה (הסכמי החשמל, המים, הדלק, הנמל,
עודפי המזון וכד' - כל אלה הם סיוע שווה ערך להרבה הרבה מליונים בשנה - אני מבטיח לך שכשם שאין
לנו יכולת כרגע לאיים בשלילתם, כך איום בשלילת אקסטרות נוספות, אם נחליט לתת - לא יהיה ריאלי).

סיוע לפלסטינים יכול להועיל, רק אם יינתן במקביל לתמורה הולמת בדמות לחימה רצופה בטרור. אם
יינתן ללא תמורה כזו - הוא יהיה נזק, שכן יוכיח להם שהטרור משתלם: כשהסיוע מתעכב, נגביר אותו,
ומייד היהודים יזדרזו לקנות שקט...
ישן 08-07-2005, 08:53

מתאבדים יש "גרוש בלירה" בגלל התנאים הקשים...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ודאי שיש הבדל - מממני הטרור גרועים עוד יותר. מתאבדים יש גרוש בלירה..."

ומתאבדי 11.9 לא מוכיחים שום דבר. מתאבדים אידאליסטים, בניגוד ל"גרוש בלירה", אין הרבה.

לא אמרתי שסיוע כזה יהיה פתרון כולל לטרור. הוא ידכא את המוטיבציה של אנשים פשוטים מהשורה שעבורם תמו כל הקיצים, לצאת ולהתאבד. ידלל את התורים של מתאבדי "גרוש בלירה"...

לסיוע, אגב, מעבר למניעה פוטנציאלית של פיגועים, יש השפעה אפילו יותר דרמתית על דעת הקהל.
אם נקח את הדוגמה הקיצונית של פלסטינים שמביאים את ילדיהם לטיפולים רפואיים מורכבים בישראל - אלה אנשים שמצהירים בפה מלא ובהתלהבות יתרה על הרצון שלהם בשלום, אחרי שהילד עבר ניתוח בהצלחה.
סיוע נורמטיבי לא יביא אולי לתוצאות כ"כ דרמטיות, אבל המגמה ברורה.

מפעל סיוע במזון, תרופות, תשתיות ואולי גם חומרי לימוד וחומר אינטלקטואלי אם יש דרישה להם, יתכן בסיוע כלכלי בינ"ל (אבל עדיף במימון ישראלי נטו - כך יוכל לשמש כאמצעי לחץ ורסיטלי) יתברר לבסוף כמשתלם בריבית דריבית בטווח הארוך:
אפילו מבחינה כלכלית גרידא - העלות של סיוע לאזור שעלול להצמיח מתאבד פוטנציאלי, לעומת הנזק הכלכלי העצום שנגרם מפיגוע (ירידות בבורסה, עלויות השיקום של הנפגעים ושל הרכוש וכו') והירידה הפוטנציאלית בתקציב הבטחון בטווח הארוך. שלא לדבר על הפריחה הכלכלית שנמנעת כשהמצב הבטחוני לא יציב, ובכלל לא התחלנו לדבר על השפעות סוציולוגיות וחיי אדם.

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 08-07-2005 בשעה 08:55.
ישן 08-07-2005, 08:58
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מתאבדים יש גרוש בלירה בגלל פריחת הסלפיה. מתאבדי 11.9 הם המודל, ולא אגדות הייאוש...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "מתאבדים יש "גרוש בלירה" בגלל התנאים הקשים..."

רוב מתאבדי חמש השניים האחרונות - לא באו ממצוקה אישית.
סיוע לא ידלל את מתאבדי הגרוש בלירה. סיוע, אם יינתן בתמורה למלחמה בטרור, עשוי להגביר
מוטיבציה לפעול נגד מתאבדי הגרוש בלירה, שבאים מהמסגדים - ולא מהמצוקה...
סיפורי בתי החולים לא ממש עוזרים בפועל - המתאבדת האחרונה חייבת לנו את חייה ובריאותה, ועדיין
הלכה לרצוח ברופאים שטיפלו בה בכזו מסירות...
אין לך מה להתחיל לחשב עלות-תועלת בהקשר למה שייתן סיוע בעקבות "התייצבות המצב הבטחוני"
כאשר בכלל לא ברור שהוא יתרום לשיפור (אם אכן יינתן ללא תמורה בדמות לחימה בטרור, ולא הודנות
ותהאדיות למיניהן...).
ישן 08-07-2005, 09:33

...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מתאבדים יש גרוש בלירה בגלל פריחת הסלפיה. מתאבדי 11.9 הם המודל, ולא אגדות הייאוש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי http://www.knesset.gov.il/library/heb/docs/sif019.htm

נקודת המבט של הפלשתינים

מושמעת מפי ד"ר חליל שיקאקי, מהמרכז ללימודי פלשתין, הרשות הפלשתינית.

כדי להבין את פיגועי ההתאבדות, עלינו להתבונן לא במבצעי הפעולות אלא בחברה הפלשתינית כולה ואיך היא רואה פיגועי התאבדות. עלינו לבחון מה גורם לאנשים לתמוך או להתנגד לפיגועי התאבדות. תמיכה או התנגדות לפיגועי התאבדות היא עניין של השקפה מדינית. לחברה כחברה, יש השקפות מדיניות שונות כל הזמן. היא תומכת בתהליך השלום או תומכת באלימות להשגת מטרותיה המדיניות. אם היא בוחרת באלימות, היא תומכת בטרור מול חיילים, ולפעמים בטרור מול אזרחים. השאלה שלפנינו: מה גורם לתפיסות השונות האלה? מדוע חברה תומכת או מתנגדת לטרור ופיגועי התאבדות?

החברה הפלשתינית היא מאד מסורתית. היא גם מוסלמית וגם מסורתית. יש איסור דתי להתאבד. וכחברה מסורתית היא גם מתנגדת לאינדיבידואליזם. כך שגם מבחינה דתית וגם מבחינה חברתית לא היינו מצפים לראות פיגועי התאבדות, ותמיכה בהם, אצל הפלשתינים.

התמיכה בטרור אצל הפלשתינים תלויה בצורה שהם תופסים את האיום עליהם מצד ישראל או החמאס. כלומר, מה שאנחנו צריכים לבדוק זה תפיסת האיום. זה עניין רגשי. ככל שתפיסת האיום היא יותר אינטנסיבית, יש פנייה למדיניות קיצונית יותר. המדיניות הקיצונית ביותר שהחברה עשויה לתמוך בה היא פיגועי התאבדות.

בחישוב יותר רציונאלי, הנושא תלוי גם בחישובי עלות-תועלת. מה קורה אחרי פיגוע התאבדות בישראל? האם זה מוביל לאיזשהו מקום? האם זה מעצים את הסבל? האם זה יוצר בעיות נוספות?

הישראלים הם אלה שיוצרים את תחושת האיום אצל הפלשתינים, בגלל התנהגותם. התנהגותם היא שמובילה את החברה הפלשתינית לתמיכה בטרור ובפיגועי התאבדות.
החברה הפלשתינית צריכה להחליט אם לתמוך בפיגועי התאבדות בהתחשב בתוצאה, ואלה שוב חישובי עלות-תועלת. אך נא לא לשכוח שיש כאן גם עניין רגשי.

אנחנו נלחמים במשטר דיכוי, בעיקר בצבא הישראלי. אך החברה הפלשתינית לא רואה הבדלים בין המתנחלים והצבא, בעוד שהיא כן מבדילה בין אלה ובין אזרחים בתוך ישראל. (בגבולות הקו הירוק).
ישן 08-07-2005, 09:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL אדיר - יודע מי זה א-ח-י-ו של ד"ר ח'ליל שקאקי? הרופא הנפלא פתחי שקאקי...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "..."

שארגונו, הג'האד האסלאמי, אחראי לעשרות פיגועי התאבדות על רקע דתי. מסתבר שהוא לא שמע על
האיסור הדתי להתאבד...
אגב, א-י-ן איסור דתי להתאבד וגם השיח' טנטואי מאונ' אל-אזהר בקאהיר וגם השיח' קרדאוי (גדול
הפסוקים הסוניים), הגדירו פעולות התאבדות כנגד ישראל - כמצווה דתית.
הזלזול בפלסטינים הוא אך ורק שלך, כמי שמציגם כאנשים שכל שאיפתם היא חתיכת לחם, ותמורתה
יזנחו את כל שאיפותיהם הלאומיות והדתיות. האמת היא שהם עם חי בעל שאיפות דתיות ולאומיות, והן
הבסיס להתאבדות - ולא אותה אגדת-עם על ה"ייאוש כלכלי שדוחף לטרור"...
הניסיון להשליך על הפלסטינים את הת]יסות האינדיוידואליות המאפיינות חברה מערבית, היא שגיאה
שעלתה לנו ביוקר באוסלו: החברה הפלסטינית נמצאת עדיין בשלב של חברה מגוייסת, שבו הפרט
פחות חשוב מהכלל, ועל כן הורים החוגגים את התאבדות בנם - זה חזיון נפרץ אצלם, שלעולם לא תראה
כמותו בחברה מערבית. אין טעם להשליך עליהם ממה שאתה יודע לגבינו. הם שונים מדי. פעם היינו
דומים להם יותר, אבל ככל שישראל התבססה כמדינה, התחזק הפרט על חשבון הכלל. אצלם זה עוד לא
קרה - וספק אם זה יקרה, כל זמן שלדת המסלמית תפקיד כ"כ חשוב בחברה.
ישן 08-07-2005, 10:21

באמת לא מעניין אותי מיהו אחיו של ד"ר שקאקי או במה הוא עוסק
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL אדיר - יודע מי זה א-ח-י-ו של ד"ר ח'ליל שקאקי? הרופא הנפלא פתחי שקאקי..."

אני לא רואה כאן טעם לפגם, רק ארגומנטום אד-הומינהם קלאסי. אבל סחטיין על הידע
אם מדינת ישראל מצאה לנכון לצטט את האמירה הזו באתר הכנסת, כ"נקודת המבט של הפלסטינים", אני לא חושב שממש משנה מי כתב את הדברים במקור.

אני לא טענתי שלפלסטינים אין שאיפות לאומיות. טענתי שהם חפצי חיים כמו כל קבוצה אחרת של בני אדם (או של אורגניזמים).
אני מניח שהפלסטינים מסורתיים כמו שאצלנו יש מסורתיים - אלה שדתיים כשנוח שלהם. פשוט כי הם נולדו וחנכו ככה, ולא בגלל שהם מאמינים בדת, אם יש להם בכלל השכלה דתית. זה לא מפריע להם לחיות שגרת חיים שמתפשרת עם המציאות.
גם לנו היו שאיפות לאומיות בדמות א"י השלמה, שנגוזו. האידאולוגיה מתפשרת עם הפרקטיקה.
בסופו של דבר החשבון הוא של סבל ועלות מול תועלת. אני לא חושב שהפלסטינאים מאמינים שהם יכולים למוטט את מדינת ישראל. השאיפה היא להרוויח עד כמה שניתן באמצעות לחץ.
כרגע, הדרישה במיינסטרים היא סביב גבולות 67' וזכות השיבה. עם ההתמסדות והדמוקרטיזציה, עד כמו שזו תהיה דמוקרטיזציה, והתהוות של "מדינה בדרך" בשלבים מתקדמים, הפלסטינים יתגמשו גם על התנאים האלה.

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 08-07-2005 בשעה 10:29.
ישן 08-07-2005, 10:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה לא רואה טעם לפגם - אך כדאי שתראה בכך הוכחה פשוטה לכך שאפילו אחיו לא מסכים עימו...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "באמת לא מעניין אותי מיהו אחיו של ד"ר שקאקי או במה הוא עוסק"

אין כאן שום טיעון נגד ח'ליל שקאקי, שהוא אדם מתון באופן יחסי - אבל מגוייס לאג'נדה הפלסטינית,
וככזה מכסה על האמת: ההתאבדות מקובלת ומעודדת ע"י כ-ל הפוסקים הבכירים של האסלאם הסוני.
ההשוואה בין דתיים אצלנו לדתיים אצלם, מראה על כך שאינך מפנים את האסלאם הסלפי: האסלאם
הסלפי הכריז מלחמה על העולם. במסגרת מלחמה זו יכולות להיות הפוגות והפסקות - אבל המטרה
הסופית היא נצחון. אנחנו קוללנו בכך שאנחנו בשפיץ של החזית מולם, ועל כן אנו סופגים את רוב
הריקושטים, גם על רקע לאומי (שרידים לתקופה שבה הארגונים החילוניים היו דומינטיים בקרב
הפלסטיניים) ובעיקר על רקע דתי. אין שום דת שדומה לאסלאם בהקשר של מלחמת קודש.

ההשוואה בין השאיפות הלאומיות שלנו שנגוזו "בגלל הפרקטיקה", לבין השאיפות האסלאמיות, שהן
יסוד מובנה באמונה המסלמית למן הרגע הראשון לקיומה (מלחמת קודש היא "העמוד הששי" הלא רשמי,
מבין חמשת עקרונות האמונה המסלמית - ואין בעולם מסלמי מאמין שיגיד שהגענו לשלב שבו מוותרים על
הג'האד. חלקם יגידו שהכוונה היא לא כמו שכתוב בקראן ובחדית' - אבל על עקרון הג'האד כווווווולם
מסכימים, ומי שלא מסכים - דמו בראשו...). הפרקטיקה בהקשר המסלמי, יכולה לבוא לידי ביטוי
בהסכמים נוסח הסכם חודייביה או בהודנא - אבל זו טקטיקה בלבד, שלא מוותרת על העקרון של הבסת הכופרים ברגע שיתאפשר. האמונה שאפשר לשחד אדם שאמונתו אמיתית - היא דבר לא רציני.
ישן 08-07-2005, 10:51

אני לא מתיימר להתמצא באיסלאם - לא ברמה של מזרחן.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה לא רואה טעם לפגם - אך כדאי שתראה בכך הוכחה פשוטה לכך שאפילו אחיו לא מסכים עימו..."

קטונתי. אבל אני מניח שגם הפלסטיני הממוצע, המתאבד בפוטנציה, לא מתמצא יותר ממני בפלפולי הדת ובפסיקות, והוא פרגמטי קצת מעבר לקרדיט הפונדמנטליסטי שאתה נותן לו.

אתה מאמין שהפלסטינים לעולם לא ילכו כנגד הדת. אני מאמין שהפלסטינים, מעצם היותם בני אדם חפצי-חיים, ישברו לבסוף ויתגמשו, וגם שזה לא ייקח יותר מידי זמן.
מחוות כמו סיוע במזון, תרופות, חינוך, תשתיות וכו' יגרמו לעלייה ברמת החיים. על זה אין ויכוח.
אני מאמין שעלייה ברמת החיים (עם טעם של עוד) תוריד את המוטיבציה לפיגועים, ותגרום לזירוז התהליכים של פרגמטיזציה מבחינת השאיפות הלאומיות.

כאן חלוקות דעותינו.
ישן 08-07-2005, 16:07

אם אתה לא רואה ערך בהסכם עם הפלסטינאים, זה משהו אחר
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "קל נורא להסביר זאת: הוא נתפס כקיצור דרך ליעד הסופי. ז'נבה נורא דומה לתכנית השלבים מ74"

השאלה היא אם אפשר להגיע להסכם כזה בפועל.
עיקר החשיבות של ההסכם היא במישור הבינ"ל, ולא מול הפלסטינאים. ברגע שיש למדינת ישראל גבולות בהכרה בינ"ל, מדינה קטנה, נחשלת ומפגרת מבחינה צבאית כבר לא מאיימת עליה.

מטרת הטרור היא מדינית - בסופו של דבר לקבוע גבולות למדינה ריבונית פלסטינאית. טרור לאחר שחתמו הסכם וקיבלו מדינה בפועל, יהיה חסר תועלת מבחינתם. טרור הוא לא מטרה, אלא אמצעי.

כמו שכתבתי מקודם, ברגע שהגבולות של מדינת ישראל מוכרים מבחינה בינ"ל, התקפה על מדינת ישראל תחשב כהכרזת מלחמה, וככזו תאפשר לישראל להגיב באופן לא מרוסן שיוצר משוואה חדשה של סיבה ותוצאה - הפלסטינאים מבצעים פיגוע >> מדינת ישראל מגיבה בחריפות, עין תחת עין.
כשיש לנו בסיס חוקי לתגובה כזו, הפלסטינאים לא יעזו לבצע פיגועים, מחשש מפעולות נקם.
ישן 08-07-2005, 16:30
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אשליות
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אם אתה לא רואה ערך בהסכם עם הפלסטינאים, זה משהו אחר"

אתה מייחל לאיזו לגיטימציה בינלאומית שלעולם לא תגיע מסיבה פשוטה - האוייב שלנו אינו טיפש. כל דבר שהוא מתחת לפלישה צבאית יבשתית לא ייחשב בעיני הקהילה הבינלאומית כעילה לתגובה ישראלית, בודאי לא תגובה שלוחת רסן שאתה תולה בה את תקוותך. כן, יהיו גינויים בינלאומיים לפיגועים ומטחי קטיושות, אבל בפועל לא תהיה כל לגיטימציה לפעולה מסיבית כזו שתוכל לערער את כללי המשחק. אם ירצו בכך, תמיד יוכלו הפלשתינים ללכת על הקו הדק שמערער את מרקם החיים בישראל ועדיין לא מספק כל גיבוי בינלאומי לפעולה ישראלית נרחבת. העולם רוצה שקט בגזרתנו ובגלל שקיפותנו כמדינה דמוקרטית וממוסדת, תמיד אנו אלה שנידרש לריסון ולהבלגה. וכרגיל מבלי משים דרישותינו ילכו ויתמעטו עם הזמן - מחיסול הטרור לשלושה חודשי שקט, לשבועיים, ליומיים ועוד ועוד.
ישן 09-07-2005, 03:01

הפאסימיות הפתולוגית כאן באשכול מזכירה לי ספר שקראתי על תקשורת אנושית
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב ""למי שאינו מאמין קשה לחיות השנה" (לאה גולדברג)"

הדרך היחידה לשכנע אדם לעשות משהו (או לא לעשות משהו) היא לגרום לו לרצות לעשות אותו (או לא לרצות לעשות אותו...).
שכנוע פוזיטיבי יכול לעשות נפלאות, בניגוד לשכנוע באיומים.
ברגע שלפלסטינים ישתלם להפסיק עם הטרור, הם לא ימשיכו איתו (ראה "נקודת המבט של הפלסטינים" למעלה).

היציאה מנקודת הנחה שהפלסטינים ימשיכו עם טרור המתאבדים לעולם ועד היא פתטית ואבסורדית.

הפיגועים הם כלי לחץ מדיני. מבחינה מדינית, קו שממשיך עם הטרור אחרי הקמת מדינה פלסטינית יהיה איוולת. היציאה מנקודת הנחה שהפלסטינים לא חושבים בהגיון בסופו של יום, לפחות בהקשר המדיני, היא הנחה פרנואידית וחולה של אנשים מפוחדים.
רק אדם מעוות יכול לצאת מנקודות ההנחה הגרועות ביותר, ועל סמך ההנחות הללו לטעון שאין פתרון.

בשביל לשגר מתאבדים צריך תשתיות טרור. במצב תאורטי, בו יש הסכם שלום, והפלסטינים ממשיכים את הפיגועים דרך ארגוני הטרור, לישראל תהיה לגיטימציה מלאה להגיב כנגד תשתיות הטרור בצורה בלתי מרוסנת, במידה והפלסטינים עצמם לא יעשו זאת.
ישן 09-07-2005, 05:59

אתה מפגין אופטימיות פתולוגית ובעיקר חסרת בסיס
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "הפאסימיות הפתולוגית כאן באשכול מזכירה לי ספר שקראתי על תקשורת אנושית"

כאמור, גם אם אי פעם יחתם הסכם שלום לא יענו כל תביעות הפלשתינים ולכן צידוקים להמשך הטרור ימצאו תמיד (שאל את נסראללה), הבסיס האידאולוגי-איסלמי ודאי שלא יעלם.

מבחינה פרקטית הטרור מוכיח את עצמו כיעיל וימשיך להיות יעיל גם בעתיד. מתי יחדל? אולי כשיבשו מקורותיו הכספיים, וזה יקרה כאשר יבשו בארות הנפט במפרץ (עניין של כעשרים שנה בתחזית אופטימית).

באשר לגיבוי לפעולות תגמול ישראליות - שוב, אתה שוגה בכך שאתה תולה תקוותיך בכך. לא יהיה גיבוי כזה לעולם וישראל תמשיך לנהל מלחמה בעוצמה זו או אחרת תחת זרזיף גינויים תמידי.

אמנם הגדרת אותי כאדם מפןחד ומעוות, אבל אני מאמין שאני מביט במציאות ורואה אותה כפי שהיא. אפשר בהחלט להתווכח על מסקנותי. באשר לך, ואני מסייג את דברי בשל היותם מבוססים על דיון זה בלבד, אני חושב שאתה מצאת פתרון ורק לאחר מכן בנית תמונת מציאות נאיבית שתתאים לו.

אני בהחלט מקבל השקפה שטוענת שהשלום הוא דבר חיוני לנו ועבורו אפשר לשלם מחיר כבד, כל עוד השקפה זו אינה מנסה לצייר את המציאות בורוד, אלא בבסיסה ההנחה שכללי המשחק לא ישתנו כהרף עין אלא כעבור שנות דור ואולי יותר. זה אינו רק עניין סמנטי, אלא גם עניין פרקטי - אנשים שרואים כך את הדברים מוכנים לקחת סיכונים, אבל גם להתכונן לכשלונם ולהשיג בטחונות מוצקים יותר מתקוות בעלמא לאהדת העולם.
ישן 09-07-2005, 08:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מסיבה פשוטה: כי כך נהגו בעבר, וכי שום הסכם לא יפתור את בעיותיהם המהותיות.
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "למה אתה סבור שימשיכו עם הפיגועים גם לאחר הסכם שלום ?"

הפלסטינים לא יכולים להתפשר על זכות השיבה - ואפילו ביילין יתקשה להסכים לה ברמות שהפלסטינים
מעוניינים בה.
הפלסטינים המסלמים רואים בישיבתנו פה, התרסה כנגד האסלאם - ולעולם לא יסלחו על כך. מותר להם
לחתום על כמה הסכמים שירצו, עם כופרים - אבל מחמד אישר שכאלה הסכמים יהיו כתובים על קרח -
ויופרו ברגע שהצד המסלמי ירגיש שזה משתלם לו.
סיפורי המשקיעים הזרים, השלום והאהבה מתאימים למזה"ת החדש של שמעון פרס - ולא למציאות
הסלפית של המזה"ת שבו אנו חיים.

לא היה הסכם אחד עם הפלסטינים, שכובד על ידם.

באשר ל"למה שיילכו על מהלך שידפוק לחלוטין את הכלכלה שלהם": בוקר טוב לך, אבל זה בדיוק מה
שעשו בספטמבר 2000 - והם משלמים על כך מחיר כלכלי גבוה לאין שיעור, מזה שלנו.
ישן 08-07-2005, 13:21
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

זה כמו הבדיחה הישנה על הכלב ...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "נאיבי? לא..."

ישנה אמרה "כלב נובח לא נושך" הבעייה היחידה היא שכל הכלבים נובחים ואלה מתוכם שגם נושכים כנראה לא קראו את האמרה.
הבעייה היא , שאתה מנסח לעצמך את הצורה בה סביר (בעיניך , בגלל אורח החייים שלך) שהפלסטינאים יתנהגו ואז אתה הופך את זה לכלל . ברגע שהחלטת שתאוריה כזאת גם מתקיימת במציאות , הופכים פירטי המידע הסותר שברשותך למשהו שיש ליישב אותו בכל הכוח עם התאוריה .

האמת המצטערת היא , שהפלסטינאים הם לא ישראלים , התרבות שלהם היא תרבות של רצח והחינוך שלהם הוא חינוך להקרבה עצמית בדרכים הנוראיות ביותר הידועות למין האנושי ונגד בני אנוש באשר הם . וזה שתעשה השלכה ממה שאתה יודע על ישראלים למה שאתה חושב על פלסטינאים לא ישנה את המציאות הזאת . הם תומכים ברצח - בגלל שהם מעוניינים ברצח חד וחלק

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-07-2005, 16:18

שוב הכללה, דה-הומניזציה ודמוניזציה.
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "זה כמו הבדיחה הישנה על הכלב ..."

כל אורגניזם, ומתוך כל כל יונק, ומתוך כך כל פרימט, ומתוך כך כל אדם שואף לעונג ונרתע מכאב. זה ברמה הנמוכה ביותר. זה ה"סתמי" של פרוייד.
אני לא הנחתי שהפלסטינאים הם איזו קבוצה שהגיע לכאן בכלל משוודיה, ומתנהגת לפי סטנדרטים מוסריים מערביים. אני רק טענתי שהם אנושיים. עזוב אנושיים - אנימליסטיים. ברמה הנמוכה ביותר.

הפרוטוטיפ הפלסטינאי של תת-אדם, רוצח צמא-דם, שעושה מה שעושה מתוך "תאוות רצח" (מה שנכון, אולי, לתוצר הסופי של מתאבד, כשהוא כבר בדרכו לפיגוע) ולא מתוך דחפים אנושיים הוא גזענות ברמה הנמוכה ביותר, של אדם שמסמא עצמו למציאות.
דמוניזציה כזו של האוייב מצד שני הצדדים היא שמזינה את מעגל האלימות.
ישן 08-07-2005, 15:37

המחקרים שהתפרסמו לאחרונה סותרים את התזה שלך
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "גם את "תאוות הרצח" כביכול, אפשר להפחית משמעותית עם העלייה ברמת החיים"

מחקרים שהתפרסמו מראים שאחוז גבוה מאד מהעוסקים בטרור (כולל המבצעים עצמם) שייכים דווקא לחלקים היותר מבוססים בחברות מהן הם באים. אין צורך להרחיק ולדון בבין-לאדן, די לראות את הנהגת החמאס המורכבת מלא מעט רופאים, מהנדסים וכהני דת. יש רבים בחברה הפלשתינית שמגיעים לבצע פיגועים (מלה מכובסת למהדרין) בשל מצוקה, אבל המצוקה הזאת אינה תמיד מצוקה כלכלית, אלא חברתית. כחברה מסורתית, החברה הפלשתינית נוקשה כלפי חריגיה - אנשים עם פגמים גופניים (כוויות למשל), אנשים שסטו מהנורמות המשפחתיות (נואפים, אנסים,הומואים), וכו'. עבור אנשים אלה, בצוע פיגועים הוא לעתים המוצא היחיד מחיי אומללות להם ולמשפחתם. מצב כלכלי משופר לא יפתור את הבעיות הללו, בודאי שלא בטווח הקצר.

אני חושב שאתה גם מקל ראש בכח האידאולוגי המניע את הפיגועים כנגד ישראלים. לא מדובר רק במאבק לעצמאות, אלא בהחלט יש כאן תנועה שרואה עצמה חלק מהג'יהאד העולמי. גם כאן תנאים כלכליים משופרים לא יביאו לשינוי דרסטי.

המשותף לכמעט כל ארגוני הטרור בעולם הוא שהם פועלים למען מטרה פוליטית (עצמאות) או אידאולוגית (איסלם) כנגד דמוקרטיות. לדמוקרטיות קשה יותר להתגונן משיקולים חוקיים (האמצעים המותרים לשימוש), וגם הן מושפעות יותר מטרור כיוון שהעם שהוא הנפגע הוא גם קובע המדיניות בעקיפין. ראה את הנסיגה השיטתית ב"קווים האדומים" של החברה שלנו, וקיבלת שעור במדוע הטרור מצליח.

יש בהחלט מקום לנכשלות כלכלית כגורם מדרבן לטרור, אך המשוואה מורכבת יותר מכלכלה=שקט, ולכן גם הפתרון מורכב הרבה יותר מכפי שמשתמע מדבריך.
ישן 08-07-2005, 17:40

בבקשה - כמה מקורות
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "הטענה שהסקטור המבצע כולל בתוכו אחוז משמעותית של אנשים מבוססים"

מתוך כתב עת בנושאי טרור ואלימות פוליטית:

DETERMINANTS OF TERRORISM IN THE MUSLIM WORLD: AN EMPIRICAL CROSS-SECTIONAL ANALYSIS

Abdelaziz Testas A1
A1 Open Harbor, , San Carlos, California, USA

Abstract:

This article tries to quantify empirically the factors behind terrorism in 37 Muslim countries. In the article’s most complete model, regressors include education attainment, political repression, income (GDP per capita), and a dummy for civil wars. We find education to be a positive determinant of terrorism— i.e., higher education levels give rise to more transnational terrorism in sample countries, low and high repression are a positive determinant of terrorism, so that a nonlinear relation (U-shaped) holds. The civil war dummy is also a positive influence. The income variable is a negative determinant of terrorism, but is either marginally significant or insignificant

אין באפשרותי להביא את המאמר במלואו.

עוד מחקר מהרווארד:

ksghome.harvard.edu/~.aabadie.academic.ksg/povterr.pdf

ועוד אחד קצת מיושן יותר:

www.alanalexandroff.com/nr-krueger.pdf
חיפשתי עוד מאמר שהתפרסם ממש לפני כמה שבועות בניו יורק טיימס אבל משום מה לא מצאתי אותו.

עכשיו אשמח אם תפנה אותי למקורות שלך המצביעים על מגמות אחרות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:40

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר