לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-06-2005, 17:03
  vk3 vk3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.02
דילמה קשה בבזבוז 3400 ש''ח ליום הולדת ! HELP ME PLEASE.

שלום לכולם !

מחר יהיו לי על הידיים 3400 ש"ח ואולי זה יגיע ל- 4000 ש"ח מעוד גורמים.
עד היום הלכתי בטוח על קניית מחשב חדש, אבל עכשיו אני כבר לא בטוח.
כרגע יש לי מחשב במפרט הבא:

פנטיום 3 1000MHZ
לוח אם ASUS
זיכרון 320MB
הארד דיסק 30GB
כרטיס מסך GEFORCE 2
כרטיס קול
כרטיס רשת
מודם 56K
סידירום וצורב LG
מגירה נשלפת להארד דיסק

ואני חשבתי לקנות מחשב במפרט הבא:

AMD 64 3000
לוח אם GIGABYTE
זיכרון 512MB DDR1
הארד דיסק 120GB SATA1
כרטיס מסך GEFORCE 6 PCI-E
כרטיס קול מובנה
כרטיס רשת מובנה
צורב DVD
מצלמת רשת

ועכשיו אמרו לי, למה לך דווקא לקנות מחשב ולמכור את הישן ? הישן שלך יחזיק עוד שנתיים מינימום ובינתיים תוכל לקנות מצלמה דיגיטאלית צורב DVD ועוד משהו לבחירתך... ונכנסתי לדילמה !

מה לקנות קודם ? אני בטוח שמסך LCD אני קונה רק אחרי מחשב חדש, כי עד אז אין לי כניסות מתאימות ואני אקנה משהו לא הכי מתקדם. אבל מה עם כול השאר ?

השאלה הגדולה היא האם המחשב שאני אקנה בכסף הזה יהיה מספיק מתקדם לרגע זה וייקח לו עוד הרבה זמן להתיישן ? כי בעיקרון חיפשתי מפרט מתקדם, של טכנולוגייה שרק עתה נכנסה לשוק, אבל מצד שני עוד מעט תיכנס טכנולוגיית בלוטות לכול מחשב אישי, SATA2 ,DDR2, לייזר כחול בכונני תקליטורים שבלעדיהם אשאר אם אקנה עכשיו מחשב.
או שלדעתכם כניסת הטכנולוגיות הללו לא תהיה בקרוב ועד שהמחירים יירדו לקנייה המונית של מחשבים אישיים, יעברו עוד איזה 5 שנים, בדיוק לתקופה שאשקול שוב לחדש את מחשבי ? ובנוסף לא משנה מתי אקנה מחשב, תמיד יהיו טכנולוגיות חדשות שיעמדו בתור לכניסה לשוק ?
וגם חשוב לי לדעת אם מה שבחרתי היום לא יגביל אותי מאוד לשדרג בעתיד, מבלי להשקיע כספים גדולים ?

בקיצור, דעתכם חשובה לי ואני מקווה לשמוע עיצות והרהורים פילוסופיים !

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-06-2005, 18:55
צלמית המשתמש של yohaim
  yohaim yohaim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.09.03
דעתי היא כזו:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי vk3 שמתחילה ב "דילמה קשה בבזבוז 3400 ש''ח ליום הולדת ! HELP ME PLEASE."

לפי המפרט שלך היום אתה לא גיימר.לעבודה סטנדרטית של גלישה/צריבה/שימוש משרדי,המחשב שלך הנוכחי הוא סבבה.
אם אתה רוצה משהו מעבר(כלומר משחקים ותוכנות גרפיות כבדות) אתה תהיה זקוק למחשב חדש.
שאלת את שאלת המיליון דולר:האם אני אקנה מחשב והוא יתיישן מהר?
מניסיון זה ת-מ-י-ד קורה.גם אני הייתי בהתלבטויות איזה מחשב לקנות ומתי ואין לזה סוף.
בקיצור תחליט-אם אתה צריך מחשב לצרוב סרטי DVD,לגלוש באינטרנט ולערוך תמונות ברמה סבירה,תשאר עם המחשב הנוכחי ותשדרג אותו.
אחרת-קנה מחשב חדש.ות'כלס לא כדאי לך למכור את הישן-תחבר אותו ברשת עם המחשב החדש.
מקווה שעזרתי במשהו,

ישן 19-06-2005, 00:55
  vk3 vk3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.02
המחשב מיועד לעבודות משרדיות בעיקר ועוד קצת...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "למה המחשב מיועד? למה אתה מרגיש צורך במחשב חדש?"

שימושיו העיקריים הם אינטרנט, הורדות, שדרוגי תוכנה וניסויים, אופיס וכול הנוגע לו, מעט עיצוב בתכונה כמו Paint Shop Pro ולא יותר, מעט עריכת ווידאו וסאונד ובעיקר ריבוי משימות !

למה אני מרגיש צורך במחשב חדש ? פשוט. המחשב איטי ומתקשה בריבוי משימות ! קשה מאוד להריץ עליו תוכנת הורדה, תוכנת מסרים מיידיים, נגן מדיה, תוכנה מאופיס ובמקביל עוד לגלוש באינטרנט. סה"כ המחשב מאוד לא רע ושירת אותי נאמנות. מאוד חסרות לי כניסות USB מלפנים ( למרות שפתרתי בעיה זו עם כבל מאריך לכניסת USB אחת מאחור) ואם אני רוצה להחליף למסך LCD מתקדם, מומלץ על כרטיס מסך מתקדם לא פחות ( ואיתו נגרר גם לוח האם). המקום בכונן הקשיח כבר לא מספיק לי והצריבות לוקחות לא מעט זמן בגלל המהירות הלא גבוהה של הצורב. יש גם איזו שהיא בעיה בחשמל, כנראה אי ספיקה, אבל אותה פתרתי בינתיים על ידיי הוספת כרטיס רשת והורדת העומס. אם לשקול להוסיף אליו עוד דברים, כמו כרטיס TV למשל או מצלמת רשת איכותית, המצב רק יחמיר.
בקיצור, כול דבר לוקח יותר זמן מהרגיל. לאחר שהוספתי 256MB זיכרון המצב השתפר, אך לא בצורה שיכולה להשקיט את נפשי.

תודה לך !
ישן 19-06-2005, 02:10
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
המלצתי - לא לקנות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי vk3 שמתחילה ב "דילמה קשה בבזבוז 3400 ש''ח ליום הולדת ! HELP ME PLEASE."

מאחר והמחשב שלך משמש בעיקר למשימות פשוטות, חבל שתוציא בשלב הזה קרוב ל-4000 ש"ח כאשר זה לא הכרחי. לעומת זאת, הייתי ממליץ על שידרוג בסיסי שיכלול הוספת 512MB זיכרון, ולמען הנוחות גם USB Hub עם 4 כניסות.

זה יענה לך, חלקית לפחות, על בעיית הריבוי משימות וה-USB. הבעיה האחרונה המשמעותית היא ההארד דיסק, שהיא גם היותר רצינית. אפשרות אחת - כמו שאמרת - היא הוספת כונן ATA, שזה מן הסתם די-ביזבוז כסף במידה ואתה מתכנן להחליף את המחשב עוד שנה-שנתיים, אבל היא יכולה להיות כדאית במידה ואתה מתכוון לשמור אותו גם לאחר החלפה עתידית לשימוש אחר, או להעביר אותו למישהו. הוספת כונן של 40 ג'יגה זה בערך 350 שקל. אפשרות שניה, היא כונן חיצוני - סיפור יקר יחסית, באיזור ה-550 ש"ח, אך הוא ישמש אותך גם הלאה. חשוב להזכיר שכונן חיצוני הוא איטי יותר, ואם אין לך תמיכה ב-USB 2.0 הוא כמעט ולא ראילי עקב האיטיות. החלטה שלך. אם אתה יכול להתמודד עם 40 ג'יגה, אז אולי עדיף לסחוב עוד שנה-שנתיים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:35

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר