לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2005, 07:12
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
מידע אורלב הניח הצעת חוק: לא יוטל מע"מ על ספרי לימוד

אורלב הניח הצעת חוק: לא יוטל מע"מ על ספרי לימוד. ערוץ7
17:45, 1 יוני 2005 / כ"ג באייר תשס"ה

בצל אישור תוכנית הפחתת המיסים, הונחה על שולחן הכנסת הצעת חוק של יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, לפיה לא יוטל מע"מ על ספרי לימוד. ח"כ אורלב הסביר כי הואיל וכ-20 אחוז מהתלמידים
באים מקרב משפחות שמתחת לקו העוני, ברור שאין ידם משגת לרכוש ספרי לימוד שעלותם נעה בין 600 ל-1000 ש"ח לשנה. ח"כ אורלב ציין כי במדינות רבות בעולם יש פטור מלא או חלקי של מע"מ על
ספרים בכלל, ויש להקל בראש ובראשונה על הורי תלמידי בתי הספר.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2005, 07:39
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
לא משרד החינוך - בית הספר צריך לרכוש
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "אדרבה, שיניחו גם הצעת חוק כזו"

כאשר כמובן התלמידים צריכים לתת ערבות כספית על הספרים, שתאבד אם יחזירו אותו במצב גרוע. בעיקרון יש ספרי חינוך "פתוחים" - שיטה חכמה למכור יותר ספרים. עושים ספר עם מקום לתשובות בצד השאלות. ספרים כאלה עדיין התלמידים יצטרכו לקנות, אבל גם אותם אני ממליץ לאסור. לא כותבים בספר לימוד - נקודה.

ספרי לימוד צריך להדפיס בכריכה קשה ובאיכות נייר טובה, כך שיחזיקו לאורך שנים. בית הספר יקנה אותם לפי צרכו - יש ספרים שצריך רק לשיעור מסוים והתלמידים לא יצטרכו בכלל לסחוב אותם הביתה. ספרים גרועים שנמכרו עד היום לתלמידים יתקשו למכור עצמם לבית-ספר, שירצה להשקיע בספרים איכותיים שיחזיקו לאורך זמן. החלפת מהדורה לצורך ריענון הארנק של המדפיסים תתקל גם היא בהתנגדות של בתי הספר, ולא תונחת כמו תורה מסיני.

אני לא ממציא שום דבר חדש, זו השיטה המקובלת בארה"ב ואני מניח שגם במקומות אחרים.

וסתם חומר למחשבה - ב-3 שנים שאני לומד בהם לתואר ראשון מעולם לא רכשתי ספר לימוד בכסף, ולא נתבקשתי לעשות כן. לעומת זאת בתקופת התיכון לבדה המשפחה שלי הוציאה על ספרי לימוד סכום שמספיק לשנה אחת של לימוד באוניברסיטה.

נערך לאחרונה ע"י Jarvis בתאריך 02-06-2005 בשעה 07:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:27

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר