לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-05-2005, 23:39
צלמית המשתמש של אלון _16
  אלון _16 אלון _16 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל אלון _16
שאלה לבעלי D70

אני הבנתי שלמצלמה יש חיישן לא משו ולכן הצבעים שלה הם אנמים כאלה - לא חדים ,חסר משו..
וגם ראיתי לכך כמה דוגמאות שלפני ואחרי עיבוד במחשב .
אני לא אוהב עיבוד של תמונות וזה די מרגיז אותי השימוש הכבד של אנשים לפעמים בפוטושופ- כיא אני באמת שמים ירוקים נכון? -אז למה אתה עושה אותם כך? -עריכה מוגזמת שזה כבר לא ניקרא צילום!
אני לפני רכישת DSLR וכמו כולם מתלבט -אני לא ישאל מה יותר טוב ניקון או קנון כי אינ לא ילד טיפש ואת זה מיציתי כבר!
מה שאני מבקש לדעת זה אם תהיה לי D70 האם אני יוכל להיסתפק בתוצאה שנותנת המצלמה -
{או שאני יכון את המצלמה שתיתן לי תוצאות מספקות} וזה ללא עיבוד שאני יצתרך להעביר בפוטושופ - אני לא יודע את התוכנה הזאת -ודי מפחד ממנה -אני רוצה איוכת ישר מהמצלמה!
{בסוד:כמו שמקבלים באיכות מה300D}

יש מצב לזה בD70? או שממש לא? -כי זה שיקול!

תודה לעונים-ונא לא לפתוח מלחמת ק/נ!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-05-2005, 01:25
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון _16 שמתחילה ב "שאלה לבעלי D70"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלון _16
מה שאני מבקש לדעת זה אם תהיה לי D70 האם אני יוכל להיסתפק בתוצאה שנותנת המצלמה -
{או שאני יכון את המצלמה שתיתן לי תוצאות מספקות} וזה ללא עיבוד שאני יצתרך להעביר בפוטושופ

יש רק אדם אחד שיכול לענות על השאלה הזאת - אתה. מאיפה לנו לדעת האם תסתפק בתוצאות של מצלמה כזו או אחרת, או שמה תחפש דרך לשפר את התמונות בתוכנת עריכה ? אם כבר, אז האנשים כאן יכולים לתרום לך מהניסיון וצורת הצילום המועדפת שלהם, אבל למסקנה הסופית תצטרך להגיע לבד.

אני אישית מצלם ב-10D שלי בפורמט RAW עם הגדרות default (בעצם ההגדרות הללו אינן חשובות בצילום RAW) ואז מפתח את התמונות בתוכנת C1 Pro. לאחר מכן התמונות עוברות סינון ראשוני והתמונות המובחרות (בעיקר אלה שראויות להיות מוצגות בגלריה) עוברות עיבוד בפוטושופ.

ישן 30-05-2005, 14:15
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי אלון _16 שמתחילה ב "מחכה עדיין לתגובה של רועי ושל..."

היי אלון. ניסיתי לקרוא מעט בנושא ולעבור על נושאים שבהם כבר התעמקתי בעבר, בזמן שהתלבטתי בין ה 10D של קאנון לD70 של ניקון. כל זאת, על מנת למצוא את ההבדלים אותם אתה מחפש לראות.

היו הרבה מאוד שיקולים שהובילו לבחירה שלי לבסוף בD70. אני חייב לומר - וזו לא סתם סיסמה - שהשיקול החשוב ביותר - הוא הנוחיות למשתמש....
בסופו של עניין - השיקול שאמור להכריע את הכף הוא עד כמה המצלמה יושבת בצורה נוחה, נוחה לתפעול ומתאימה למשתמש ולצרכיו.

בשל העובדה שכולנו נולדנו שונים, כך גם הצרכים שלנו שונים. לי, למשל, הD70 הרגישה הרבה הרבה יותר נוח ביד מאשר ה10D. כמו כן, המשקל הקל יחסית.
לכל מצלמה (כמו כל דבר בחיים כנראה), יש הייתרונות והחסרונות שלה - זה דבר שכדאי לזכור.
אני תומך לחלוטין בדבריו של רפי - שכבר בדק את ההבדלים ביניהן - והוא בדק ביסודיות רבה, אין ספק.

אני באופן אישי מאוד מרוצה מהD70 שלי. כפי שציין רפי, הטווח הדינמי של הצבעים הוא מצויין - בשילוב של הגדרות נכונות ונסיון ניתן להגיע לתוצאות מצויינות (אתה מוזמן כמובן לעיין באתר של רועי גליץ - http://www.galitz.co.il - הוא מצלם בD70 ואני חושב שלא ניתן להגיד אחרי צפייה בגלריה שהמצלמה אינה איכותית מסיבה זו או אחרת ).

בנוגע ל"התחמקות מפוטושופ", לדעתי בעידן שלנו קשה יהיה מאוד להתחמק מהמשך טבעי לעבודת הצילום הדיגיטלי והעברתו ב"חדר החושך" של ימינו.
להשגת תוצאות טובות במיוחד, כך או כך תצטרך במוקדם או במאוחר להתעמק בפוטושופ, על מנת לבצע תיקוני חשיפה, ועריכות שאינן בגדר שינוי הצילום.
חשוב למשל על כך שבפיתוח סרטי צילום במעבדה, ניתן "לדחוף" סרט צילום בכמה דרגות חשיפה ובכך משיגים את אותו "עיבוד" לכאורה שמבצעים בפוטושופ בכמה קליקים של עכבר.

ישן 31-05-2005, 02:45
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אלון _16 שמתחילה ב "תודה רבה לכולם!"

הגבתי ב d-spot בצורה יותר רצינית, ואין לי כוח לחזור על דברי.

בכל מקרה, קראתי קצת בנושא וכנראה שניקון החליטו להשאיר את התמונה כמה שפחות ערוכה כשהיא יוצאת מהמצלמה. בלי רוויה וקונטרסט. ממש כפי שהמצלמה מצלמת אותה, ורק אח"כ, ישבו אנשים מול תוכנות העריכה ויתחילו לשפץ ולסחוט את המיץ לכל תמונה.

ישנה אפשרות לשחק עם הגדרות העריכה הראשונית במצלמה (ב D70 יש מצב VIVID למשל) שנותנות ישר יותר צבע וקונטרסט.

בתור מישהו שמתעסק עם פוטושופ הרבה לפני שהחזיק מצלמה דיגיטלית ביד, זה בא לי די טיבעי לתקן דברים בפוטושופ, אבל לצלם מתחיל זה עונש כפול. לא רק שהוא צריך ללמוד איך מתפעלים מצלמה דיגיטלית, הוא צריך להתחיל ללמוד לעבוד על מחשב...
חלק מהעניין למעשה.

התמונות שיוצאות מה D70 שלי במצב רגיל הן אנמיות לחלוטין ולא קונטרסטיות. כל תמונה, דורשת שיפוץ פוטושופי. קנון חשבו אחרת, ואוטומטית הגדירו שהמצלמות שלהם יתנו יותר צבע וקונטקסט, ולכן בקליק אחד, נראה שהצבעים של הקנון טובים יותר. למעשה, התמונה עברה עיבוד נוסף, שבדיעבד - לא בטוח שזה העיבוד הכי טוב ומתאים לתמונה. אולי בפוטושופ אפשר להגיע לרמות דיוק טובות יותר? כך או כך, אלו הן דקויות שלא כדאי להוסיף עליהן מילים... בטח שלא בפרש.

אההה כן... ניקון יותר טובים!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:25

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר