לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2005, 11:10
  VuV VuV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
שלח הודעה דרך MSN אל VuV
אז לא הבנתי, איזו מצלמה לקנות

טוב, אחרי שחיפשתי בפורום, הביטחון שלי לגבי דמויות הרפלקס קצת התערער.
מלכתחילה חשבתי על הA510 או הZ10 של מינולטה, ולאחר שניסיתי את שתיהן, לא היה בכלל ספק - Z10.
הכל היה בה יותר טוב, לפחות מה10 דקות שאני ואבי שיחקנו בה.
אבל שאני קורא בפורום, אומרים או DSLR מלא או A95 בתקציב הזה, אבל לSLR-LIKE.
עד עכשיו ההתלבטות הייתה בין הFuji s5500 לMinolta Z3(לאחר שהתקציב גדל במעט), אולי גם הקאנון S!, עם עדיפות למינולטה בגלל הIS.
אז יש לי כמה שאלות:
1. האם מייצב התמונה זה דבר כלכך קריטי ברמות הזום האלה?
2. האם בכלל כדאי להשקיע במצלמות האלה? או שעדיף קומפקטיות. כי מצד אחד הזום חשוב לי, והקומפקטיות גם לא מרגישות טוב ביד שלי(הגודל והמסיביות אצלי זה משמעותי, במיוחד לאור העובדה שאני רגיל לSLR מלא פילם), או מצד שני להתפשר על הזום והנוחות ולקחת מצלמה שהיא כביכול יותר טובה? מבחינתי יותר 4 מגה פיקסל זה מספיק בהחלט, אפילו 3.
אשמח לקבל תשובות, וחוות דעת מאנשים שיש להם את המצלמות(ומתנצל על הפוסט הארוך)
כמובן יש לציין שהתקציב עומד על גג 1400 שקל, +-50, וגם זה בהגזמה קצת.
עריכה: כמובן שהתקציב המקסימלי הוא 2400 ולא 1400
יואב.

נערך לאחרונה ע"י VuV בתאריך 14-05-2005 בשעה 11:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2005, 14:20
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי VuV שמתחילה ב "אז לא הבנתי, איזו מצלמה לקנות"

1. מייצב תמונה קריטי בזום גדול (200mm ומעלה) ומוסיף המון ברמות אור נמוכות. מוריד בערך שתי דרגות חשיפה (כלומר ב-120mm לדוגמא - במקום ב-1/125 אפשר לצלם ב-1/30 וכו'...)
2. היתרון האמיתי של דמויות SLR זה חיישן גדול יותר ועדשה גדולה יותר. פחות רעש, יותר אור ויותר איכות באופן כללי. למרות שאם אתה שואל אותי - האיכות של קנון A95 מתעלה בהרבה על זו של הפוג'י S5500. לדעתי גם לפוג'י וגם למינולטה יש בעית רעש חמורה שלקנון אין. לכן - אם כבר דמוי SLR אז הייתי הולך על ה-S1 או יותר טוב - מחכה חודש וקונה את ה-S2 שאמורה להיות סטנדרט חדש לגמרי בשוק.

מעבר לזה - במחיר שציינת - אין אף DSLR אפילו משומשת ובלי ציוד בכלל. D300 עם עדשת קיט בלבד עולה היום בסביבות ה-4,000 שקל וזה ממש לא מספיק. אולי להתחלה אבל זו נגמרת תיק-טק.

חכה חודשיים, לך על ה-S2 של קנון. מנסיון של הדגמים הקודמים של קנון - כנראה שגם זה יכתיב מציאות חדשה שתוך שנה-שנתיים כולם ילכו אחריה. אבל למעט זום X10 שאולימפוס היו הראשונים - קנון מאז ומתמיד הכתיבו את התקדמות השוק.

ישן 14-05-2005, 14:36
  VuV VuV אינו מחובר  

שלח הודעה דרך MSN אל VuV
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "1. מייצב תמונה קריטי בזום..."

תודה רבה, החכמתי.

לגבי DSLR, הזום חשוב, וכמו שאמרתי, הקומפקטיות פשוט לא נוחות לי ביד.
ואם זה יהיה DSLR זה יהיה הD70 כי כבר יש לי ציוד לניקון, אבל יכול להיות שלא הבנת נכון, התכוונתי שהתקציב לא מאפשר DSLR.
לגבי הA95, כמו שכבר ציינתי, לא נוחה לי ביד, וזה גורם מרכזי, אולי הראשון בקניית מצלמה.

לגבי הS5500, אחרי שניסיתי אותה בחנות רק נדהמתי. ולחבר שלי יש את הS5000 שאמורה להיות מאוד דומה לS5500 והוא רק מרוצה ממנה.

לגבי הקאנון S2:
איפשהו קראתי שהמחיר יהיה 500 דולר. בעיברית: 2200 שקל. סביר להניח שלפחות בהתחלה זה יעלה 2500, כלומר כבר חרג מהתקציב. אח"כ כ.זיכרון הגון(לפחות חצי ג'יגה) = עוד 250 שקל
כלומר בלי להאמץ הגעתי ל2700 שקל, שזה יותר מידי.
כמובן שמצלמה אני קונה בחנות ולא מזמין מהאינטרנט.(נרתיק יש, הנרתיק הישן של הניקון SLR שלנו).

והקניה צריכה להיות בכל מקרה בסוף יוני(ליתר דיוק בין ה20-30) - כי אז מסיימים בית ספר.
לגבי הרעש. כמו שקראתי איפשהו כאן - זה היתרון של דיגיטל - תמיד במחשב אפשר להפחית אותו, ככה שזה לא מה שיטריד אותי.
ובכל מקרה, אני לא רוצה/צריך לצלם בISO של יותר מ200 אלה אם אני מצלם איזה תחרות ספורט או משהו שזקוק לרגישות ומהירות גבוהה.
תודה רבה ארנון על התגובה, זה בהחלט עזר, מקווה לשמוע עוד.
ישן 14-05-2005, 14:46
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי VuV שמתחילה ב "תודה רבה, החכמתי. לגבי DSLR,..."

אין בעד מה,
שני דברים -
לגבי סינון רעשים - זה מוריד מהאיכות של התמונה. אין תחליף לאיכות גבוהה של תמונה.
ודבר שני - ה-S2 נמכרת כבר ע"י MDK ב-2100 שקל. עם כרטיס של חצי ג'יגה תחרוג בגרושים.
ובשביל לקבל את הדור הבא ולא את הדור הקודם (או הנוכחי) - לדעתי זה שווה את זה.

אני קניתי את ה-20D כשרק יצאה ועד היום המתחרים עדין מדשדשים מאחור.

ולסיום - אם יש לך ציוד של ניקון - אלא אם כן זה משהו מאד מאד זול - אתה די תקוע עם ניקון. הגוף של המצלמה זה העסק הזול בכל הסיפור. אפילו אצלי שקניתי מצלמה יקרה וציוד זול מיד שניה - המצלמה יצאה בסוף 50% מהקניה ואני עוד צריך עדשה נוספת.....

ועוד דבר קטן - אני לא מסוגל להחזיק מצלמה קומפקטית זה פשוט לא "זה". יש לי פנטקס קטנטנה ונחמדה אבל התחושה של SLR גדולה וכבדה - פשוט אין לזה תחליף.... והרעש הנוראי של ה"קליק"... מעיר מתים... פשוט תענוג

בהצלחה (גם עם סיום הלימודים) ומצפים לתמונות.

(עכשיו ראיתי שכתבתי למעלה "שני דברים" ... )

ישן 14-05-2005, 17:40
  VuV VuV אינו מחובר  

שלח הודעה דרך MSN אל VuV
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "אין בעד מה, שני דברים - לגבי..."

כמובן שאני מעדיף את הדS2, איפה ראית אותה ב2100, ראיתי אותה בפומבית בוואלה ובאתר שלהם היא מופיעה ללא מחיר.
כמובן שקניה תיעשה רק בחנות(מה לעשות, מצלמה זה דבר שהולכים לחנות ומרגישים)
וכן, אני כמוך, זה פשוט לא אותה תחושה. כלומר חביבה וקטנה, אבל עם כל הכבוד, אי אפשר.
ד"א, התיאוריה שלי אומרת שכל צלם מקצועי צריך 2 מצלמות: הראשונה, רפלקסית, בשביל צילום רגיל. השניה - קומפקטית שתמיד בכיס שלו, למקרה שיש איזה משהו שהוא צריך לתעד באותו רגע. (תאונה למשל, עד שהוא ישלוף ויכין את הציוד הכבד, זה יכול להיות יותר מידי זמן).
לניקון כרגע יש לי(טוב, לאבא שלי) את עדשת הקיט של F65(28-80 - שהשבוע גילינו שהיא יותר טובה ממה שחשבנו מבחינת הדגם) וסיגמא 100-300 שעולה לא מעט
ותודה רבה(על הבהצלחה בלימודים)
עריכה: אחרי חיפוש קל מצאתי אותה רק ב3090 שקל: http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=149620

נערך לאחרונה ע"י VuV בתאריך 14-05-2005 בשעה 17:44.
ישן 14-05-2005, 18:21
צלמית המשתמש של Dutchy
  Dutchy Dutchy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי VuV שמתחילה ב "אז לא הבנתי, איזו מצלמה לקנות"

הרשה לי להמליץ לך על מצלמה בתחום מחירים זה : Panasonic DMC-FZ15.
נמכרת כרגע במחיר של 2400 ש"ח ב camera.co.il ובמחיר של 2000 ש"ח בקמרה אילת.
אני חושב שהיא מכסה על כל החסרונות של ה S1 - יש לה זום אופטי 12X , מייצב תמונה בעל 2 רמות לבחירה, נורת חיווי AF לעזור לפוקוס בלילה, פוקוס אוטומטי וידני ע"י טבעת(לי אישית זה נוח), עדשה של LEICA, 4 מגה פיקסל, מסך 2 אינץ.
אני כשרציתי לקנות מצלמה גם חשבתי על S1 ואף על S2 שבפתח, ובסוף החלטתי ללכת על ה FZ15, אחותה הגדולה FZ20 זכתה בהרבה תוארים, ויש טוענים שה FZ15 עולה על אחותו הגדולה בכמה ובכמה אופנים.
החיסרון היחידי זה שאתה מקבל עליה שנה אחריות, אבל החנות מספקת תיקונים אחרי השנה בתשלום במידה וצריך.
חיסרון נוסף זה שהיא כבדה משאר מתחרותיה , היא שוקלת 550 גרם שזה המון, אבל העיצוב שלה מדהים לדעתי והיא כולה בנוייה ממתכת כך שהסיכויים שהיא תיפול ותיהרס נמוכים יותר משאר מתחרותיה שבנוית מפלסטיק מתכת שכזה.
היא מאוד מאסיבית, וזה דבר שאני מעריך, אבל זה עניין של טעם וריח.
אם יהיה לך זמן אני אישית ממליץ לך לקפוץ לאחד הסניפים של camera.co.il , תנסה אותה, ותחליט לבד.
מקווה שעזרתי לך.
I'm praying
Dear lord above

ישן 15-05-2005, 14:52
  idanst idanst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי VuV שמתחילה ב "תושה רבה. אני לא יודע באיזו..."

כמו שDutchy אמר, אני הייתי ממליץ לך במידה ואתה רוצה מצלמת זום ללכת על הפנסוניק מסדרת הDMC FZ כי התמונות שלה יוצאות טוב יותר משל אחרות (סדרת הZ, HP וגם פוגי).

גם לי היא יותר נוחה כי ראיתי אותה והסתכלתי עליה בחנות, אבל זה כמובן קשור אליך

יש גם בעיתון של היום (מעריב מדור עסקים) כתבה על מצלמות זום, שמביאים לך את המובילות בתחום, אז זה יכול לעניין אותך.

אני ארשום מה שרשום שם בקצרה:

קודאק DX7590

אחיזה טובה, התפקססות לא טובה בתאורה נמוכה אבל מהירה

פוגי 5500

מצב ידני רחב, התפקססות טובה אבל חובבנית מדי לטעמם.

מינולטה Z5

זום גדול, אין הרבה אופציות, לא נוחה לאחיזה, קלה מדי, כפתורים לא נגישים, מצב ידני לא מפותח, תמונות טובות אבל לא יותר מזה.

HP 945

בנויה טוב, אחיזה טובה, איכות סבירה, עובדת ל-א-ט, מרעישה, עיבוד תמונה איטי

פנסוניק (ניצחון בנוק-אאוט)

אחיזה חלשה (לא יציבה), הנדסת אנוש טובה מבחינת הכפתורים, מהירה מהאחרות בפוקוס, אפשרויות ידניות אבל אין פוקוס ידני, פלאש טוב בהשוואה לאחרות (ניתן לשנות את עוצמתו), תמונות חדות ואיכותיות (מה שחשוב לא?), אבל לפעמים רכות וכהות קצת.

ישן 15-05-2005, 21:18
צלמית המשתמש של Dutchy
  Dutchy Dutchy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי VuV שמתחילה ב "לאחר הרבה חשיבה החלטתי דווקא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי VuV
לאחר הרבה חשיבה החלטתי דווקא שנראה לי שהפוג'י הכי תתאים לי, לאחר הרבה חשיבה והתייעצויות.
לגבי הפאנאסוניק - המחיר טיפה גבוהה מידי.
המינולטות - מה שאני הכי רוצה, אבל קצתקלות מידי.
הקאנון - דגם ישן ושמעתי שהמייצב שלהם מאוד לא אמין(ובכלל כל המצלמה די מבלה במעבדות)
פוג'י - היחידה שמתאימה.
אני אאלץ כנראה ללמוד להפעיל את הפוטושופ ברמות של קצת יותר מהלוגואים לאתרים שאני בונה
תודה רבה לכולם, ואשמח לשמוע ביקורות על החלטתי!

אני לא נוהג להמליץ על הפוג'י , חקרתי אותה די הרבה שקניתי מצלמה,היו המון תלונות על הצבע ועל הפוקוס ועל היכולות הלא משהו שלה במקרו.
בנוסף אין לה מייצב תמונה, שזה דבר די הכרחי במצלמות סופר זום.
I'm praying
Dear lord above

ישן 15-05-2005, 21:37
  rafi_k rafi_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Dutchy שמתחילה ב "[QUOTE=VuV]לאחר הרבה חשיבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dutchy
אני לא נוהג להמליץ על הפוג'י , חקרתי אותה די הרבה שקניתי מצלמה,היו המון תלונות על הצבע ועל הפוקוס ועל היכולות הלא משהו שלה במקרו.
בנוסף אין לה מייצב תמונה, שזה דבר די הכרחי במצלמות סופר זום.

למען האמת אני כותב את זה כבעליה של S5000 אחרת לא הייתי מרשה לעצמי, 1800 ש"ח זה המון כסף.
לגבי הצבע, אתה צודק במוד אוטומטי זה קצת חלש, אבל ברגע שאתה מאפיין את ה WB נכון היא מוציאה צבעים מדהימים.
הפוקוס- צריך פשוט ללמוד אותו, אח"כ הוא עובד מצויין.
מקרו- נכון יש לה רק 10 ס"מ אבל זה כבר תלוי בצרכים, אף פעם זה לא הפריע לי.
מייצב תמונה- גם זה תלוי בבעל המצלמה, אני יחסית יציב בצילומים, אז אני מגיע לרבע שנייה בWIDE ול-1/15 בטלה וזה עדיין יציב, אבל גם זה מאוד אישי.

רפי
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר