לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-09-2024, 09:33
צלמית המשתמש של דגני בוקר
  משתמש זכר דגני בוקר דגני בוקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.18
לאן "נעלם" רא"ל אביב כוכבי בלחימה האחרונה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אביב כוכבי שירת במערכת הבטחון כ40 שנה, השתחרר בינואר 2023
בין תפקידו הבולטים בשני העשורים האחרונים :\
2003 עד נוב 2004 - מפקד אוגדה 98
נוב 2004 עד אוג' 2006 מפקד אוגדת עזה
2007-2010 - רח"ט מבצעים
נוב 2010 עד ספטמבר 2014 ראש אמ"ן
נוב 2014 עד מרץ 2017 מפקד פיקוד צפון
מאי 2017 עד דצמבר 2018 סגן הרמטכ"ל
ינואר 2019 מקבל מינוי רמטכ"ל עד ינואר 2023

לדעתי דמות כזאת שעברה בכל תפקיד המפתח האלה, כמו שאנחנו רואים אותם פעולים בלחימה האחרונה, אחת הלחימות הקשות שחווה צה"ל מזה מספר עשורים, בעוצמה,משך ובכמות הפעלת הכוחות.
התפקידים שהוא נגע בהם ממפקד עזה ועד לפיקוד צפון צריכים להיבדק לראות מה ה"תרומה" שלו בתפקיד לטוב ולרע, כמו שמפקד 8200 שינה ערכים וחזון, לבדוק מה היה במשמרת של כוכבי, כי התפקידים שהוא היה לימים עתיד הופכים לדיון רחב..לדוגמא
מאו"ג עזה- האוגדה שלא הייתה ערוכה לתרחשים
רח"ט מבצעים - הפעלת הכח בזמן אמת ויצירת תמונת מצב
ראש אמ"ן - לא הצליח לייצר התרעה ראויה מוכנות לאירוע של החאמס, יהירות ויחסי אנוש קשים מראש ועד לדרגי הביניים.
מפקד פצ"ן - החשש מיצירת חזית לחימה עם חיזבאללה , ביצוע תרגילי הסחה בתקופה של א.ברעם, ניהול משבר האוהל ועוד.
רמטכ"ל - תמיכה בהקטנת הצבא ועוד

לא רואה או לא "מרגיש" את כוכבי, אותו אחד כאשר במשמרת שלו הסתיים מחסום "שעון החול" מול עזה, אותו אחד שדגל בלהקטין את הצבא לקטן ואיכותי ויותר להשקיע בטכנולוגיה מתקדמת במקום לשמר את הבסיס (LOW TECH) חיזק את היחידות המיוחדות עוד יותר על בסיס הקמת הרב מימדית ו"שילו"ח".
למה אנחנו לא שומעים אותו בשטח מצד אחד או בתקשורת כתף לכתף ליד הרצי כי להפיל הכל על הרצי זה הכי קל, אבל מרביתה דברים לא החלו במשמרת שלו.

-הערה חשובה, מבדיקה מצויין כי כוכבי מתראיין בארה"ב ופורומים יותר מצומצמים.

נערך לאחרונה ע"י דגני בוקר בתאריך 02-09-2024 בשעה 09:42.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-09-2024, 10:30
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דגני בוקר שמתחילה ב "לאן "נעלם" רא"ל אביב כוכבי בלחימה האחרונה"

אתה שואל לאן הוא נעלם בלחימה או לאן הוא ייעלם (או לא) בוועדת החקירה (שאני מקווה שתקום יום אחד, ואם אפשר אז בהקדם)?

לדעתי, על אף החלק המשמעותי שכנראה היה לו בתהליכים שהובילו לכשלון הנורא של 7/10 באספקט הצבאי, סביר להניח שהיה יכול להיות לו לא מעט מה לתרום בתפקידי ייעוץ לניהול המלחמה. הייתי שמח לדעת שמפקדי צה"ל מזמנים אליהם פורומים של בכירי עבר ודנים איתם במצב ובאפשרויות הפעולה, והייתי שמח גם לשמוע שאותם בכירים התקשרו לרמטכ"ל ב-8/10 ואמרו לו "תגיד במה אני יכול לעזור, אני לרשותך במה שתרצה מש"ג של סדנת חימוש בערבה ועד כל דבר אחר". אני לא חושב שנכון לגייס אותם למילואים בסגנון בר-לב בחזית הדרום ב-73, אבל אנשים עם עשרות שנים של ידע, נסיון וכישורים הם משאב שיכול להועיל מאד במאמץ העצום של ניהול מלחמה.
ישן 02-09-2024, 18:50

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "לאן נעלם הרמטכ"ל לשעבר אביב כוכבי? מסע ההסברה היקר והתמוה"

את הכתבות הללו אני מכיר, הייתי מצפה מבכיר כוחות הבטחון להיות כתף לכתף עם הרצי כמו שעשו ביום כיפור שרא"ל קיבלו אחריות ופיקוד, פה הכל נופל על הרצי וברעם.
עדין לא השתנה הרבה מהתקופה שכוכבי היה רמטכ"ל והוא עדין יכול להוביל ולנהל את אחת הגזרות... עזה... לבנון... תימן ואחר.
התחושה היא לגביו "חבר'ה, זה לא המשמרת שלי, בהצלחה לכם", גם אם הדברים קראו או החלו במשמרת שלו...
לדעתי כאן יש "נסתר על הגלוי" ומישהו בכח מטרפד אותו או הוא עצמו ..

ישן 03-09-2024, 14:36
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "נראה שדעתי הפוליטית הפוכה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
נראה שדעתי הפוליטית הפוכה משלך.

ייתכן, אבל אני לא מבין מה זה רלוונטי.
ציטוט:
אני הייתי מצפה ממנו לדבר פומבית נגד פיצול המנהל האזרחי מהצבא (מעשית, נותן לסמוטריץ׳ כלי לחמם את יו"ש כשהצבא מחפש רגיעה שתאפשר התמקדות בעזה ובצפון) ולהגן על מפקדי הצבא מההתקפות בפרשת שדה תימן. בעיני זה חשוב משיפור הפיקוד בגיזרה מסוימת.

אבל אתה מדבר מהפרספקטיבה שלך, שכנראה משליכה עליו סט ערכים מסוים או מצפה ממנו לפעול מזוית אידיאולוגית כלשהי.

אני מעריך את השתיקה והריחוק שלו כהיותו מונע משיקולים פרקטיים-תועלתניים ולא אידיאולוגיים-ערכיים, ואין ספק שמבחינה פרקטית-תועלתנית הוא מרוויח הכי הרבה כרגע מלהיעלם מעין הציבור.

לפחות את זה, אם לא את הפיקוד על הצבא, הוא ידע לתכנן ולבצע בצורה טובה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 07-09-2024, 12:32

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "לא מבין איך ניתן להאשים אדם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי helpy4
לא מבין איך ניתן להאשים אדם בקונספציה
הרי ידוע לכל בר דעת שזה לא מגיע בהחלטה אחת
זה תהליך ארוך ורצף פעולות שלך ושל האוייב

אין מועמד אחד לתואר הנכבד (יצרן הקונספציה)

ישנם קצינים שצריכים להיחקר מדוע בגבול עזה שהו כה מעט לוחמים ו--8 טנקים
גבול של 60 קמ פלוס עם אוייב

מסכים איתך כי מודבר בתהליך, וזאת הנק' שאני מנסה להציף ולבדוק, התפקידים שכוכבי עבר הם בדיוק התפקידים שהיום הם "מורכבים" או "משכו אש" יותר מאחרים הדברים גם יכולים להיות נסיבתיים או יכול להיות שאכן יש קשר בין שני הדברים, האם יש לנו יכולת לבדוק ? לאמת? מי יבדוק ומי יאמת.
להגיד כי כוכבי הוא מלך הקונספיצה בצה"ל אולי כן ואולי לא, ואם כן צריך להראות אי אפשר סתם לזרוק הכללות מבלי להתבסס על עובדות. לי אישית קצת צורם לעשות "הנדסה לאחור" ולחפש גורם/מכנה משותף ואז לראות שדמות אחת עוברת בכולם בעשור וחצי האחרונים והיא של כוכבי. עצוב אבל זאת עובדה מוגמרת. האם רק הוא הביא אותנו למצב? אני לא חושב אבל צריך גם להתסכל על המקארו ולהבין מי הלך במקביל אליו בתפקידים אחרים אשר כן משפיעים וגרמו לו לעשות מעשים שכאלה ולקבל החלטות...
לדוגמא :
הרמטכל - גבי אשכנזי סגן - בני גץ
הרמטכל -בני גץ סגן - גדי אייזנקוט
הרמטכל גדי אייזנקוט - סגן אביב כוכבי
הרמטכל אביב כוכבי - סגן הרצי הלוי
הרמטכל הרצי הלוי - סגן אמיר ברעם

*הערה רמטכל משרת כ4 שנים וסגן כשנתיים, היו עוד סגנים דוגמאת יאיר נווה אצל גנץ,יאיר גולן אצל איזנקוט ,אייל זמיר אצל כוכבי

ישן 03-09-2024, 11:13
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דגני בוקר שמתחילה ב "לאן "נעלם" רא"ל אביב כוכבי בלחימה האחרונה"

סליחה אבל כל הפוסט הזה לא ברור לי...כאילו אנחנו לא באותה המציאות.
אחרי כל מה שהתגלה בשנה האחרונה, מצופה מכוכבי, עם כל הכבוד לעברו ותרומתו המפוארת (ויש כבוד), להתחבא ולהעלם מהעין הציבורית רחוק ככל האפשר. שיקח תרמיל ויצא לחפש את עצמו במזרח...

"השעה כבר הייתה בערך 05:00 לפנות בוקר כשהרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי הגיע לפיקוד הצפון לפגישת עבודה. האלוף ברעם הציג בפניו את התוכנית שתתממש עוד זמן קצר. כוכבי התנגד להרג מטווח קצר, ואחר כך להרג בכלל של הפעילים מחשש שזה יביא להסלמה. ברעם כעס, צעק, התעקש והציע פשרה: להרוג את המחבלים עם כלי טיס לא מאויש אבל רא"ל כוכבי התבצר והנחה לבצע ירי באוויר."
https://news.walla.co.il/item/3687785

נו? גנרל שחושש להרוג חוליית צלפים שתוקפת לו את המוצב. אחלה רוח מפקד. ביחד ננצח בירי התרעתי לאוויר!

הרצי וכוכבי אחראים למוכנות צה"ל, לביצוע התוכניות בפועל, לפוליטזציה, לבחירת האנשים הלא מתאימים לתפקידים, להתעלמות מהאזהרות של בריק ואחרים, לאופן התגובה והוראות הפתיחה באש, להצטיידות ומה לא.

בכל חברה, ארגון, מוסד שמכבד את עצמו - כשהעסק בצרות, באים בטענות להנהלה ומחליפים מנכ"ל בלי סנטימנטים מיותרים כדי להבריא את החברה ולתקן מהר את מה שצריך.
אתה אומר בואו לא רק נשאר עם אותו המנכ"ל אלא גם נביא את המנכ"ל הקודם שייעץ לו, כאשר ברור וידוע שהם נכשלו בהחלטות בשעת המבחן, נכשלו בהתוויית האסטרטגיה ובניית הכוח, במינוי האנשים הנכונים לתפקידים קריטיים...
אם צה"ל היה חברה שנסחרת בבורסה ומתנהלת ככה בהקבלה, המניה הייתה באפס.
גם בעולם בכל מלחמה מחליפים גנרלים ורמטכ"לים שנכשלו בלי למצמץ בכלל גם ודווקא בזמן מלחמה.
רק כאן משום מה זה נראה הגיוני לכולם ש"אחריות" זה רק אחרי המלחמה והועדת חקירה אם תקום בעוד מי יודע כמה שנים, אחרי שיכתבו איזה ספר ויפרשו לפנסיה או יעבדו כפרשנים באולפנים.

להזכירך אלפי מחבלים שהתאמנו בגלוי ולעיני כל סמוך לגדר כבשו שטח, בסיסים וישובים בישראל ורק במזל גדול לא הגיעו למרכז הארץ ובסיסים רגישים. מחדל כזה מצדיק ניעור רציני של כל שורות הצבא ובראש ובראשונה את העומדים בראש המערכת, הגזרה הספציפית והקודמים להם...לא לחפש אצלהם עצות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:13

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר