לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-09-2013, 15:32
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ממשלת ישראל תימנע מגירוש הדיפלומטית שהכתה לוחם מג"ב, ותאפשר לה לעזוב רק בעוד 4 חודשים

ממשלות ישראל וצרפת סיכמו שהדיפלומטית האלימה מריון פאסנו־קאסטיין, שמשמשת כנספחת התרבות בקונסוליה הצרפתית בי-ם, תסיים את תפקידה רק בסוף השנה, ולא תגורש, למרות שתקפה באלימות שוטר, ואח"כ שיקרה וטענה שהותקפה ללא סיבה בידי כוחות הביטחון. האירוע התרחש בצפון הבקעה כאשר גורמים אירופיים פרו-פלסטיניים, בסיוע דיפלומטים זרים, ניסו להכנס לשטח צבאי סגור ולסייע בבניית בב"חים פלסטיניים במקום.
בעקבות האירוע נקבע שהגברת תוכרז כאישיות לא רצוייה, ותיבעט מכאן אחר כבוד, אך כעת התקפלה הממשלה והסכימה להשארתה בארץ עד סוף השנה כדי שתוכל "להסדיר כמה סוגיות אישיות".

http://www.haaretz.co.il/1.2127420

-----------------------------------------------------------------

אין סיבה לפקפק בכתבה, למרות המקור הבעייתי. התקפלויות מסוג זה הן תופעה מוכרת, ואין ספק שבמשרד החוץ מרוצים מאוד מהצלחתם לשכנע את הממשלה הרופסת והעומד בראשה, שיש הגיון בויתור על גירוש של מי שעברה עבירה פלילית חמורה, עפ"י חוק העונשין הישראלי. לו כל אחד מהקוראים טקסט זה היה תוקף לוחם מג"ב, הוא היה מוכרע לקרקע תוך הפעלת כוח סביר, ונעצר במקום על הכשלת שוטר או תקיפת עובד ציבור (בצדק מוחלט, כמובן), ואח"כ היה עומד לדין (שם העסק מסתבך, כי למרבה הצער השופטים רגישים מאוד להגנה על קולגות שלהם והרבה פחות להגנה על עובדי ציבור שאינם ממערכת המשפט...).
הגברת הזו מוגנת מכל הליך פלילי מתוקף אמנת וינה המגינה על דיפלומטים בארצות יעד - אבל היא לחלוטין לא מוגנת מפני הכרזה כאישיות לא רצוייה, תוך בעיטה בישבנה לאלתר. דבר זה היה קורה לה בכל אחת מ193 המדינות הריבוניות האחרות על פני כדור הארץ. רק במדינת ישראל יכולים פקידוני משרד החוץ המיותר לשכנע את מעסקיהים המבוהלים מהממשלה ש"יחסי ישראל-צרפת ייפגעו אם היא תגורש". במקום שבממשלה יגיבו למשפט כזה באמירה פשוטה ש"במידה וממשלת צרפת מגבה תקיפתץם האלימה של אנשי כוחות הביטחון של ישראל, אזי היחסים עימה כבר פגועים", מצליחים בממשלה לחפש פשרה עלובה שכל תכליתה להקל על מי? על הפושעת עצמה.
ביבי יכול לחפש תירוצים ככל שירצה, אבל הוא שר החוץ של מדינת ישראל ולא רק ראש ממשלה. הטיפול הרשלני להחריד, שמשמעותו הפקרה נוספת של כוחות הביטחון לחבורת פורעי החוק מאירופה, הוא כל-כולו באשמתו. ביבי מכיר היטב את עובדי משרד החוץ, והיה צריך להבהיר שבעניין הזה אין פשרה. מרגע שנוצרה הפשרה, אין לו על מי להפיל את האשמה. בפעם הבא שיותקף שוטר/חייל בידי דיפלומט זר (וזה יקרה, כי היום תג המחיר האפסי ברור לגמרי, ואשכרה מעודד כאלה שרוצים לקצר את השליחות בארץ, מבלי להסתבך עם הבוסים שלהם במשרד ה חוץ של מדינתם) שיסתכל במראה כדי להבין למה זה קרה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-09-2013, 10:46
  משתמש זכר Private Private אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ממשלת ישראל תימנע מגירוש הדיפלומטית שהכתה לוחם מג"ב, ותאפשר לה לעזוב רק בעוד 4 חודשים"

אני פשוט לא מבין למה ממשלות ישראל ממשיכות להגיב בצורה כזאת רופסת? אני לא מצליח להבין את המניע שגורם לנו פעם אחרי פעם אחרי פעם לרדת על 4 ולבקש סליחה אחי שקיבלנו אגרוף לתוך הצלעות?!

קראתי את הכתבה לפני כמה ימים והייתי מזועזע מהמסר שמועבר לעולם, לארגונים הקיצוניים שפועלים פה והדיפלומטים הזרים שנמצאים פה. האם ממשלת ישראל באמת לא מבינה את הנזק שהיא גורמת לעצמה?

ניתן לראות בבירור שהאישה הכתה איש כוחות הביטחון, זו לא התנהגות דיפלומטית והיא ראוייה לעונש החמור ביותר שמדינת ישראל יכולה לתת לדיפלומטית - לשחרר את הסרטון - להכריז עליה אישיות לא רצויה - ולהעיף אותה מכאן חרף ה"בעיות האישיות שלה" (למה זה נשמע לי כמו תירוץ של משרד החוץ שלנו?)

אני בחיים לא אבין למה אין לנו אנשים שמבינים בדיפלומטיה ופסיכולוגיה אנושית בסיסית וקולטים איזה נזק הם עושים למדינה במעשים שלהם. מי שמכה אותך, צריך להיענש, שכן אם לא - אתה מעודד את המעשה שהוא עשה. זה נשמע כל כך לא הגיוני?

כבר המון שנים שאני אומר לעצמי:"טוב, אולי יש משהו מאחורי הקלעים שאני לא יודע ובגללו ויתרנו" אבל המנטרה הזאת כבר לא מחזיקה בעיקר בגלל שגם אם דברים נסגרים מהצד - עדיין נגרם נזק עצום.

אותו הדבר היה עם טורקיה. ביקשנו סליחה כשאזרחים שלהם ניסו לרצוח את החיילים שלנו וכשלו - ממשלת טורקיה הורידה אותנו על 4 ועכשיו מבקשת שנזחל וננשק לה את הרגליים (הם הציבו 3 תנאים ואנחנו מילאנו רק 1! אל נא לשכוח את שני התנאים האחרים) רק בשביל שהם יגידו:"חזרנו לנורמליזציה ביחסים". האם ממשלת ישראל לא ציפתה לזה? אין לנו אנשים שמסוגלים להבין שאם אתה מראה רפיסות כזאת, אז רק ינצלו אותך יותר וידרשו ממך יותר? אין אף אחד במשרד החוץ שמבין את המשמעות של ההתנהגות הזאת?

מבחינה דיפלומטית אנחנו מתמקדים במדיניות של "הכלה" במקום לעבור למדיניות של התקפה. אני לא רואה איך המדיניות שלנו מובילה אותנו לאנשהו...

ואולי אחרי הכל אני הוא הפסימי, שלא רואה רחוק מספיק ולא מבין את הדברים לעומק...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:42

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר