לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-12-2012, 09:53
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בעקבות הטבח בארה"ב - מאות מורים נרשמו לקורס שימוש באקדח

בתגובה להתקפה חסרת הרסן על מדיניות הנשק האמריקנית יזמו תומכי הזכות לשאת נשק קורס שימוש באקדח חינם עבור מורים במדינת יוטה. יותר מ200 מורים כבר נרשמו לקורס שמעביר הארגון, "מועצת ספורט הירי של יוטה". הקורס, בן שש שעות, יקל עליהם לקבל אישור נשיאת נשק מוסלק (קרי: אקדח). צעד זה בא אחרי שאגודת הרובאים הלאומית (NRA) העלתה הצעה שבכל בית ספר יהיו שוטרים חמושים. הNRA מואשמת על ידי מתנגדי מדיניות הקיימת שהיא מעודדת נשיאת נשק ופועלת למניעת חקיקה שתגביל אחזקת נשק חוקי.
(מקור: פוקס. הסיכום שלי)

צעד חביב אך לא באמת רלוונטי. למרבה הצער נראה שמתנגדי התיקון השני לחוקה יקצרו את פירות הטבח הזה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-12-2012, 18:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "מעולה! עכשיו הרוצח הבא לא..."

אה, נכון... כי העובדה שיש עוד אנשים חמושים מסביב לא תפריע לו בכלל...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-12-2012, 20:03
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אה, נכון... כי העובדה שיש עוד..."

רק לפני שלושה חודשים נפצעו תישעה אזרחים בניו יורק מיריות של שני שוטרים שהרגו אזרח חמוש לאחר שרצח, בעקבות סכסוך, אזרח אחר. ואנחנו עוד מדברים פה על שוטרים, אנשים שניתן להניח שרמת מיומנות השימוש בנשק שלהם תהיה גבוהה, בממוצא, מזו של מורים.

ותחשוב על כל השטויות שתלמידים עושים ומה מורה עצבני מעט יותר מדי עלול לעשות. אתה באמת חושב שלחמש מורים זה רעיון טוב?

ומה יהיה אחרי הפעם הראשונה שמורה ישתגע וירה בתלמידים? תחמש את התלמידים? נישמע כמו דמגוגיה? בשבוע שלאחר סנדי-הוק הופיע תלמיד בן עשר לביה״ס חמוש באקדח שאביו נתן לו. הרי לחלק מכובד מהאמריקאים אין בעיה לתת לילדים בני שש לשחק בכלי נשק חמים.

ישן 28-12-2012, 21:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]רק לפני שלושה חודשים..."

אני חושב שהרבה יותר קל לחמש את האנשים הנורמאליים מלקחת נשק לכולם. מי שתצליח לקחת לו את הנשק הוא בדיוק מי שלא מהווה סכנה לסביבה. אני מעדיף שסביב אותו אחד שאולי חושב להשתגע יהיו מספיק אנשים שיוכלו לעצור אותו.
הדוגמה שלך של ניו יורק היא בדיוק הצורה המעוותת של החשיבה - נכון שהיית מעדיף 9 פצועים באותו בית ספר בניוטאון מאשר 22 הרוגים?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-12-2012, 21:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]רק לפני שלושה חודשים..."

נ.ב - הנה פסקה מעניינת מאותו ערך:
n 2005 the head of the New South Wales Bureau of Crime Statistics and Research, Don Weatherburn,[40] noted that the level of legal gun ownership in New South Wales increased in recent years, and that the 1996 legislation had had little to no effect on violence. Professor Simon Chapman, former co-convenor of the Coalition for Gun Control, complained that his words "will henceforth be cited by every gun-lusting lobby group throughout the world in their perverse efforts to stall reforms that could save thousands of lives".[41] Weatherburn responded, "The fact is that the introduction of those laws did not result in any acceleration of the downward trend in gun homicide. They may have reduced the risk of mass shootings but we cannot be sure because no one has done the rigorous statistical work required to verify this possibility. It is always unpleasant to acknowledge facts that are inconsistent with your own point of view. But I thought that was what distinguished science from popular prejudice."[42]

ישן 30-12-2012, 16:59
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יש הגיון בטענה שיותר נשק חוקי משמע יותר נשק שזמין להפוך ללא חוקי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מודה, לא ידעתי זאת (ואני מניח..."

אני מניח, לא יודע כמובן בוודאות, שרוב הנשק הלא חוקי בארה״ב מקורו בנשק שנקנה כחוק וניגנב (או נמכר) על ידי עבריינים מבעליהם חסרי האחריות. זה כולל גם האימא המנוחה של רוצח הילדים מקונטיקט ששקלה לאשפז את בנה שידעה שהוא מסוכן, אבל לא חשבה לוודא שלא תהיה לו גישה לשלל כלי הנשק שהחזיקה בבית. זה כולל אגב גם את אריק שרון שהשאיר רובה בבית ויאפשר לבנו הקטן לירות בעצמו במשחק בנשק (סיפור טרגי שמראה שנשק הוא בעייתי גם בהחזקת אנשים רציניים) וכולל, וכאן סוד אישי קטן, גם את אבא של קגנס שהשאיר אקדח בבית ב״מחבוא״ ויאפשר לבנו הקטן וחובב הנשק לשחק בו כשנשאר לבד בבית ולפלוט כדור שגרם לחור לא מוסבר בקיר שמאחורי אחד הוילונות. שלא לדבר על המקרה שבו אחיו הגדול של קגנס כיוון עליו את האקדח מחוסר ידיעה שהנשק טעון. מזל שדווקא קגנס הפעוט היה משום מה מודע לכך והציל את חייו. ואבא שלי לא נחשב אדם לא אחראי, רק נאיבי לחשוב שלא נגלה איפה הוא שם את הנשק ושבגלל שאנחנו ילדים טובים וממושמעים בדרך כלל אז האונה הקידמית שלנו מפותחת כמו זו של אדם מבוגר.
אצלי לא ייכנס נשק לבית, לא משנה כמה אני אלמד את הבנות לנהוג באחריות או כמה אסמוך עליהן. על ילדים ומתבגרים מוטב תמיד לסמוך בעירבון מוגבל. הסיכוי הקלוש שאזדקק אי פעם לנשק להגנה עצמית, ושבאותה סיטואציה הוא גם יהיה זמין לי, פשוט לא שווה את הסיכון. שלא לדבר על כך שהנשק הוא אולי הדבר הכי יקר ערך שקורץ לגנבים ופורצים.
בישראל, בגלל המצב הביטחוני, הסיפור קצת שונה. ועדיין הייתי מהסס מאוד לקנות אקדח.
ישן 31-12-2012, 11:27
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אריק שרון, והאסון הפרטי שלו, שייכים לעידן אחר
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש הגיון בטענה שיותר נשק חוקי משמע יותר נשק שזמין להפוך ללא חוקי"

מבחינת שמירת בטיחות בכל תחום. עידן שבו ילדים נפטרו בגלל בליעת גושי אוכל גדולים, או חומרים מסוכנים ותאונות פטאליות של נפילה מגובה וכו' היו מאוד נפוצות. שאל כמעט כל צבר בן שישים+ והוא יספר לך על חבר לכיתה/גן שטבע/צנח/נחנק למוות בשלל תאונות שכיום מתרחשות, אולי, בפריפריה של "שכבה תחתי בתיכון של 12 כיתות בשכבה". לא הייתה מודעות רחבה לעניינים כאלה "אז" - אגב: הרובה המדובר היה אמור להיות לא תקין ולא שמיש. בכל מקרה איש לא משאיר כיום רובה ליד ילדים ללא שזה יחשב כרשלנות פושעת. זמנים השתנו... היום ילדות מתות מאנורקסיה, לא מפליטות כדור.

לעניין הקשר בין תפוצת נשק ובין תאונות/רציחות, וכל מכלול הניואנסים שנטחנים פה עד דק. לא שקשה לי, אבל אתה ועשרות מליונים אחרים צודקים פה לחלוטין. כל הסטטיסטיקות המנסות לנתק את הלינקייג' בין תפוצת הנשק, וקלות השגתו, בארה"ב ובין תאונות/רציחות היא מצחיקה, במקרה הטוב. זה שישנן אי אילו מדינות אי שם קרוב לקוטב שבהן, על הנייר, יש לכל בוגר שני נשק ברישיון, אבל מעט תאונות/רציחות - זו דוגמא שפשוט לא אומרת כלום... קודם כל בלי להכנס לבדיקת הפרטים אני "חותם" על כך שסוג הנשק המצוי בידי איזה איכר פיני הוא לא אותו נשק המצוי בידי איזה אמריקאי, מקבילו לסטטיסטיקה (כי רובה ברוח לציד מושקים, אין דינו כדין גלוק 0.40 עם 17 כדורים במחסנית). יש הבדל עצום בין הפן המסורתי של אחזקת נשק באירופה, ובין זה של ארה"ב - וכבר מפה מתחיל חוסר הרלוונטיות שבסטטיסטיקות אלו.

במדינה כמו בריטניה (שבה עקרונית כלי יריה ברשיון נדירים, פרט לרובי ציד) גם לו יותר לאזרחים לקנות אקדחים בחנות ללא בעיה, אחוז התושבים שיקנו נשק יהיה נמוך משמעותית מזה שבארה"ב. עניין של מסורת, וגישה.

הגישה האמריקאית כלפי נשק ברשיון כסוג של זכות היא אנאכרוניסטית ומתעלמת מהמציאות המודרנית בצורה שאני רואה אותה כמשהו בין הילדותי לבין מסוכן. לכל בר דעת ברור כי הכנסת כלי נשק שנחשבים מסוכנים חברתית (רובה בריח, רובה ציד או אפילו M1 גראנד מסוכנותם היא פחותה מסיבות שונות) למחזור = עוד תאונות, עוד כלי נשק גנובים בידי פושעים והכי חשוב: הגדלת מספר האזרחים העלומים ש"יום רע" יצתלב אצלם עם זמינות לנשק קטלני ויביא לתוצאות המוכרות.

כלי יריה כמו אקדח הוא גולם שיוצר נזק עצום, בלתי הפיך (במקרים רבים) וכזה שמתרחש במהירות הקול. זמינות של כלי יריה במספר גדול בתוך גוף האזרחים יוצרת פרצה בטיחותית שיוצרת סיכונים שלא היו מתרחשים אחרת. הטיעונים לפיהם "נשק בידי אזרח שומר חוק וכזה שהרקע שלו נבדק" לא מחזיקים מים. מזכירים לי את ההיא שבגלל שההפיטבול המתנשף שלה הסתער במפתיע על הבת שנתיים שלי, גרם לך לרדת בבהלה לכביש ואז עוד נבח עליה כשנבהל מהתגובה שלה, עוד אמרה לי שילדים שיחשפו מגיל קטן לכלב לא יפחדו ממנו ולכן לא יברחו לכביש כשהוא מתסתער עליהם "בידידות כי ככה הגזע המסויים הזה עושה". אנשים שבשם הפוזיציה האישית שלהם מוכנים ליפות כל מציאות, ובמיוחד לנסות ולארגן את המציאות כולה כמו תפאורה, לצורך קיום המציאות הפרטית שלהם. הפיטבול ההוא חסר משמעות ולא מעניין עד לרגע שבו הוא עושה מהלך מבהיל כנגד גמדה בגובה הדשא, שמצידה עושה את מה שצפוי ממנה - לברוח לכביש. יש להם המון מה להגיד: נגד הורה שלא הביא כלב הביתה כדי שהילדים יהיו "מתורגלים לכלבים", נגד הילדה "שהייתה צריכה להבין שהוא בא בידידות", שוב נגד ההורה "שלא החזיק אותה חזק יותר ביד" ונגד ונגד ונגד. כל דבר חוץ מאשר אולי להודות שהפיטבול הוא כלי הנשק שאמור להיות שמור בשני מנעולים, או לחילופין פשוט לא להיות בבעלות אנשים שגרים בשכונה אורבאנית צפופה.

אני חייב לציין שאני אוהב כלי נשק - מאז ומתמיד. בנוסף למה שיש הייתי שמח גם להחזיק איזה רוס"ר מקוצר (בשביל הטיולים בחלקים החמים של השטחים), עוד אקדחצ'יק כמו קולט מוסטאג (בשביל מקרים שאתה יוצא לאיזו חתונה בבית עין, וכבר קרה לי) וגם איזה לוגר: בשביל האספן שיש בכל אחד. אבל מה לעשות... גם אם אני רואה בעצמי אזרח אחראי, שמוכן להשקיע בכספת רצינית, לא משחק בנשק ולא נוטה להתקפי זעם שמתחברים לשימוש בנשק - עדיין זה אומר שהחלת מדיניות ליראלית כזאת פירושה שעוד המון אנשים יהנו מאותן פריווילגיות. מי שחושב שזמינות של כלי נשק בידיהם של המוני אזרחים מגבירה בטחון פשוט משקר לעצמו. זמינות כזאת פירושה עוד תאונות, עוד גניבות וזרימת נשק חסר מעקב לגורמים שליליים וכן... גם עוד מקרים שבהם אחד למאה אידיוטים שבגלל ריב שכנים בועטים בוויטרינה של הלובי - האחד הזה יעלה הביתה ועד שהוא יבין שאקדח זה לא נבוט, זה שרב אתו כבר ישכב עם קליע בבטן. פה בראשון כבר היה מקרה כזה לפני כמה שנים... סכסוך שכנים בין שני "חנונים" רווקים מזדקנים (אחד מהם דמות מוכרת למדי וללא ספק סוג של "יקה פוץ") הסתיים בכך שאחד מהם נפנף באקדח, או הביא אותו כדי להרגיש בטוח יותר, פלט יריה והרג את השכן.

ישן 31-12-2012, 13:57
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אני לא מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אריק שרון, והאסון הפרטי שלו, שייכים לעידן אחר"

להגיד שכל הסטטיסטיקות "מצחיקות" לא עושה אותן כאלה, במיוחד לאור העובדה שאתה לא מגבה את מה שאתה כותב גם כן בנתונים יבשים - שמה לעשות, הם אלה שקובעים בסוף.
הנתונים היבשים אומרים שפושעים שרוצים נשק, ישיגו אותו גם בלי רשיון ואז לבסוף יאיימו על אזרחים שאין להם שום אמצעי הגנה בפני אותו נשק. עובדתית, ישנן מדינות אחרות מלבד ארה"ב (ולא שהמצב בארה"ב הוא גרוע - אני בטוח שעל כל מקרה אחד בו משוגע לקח נשק והרג חפים מפשע, והמקרה התפרסם במהירות וסוקר בהרחבה מחליאה בתקשורת - יש יותר מקרים בהם הנשק האישי הציל את אותו אזרח שומר חוק מלהריח את הפרחים מלמטה) בהן יש חוקים המתירים שימוש ואחזקה של נשק אישי, ובכ"ז אין בהם מעשי טבח כאלה.
אפשר לשחק כמה שרוצים ב-"נראה לי/נדמה לי/שמעתי ש-/אני מכיר מישהו ש-", בשורה התחתונה מה שקובע האם חוק מסויים יחוקק הוא לא ניסיון אידיבידואלי אלא ניסיון רחב היקף שכולל נתונים רציניים הרבה יותר מאמוציות וניחושים. יתכן באמת והמנטליות הישראלית תהיה בעייתית עם יתווסף למשוואה גם נשק אישי ברשיון (ויתכן שלא), אבל מול אותם שני זקנים שתיארת בראשל"צ, שהאחד ירה בשני, תאר לך איך היה נגמר האירוע של אריק קרפ ז"ל אם היה לו נשק...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 31-12-2012, 14:41

אני לא מכיר את הנתונים היבשים שאתה לא מכיר
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני לא מסכים איתך"

אבל אני מכיר המון דוגמאות שאינן נקודתיות אלא שייכול למקום וזמן שבו אישית בדקתי, יחסית ללא משוא פנים. אני מכיר לא רע את המצב באנגליה (כולל לפני טבח דנבליין, שאז הייתה פרצה בחוק שאיפשרה אחזקת אקדחים בחזקה פרטית), בצרפת ובאזורים מסויימים בארה"ב. מכיר לא מאז שבדקתי, אלא מכיר מתוך זה שזה תחום שמאז ומתמיד מעניין אותי (יש לי כמעט 20 שנה רשיונות נשק פרטיים) ולכן אני שואל עליו. כפי שציינתי גם, או השתמע ממה שכתבתי - אני שיניתי את דעתי בנושא: מהמקום בו נמצא עכשיו גולני2, ואחרים פה, לאיפה שאני נמצא עכשיו.

הקטע של "נשק שמנע מאנשים להריח פרחים מלמטה" הוא במידה רבה ווישפול 'טינקיג. אם ניקח את הדיון למדינה ולמקום שאנו מכירים... כמה מקרים אתה זוכר שאזרח מחזיק נשק הצליח למנוע פיגוע חבלני בצורה יעילה? (לפי כל משחק מספרים שנעשה: מקרה שבו עצם המצאות הנשק גרמה לסיום אירוע עם פחות נזקים מאשר איך שהיה מתנהל האירוע ללא נוחכות אותו אזרח יחד עם הנשק שלו).

אני זוכר מקרה של תושב השומרון שהשיב אש לעבר תוקפיו והרג אחד מהם (נפצע קשה בעצמו) וזוכר עוד כמה מקרים שבהם אזרחים באמת הצילו את חייהם (אני לא מתכוון לספור מקרים שבהם בעל נשק הרג מחבל שהיה בתהליך נסיגה/בריחה מפני שאלו אינם מקרים שלדעתי נחשבים כמוסיפים לסך האירועים שבהם נשק בידיו של אזרח הואיל במשהו).

היו עוד כמה מקרים - שאם להגיד את האמת? רובם גבוליים.... לי אישית היה מקרה שבו נשק אישי חילץ אותי מהתקהלות המון של ערבים (אקדח שירות צבאי): אבל מצד שני - אני מראש הלכתי לטייל ליד בית איענן וקובייבה בגלל שהיה לי נשק... ואני לא חושב שהייתי חכם גדול.

אההה... והיה אבי ספן... רק שהוא , ככה אומרת האגדה, ברגעיו האחרונים חזר להיות הגון ולא ירה על השוטרים, למרות שידע שהם תיכף יירו בו.

כמה מקרים אנו זוכרים שבהם בזמן פיגוע/חשד לפיגוע אזרחים פתחו באש, בלי שהיו מיומנים, ופגעו בחפים מפשע, או רק בנס לא? אתה יודע בכמה אירועי פח"ע משטרת ישראל לא פרסמה שאנשים נהרגו מ"אש ידידותית" מאחר ולא רצו להוסיף על הטראומה של האזרח היורה? דרך אמא שלי (שהיה לה תפקיד חשוב במוסד רפואי חשוב שקלט לא מעט נפגעי טראומה) אני יודע בוודאות על כמה וכמה עוברי אורח שנפגעו מכדורים שיועדו למחבל (או מחבל דמיוני). אני זוכר מקרים כאלה בפיגוע בנחלת שבעה, איזה אחד בכ"ס שהתחפש בפורים לערבי וקיבל כדור בתחת, מחבל ענק שדקר נערים בפורים ביפו ועשרות קליעים שנורו לעברו מצאו דרכם לאנשים ומקומות אחרים ועוד ועוד... וזה עוד בלי להכנס לכל אותם מקרים פליטת כדור קטלנית רבים מאוד.

אתה יודע מה היה קורה לאריק קרפ לו היה לו אקדח? סטטיסטית... וביליתי המון זמן על הטריבונה במטווח בהרצליה מתבונן בחידושי נשק... אני לא הכרתי את אריק קארפ ולכן לא אשתמש בשמו כדי לדבר על לאן היו מגיעים כדורים שהיה יורה.

בחלק נכבד מהסטייטים בארה"ב האזרח הממוצע כלל לא יכול לשאת נשק - רק להחזיקו בבעלות. זה דבר ראשון. דבר שני בסביבה אורבאנית צפופה מן הסוג בו רוב האוכלוסיה חיה שימוש בנשק כמו אקדח לצורך הגנה עצמית זו פרצה בטיחותית ממדרגה ראשונה. זה פרט שאנשים פעם אחרי פעם בוחרים להתעלם ממנו... מי יודע? אולי זה כי המצדדים באחזקת נשק הם המון פעמים חובבי ירי בעצמם? מה שאומר שהם מאחורי האקדח, וגם שולטים בו מספיק בשביל לא לירות בעצמם. עכשיו אני לוקח כמעט שני עשורים של אימון ומימוש בכלי הזה ואומר לך שבשטח אורבאני כמו שכונה ממוצעת בישראל אני די מפחד מתסריט שבו אעשה שימוש באקדח באירוע "הגנה עצמית" מפתיע (והם תמיד מפתיעים. הרי זה לא המערב הפרוע שבו שני היריבים צועדים זה לכוונו של זה משני צידי העיירה). לקליע יש תמיד מסלול משלו ועל הקירות אין קל"טזים ובשום מקום אין חומת מפגע. מסביבך מכוניות עם חלונות מושחרים, דירות עד לגובה של 5-8 קומות ששליש מהקירות החיצוניים שלהם אלו בעצם חלונות/תריסים/פרגולות, גדרות חיות ואנשים שיכולים לצוץ מכל פינה. מי שחושב שאזרח חמוש בסביבה כזו הוא "מוקד של בטחון" פשוט לוקה בראיה דו מימדית של המציאות, או שפשוט... בואו נודה? לא ממש איכפת לו... בדיוק כמו לבעלי הפיטבולים שהזכרתי. הם אוהבים את הכלב. זה אפילו מובן. אידאולוגיה זה לא.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 31-12-2012 בשעה 14:45.
ישן 31-12-2012, 21:31

ביטיס יודע על המצב שם יותר טוב ממני אני מניח
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בוא נגיד ששוטגאן כזה לא ממש..."

ההיכרות שלי עם המצב באוסטראליה היא דרך מכרים. בכל מקרה המצב שלהם יותר טוב משלנו.

הבעיה שלי עם הקלילות שבה מציגים כל כלי נשק חם כ"קלאסי להגנה על הבית" היא שטיעונים כאלה פשוט מתעלמים מהמורכבות של הרקמה החברתית, והעירונית שבה אנו חיים. אם מדובר על מצב היפוטתי שבו אתה שולף את השוטגן שלך רק כשברור לך שמולך יש תוקף/פושע שינו עצירה באמצעי קטלני - בסדר. הבעיה היא שעבור אזרח מהסוג הדי ממוצע: גר יחד עם משפחה, סביבו יש ילדים, אזרחים אחרים, שכנים וכו' - האזרח הזה חי במקום שבו ליצור לגיטימציה לירי בנשק חם למטרות מניעת פשע זו פרצה רצינית בתחושת הבטחון שלי. והבעיה שלי היא בראש ובראשונה עם הקטלניות הבלתי הפיכה של נשק חם: נשק שהוא קטלני בידיים של כל אחד (בניגוד לסכין, או אלה רצינית: ששניהם קטלניים פחות בידים של אזרח אקראי).

כאשר מדובר על מתאר כפרי, או אפילו פרוור - זה סיפור אחר. במתאר עירוני צפוף? נשק חם הוא פשוט בעיה בטיחותית. כולל שוטגאן, למרות הטווח המאוד מוגבל שלו. אין לי בעיה עם מצב שבו פושעים מומתים, גם עבור עבירות שהן פחות מרצח או אונס (לא כל פושע כמובן) . תאורטית: אם גנב תכשיטים נורה למוות בידי בעל הבית, ויש ודאות שהוא אכן פורץ - אין לי בעיה עם זה. העניין הוא שלדעתי יהיו גם כמה וכמה "חפים מפשע" שיירו בגלל כל מיני נסיבות מוזרות, כי נחשבו לפושעים. הפושעים (בעיר) ימשיכו לפרוץ, רק שחלקם יהיו מסוכנים יותר + יהיו כמה אזרחים תמימים בקבר. אני מביט על המציאות הקיימת (בערים!) ופשוט לא מבין איך נשק ישפר את מצבינו כהוא זה.

ישן 31-12-2012, 16:13
מנהל

השאלה היא מאיפה הפושע ישיג נשק לא חוקי
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני לא מסכים איתך"

אמת, יש הברחות אמל״ח. רק שזה לא מקור רוב הנשק הלא חוקי. רוב הנשק הלא חוקי היה במקורו חוקי. פחות נשק חוקי משמע בהכרח פחות נשק בכלל.
ולגבי אריק קרפ ז״ל, אל תהיה בטוח שאם היה לו אקדח זה היה משנה משהו. ראשית, משום שדם אם יש לך אקדח לא בטוח כלל וכלל שתיקח אותו איתך לטיול ערב בטיילת של תל אביב. זה מכביד ולא מובן מאליו. שנית, גם אם קרפ היה נושא אקדח, הרי שבסיטואציה הנתונה, שבניגוד לתקיפת מחבלים קלאסית היא אירוע מתגלגל, לא בטוח שהוא היה שולף את הנשק בזמן או מצליח להשתמש בו ביעילות. בסבירות גבוהה, לאור המרחק הקטן ואי הוודאות הראשונית לדף גבי רמת הסיכון, כשהיה מנסה לשלוף זה היה מוביל לכל היותר לחטיפת האקדח מימנו. היו מקרים רבים בישראל של נושאי נשק שהותקפו והנשק לא עזר להם. להיפך, הנשק עצמו היווה לא פעם את העילה לתקיפה משום שהיו מעוניינים בו.
ישן 31-12-2012, 16:31

כמות האירועים הפטאליים של אבדן חיים בגלל תאונות בנשק בישראל היא גדולה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כמובן, אבל לא הייתי מזלזל ביכולת של נערים לעשות שטויות גם היום"

שני מקרים של התאבדות אדם ששכר אקדח במטווח (מטווח בול בת"א) בתוך זמן קצר למדי. בהרצליה היה עוד מקרה כזה, כמה שנים לפני כן. אדם שניקה אקדח ליד החלון, פלט יריה, והרג עוברת אורח. מספר לא מבוטל של התאבדויות בני נוער בעזרת האקדח של אבא (בחלק מהמקרים ניתן להניח שלא היו מתאבדים, או לא מצליחים לפחות, ללא זמינות של נשק חם) וכמובן כל אותם מקרים שבהם בעל רצח את אשתו/חברתו בגלל זמינות כלי הרג פשוט לתפעול.

ושוב: אני לא נגד נשק בידי אזרחים: אני נגד התפישה הגורסת כי אחזקת כלי יריה היא זכות בסיסית.

אחרי מעשה טבח מפורסם שהיה באוסטראליה לפני למעלה בעשור (אאל"ט במסעדת מקדונלדס) חבר מאוסטרליה אמר לי בציניות "נשק אמור להמצא בידי שלושה סקטורים: שוטרים, חיילים ופושעים". הוא כמובן הגזים מאוד, אבל אני באמת לא חושב שבחברה אזרחית אורבאנית אמור להיות מצב שלפיו נשק זמין ע"ס "זכות". יש רובי ציד, יש רובים לקליעה וישנם מחזיקי נשק למטרות הגנה עצמית. בארה"ב ישנו מצב בלתי סביר שבמסגרתו כלי נשק סופר קטלניים נכללים בקטגוריה של "נשק להגנה עצמית". ירחונים כמו גאנז אנד אמו מלאים בטורים מטופשים הדנים באותו מונח מעורפל שהאמריקאי מכנה "הום דיפנס" בעזרת מושגים וסטטיסטיקות הקשורות לכל היותר לעולם תורת הקרב. אני מסתכל אחורה ומבין כמה היה מגוכח מצידי לקרוא כאלה טורים לפני עשרים שנה ולא לצחוק למשמע יצירת זיקה בין "גלוק 0.40 עם 16 כדורי הידרה שוק במחסנית" ובין "הום דיפנס". אנשים מתלהבים מהמחשבה ההיפוטתית שהם ישלפו את הבייבי שלהם ו"יראו מה זה" לפסיכופט שפרץ כדי לאנוס את הבנות, ולרצוח את הגברים. בפועל הם מחזיקים כלי נשק שקטלניותו עומדת ביחס הפוך לסוג האיומים שאזרח ממוצע עשוי להתקל בהם. ובהרבה מקרים הם מחזיקים אותו כשהוא זמין בקלות לבני הבית, וכמובן לפורצים.

לא זוכר איפה קראתי את זה, אבל אני זוכר איזה נתון לגבי מספר כלי הנשק הפרטיים הגנובים שנתפסו ע"י צה"ל ביו"ש בין 2002 לשנה שנתיים אחרי. היה מדובר על כמות מדהימה של אקדחים שנגנבו והיו בידיים של אנשים שאינם מאוהבינו.

עריכה: לגבי ילדים ומשחק בנשק של ההורים. כילד אני זוכר שבכל מקרה שבו ידענו שיש נשק בבית של אחד מהורי הילדים, מתישהו (מסיבת כיתה, "לישון אצל חבר" או סתם לבקר) היה נסיון להגיע אל הנשק. זה היה דבר שמשך אותנו בצורה מאגית. פרט להורה אחד, שהיה צייד והיה לו מין ארון מתכת נעול, בכל המקרים האחרים באמת הילדים הגיעו אל הנשק... ואלו היו ברטות 0.22, או אקחדי FN380 קטני קליבר. לפחות במקרה אחד שני חברים שלי פלטו כדור מאקדח של אבא של אחד מהם (נגד בקבע) אירוע שהסתיים ללא נפגעים ועם עציץ חרס מחורר וריח חזק של אבש"ש שהיה צריך להתאמץ כדי להסתירו.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 31-12-2012 בשעה 16:35.
ישן 31-12-2012, 16:54
מנהל

נו, זו הודעה שיכולתי לכתוב בעצמי לו היה לי הכישרון לכך
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "כמות האירועים הפטאליים של אבדן חיים בגלל תאונות בנשק בישראל היא גדולה"

חותם על כל מילה, כולל הדוגמאות שנתת ושמוכרות לי היטב למרבה הצער.
בעיקר אני מסכים עם ענין המשיכה המאגית של ילדים לנשק. אני אוהב נשק עד היום, אבל כילד הנוכחות של האקדח בבית לא נתנה לי מנוח עד שלקחתי אותו יום אחד למטווח מאולתר בשדות. לפחות היה לי השכל לירות על מעין חומת מפגע. בכיטה ט' כבר צדנו יונים ברובה בתוך שטח בנוי של אחד הקיבוצים...
באותן שנים בערך, ילדים שמצאו את האקדח התופי של האב של אחד מהם שיחקו ברולטה רוסית וזה הסתיים כמובן בכדור קטלני ברכה של אחד מהם.
גם לשאר העניינים אני מסכים לחלוטין. אני חי את זה ומכיר את החיבה הרבה של האמריקאים לנשק. רבים כמובן לא יסתפקו בכלי נשק אחד. זה משהו שכנראה הולך אחורה בהיסטוריה האמריקאית ונעוץ חזק בתרבות. באופן כללי, זרים בארה״ב וכאלו שהם מהגרים דור ראשון מזועזעים מכמות הנשק, זמינותו וכו׳. הילדים שלהם כבר יקנו לעצמם ארסנל...
ישן 31-12-2012, 17:07

המקרה של הרולטה הרוסית היה בערד, לא?
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נו, זו הודעה שיכולתי לכתוב בעצמי לו היה לי הכישרון לכך"

דווקא זוכר אותו במקרה שתפש חזק את החדשות - בעיקר מאחר והיה מדובר על "בני טובים". מדובר היה על נערים לא מאוד צעירים שבמסגרת בילוי ערב בבית של ההורים החליטו בקור רוח לשחק רולטה רוסית עם אקדח תוף! זה היה דווקא אירוע שזיעזע אותי מפני שלי היה ברור שלעולם לא אעשה דבר כזה, אולי העובדה שחבורה של נערים "רגילים" ברצינות השתעשעה במשחק רולטה רוסית הבהירה לי שאי אפשר לצפות מחבורה של בני אדם שלא ימצאו בתוכה אלה שיעשו את הבלתי סביר לחלוטין (במיוחד כאשר מדובר על "נפילת מתח רגעית אבל קטלנית" - שזו בדיוק אחת הלאקונות העיקריות בעניין הנשק בידי אזרחים).

ישן 30-12-2012, 01:47
צלמית המשתמש של dsho
  dsho dsho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בעקבות הטבח בארה"ב - מאות מורים נרשמו לקורס שימוש באקדח"

הציטוט הבא הוא מתוך כתבה ב- NEW YORK TIMES על הצעת ה- NRA לחמש מורים או שומרים בבתי ספר שהתקבלה בספקנות ולגלוג:

(ברחבי ארה"ב, בלפחות 23,000 בתי ספר- כשליש מבתי הספר הציבוריים, כבר יש אבטחה חמושה על פי הנתונים לשנת הלימודים 2009-20010, ומספר מדינות ורשתות בתי ספר שעדיין לא משתמשים באבטחה חמושה התחילו לדון ברעיון בימים האחרונים.)

Nationwide, at least 23,000 schools — about one-third of all public schools — already had armed security on staff as of the most recent data, for the 2009-10 school year, and a number of states and districts that do not use them have begun discussing the idea in recent dayshttp://www.nytimes.com/2012/12/22/u...hools.html?_r=0

ברוב הערים הגדולות ובינוניות בארה"ב קיימים ארגוני משטרה של בתי הספר SCHOOL DISTRICT POLICE שאחראים על ביטחון ואכיפת החוק בבתי הספר וסביבתם ופועלים בתאום עם המשטרות העירוניות או משרדי השריף המחוזיים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י dsho בתאריך 30-12-2012 בשעה 01:53.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר