לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-12-2012, 11:19
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני חושב ש'סקר מאגר מוחות' הוא הכנוי הנכון.משעל/מקור ראשון/מעריב כולם 'צרכנים'
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "סקרי מעריב / משעל חם: הליכוד ביתנו - 37, העבודה - 20, בנט - 12, התנועה - 9, לפיד - 7"

[או שאני טועה?]

כאילו במענה לבוכלטריה המשונה של ידידנו עופר123 שניסה להסביר מדוע מה שנראה לעין ימנית הממוצעת כדמוקרטיה אינו באמת כזה שהרי מה שאינו 'רוב חילוני' אינו בעל משמעות http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%ED#post4348633
- ביצע 'מאגר מוחות' פילוח בתוך גוש 51 המנדטים החזויים לימין [לא כולל חרדים].

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&cat=404&loc=14

מהפילוח עולה ש:" 54% אחוזים ממצביעי הימין הם חילונים, 27% מסורתיים, 11% דתיים לאומיים ו-8% חרד"לים."

כלומר 81% מתוך 51 מנדטים ימניים [לא חרדיים] הינם בגדר קולות כשרים אפילו לפי השמאל החדשני.
זה יוצא בלי מחשבון '40 וטיפה'.

מולם מתיצבים בשמאל [כולל לפיד וללא ערבים] 40 מנדטים [20+9+7+4] והרי ידוע ש '40 וטיפה' > 40

אם נקזז מתוך 40 מנדטי 'השמאל החילוני' את ערכם היצוגי של בלתי חילונים בעליל כמו שטרן+פירון+מנדט דתי יהודי בעבודה + מנדט דתי מוסלמי בעבודה יתגלה לנו שכבר מדובר ב36 מנדטים חילוניים בשמאל.

40 וטיפה זה בטח יותר מ36....

עכשיו נעזוב לרגע את הדאחקה האנטידמוקרטית שידידנו נתפס בה ונתמקד ב'אזרחים עובדים ברובם' מול 'לא עובדים ברובם' בתוך המחנה שאינו במגזר מעריצי קדאפי ואסד.

ל40 המנדטים החילוניים מצטרפים שוב ה11 היצרנים והמשרתים של הבית היהודי. זה כבר 51 [שזה >40]
אליהם מצטרפים לפחות 6 מנדטים עובדים של ש"ס שאינם חרדיים וביחד 57 מנדטים ימניים פרודוקטיבים [שזה>40]

http://www.ubank.co.il/essay/61531/...E%E7%F7%F8.html

לפי נתוני התמ"ת בגלובס 40% מהחרדים מועסקים מה שמצרף עוד כ4 מנדטים לגוש העובד התומך בממשלת ימין פוטנציאלית
http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000556828

וביחד 61 מנדטים שעונים לכל קריטריון כשרות שעופר123 יציב בכנות לעצמו וגם אם לא נכליל אברכים חרדים וכן נכליל סטודנטים ומוצ'ליירים אינסופים חילונים במניין הפרודוקטיבי של החברה עדיין נעמוד בפני העובדה המביכה ש61 גדול מ40

ועכשיו, לאחר הדיון המתמטי המרתק - השאלה הנשאלת היא האם כל הפקפוקים שעלו בדבר העדר זכותו המוסרית וההסטורית של גוש הימין להרכיב ממשלה יהודי בארץ ישראל, היא ממשלת ישראל - מחליפים צד?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2012, 12:28
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "שלי הצביע לחד"ש (אם בכלל)..."

ואללה. אז אני מניח שהציטוטים הבאים מהאתר של יושבת הראש יפתיעו אותך קצת:
ציטוט:
מפלגת העבודה, ממשיכת דרכו של ראש הממשלה יצחק רבין, קובעת כי השלום הוא אינטרס לאומי עליון של מדינת ישראל. השלום והביטחון יביאו לצמיחה כלכלית ולתיקון חברתי. שלום, ביטחון ורווחה קשורים זה בזה.

ציטוט:
הסכסוך עם סוריה צריך לבוא על פתרונו בהסכם שלום, המבוסס על ויתור טריטוריאלי והסדרי ביטחון; בתמורה תבטיח סוריה שינוי מהותי במדיניותה האזורית ונרמול מלא של יחסיה עם ישראל. על סוריה יהיה לחדול מסיוע למדינות ולארגונים הממשיכים לחתור תחת קיומה של מדינת ישראל. הסכם שלום עם סוריה יכלול הסכם עם לבנון, שיביא לשלום כולל ויפרק את ציר הרשע: איראן- סוריה-חיזבאללה.

שני הציטוטים נלקחו מפה: http://www.shelly.org.il/node/2023

ישן 22-12-2012, 13:01

יפה. אז אם כולם 'ברי הכרעה' למה כל הניתוח והפילוח שלך נועדו?
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "אל תכניס לי מילים למקלדת.אף..."

סתם כך החלטת לספר לנו כמה חילוניים יש בכל מחנה?

אתה יכול להיות מודאג מכך שמשכיל מסורתי וקצין קרבי משתתף בכח ההכרעה הדמוקרטי מאחר שהוא לשיטתך מונע ממחשבות משיחיות לפיהן תבוא מפלצת ספגטי ותפתור לו את כל הבעיות ואחרים יהיו מודאגים מההשתתפות בכח ההכרעה של מישהו חילוני למהדרין שמצפה כי תבוא מפלצת הערפאת מאוסלו ותביא לו את השלום.

הויכוח אינו באמת פוליטי אלא אמוני והוא נגרר לכאן כי חשבת די בטעות שהוא משרת את הצד הפוליטי שלך. האם אדם מאמין יכול לקבל החלטות מושכלות ולהנהיג? המציאות וההסטוריה מראות שכן. במדיניות, בבטחון, במחקר ובכל תחום היו, ישנם ויהיו אנשים מאמינים. מנגד המציאות וההסטוריה מראות שאנשים חילוניים למהדרין יכולים לעשות טעויות נוראיות במדיניות ובבטחון כגון הסכם אוסלו וההתנתקות ולהתעקש לחזור עליהן בדרך שלא ניתן להגדירה אלא כ'דתית'.

מוזר שאתה שואל מי מאמין ב'שלום'. היתכן שלא נתקלת בשלטי הענק מלאי התוכן המעמיק של לבני? לא שמעת את זהבה ושלושת הדובים מצדיקים את מסע השנאה שלהם ליהודים אחרים ומסע ההתרפקות שלהם על טרוריסטים ערביים בתקווה ל'שלום'? ברוך השם שלפחות מפלגת העבודה נשארה עם הגה בידיים שפויות ואני מרשה לעצמי להניח שאפילו שלי יחימוביץ הייתה מעדיפה שלא להכניס 'מדרג איכות הכרעה לפי אמונות' לדיון הפוליטי [גם אם אין לך בינתיים כוונה מוצהרת לפסול קולות לפי מדרג זה ]

ישן 22-12-2012, 12:18
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "התכוונתי לכך"

איך הגעת ל27.6, נבצר מבינתי. היות אדם מסורתי לא הופך אותו לדתי. אי לכך, בחישוב פשוט - 41.3 מנדטים מתוך 51 הם מנדטים של חילונים-מסורתיים.
כרגיל, מתעלמים לחלוטין מ5-6 מנדטים דומים שמצביעים לש"ס.
לעומת זאת, בגוש השמאל (שאני, בניגוד לישראלה, לא מכניסה אליו את לפיד שישב בכל ממשלה שהיא והוא בעיני אמנם זמני, אבל מפלגת המרכז היחידה) יש סה"כ 33 מנדטים במפלגות היהודיות. אפילו אם תצא מההנחה השגויה שכול-כולם של המנדטים האלה הם של חילונים מסורתיים - עדיין הם פחותים מאלה של גוש הימין. כמובן שהם לא, כי יש גם דתיים שמצביעים למפלגות שמאל, וכן ציבור ערבי שמצביע גם למפלגות היהודיות.

אגב, לטעמי כל הדיון הזה מופרך ומיותר, כי לכ-ל אחד יש זכול להצביע, ומניעי ההצבעה שלו ממש לא משנים. אם היתה מפלגת מפלצת הספגטי המעופפת ומי שמאמינים בה היו מצביעים לה בגלל שהיא תקדם את האינטרסים שלהם- שיבושם להם. הם צודקים

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 22-12-2012, 12:32
  עופר123 עופר123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.07
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אה, אז אתה נתקע עם הערכה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
אה, אז אתה נתקע עם הערכה סובייקטיבית שלך.
איך תקרא לאדם שאינו שומר שבת אך עושה קידוש בשישי בערב, מדליקים נרות שבת וחוגג את החגים כהלכתם? מתחתן בחתונה דתית? אומר קדיש על הוריו? מל את בניו?
אתה מבין - ההגדרה של מסורתי זה אדם שמקיים מסורות דתיות בגלל היותן מ-ס-ו--ר-ת. לא בגלל הציווי הדתי שבהן...

עריכה: אתה מודע לזה שגם בין החילונים יש מאמינים, כן? אם תיפלח עפ"י אתאיזם זה כבר משהו אחר...

חתונה דתית וקדיש בלוויה הם דברים שגם חילונים עושים. כנראה שהרגש היהודי פועל גם אצל חלק גדול מהחילונים. גם אני עברתי ברית ועשיתי בר מצווה למרות שאני אתאיסט.
אני חושב שאצל אדם שמגדיר עצמו מסורתי קיימת אמונה דתית מסוימת ורגש חזק (שאני לא יודע איך להגדיר אותו במילים כרגע) יותר מאשר אצל חילוני. לכן הרוב המוחלט של המסורתיים בימין.
ישן 22-12-2012, 14:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לא בדיוק. מציאות היא סובייקטיבית, רק אם אתה משתמש בחומרים שמשנים אותה...
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "[QUOTE=Tallyco] (אני אגלה לך..."

מציאות היא מה שקורה מסביב. אתה יכול לתת לה מאה פרשנויות (וחלקן יכולות אפילו להיות נכונות, לך תדע...), אבל האירועים עצמם הם בלתי ניתנים להגדרה אחרת מלבד מהותם. אם, למשל, ארגוני הטרור הערבים ירו רקטות על שדרות (סליחה, אם התפוצצו רקטות שנורו מרצועת עזה, בתוך שדרות...), הרי שאין דרך לערער על העובדה הזו.
אפשר לטעון שזה בגלל שביבי אכל נקניקיות, או בגלל שבנט מקריח, או בגלל שהמתנחלים לא גורשו באלימות הדרושה - אבל עדיין נותרת העובדה שערבים ירו רקטות לעבר יישוב אזרחי כדי להרוג אזרחים.

המציאות בישראל היא ימנית - לא בגלל שהימין רוצה שהיא תהיה ימנית - אלא בגלל שהימין סבור שרוצים להרוג אותנו, וארגוני הטרור מסביב, אכן רוצים להרוג אותנו. אם השמאל היה סבור כך, והימין היה סבור ההיפך, המציאות הייתה שמאלנית...

מי שחושב שהמציאות היא סובייקטיבית, לא יכול לבוא בטענות לאיש, כאשר מסתבר ששוב קרא את המציאות באופן שגוי (למשל, כששוב ירו מאותו אזור שתמך בהתלהבות מנסיגה ממנו...).
ישן 22-12-2012, 21:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "אתה שוב מכניס לי מילים..."

לא כתבת "ביבי", אלא כתבת "הסכם וואי" - אכן, מכניסים לך מלים לפה...
אנא ספר מדוע כתבת על הסכם זה, מבלי להזכיר את הליכוד או את ביבי. יש גבול לגלגולי העיניים, עופר. אם אתה רוצה שיקחו אותך ברצינות, אז ראשית יש לשפר את יכולות החישוב (שמדאיגות מאוג, אגב...) ושנית כדאי להפגין טיפה אמינות ועקביות...
הזכרת את וואי בגלל ביבי, נקודה.

אתה טוען שרוב גוש השמאל (מומלץ להגמל, לפחות כאן, במקום שהרוב יודעים לא לבלוע שטויות של התקשורת) מהביטוי המפגר "מרכז שמאל") רוצה "מהפך", ומתעקש לא לטעון שזה בגלל שלדעתם ביבי מחבל בסיכויים להשיג שלום. מעבר לעובדה שטמינת הראש בחול היא פשוט מדהימה, מתעוררת השאלה, מהם המניעים, אם כן, לרצונו של "הגוש" במהפך...

כבר הסבירו לך פעמיים פה שרוב החילונים הם לא בשמאל. אתה יכול לשקר לעצמך, כדי להרגיש שישנה קבוצה אחת שאתה נמנה עליה, ואינה במיעוט - אבל המציאות עודנה עימנו. החילונים השמאלנים (גם אם נקבל את האגדה ששלומיסטים הם חילונים) הם המיעוט בקרב החילונים.
ישן 22-12-2012, 22:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "הזכרתי את הסכם וואי בגלל..."

לטעון שבגלל שביבי לא יצא למלחמה לגירוש עראפת, הרי שהוא אחראי לאוסלו כמו יוצרי אוסלו, זה טיעון מביך. מעבר לכך, כאמור, רוב הביקורת עליו מצד השמאל היא שהוא מחריב את הסיכוי לשלום. אתה יכול לשקר לעצמך ולהגיד שזה לא נכון - אבל מיותר לנסות לשקר לאחרים...

אני מודה לך שמסורתיים בעיניך אינם חילוניים. בעיני שלומיסטים אינם חילוניים, אז מה? שנינו צריכים לקבל כמה מוסכמות, והן שהמגדיר הראשי בין דתי ללא-דתי, הוא כיפה ושמירת מצוות. רוב מוחץ של הדתיים הם בימין, ורוב פחות מוחץ של החילוניים הוא בימין. תתנחם בכך שעדיין השמאל הוא מיעוט גדןל בקרב החילוניים - גם מצב זה לא יישאר לאורך זמן. בטח לא אם ימשיכו להצטייר כמתכחשים למציאות...

בכל מה שנוגע לנושאים כלכליים-חברתיים, חצי מגוש השמאל הוא ימינה יותר מרוב גוש הימין. החלוקה בישראל לימין ושמאל היא מדינית, ולא חברתית. השמאל חושב שאם נתקפל מספיק יהיה שלום - והימין יודע שזה שטויות...
ישן 23-12-2012, 08:07

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לטעון שבגלל שביבי לא יצא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עופר123אומר בודאי בליבו

כשהם לקחו את סוכן שקט - שתקתי. כי הוא חרדי לא פרודוקטיבי ואין משמעות מעשית לדעה שלו
כשהם לקחו את תבור - שתקתי. כי הוא דתי סרוג בלתי רציונלי ואין משמעות מעשית לשיקוליו
כשהם לקחו את סגמנילופ - שתקתי. כי הוא מסורתי ולא ניתן לסמוך על אנשים שעושים 'קידוש'
כשהם לקחו את לינוקס - שתקתי. כי הוא ערס עירקי שאוכל עמבה ולא ניתן לסמוך על הטעם שלו
כשהם לקחו את פסטן - שתקתי כי הוא ערס רוסי ובטח גם מרגל שמקבל הנחיות מפוטין ולא ניתן לסמוך עליו בבטחון מידע
כשהם לקחו את שרוקי - שתקתי כי הוא קפיטליסט ורק כסף מענין אותו ולא טובת המעמד
כשהם לקחו את בני - שתקתי כי יש לו BMI מעל המומלץ מה שמראה שאינו יכול לעמוד מול פתויים עתירי קלוריות ולא ניתן להיות בטוח שיעמוד מול פיתויים אחרים כשיקבל החלטות מדיניות
כשהם לקחו את נור ואשלי - שתקתי כנ"ל [רק במקום פתויים של אוכל מדובר במקרה שלהם ב'נשים']
כשלקחו את קגנס שתקתי - כי הוא גר בחו"ל ועובד עם חולדות ואיך אפשר לסמוך על אנשים מעדיפים חולדות אמריקאיות על מציאות ישראלית..
כשהם לקחו את שיפ שתקתי - כי הוא כבש והרופאים אסרו עלי לאכול בשר שאינו עוף בתנור ואיך ניתן לסמוך על שיקול דעת של מישהו שמעלה את הכולסטרול?
כשהם לקחו את גל - שתקתי. כי הוא מרישון וזה לכשעצמו מעיד על שיקול דעת פגום
כשהם לקחו את טלי - שתקתי כי היא אשה ולכן מושפעת בודאי ממירב מיכאלי מה שמונע ממנה לחוות דעות פוליטיות שקולות
כשהם לקחו את הברווז - שתקתי כי ברווזים הם בע"ח ולבע"ח אין זכות בחירה אז אין טעם לדון איתם
כשהם לקחו את ישראלה - שתקתי כי לאף אחד לא היה אכפת אז למה שאהיה שונה..

אבל בסוף..כשנשארתי עם אורי לבד לדיאלוג מתיש - לא נשאר מי שיקח אותי ועכשיו כולם מעבירים דאחקות שותים משהו טוב ומשחקים טאקי בחדר השני ואני לכוד כאן כשאורי הקרציה לופת אותי בצוואר כהרגלו ולא מרפה....

.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:30

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר