לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2012, 17:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
להבדיל מכמה אלפי מחבלים רוצחים שלא יושבים בבידוד, נכון?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Octava שמתחילה ב "הוא לא הביע חרטה ומפיץ את..."

יגאל עמיר הוא רוצח וראוי לענישה החמורה ביותר שישנה לרוצחים - כמו כל רוצח אחר. יש משהו לא מוסרי בלטעון שעמיר גרוע מאלי פימשטיין שרצח את בתו בת השנתיים, או מרעי חורב, או ממשה בן אבגי או מרוני רון, או מאינספור רוצחים "רגילים" - וזה בלי לספור את עבדאללה ברע'ותי (שבנה מטענים שרצחו 67 אזרחים מגיל 0-80), או עבאס אל-סייד (שרצח 30 איש במלון פארק), או מאבראהים חאמד (מפקד הזרוע הצבאית של חמא"ס, שקיבל 35 מאסרי עולם, רק בגלל שלא היה טעם להרשיע אותו ב200 הסעיפים שהיה אפשר...).

יגאל עמיר לא גרוע מאיש מהם - ורובם לא יושבים בבידוד. המחבלים שבהם מפיצים את משנתם - והם ב-א-מ-ת בעלי השפעה (להבדיל מיגאל עמיר, שהיה ועודנו ארגון טרור של איש אחד).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-07-2012, 18:54
  Octava Octava אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.12
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן ההבדל ברור. רק אחד מהם רוצץ גולגולת של ילדה בת שנתיים - שהיא הבת שלו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
הטענה שלך לגבי ברעקותי היא כ"כ מוזרה, שפשוט אין דרך לקרוא אותה מבלי לגלגל עיניים: אתה אומר שיגאל עמיר צריך להיות בבידוד כי אין הרבה מסוגו, בעוד שברע'ותי לא צריך להיות בבידוד כי יש הרבה כמותו - ואחרי זה אתה עוד טוען שעמיר מסוכן יותר...

יגאל עמיר צריך להרקב בכלא - בדיוק כמו כל רוצח אחר. הגישה שעושה דירוגי-רוצחים, היא מה שגרם לכך שיותר ממאה רוצחים שוחררו רק לפני כמה חודשים, בטרם ריצו שבריר מעונשם.

לא טענתי שעמיר מסוכן יותר. כדי שאטען זאת יש להגדיר ראשית מהו "מסוכן" ועבור מי הוא מסוכן.
אמרתי שאני מאמין שהשב"ס החליט לשים אותו בבידוד בהסתמך על היכרות עימו וההנחה הלא בלתי סבירה שהוא יפיץ את משנתו הקיצונית (שמעודדת רצח אישים, לצורך העניין) בקרב אסירים שבין כה וכה יציבותם נתונה בספק. פימשטיין ודומיו, אני מניח, לא יפיצו אידיאולוגיה הדוגלת ברצח הבנות הקטנות... וגם אם כן, זה ודאי לא יתפוס כפי שהאידיאולוגיה של עמיר עלולה.

לגבי הפסקה השניה של דברייך, אין צורך לשכנע את המשוכנע. אני מסכים, וגם אני לא אשכח לביבי את העסקה ההיא...
ישן 08-07-2012, 19:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"יש להגדיר מהו מסוכן"? אני חושב ש"מסוכן" זה מי שפעילותו מהווה איום על שלום אחרים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Octava שמתחילה ב "[QUOTE=ori]הטענה שלך לגבי..."

רוצה מבחן פשוט? מה רמת הסכנה שאם תשחרר איקס, הוא יילך ויפגע במישהו. אם אתה חושב שיגאל עמיר ועבדאללה ברע'ותי, גדול מהנדסי חמא"ס (שיש לי תחושת בטן שאתה כל הזמן מתבלבל בינו לבין מרואן, איש פת"ח פחדן שלא יודע להחליף נורה...) מסוכנים באותה מידה, הרי שאתה היחיד ביקום שיכול לחשוב כך...

אתה טוען שההחלטה לשים מישהו בבידוד היא בהכרח בגלל מסוכנות, ואני מודיע לך שבידוד זו קודם כל צורה של ענישה. ייתכן שיהיה נימוק של מסוכנות, אבל אם תהיה ישר עם עצמך, גם אתה תודה שחבר ארגון פשיעה ממוצע, מסוכן לסביבתו הרבה יותר מיגאל עמיר...

הקביעה ההזוייה כאילו יגאל עמיר הוא סוג של גורו ש"יפיץ אידיאולוגיה" והמונים ישר יילכו אחריו, היא לא רק חסרת בסיס לגבי העתיד - אלא גם סותרת כל מה שהאיש הזה הואשם בו בעבר. יגאל עמיר הוא המפגע הבודד הקלאסי. הוא לקח אקדח, הלך בעצמו, ורצח מטווח אפס את קרבנו. מנהיגי ארגונים, או דמויות כאריזמאטיות שאחרים הולכים אחריהן, לא ממש מתאפיינים בלעשות הכל בעצמם...

אין לי בעייה עם זה שיגאל עמיר בבידוד - יש לי בעייה עם זה שגרועים ממנו לא יושבים שם - בעיקר כאלה שנימוקי המסוכנות לגביהם, הם אמיתיים. סתם טיפ, לך וחפש חומר על פיגועים שתוכננו מתוך בתי כלא בישראל...
ישן 08-07-2012, 19:28
  Octava Octava אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""יש להגדיר מהו מסוכן"? אני חושב ש"מסוכן" זה מי שפעילותו מהווה איום על שלום אחרים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
רוצה מבחן פשוט? מה רמת הסכנה שאם תשחרר איקס, הוא יילך ויפגע במישהו. אם אתה חושב שיגאל עמיר ועבדאללה ברע'ותי, גדול מהנדסי חמא"ס (שיש לי תחושת בטן שאתה כל הזמן מתבלבל בינו לבין מרואן, איש פת"ח פחדן שלא יודע להחליף נורה...) מסוכנים באותה מידה, הרי שאתה היחיד ביקום שיכול לחשוב כך...

אתה טוען שההחלטה לשים מישהו בבידוד היא בהכרח בגלל מסוכנות, ואני מודיע לך שבידוד זו קודם כל צורה של ענישה. ייתכן שיהיה נימוק של מסוכנות, אבל אם תהיה ישר עם עצמך, גם אתה תודה שחבר ארגון פשיעה ממוצע, מסוכן לסביבתו הרבה יותר מיגאל עמיר...

הקביעה ההזוייה כאילו יגאל עמיר הוא סוג של גורו ש"יפיץ אידיאולוגיה" והמונים ישר יילכו אחריו, היא לא רק חסרת בסיס לגבי העתיד - אלא גם סותרת כל מה שהאיש הזה הואשם בו בעבר. יגאל עמיר הוא המפגע הבודד הקלאסי. הוא לקח אקדח, הלך בעצמו, ורצח מטווח אפס את קרבנו. מנהיגי ארגונים, או דמויות כאריזמאטיות שאחרים הולכים אחריהן, לא ממש מתאפיינים בלעשות הכל בעצמם...

אין לי בעייה עם זה שיגאל עמיר בבידוד - יש לי בעייה עם זה שגרועים ממנו לא יושבים שם - בעיקר כאלה שנימוקי המסוכנות לגביהם, הם אמיתיים. סתם טיפ, לך וחפש חומר על פיגועים ,שתוכננו מתוך בתי כלא בישראל...

אני סבור שההגדרה שלך ל"מסוכן" פשוטה מידי כדי להשתמש במונח בהקשר שלנו. יתר על כן, יש לעסוק בכמה הוא מסוכן בסביבת אסירים אחרים (וכמה הם נהיים מסוכנים בעקבות זאת...), ולא בכמה הוא עלול לפגוע באחרים אם ישוחרר מהכלא.

תחושות בטן, מהיותן כאלו, לרוב מטעות :-) הנחתי באיזה ברגותי מדובר, אבל האמת היא שאני מניח שהטיעונים תקפים גם עבור הברגותי השני, אך בקנה מידה קטן יותר.

אני טוען שהחלטה אם לשים מישהו בבידוד, היא בין השאר, בגלל היתרונות של היעדר האסיר בחצר או בקרב אסירים אחרים. ברור שאלמנט הענישה הוא קיים, משמעותי ובולט - אך הוא לא היחיד. זה מה שטענתי, ולא אחרת.

מה שכתבת על יגאל עמיר כמפגע היחיד הקלאסי הוא לא מדוייק (שכן היו עוד שהיו מעורבים, שידעו ואולי אף סייעו... [וזאת בהנחה שמפגע יחיד קלאסי הוא מפגע שעל דעת עצמו, מבלי התערבות, סיוע וידיעת אחרים, פעל כשפעל]), אבל על כל פנים, יש את אלו שהפכו את יגאל עמיר לגורו שלהם, שנוהים אחריו ומאמינים בצדקת דרכו, אחרים שלא חושבים שהוא צריך לשבת בכלא בכלל, אחרים שקוראים לשחררו בימים אלה וכיוצ"ב.

זאת מבלי להתייחס לקונספט שנדמה לי שיותר קל להשאב ולהאמין לדבריו ובצדקת דרכו מאשר בצדקת דרך של ראש ארגון פשע, כשעמיר ותומכיו מצדיקים מעשיו כמעשים שנועדו להציל את כל ישראל וכו'...

לגבי סיפא דברייך - גם לי יש בעיה איתם. שוב, לשכנע את המשוכנע...
ישן 08-07-2012, 19:37
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Octava שמתחילה ב "[QUOTE=ori]רוצה מבחן פשוט? מה..."

אחד אחד:
1. ברגע שתיתן בדל של נימוק על אותו מגנטיזם חייתי שיגרום ליגאל עמיר, אדם בודד ודחוי רוב חייו, להפוך צלמסמר הכלא ולגורו שסוחף אחריו המונים - יהי טעם בהמשך הטענות המוזרות על כך ש"ישפיע על אחרים להיות מסוכנים". לא יודע אם שמת לב, אבל בבתי כלא לא יושבים אנשים שנקלעו אליו בגלל שפנו בצומת הלא נכון...
2. כשכתבתי "תחושת בטן", הייתי מנומס - אין לי ספק שהתבלבלת בין שני הברע'ותים (או יותר נכון שאין לך מושג מיהו עבדאללה ברע'ותי). אין ספק שגם הברע'ותי השני מסוכן - הוא ב-א-מ-ת משפיע על אחרים. עבדאללה ברע'ותי, לעומת זאת, סתם בונה פצצות שהורגות המון חפים מפשע. ברור שעמיר צריך בידוד יותר מהם...
3. מלים כמו "אלמנט" אכן יוצרות רושם רציני - אבל צריך לגבות אותן בטענות. כאמור, לא הבאת בדל של ראייה שלעמיר יש יכולת לשכנע מישהו בחצר לתת לו את השוקו שלו, לא כל שכן ללכת ולהרוג מישהו...
4. תן לי דוגמא אחת למישהו שעמיר הוא גורו שלו ושיילך לפגוע במישהו אם עמיר יורה לו. שם אחד, חשוד אחד, עצור אחד.
5. לא יודע לגבי "להשאב לצדקת דרכו" - מסתבר שיש הרבה יותר כלואים שמעורבים בארגוני פשיעה מאשר בפשיעה מהסוג של יגאל עמיר. טוב, כנראה שבכ"ז, יותר קל להשאב לארגוני פשיעה...
ישן 08-07-2012, 19:51
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Octava שמתחילה ב "חלילה, האסירים לא מטרידים..."

האסירים לא מטרידים אותך? שאני אצטט לך מה כתבת לגבי החצר בכלא? האם אתה מנסה לרמוז שאתה חושש שהוא מסוגל להסית את הסוהרים? אם כן, אז אני אגלה לך שדווקא סוהרים יש גם בבידוד...

באשר ל16 שנה שלקח לשב"ס לרדת הטיעונים האלה: בדוק שוב את הטענות שלך. עניין הבידוד ממש לא עלה בעשור הראשון - וכאמור, הם ירדו מזה רק כשהתברר להם שאיש כבר לא יקנה את זה במערכת המשפט. אם לדעתך הם באמת האמינו בזה, אזי לא מפתיע שאתה חושש מכך שיגאל עמיר יסית רוצחים להיות אלימים...

אין שום המשך. אין לך טענה. כל מה שעשית באשכול הזה, זה לחזור על טענה שאפילו אלה שהמציאו אותה לא האמינו בה - ובסופו של דבר, ירדו ממנה לגמרי. מעבר לזה הבאת יציאות על כך שאסירי עולם עלולים להיות מושפעים מעמיר ולהפוך לאלימים...
ישן 08-07-2012, 19:56
  Octava Octava אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "האסירים לא מטרידים אותך? שאני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
האסירים לא מטרידים אותך? שאני אצטט לך מה כתבת לגבי החצר בכלא? האם אתה מנסה לרמוז שאתה חושש שהוא מסוגל להסית את הסוהרים? אם כן, אז אני אגלה לך שדווקא סוהרים יש גם בבידוד...

באשר ל16 שנה שלקח לשב"ס לרדת הטיעונים האלה: בדוק שוב את הטענות שלך. עניין הבידוד ממש לא עלה בעשור הראשון - וכאמור, הם ירדו מזה רק כשהתברר להם שאיש כבר לא יקנה את זה במערכת המשפט. אם לדעתך הם באמת האמינו בזה, אזי לא מפתיע שאתה חושש מכך שיגאל עמיר יסית רוצחים להיות אלימים...

אין שום המשך. אין לך טענה. כל מה שעשית באשכול הזה, זה לחזור על טענה שאפילו אלה שהמציאו אותה לא האמינו בה - ובסופו של דבר, ירדו ממנה לגמרי.

שאני אצטט לך שכתבתי לא פעם בפוסט שאני מניח שזוהי עמדתו של השב"ס? אותי ודאי שהם לא מטרידים כהוא זה. לא הם ולא יגאל עמיר.

מכבד את מה שאתה אומר, לא מקבל אבל מכבד. נראה שאתה מסרב להבין את הפשוט שבדברים וזה לגיטימי לגמרי.
אני רגוע כל עוד אמשיך לקרוא את הגיגייך המוקצנים בדיונים איתי, ובוודאי שבדיונים עם אחרים. אל תפסיק...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:29

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר