לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-12-2011, 20:45
  kingshay kingshay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.06
שאלה לגבי MPLS

שלום לכולם,

היום אני מחובר דרך הוט ו-012, בחבילה של ה-12 מגהביט הורדה.

כבר כמעט שנה שאני מחובר במהירות הזו, דרך חייגן (לא MPLS...) והכל עובד מצויין.
המהירות הינה כמו שהובטח לי וכמעט אין בעיות.

באחד מהימים בשבוע שעבר הייתה בעיה קצת עם המהירות חיבור ולכן התקשרתי לבדוק איפה הבעיה.
אמרו לי ב-012 שהרבה פחות כדאי להיות מחובר דרך חייגן וכדאי לי לעבור ל-MPLS, רצו להפנות אותי לנציג של הוט שייעשה את השינוי.
בסופו של דבר לא עשינו את השינוי הזה והמהירות חיבור חזרה להיות תקינה ביום שאחרי.

שאלתי היא מה היתרונות של ה-MPLS אל מול הפרוטוקול שאני מחובר אליו היום (עם החייגן, מצטער אני לא מבין בזה כל כך).
אם מבחינת הלייטנסי לשרתים בחו"ל, אני אבחין בשינוי כתוצאה ממעבר ל-MPLS? או שהאפקט מזערי..?

תודה לעוזרים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-12-2011, 21:40
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kingshay שמתחילה ב "שאלה לגבי MPLS"

החייגן סתם מוסיף overhead ויכול לגרום לתקלות נוספות (מעבר לאלה של הוט ושל ספק האינטרנט שלך) - הוא כעקרון יכול רק להאט.

אין שום סיבה טכנית שלא לעבוד במה שמכונה "MPLS" (או "ללא חייגן") - אבל יכולות להיות סיבות אחרות:

כעקרון, כל ספקי האינטרנט עושים QoS על הלקוחות שלהם. על רשתות שונות הם עושים QoS שונה. מה ואיך - לא יגלו לך. אם תעבור לחיבור MPLS, יתחלף בלוק ה IP שלך לבלוק אחר - זה שמשוייך למשתמשי ה MPLS. ה QoS שם עלול להיות יותר טוב או פחות טוב עבור השימושים המסויימים שלך באינטרנט, מזה שאתה נמצא בו עכשיו. לא תדע לפני שתנסה.

"חסרון" נוסף של MPLS הוא שהספק לא יכול לבחור עבורך באיזה בלוק להתחבר, כי הוט שמים אותך ישירות איפה שהם רוצים, מתוך ההקצאה של הספק. זה אומר שכל הגדרת QoS מיוחדת, כגון חיבורי "גיימר", "לא ניתנים" לביצוע שם (טכנית ניתנים, צריך שהוט והספק ישתפו פעולה כדי שזה יקרה - וזה - לא יקרה...).

יתרון / חסרון ל MPLS (תלוי במשתמש) - ה IP שלך קבוע כל עוד שלא כיבית את הראוטר שלך לזמן ממושך יחסית - או שיש תקלה רצינית בחלוקת הכתובות בהוט, שמאפסת את הנתונים. לי יצא כבר להיות עם אותו IP שנה שלמה. בשבילי זה יתרון. בשביל אביוזרים ומפירי תנאי שירות באתרים, זה חסרון...

יתרון נוסף ל MPLS (שכבר אמרתי בעצם קודם) - אין שרת חיוג שיכול ליפול - אז פחות תקלות - וכשיש תקלה תשתיתית, כל עוד שהמחשב שלך לא החליט לסגור סשנים, חיבורי TCP יכולים לשרוד ירידה ועליה של החיבור מבלי ליפול, כי אין "חיבור" שהתנתק והתחבר מחדש...

זהו פחות או יותר, נראה לי.

ישן 29-12-2011, 22:19
  kingshay kingshay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "הספק לא מזהה, הוט מזהה, וכן,..."

למען האמת לפני שנה-שנתיים הייתי מחובר דרך MPLS,
וכשעלה לי הצורך להחליף את ה-IP שלי (לצרכים חוקיים בלבד כמובן ),
כתבתי בפייטון קטע קוד קצר שמחליף את ה-MAC של הראוטר דרך HTTP,
ומבצע אתחול לראוטר.
כל ההחלפה הייתה לוקחת בסביבות 40-50 שניות, והכל היה עובד מצויין.
בכל פעם קיבלתי IP אחר, ובכל פעם בדקתי את המהירויות הורדה שלי והן היו דומות אחת לשניה
ולמהירות הראשונית (לפני ההחלפה).

בגלל זה קצת מוזר לי. אני בעצם לא מבין איך יכול להיות שלפי ה-MAC שלי יודעים "לזהות" אותי,
אם הריי קיבלתי את ה-"מוצר" שמגיע לי גם כשהחלפתי MAC...
אבל לא אתווכח איתך, אתה הוא המבין מבינינו, יכול להיות שהיה שם צירוף מקרים כלשהו... אלא אם כן יש לך רעיון אחר?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר