לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2011, 06:34
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש לזה ערך הסברתי לא מועט"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
על כל פנים, הוא יחייך הרבה פחות אחרי 5 שנים במאסר בתנאי בידוד ומינימום תנאים.אומנם מאסר כזה הוא אפשרות דחוקה, אבל למרבה הצער הוא המירב שאפשר לקוות לו לאור העובדה שהתביעה לא דרשה עונש מוות. טעות לדעתי, ואני כותב זאת כמי שעקרונית מתנגד לעונש המוות.

לכתוב ש"עקרונית" אתה מתנגד לעונש מוות זה בעצם לומר שמעשית אתה תומך.

אני יכול להבין את הגישה שלך, ללא ספק מדובר בחלאה ועל סמך נסיון העבר האפשרות שלא ימוצא איתו הצדק סבירה בהחלט.

אני מתנגד לעונש מוות גם עקרונית וגם מעשית אבל לא בגלל שזכויותיו של חלאה כזה מטרידות אותי, האיש בן מוות ולהרוג אותו היה, בעיני, העונש הצודק והמדויק ביותר.

ההתנגדות שלי לעונש המוות נובעת מהרצון להגן על החברה, לא על הפושעים. אני סבור שעונש המוות מזיק ומשחית חברות שמקיימות עונש כזה.

במובן מסויים המצב בו אני תומך ברברי יותר מעונש מוות, ברור לי שיש אנשים שלעולם אסור לשחרר אם משום שהמעשים שלהם חמורים כל כך שלא ניתן לסלוח עליהם ואם בגלל שהם מסוכנים מדי מכדי לתת להם להסתובב חופשיים ואישית, אם היית נותן לי לבחור בין לבלות את שארית ימי בכלא (בד"כ בבידוד כפי שמוחזקים מורשעים אמריקאים בסופרמקס) לבין עונש המוות הייתי בוחר במוות. החזקת יצור אנושי בהסגר לכל ימי חייו היא אכזרית, ברברית ולפעמים מחוייבת המציאות. בין שתי הברירות הללו אני, באנוכיות, מעדיף להתאכזר לפושעים ולא לפגוע בחברה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2011, 13:55
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "חיסול חלאות אדם לא מזיק לחברה."

הייתי אומר שהרחקתם של חלאות אדם לא מזיקה לחברה ושלפעמים חיסולם הוא בגדר רע הכרחי. אם יש אלטרנטיבה כמו מאסר עד תום חיים היא עדיפה בעיני.

כמו שקגנס ואחרים כתבו בישראל יש בעיה מיוחדת בגלל העיסקאות שעושים פה עם ארגוני טרור. בתור מי שתמך בעיסקת שליט אני מודה שיש לי בעניין הזה בעיה בלתי פתורה, אני רואה את החורים בעמדה שלי ואת ההגיון בעמדה של המצדדים בעונש המוות.

בקיצור, לא יודע, אולי קגנס ואתה צודקים. בארה"ב הייתי בקלות שולח אחד כזה למאסר עולם וחי בשלום עם עצמי, במציאות הישראלית אני חושש מאוד שלא הייתי מתאפק ובניגוד לעקרונותי המוצהרים שולח את הנ"ל אל הגרדום. החלטה כזו היתה מביאה לי רווחה בזמן הקצר אבל עם הזמן היא היתה מתגנבת בלילות ומציקה לי עד ליומי האחרון.

אני שמח שבמסגרת עסוקי הנבחרים אני לא צריך להתמודד עם הכרעות כאלו.

ישן 28-11-2011, 20:39
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
ברור שעונש מוות לא ייגזר - אבל למה זה אמור להיות העונש הקשה ביותר - אפשר גם אחרת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "רוצח משפחת פוגל חייך לאורך הדיון ואמר: "אני גאה במעשיי""

1. מאסר עולם עם עבודת פרך.

2. תא בידוד ולא קייטנה עם אסירים אחרים (אם הדבר מתאים ליגאל עמיר - מדוע לא מתאים לרוצח מתועב?)

3. תנאים מחמירים בתא הבידוד - לא רדיו ולא טלויזיה- לא קשר עם העולם החיצון (אם מתאים לגלעד שליט - מדוע לא מתאים לרוצח מתועב ?).

4. תנאים מחמירים בכלא שעליו לשלם בעבור כל יום שהייה בכלא - הקנס וריבית פיגורים בהתאם ואם לא להמיר כל יום של אי עמידה בחוב - בעונשים קשים (למשל הקטנת מנות מזון) (אם זה מתאים לבתי הכלא במזרח - למה זה לא יכול להתאים למדינת ישראל?)

הבדיחה היא 130 שנים בכלא. האם מישהו מכם יוכל לוודא (כולל שופטי בית המשפט) שאכן הוא יישב 130 שנים בכלא? אלא אם כן , מבטיחים לו בקייטנה חיים טובים.

בקיצור - הקייטנה נגמרה - אילו רק חשב מישהו על כך ברצינות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:17

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר