לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-03-2011, 00:30
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The-Lost שמתחילה ב "ההתלבטות הנצחית, איכות מול נוחות - עזרה בבחירת עדשה"

ההתלבטות היא בין שתי עדשות לא מדהימות? אם כך, לך על זו שנוחה.
בד"כ אני ממליץ ללכת על איכות מסיבה די פשוטה:
עם הזמן אתה משנה את הרגלי הצילום שלך ואתה הולך לצלם דברים שונים... כשאתה קונה פעם אחת עדשה איכותית, היא תשרת אותך תמיד. קנית עדשת מקרו בשביל לצלם חרקים? היא תהיה טובה גם לתכשיטים וגם לפורטרטים...
מצד שני, אם קנית פעם אחת עדשה לא מדהימה, יהיה קשה לגדול איתה ולצמוח ובסוף, אם אתה ממש רציני בקטע של הצילום, אתה תקנה בנוסף לעדשה הזולה, גם עדשה איכותית כך שיצא ששילמת יותר וגם בינתיים צילמת עם עדשה פחות טובה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-03-2011, 09:25
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ההתלבטות היא בין שתי עדשות לא..."

זאת שאלת "מליון הדולר".
אני מצלם (בצורה חובבנית) מעל 40 שנה.
ותמיד אתה מיתלבט בשאלה הזאת. הרי אתה לא יכול להסתובב עם עדשת מקרו + עדשת טלה פוטו 2000 מ"מ ועוד מגוון של עדשות באמצע כדי לכסות את כל המגוון אפשרוייות. ואגב. תמיד, אבל תמיד תהיה חסרה לך אותה עדשה ספציפית לסיטואציה מסויימת.

אני מצטרף לדעתו של ידידי המלומד - Narxx - לך על איכות, למרות שכיום ההבדלים בין עדשות זום טובות לבין עדשות בעלות אורך מוקד קבוע, כבר לא כל כך גדול.

השאלה היא גם מה המטרה הסופית שלך.
הגדלות ענק?..... אין ברירה האיכות קובעת.
אלבום משפחתי...... הנוחייות קובעת.
צילום מקצועי....... עדשות ספציפייות.

ישן 19-03-2011, 18:07
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי The-Lost שמתחילה ב "העניין הוא כזה... בשעה טובה..."

יש מאחורי לא מעט טיולים ובהם לא מצאתי את עצמי מפספס תמונה בגלל החלפת עדשות. החלפת עדשה לא אורכת יותר מ 10 שניות, וזה כולל לפתוח את התיק, לוציא את העדשה המתאימה, להחליף, ולהחזיר את העדשה השניה לתיק.
כשאתה מטייל, אתה צריך לחשוב מה אתה הולך לצלם... אני מתחיל טיולים עם עדשה רחבה כדי לצלם נופים, וכשאני בתוך הצטיול ופתאום אני רואה משהו מעניין (מקרו, פורטרטים, אולי נוף שיהיה יפה לאינפרא) אני מחליף עדשה ומצלם, ונשאר איתה עד שאני ממצא אותה ומחליף לעדשה אחרת.

אם אתה נוסע לטיול, אני מציע לך לקחת מגוון של עדשות שיספיק לך לכל הדברים. אלו הזכרונות שלך מטיולים ואני מתכוון לזה... יצא לי לעבור על תיקיית התמונות שצילמתי מטורקיה ומקסיקו ויש שם פריימים שאפילו לא זכרתי שצילמתי. אלו הזכרונות... מה שיש בראש ישכח עם הזמן, התמונות זה לנצח

ישן 19-03-2011, 21:45
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי The-Lost שמתחילה ב "אז על איזו עדשה היית ממליץ..."

אתה מתכוון טלה.. לא זום.
זום זה היחס שבין הקצה הרחב ביותר בעדשה לבין הצר ביותר.
טלה זה המאפיין של ההגדלה (או פאקטור הקרבה) שאתה מקבל מהעדשה.

אני לא יודע כמה טלה אתה צריך, אבל אם רצית לקנות עדשת 18-200, כנראה שזה יספיק לך.
יש עדשות 70-300 טובות שמייצרות תמונות יפות מאוד, והן לא יקרות במיוחד.
כמובן, שתחום הטלה הוא התחום היקר ביותר (יותר מעדשות רחבות ויותר מעדשות מקרו) והמחירים יכולים להיות גבוהים מאוד בציוד הקצה, אבל אפשר להשיג גם עדשות טובות שיתנהגו יפה בתנאי תאורה אופטימליים (אור יום).
לסיגמה יש 70-300 טובה, וגם ניקון השיקו לא מזמן (שנה-שנתיים) את ה 70-300 שלהם.
שווה בדיקה. אני אישית לא אוהב את העדשות הללו ואין בתיק הצילום שלי כלל עדשות מהסוג הזה (אני יותר אוהב עדשות רחבות ומקרו) אבל מי שכן משתמש בהן פה בפורום מרוצה מהן ומביא צילומים יפים.

בדוק מחיר ב ZAP גם עבור הניקון וגם עבור הסיגמא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר