לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2011, 22:52
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
זכרונות של ג'ובניק מעופרת יצוקה. מתוך הבלוג של ליאור דיין. (הכותב הוא נאור מנינגר)

חשבתי שזה מעניין אז הבאתי לכאן.

ש דברים ששום כתבה חדשותית לא תָרְאה לכם. ישנן התרחשויות שכל כָּתב, מנוסה ככל שיהיה, יתקשה לתפוס בעדשת המצלמה. לפני שנתיים, בשיאו של מבצע "עופרת יצוקה" ואחרי שבוע בעוטף עזה, הבנתי שתיעדתי רגעים אמיתיים יותר מכל מה שאפשר להראות בחדשות.

תחילת המסע

חופשת חנוכה הייתה אמורה להיות רגילה ומשעממת. בדיוק יצאתי מארוחת חג, כשהנָגַד של היחידה שלי התקשר בבהילות. "תארוז תיק לשבוע. אתה בא הערב לבסיס ומחר אתה יורד לשדרות". מה? מי? למה? אין תשובות. רק פקודה לאקונית.

לא הייתי לבד. בירור קצר העלה שבנוסף אליי, ארבעה חברים מהיחידה נקראו למשימה- עתליה, ולריה, רועי ורותם. עוד באותו הערב נסעתי ליחידה, ובבוקר למחרת השכמנו קום והלכנו לנקודת המפגש בבסיס, סקרנים וחסרי בטחון. עד מהרה גילינו שפרט אלינו יש עוד כשלושים אנשים מהבסיס שנקראו לדגל.

האוטובוס הצבאי המתין בחנייה, ועלינו הוטל להעמיס עליו שכפ"צים וקסדות לכל אחד מאיתנו. בשלב הזה כבר ידענו בקווים כלליים מהי המשימה- על רקע ההסלמה המתמדת והפלישה הקרקעית של צה"ל לרצועת עזה, פיקוד העורף זקוק לתגבור משמעותי לשורותיו. אנחנו, ג'ובניקים של חיל האוויר, נהיה הכלבויניקים של פיקוד העורף במשך שבוע.

היות שבמסגרת השרות הצבאי עסקתי בעשיית סרטים, היה לי ברור שאני חייב לקחת איתי מצלמה. סברתי שמאחורי הבלת"מ העז הזה מסתתר פוטנציאל לסרט דוקומנטרי מתוק. כבר בנסיעה הארוכה מחיפה לשדרות ניכר היה המתח והפחד בפניהם של רעיי למשימה. באותה תקופה, נפלו בכל יום עשרות קסאמים על שדרות, והיא היתה לעורף שהפך בעל כורחו לחזית.

http://www.nrg.co.il/app/index.php?...1cb55f4&id=2083

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-01-2011, 22:42
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
קראתי. לא הבנתי.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אולי פשוט תקראו את הכתבה עד הסוף ואז תבינו"

קשה לי להתחבר לחוויות שבאות מפי חיל אך נשמעות כפרוייקט התנדבות ראוי לבני נוער או 'אופס יצאתי לרגע מהבועה והיה מגניב' כמשהו שיגרום לי לתחושת אחווה. מצטער לומר אבל אני מסתדר יותר עם צחנת הגרביים של עבדול והזיעה הבלתי מקולחת של נועםלוי אחרי שבועיים בשטח מאשר עם תאוריו של מישהו שאפילו חושב כמוני אבל חויותיו הפוטנציאליות רחוקות מזרח כמערב משלי. [בידיעה מוחלטת שהם היו מזמברים את מוחי יום ולילה בדעותיהם ועשן היה עולה ביננו].

זו לא בושה לא להיות לוחם אם לא יכולים. יש דרכים רבות לתרום ולעשות דברים חשובים כשאי אפשר אחרת. אני לא אוהב ספורים בסגנון מדור הרגשנות של ידיעות אחרונות בכלל ובהבט של פעולות צבאיות בפרט ובטח שלא מתחבר אליהם. קל וחומר פעולות צבאיות שאינן צבאיות...

נ.ב

אבל עם עושים שבצ"ק תאורטי - הייתי מעדיף את גל, מרקויס ושרוקי הרבה דאחקות היינו מעבירים..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:37

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר