לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2010, 15:10
  zoya220 zoya220 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.10
בעיה ..משפט חוזר אצל תת אלוף

שלום לכולם, אני עומד להישפט אצל קחצ"ר (תת-אלוף), בגין עליה על טרמפ.
העניין הוא כזה, נשפטתי בעבר ביחידתי הקודמת, על אותו המקרה, ונשלחתי ל14 ימי מחבוש בפועל.
לאחר ריצוי העונש, שלחתי ערער לפרקליטות הצבאית, אגב, הם עשו עליי רושם של גוף מאוד מאוד לא מקצועי, שלל רב של טעויות מצידם.
לאחר שהגשתי את הערער גילו בפרקליטות הצבאית שהאלוף משנה ששפט אותי לא עבר בפרקליטות הצבאית הסמכה והוא אינו רשאי לשפוט שום חייל עד אשר יעבור את ההסמכה, מהפרקליטות נמסר לי שאני אשפט מחדש, ו"יתחשבו" בכך שריציתי עונש של 14 מחבוש בפועל, אז מה שקרה בעצם, הגשתי ערער בנושא חוקיות הדבר מכיוון שעליתי על טרמפ במקום בו אין תחבורה ציבורית, והם מצידם מעלים אותי למשפט חוזר, קשה לי לחשוב שאקבל עוד פעם עונש של מחבוש בפועל, אך אני לוקח את הדבר כאפשרות.
שאלות:
1) נניח ואצא זכאי מכל אשמה, על כל יום שריציתי במחבוש שמעתי שאני אמור לקבל 180 ש"ח על עוגמת הנפש, יש לדברים הללו בסיס?
2) נניח וקיבלתי מחבוש בפועל, האם יש לי זכות לעכב את העונש? ואם כן, אז כמה זמן?
3) האם בכוחו של קצין העיר לסייע לי בנידון? כי זה יהיה עוול של ממש אם אכנס שוב למאסר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-08-2010, 08:32
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "לא, בכנות, פיספסתי את החלק..."

מסתבר שפספסת הרבה יותר מזה. זה יפה מאוד שאתה אומר ש"אם אכן הוא צודק, היה צריך לערער על העובדה הזו ולא על העובדה הטכנית היבשה שאותו קצין וגו'.", אבל זה בדיוק מה שהוא עשה: "לאחר ריצוי העונש, שלחתי ערער לפרקליטות הצבאית" הוא כותב, ופתאום "לאחר שהגשתי את הערער גילו בפרקליטות הצבאית שהאלוף משנה ששפט אותי לא עבר בפרקליטות הצבאית הסמכה והוא אינו רשאי לשפוט שום חייל עד אשר יעבור את ההסמכה, מהפרקליטות נמסר לי שאני אשפט מחדש". הוא הדגיש שוב ש"הגשתי ערער בנושא חוקיות הדבר מכיוון שעליתי על טרמפ במקום בו אין תחבורה ציבורית".

חבל שפספסת ממש את כל התוכן של ההודעה שלו, סתם קפצת בהאשמות, וקבעת שמגיע לו עונש, בלי לקרוא את ההודעה בכלל. אני מקווה לטובתו שמי שישפוט אותו לא יתנהג כך.
ישן 06-08-2010, 18:26
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
להערכתי, מעבר לעבירה שעברת, אתה טעית
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי zoya220 שמתחילה ב "לא ניתן להעניש אותי, אך אני..."

אתה הגשת ערעור. לכן עושים משפט. זה אינו משפט חוזר אלא דיון בערעור.

וכן, יכול להיות מצב (ברמה העקרונית לחלוטין) שידחו לך את הערעור, ואז גזר הדין של הערכאה הנמוכה יישאר כשהיה, יתכן שיקבלו את הערעור ותצא זכאי (מה שאני חושב שלא אפשרי, לאור העבירה) ואז יתנצלו ויגידו שעשית שטות שלא הגשת את הערעור לפני ביצוע גזר הדין ויתכן גם שהשופט ימצא שהערכאה הנמוכה הקלה עליך ויחליט להגדיל את העונש. זה אינו עונש פעם נוספת - זה תיקון של העונש מהערכאה הנמוכה. אתה הגשת ערעור.

בודאי קראת על השוטר שירה בפורץ רכב, נידון לעונש, הגיש ערעור וקיבל עונש גדול יותר. היתה אפשרות טכנית שהוא היה מתחיל ומסיים לרצות את גזר הדין לפני הדיון בבית הדין העליון וחוזר לכלא אחרי הדיון.

תבוא לפורום לספר מה היה?

ישן 06-08-2010, 22:00

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "קראת את מה שכתבתי?"

זה כן עוד משפט, אני אחדד טיפה את פני הדברים.
1) נשפטתי ע"י אלוף משנה
2) נשלחתי ל 14 מחבוש, ריציתי את העונש כבר
3) השתחררתי וישר שיגרתי מכתב-ערעור לפרקליטות הצבאית, בבקשה שתדון בעניין החוקיות של העבירה
4) הפרקליטות לא יכלו לדון בפנייתי בשום אופן מכיוון שהקצין ששפט אותי לא היה מוסמך לכך ולכן המשפט "בוטל" למרות שכבר את העונש ריציתי, אגב, במערכת רשום לי עדיין "דפוק" של 14 יום, המשכורת שקיבלתי באותו חודש הייתה 120 ש"ח, את זה לא החזירו לי ולא ביטלו לי
5) אמרו לי מהפרקליטות שאעלה למשפט חוזר אצל קצין שהוסמך לשפוט חיילים (אגב, ע"פ פקודות מז"י חובה להישפט אצל תת-אלוף בנושא טרמפים, דבר שלא היה קורה אילו רס"ר המחנה שלי לא היה מתקשר לפרקליטות)
YHS- זה לא דיון בערעור, זה משפט חוזר
למען האמת חשבתי על קבילה של האלוף-משנה, אבל אני כרגע בכל מיני תהליכים וראיונות לשיבוץ מחדש אז אני לא רוצה באלגן
בכל אופן אחרי המשפט, שיערך ביום ראשון, אפעל בכל האמצעים בין אם זאת להתקשר לקצין פניות הציבור, נציב קבילות חיילים ואעכב את העונש ככל שיהיה
ישן 07-08-2010, 12:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי zoya220 שמתחילה ב "זה כן עוד משפט, אני אחדד טיפה..."

נשמע מוזר. בכל מקרה,אתה זכאי להתייעץ עם הסנגוריה הצבאית לפני המשפט. ממה שזכור לי, ניתן לדון בערעור, אבל אי אפשר לשפוט בשנית דין משמעתי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-08-2010, 16:20

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "סתם בלי יותר מידי קשר..."

טוב, אז ביקרתי אצל קחצ"ר.
ונכנסתי אליו במסגרת "שיחה" בלבד, הצגתי את גרסתי
נעשה טלפון במקום ע"י הרס"ר שהיה נוכח, המ.צ נתן גירסה הפוכה 180 מעלות משלי.
לפי מה שהיה נראה, הוא לא זכר שום דבר מהמקרה ונכנס ללחץ והתחיל לחרטט את קחצ"ר דברים שלקחתי טרמפ ממקום אחר בכלל
סיכומו של עניין: נשלחתי חזרה ליחידתי עד אשר יבוצע תחקיר רציני
עכשיו אני שואל את עצמי, אך בדיוק יבוצע תחקיר? הצהרתי שאני מוכן להגיע לפוליגרף/לשחזר בוידאו/להתעמת עם השוטר הצבאי.
פוליגרף יעלה יותר מדי כסף, לכן בטח האופציה לא עומדת על הסף, עימות כן יכול להיות, אך אני אטען משהו והשוטר משהו...אך שופטים מקרה כזה? אין שום הוכחה/עדות/ראיה לאף אחד שגירסתו אכן היא האמיתית
ישן 12-08-2010, 16:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי zoya220 שמתחילה ב "טוב, אז ביקרתי אצל..."

אל תכנס לסרטים בנושא הזה. דבר ראשון - הצלחת להשיג חלק חשוב ממה שאתה רוצה. תבוא עם בטחון עצמי, תהיה קר רוח ותעמוד על שלך. אם אתה צודק, יש סיכוי לא רע שתצליח.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-08-2010, 16:48
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
יש לא מעט דברים טובים שאתה יכול לקחת מהמפגש הזה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי zoya220 שמתחילה ב "טוב, אז ביקרתי אצל..."

נכנסת לקחצ"ר, הוא ראה מי אתה, ראה שאתה לא מפחד ושאתה דבק באמת שלך.
הצד השני לעומת זאת, נשמע מבולבל ולחוץ, לא דייק בפרטים, ובוא לא נשכח את העובדה ה"פעוטה" שביצעת כבר את העונש שנגזר עלייך.
האם הקחצ"ר יעניש אותך שוב? קשה לי להאמין, אם כי בצה"ל קורים לפעמים דברים שהם נשגבים מבינתנו.
יחד עם זאת, אני לא אתפלא אם הפרשה תסתיים בקול ענות חלושה, ועם הוראה לחידוד נהלים במשפטים על לקיחת טרמפים וכו'.

תראה, את הנעשה אין להשיב, מה שישבת הגיע לך (ואפילו יותר, בדרך כלל מקבלים על זה הרבה יותר), אבל בוא לא נשכח שלא נהוג לשפוט והעניש פעמיים על אותה עבירה.
אולם, כשאתה מערער על העונש/עצם הרשעה, אתה לוקח סיכון מסוים, שכן הצד השני עלול לערער גם הוא על קולת העונש, ואז הקחצ"ר בהחלט רשאי להחמיר (למרות שעל פי התיאור שלך, על אף היותו סובייקטיבי, נשמע שהסיכוי לכך נמוך משהו).
כמובן שישנה גם אפשרות נוספת שהוזכרה כאן, והיא שלצורך הפרוטוקול הקחצ"ר ישפוט אותך שוב ויגזור עלייך את אותה כמות ימים שכבר ישבת (ומן הסתם לא תצטרך לשבת שוב).

תנוח, תירגע, קח את זה בקלות ותחשוב חיובי.

ישן 14-08-2010, 19:52
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "אגב, ספציפית לדוגמא שציינת -"

שטויות. סיימתי שם בשתיים ורבע, והאוטובוס הראשון שעובר שם הוא ב-6 בבוקר. כמו שאומרים, "אני רוצה לראות" מישהו שהיה אומר לי שאני צריך לשבת ברחוב כמעט 4 שעות במקום ללכת הבייתה...

בנוסף, רואים שלא קראת את הפקודה, ואתה מבין את עצמך בכתיבת שטויות בניגוד גמור לכתוב בפ"מ שקישרתי למעלה:
ציטוט:
2.0104 איסור נסיעה בטרמפים

הגדרות

1. בפקודה זו:

א. "שוחר" - כהגדרתו בהק"א 37-02-01.

ב. "קווי נסיעה" - כל קווי ההסעות שמפעילות חברות ההסעה הציבוריות, לרבות רכבת ישראל.

ג. "טרמפ" - נסיעה עם אדם זר.

ד. "אותה שעה" - תוך 60 דקות.

ה. "אותו מקום" - מרחק של שני קילומטרים מהמקום בו נמצא החייל, השוחר או עובד צה"ל.

...

איסור נסיעה בטרמפים

2. אסור לחייל, לעובד צה"ל או לשוחר לנסוע בטרמפ, אלא בהתקיים אחד מהתנאים המפורטים להלן, ובכפוף להוראות המפורטות בסעיפים 3 עד 5:

תוקף סעיפי משנה א עד ג מה- 26 בספטמבר 2006
א. אם באותה שעה ובאותו מקום אין קו נסיעה המקרב אותו ליעדו, למעט באיו"ש, כמפורט בסעיף משנה ג להלן.

2 ק"מ, 60 דקות. זה החוק. לא אזור גוש דן והשרון בתוך 3 שעות...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:53

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר